Książki

Co Amber wyda w styczniu?

Amber
1

Wprawdzie nie wiadomo kiedy wreszcie ukaże się ostatnia część cyklu Linie Wroga, ale znamy już kolejne książki (a raczej ich wznowienia), które powinny ukazać się w najbliższym czasie:
Pierwszą jest wznowienie Ilustrowanego przewodniku po broniach i technice Gwiezdnych Wojen autorstwa Billa Smitha, a drugą książka to powieść autora książek Ja, Jedi; serii Mroczny Przypływ, oraz X-Wing - Michaela A. Stackpole'a - Wojna o smoczą koronę.

Czwarta część X-wingów w tłumaczeniu…

Katarzyna Laszkiewicz
1

Jak donosi Katarzyna Laszkiewicz, w poniedziałek dostała do przetłumaczanie od Amberu czwartą część X-wingów pt. The Bacta War. Propozycja polskiego tytułu to “Wojna o Bactę”. Pani Katarzyna ma czas na przetłumaczenie tej pozycji do końca marca, zatem nie pojawi się ona u nas wcześniej niż w czerwcu. Czyżby zatem od marca do maja czekała nas tylko NEJ? Zobaczymy.

Nowe książeczki Scholastica

TFN
0

Scholastic, zamierza w najbliższym czasie wydać nową serię książeczek przygodowych związanych z AOTC i Wojnami Klonów. W przeciwieństwie do np. „Ucznia Jedi” ta seria to opowiadania, w których czytelnik wybiera jak się mają skończyć, jest to w sumie niby gra jednoosobowa, niby książka. Na razie zapowiedziano 6 takich książeczek, autorem pierwszej z nich ma być Ryder Windham. Te książki to:
#1: Hunt the Sun Runner
#2: The Cavern of Screaming Skulls
#3: The Hostage Princess
#4: Jango Fett vs. The Razor Eaters
#5: The Shape Shifter Strikes
#6: Warlords of Balmorra
Pierwsza ma się rozpocząć jakiś rok przed AOTC. Tym razem jednak nie tylko my jesteśmy poszkodowani, bo książki te mają się pojawić tylko w USA, na razie nie będzie ich nawet w Kanadzie. Zresztą w Polsce tego typu książeczki z SW w ogóle się nie pokazały i na razie nic nie widać, by miało to się zmienić.

Próbka poziomu Seana Williamsa

TFN
0

Jeśli kogoś interesuje to co swoim pisarstwem reprezentuje jeden współautorów następnych części NEJ – trylogii Force Heretics, Sean Williams, to zapraszam na tę stronę, gdzie znajduje się darmowe opowiadanie pt. „The Girl Thing”. Oczywiście jest ono po angielsku.

Traitor w tłumaczeniu

Aleksandra Jagiełowicz
0

Jak donosi Pani Aleksandra Jagiełowicz, rozpoczęła już pracę nad przetłumaczeniem „Traitora”, XIII tomu Nowej Ery Jedi. „Traitor” ma się pojawić u nas w lutym. Należy tu dodać, że lada dzień powinien pojawić się w naszych sklepach XII tom NEJ pt. „Twierdza Rebelii”, który także został przetłumaczony przez Panią Aleksandrę.

Dramatis Personae, czyli ...

0

Wielu z was narzekało, że w polskich wersjach książek nie ma spisu bohaterów występujących w danej powieści. Ale dzięki Talonowi Karrde z Czech Star Wars Reviews, oraz Vongowi ze strony klanu Praetorite Vong, oraz trochę dzięki mnie na naszej stronie znalazły się spisy postaci do każdej (z wyjątkiem Wektoru Pierwszego, ta- jeszcze nie było spisu) części NEJ. Zarówno polska, jak i angielska wersja znajdują się na drugiej stronie recenzji.

Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.