TWÓJ KOKPIT
0

Książki

"Destiny`s Way" zakończone

2002-01-31 10:26:00 TFN

Na TheForce.Net pojawiła się informacja o 14 cześci cyklu Nowa Era Jedi. Walter Jon Williams autor "Destiny`s Way", powiedział, że zakończył już pisanie tej powieści, teraz trafiła ona do wydawcy, gdzie zostanie jeszcze przedtyowana. Wydanie w USA planowane jest na listopad 2002. Powieść ma około 135,000 słów. Można jedynie przypuszczać, że w Polsce powieść ta ukaże się w 2003.
KOMENTARZE (0)

Książki

Dark Journey w USA

2002-01-29 14:02:00 TFN JediNet

W USA ukazała się właśnie 10 cześć cyklu Nowa Era Jedi napisana przez Elaine Cunningham, kolejną po R.A. Salvatore i Troyu Denningu weterankę powieści z Zapomnianych Krain, znanych i w Polsce. Akcja "Dark Journey" ma się zacząć praktycznie w miejscu, gdzie zakończyła się "Gwiazda po Gwieździe". Jednakże powieść ta jest krótsza od swojej poprzedniczki. W oryginale ma jeszcze pewne dodatkowe strony - mapę galaktyki (czasem się pojawia w publikacjach Amberu, choć w USA była we wszystkich NEJ), mapę inwazji (pojawia się ona pierwszy raz w USA w "Punkcie równowagi", w Polsce niestety jej nei było) i spis osób dramatu (u nas także tego nie drukują ;)). O "Gwiazdzie po Gwieździe" pisaliśmy już parę dni temu, ale warto jeszcze wspomnieć o spoilerach z Dark Joruney.
Spoiler.: W "Gwiazdzie po gwieździe" grupa młodych Jedi wyruszyła naprzeciw Yuuzhanom. Teraz Jaina i pozostali przy życiu Jedi próbują ucieć. W pogoń za nimi rusza Harrar (kapłan) i Kahlee Lah (syn Tsavonga). Jedi udaje się dotrzeć na Coruscant, które akurat jest właśnie atakowane przez Yuuzhan. Jaina sama zacznie zmierzać ku Ciemnej Stronie Mocy. Dalej akcja przeniesię się na Hapes, gdzie dojdzie do zmiany władczyni. W powieści odbędzie się też pogrzeb Anakina Solo, a także pojawią się Chissowie. Luke i Mara pojawią się dosłownie przez chwilę, dlatego w oryginale nie ma ich w spisie osób dramatu. (koniec spoilera). Tak więc widać w jakim kierunku zmierza NEJ. "Dark Journey" prawdopodobnie ukaże się i u nas w tym roku, więc zobaczymy to sami.
KOMENTARZE (0)

Książki

Gwiazda po gwieździe - zapowiedź

2002-01-27 20:15:00 Amber

Na stronie Amberu znalazła się zapowiedź, kolejnej IX już powieści z cyklu Nowa Era Jedi. Autorem "Gwiazdy po gwieździe" jest Troy Denning, nie znany jeszcze (Nam) w kręgach Star Wars, ale parę jego powieści z cyklu "Forgotten Realms" w Polsce się już ukazało.
Anakin Solo wraz z grupą młodych śmiałków wyruszają do walki z wysłanymi przez Yuuzhan potworami wyczuwającymi Moc i obecność Jedi...

Yuuzhanie stawiają Nowej Republice ponure ultimatum: albo dostaną w swoje ręce wszystkich rycerzy Jedi, albo zabiją miliony uchodźców z planety Talfaglio. Wysyłają do walki wyhodowane dzięki bioinżynierii potwory, które potrafią wyczuwać Moc i obecność Jedi. Anakin Solo wraz z grupą młodych śmiałków postanawia uderzyć na laboratorium wroga...


O pewnym ważnym spoilerze "Gwiazdy za gwiazdą" pisaliśmy na forum.
KOMENTARZE (0)

Książki

Czarne charaktery EU

2002-01-24 11:24:00 Starwars.com

Na oficjalnej poprawiono wpisy w ich encyklopedii, koncentrując się teraz głównie na czarnych charakterach z EU. Oczwiście każdy z nich ma swój obrazek. Tak więc można teraz poczytać o Admirale Thrawnie, Nomie Anorze czy Exarze Kunie.
KOMENTARZE (0)

Książki

Rogue Squadron w księgarniach Update

2002-01-22 10:16:00

Jak podaje tytuł książka Michaela A. Stackpole jest już w księgarniach. Książka ta kosztuje 29,80.

X-Wingi :P Są smukłe, zwinne i zabójczo skuteczne. Myśliwce typu X. Ich piloci, broniąc Sojuszu Rebeliantów przed wciąż potężnymi siłami Imperium, nieustannie ryzykują utratę maszyn... i życia. Dlatego Wedge Antilles, dowódca legendarnej Eskadry Łotrów dba o to, by w jej szeregach znaleźli się tylko najlepsi. Kiedy jednak eskadra dostaje rozkaz ataku na potężnie ufortyfikowaną imperialną twierdzę, najodważniejszy z Łotrów musi zadać sobie pytanie: czy tym razem którykolwiek z jego ludzi przeżyje...

Gdyby nie ten nieszczęsny tytuł wszystko byłoby wspaniale. O tytule dyskutowaliśmy na forum.
Update (Lord Sidious 2002-01-22 16:51):
Tłumaczeniem książki zajął się Maciej Szymański, oryginalny obrazek na okładce jest dziełem Paula Youlla. Powieść liczy sobie 334 strony i została wydrukowana przez Wojskową Drukarnię w Łodzi. Całość kosztuje 29,80 zł (22,35 w Amberze). Znalazła się też zapowiedź następnej pozycji: "Ilustrowanego przewodnika po rasach obcych istot wszechświata Gwiezdnych Wojen" Ann Margaret Lewis.
KOMENTARZE (0)

Książki

Atak klonów Scholastica

2002-01-18 00:06:00 TFN

Na TheForce.Net pojawiły się już odsyłacze do okładek do nowych książek zapowiadanych (choć nie koniecznie) przez Scholastic. Dwie z nich Jedi Quest: The Way of the Apprentice i Jedi Quest: Trail of the Jedi autorstwa Jude Watson już w jakiś sposób znamy, bo były wcześniej zapowiadane. Natomiast Boba Fett: The Fight to survive Terry`ego Bissona to pozycja jeszcze nigdzie wcześniej niezapowiadana (ma mieć 160 stron). Wszystkie one mają się ukazać w USA w kwietniu i są skierowane do młodzieży (9-12 lat). Swoją drogą ciekaw jestem czy kiedykolwiek będziemy mieli szansę oglądać ich polskie wydania.
KOMENTARZE (0)

Książki

Jedi Apprentice #17 w USA

2002-01-16 19:10:00 TFN

W Stanach można już zakupić 17 cześć serii Jedi Appentice: The Only Witness.
Nie wiem czy na szczęście, czy raczej niestety, ale nic nie zapowiada by ta ksiażka wyszła w Polsce.
KOMENTARZE (0)

Książki

Okładka albumu The Art of Attack...

2002-01-13 00:21:00 TFN

Na Amazon.com.uk zamieszczono okładkę albumu "The Art of Attack of the Clones". Pozycja ta ma się ukazać przed premierą Ataku Klonów.

KOMENTARZE (0)

Książki

Niemieckie okładki książek z AOTC

2002-01-12 22:52:00 TFN

Webmasterzy strony Jedi-Alliance.de znaleźli na jedenej niemieckiej stronie okładki dwóch książek z Epizodu II:

Episode II Incredible
Cross Sections

Episode II Visual
Dictionary

KOMENTARZE (0)

Książki

Nowe fragmenty nowych powieści (w USA)

2002-01-12 11:54:00 JediNet

W sieci pojawiły się fragmenty dwóch nowych powieści (oczywiście po angielsku), które wkrótce mają się ukazać w Stanach. Są to The Approaching Storm Alana Dean Fostera i Dark Journey z cyklu Nowa Era Jedi napisana przez Elaine Cunningham.
KOMENTARZE (0)

Książki

Matthew Stover?

2002-01-12 11:24:00 TFN

Matthew Stover znany jest nam na razie (w aspekcie "Gwiezdnych Wojen"), tylko z zapowiedzi Del Rey i Oficjalnej jednej z następnych powieści z serii Nowa Era Jedi, pt. "Traitor". TheForce.Net podaje zaś, że wielce prawdobodne jest, iż Matthew Stover zabiera się za kolejną książkę z naszego wszechświata. Jednakże nie napisali nic więcej na ten tamat. Cóż pozostaje nam zaczekać, aż jego powieść ukaże się w USA, a potem i w Polsce.
Natomiast Jedinet podaje, iż Del Rey już podpisał ze Stoverem kontrakt na napisanie powieści w czasach preqeuli, która ma zostać wydana w twardej okładce (tu należy dodać, że w USA jak książka zostanie wydana wpierw w twardej okładce, jest to nobilitacja dla autora).
KOMENTARZE (0)

Książki

Książki Del Rey na 2002

2002-01-10 20:40:00 Del Rey

W najnowszym newsletterze Del Rey - głównego wydawcy książek Star Wars w Stanach, pojawiły się zapowiedzi książek na najbliższe półrocze 2002 roku. Nie obyło się oczywiście bez książek SW. A więc kolejno w marcu zostaną wydanie dwie nowe książki - "The Approaching Storm" Alana Deana Fostera (autor zetknął się już w swojej karierze pisarskiej z SW - napisał "Spotkanie na Mimban") oraz kolejna pozycja z Nowej Ery Jedi "The Dark Journey" - książka pióra Elaine Cunningham (postać fanom SW jak na razie nieznana). W kwietniu, na miesiąc przed premierą Epizodu II będzie prawdziwy natłok książek, albumów i inncych publikacji. Zostanie wydany, oczywiście rówież w Polsce (wydawnictwo Amber), "Atak Klonów", napisany przez słynnego pisarz fantasy i SF - R.A. Salvatore. Zaraz po tym zostanie wydany album "The art of Star Wars: Attack of the Clones", następna książka z serii Nowa Era Jedi: "Rebel Dream" oraz "The New Essential Guide to Star Wars".
KOMENTARZE (0)

Książki

Saboteur w pierwszej 10

2002-01-03 21:14:00 TFN

Książka Jamesa Luceno "Darth Maul: Saboteur" została sklasyfikowana na 8 miejscu na liście 10 najlepszych e-opowieści. Pierwsze miejsce zajął "Dreamcatcher" Stephana Kinga.
KOMENTARZE (0)
Loading..