TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Spis pojazdów z Niesamowitych Przekrojów

2002-02-28 18:24:00 TFN

TFN opublikował liste pojazdów, których opisy znajdziemy w albumie AOTC Cross Sections.

- Naboo Cruiser
- Zam's Airspeeder i ASN-121 Assassin/Sentry Droid
- Anakin's Airspeeder
- Jedi Starfighter
- Slave I
- Owen Lars' Swoop Bike
- Padmé's Starship
- Trade Federation Core Ship
- Genosian Fighter
- Republic Assualt Ship (Acclamator class)
- Republic Gunship (LAAT/i)
- AT-TE
- Solar Sailer Hrabiego Dooku

Dziś strona starwars.com oficjalnie zapowiedziała ten album.
KOMENTARZE (0)

Książki

Albumy DK

2002-02-28 17:08:00 StarWars.com

Jak zapowiedziała oficjalna strona starwars.com - wydawca Dorling Kindersley kontynuuje ilustrowaną serię albumów z Gwiezdnych Wojen.

Star Wars: Attack of the Clones - The Visual Dictionary. Autorem albumu jest Dr. David West Reynolds, który sporo czasu spędził na Skywalker Rancho skąd brał wszelkie materiały do tego obrazkowego słownika. Znajdzie się w nim około 500 zdjęć, grafik, itp...

Star Wars: Attack of the Clones Incredible Cross-Sections. Będzie zawierał przekroje z dokładnymi opisami wszystkich pojazdów z Ataku Klonów.

O planach Egmontu związnych z Niesamowitymi Przekrojami i Słownikiem Obrazkowym wspominaliśmy 14 lutego. Niedawno opublikowaliśmy kilka skanów z tych albumów: tu i tu. A w styczniu zamieściliśmy świetnej jakości skany okładek (ale wygląd Niesamowitych Przekrojów różnił się od obecnej wersji).
KOMENTARZE (0)

Książki

Książeczki dla dzieci

2002-02-27 15:40:00 StarWars.Com

Na Oficjalnej zostały zaprezentowane zapowiedzi kojenych książek, tym razem przeznaczonych dla zupełnie małych dzieci.A są to:
"I Am A Jedi Apprentice" to książeczka przedstawiająca postać Anakina Skywalkera. Ma ona mieć 24 strony a jej autorem będzie Marc Cerasini. Tego typu książeczki "To ja robot" czy "To ja Jedi", były wydane w 1999 przez Egmont.
"The Skywalker Family Album" to książeczka przedstawiająca powiązania w rodzinie Skywalkerów, zawierająca zdjęcia z "Ataku klonów". Ona również będzie miała 24 strony.
"Jango Fett: Bounty Hunter" to książeczka opisująca postaci łowców nagród, a w szczególności koncentrująca się na Jango Fettcie i Zam Wessel. Napisał ją Eric Arnold a zilustrowała Valerie Reckert
"Anakin Apprentice" to pozycja przedstawiająca marzenia Anakina szkolącego się w świątyni Jedi o pięknej Padme. Przypomnia sobie też pewne wydarzenia z ostatnich 10 lat. Książeczkę ponownie napisał Marc Cerasini, a ilustracje są dziełem Tommy Lee Edwardsa.

Swoją drogą ciekawe, czy Egmont wyda przypadkiem coś z tych zapowiedzi?.
KOMENTARZE (0)

Książki

Skan z Niesamowitych przekrojów

2002-02-25 18:14:00 TFN

Kilka dni temu zamieściliśmy skany z amerykańskiego wydania albumu "Niesamowite przekroje". Dziś TFN opublikowało kolejny świetnej jakości obrazek: Republic Gunship. Spoiler: Republic Gunship LAAT (Low-Altitude Assualt Transport) będzie w dwóch wersjach "/i" (infantry - czyli transport piechoty) i "/c" (cargo - transport ładunku). (koniec spoilera).
KOMENTARZE (0)

Książki

Więcej książek UPDATE

2002-02-24 15:19:00 starwars.com

Oprócz informacji o książce Anakin Skywalker: Jedis Journal na oficjalnej znalazły się też zapowiedzi:
Big Sticker Book- ten album pozwoli odtworzyć ulubione sceny z filmu za pomocą specjalnych naklejek.
Jedi Training and Trials Quiz Book- w których znajdą się między innymi specjalne quizy.
Attack of the Clones: Movie Scenes to Color- coś dla młodszego pokolenia czyli, kredki i pisaki w dłoń i do malowania
Ships Schematics Punch Out Book oraz Padmé Amidala Paper Doll Book- produkty te pozwolą zbudować własne papierowe modele statków oraz odtworzyć wspaniałe stroje, które Padme będzie nosiła w trakcie filmu
Attack of the Clones: Postcard Book- specjalna pozycja dla kolekcjonerów i osób koresponudjących nie tylko via e-mail, 16 pocztówek tematycznie związanych z Epizodem II.
Jak widać producenci przygotowują się do olbrzymiej promocji filmu, niestety nie wiadomo ile z wyżej wymienionych pozycji będzie dostępnych na naszym rynku.

KOMENTARZE (0)

Książki

Z życia Jedi

2002-02-23 14:07:00 starwars.com

Oficjalna zapowiedziała nową książkę Anakin Skywalker: A Jedi s Journal. Jej forma będzie bardzo przypominała dwie poprzednie pozycje "Pamiętnik Królowej Amidali" oraz "Pamiętnik Anakina Skywalkera". Pozycja ta będzie liczyła 96 stron a jej tematem ma być szkolenie Anakina Skywalkera na Jedi.
KOMENTARZE (0)

Książki

NEJ - nowinki z USA

2002-02-22 22:43:00 TF.N

Jeden z bywalców Star Wars Literature Forum - Nom Anor, śle najnowsze informacje. Dotyczą one serii książek, cieszących się ogromną poularnościa. Mowa tu oczywiście o Nowej Erze Jedi, więc jeśli boisz się spoilerów związanych z NEJ, to nie podświetlaj tego tekstu:
Enemy Lines I: Rebel Dream książka Aarona Allstona, ktora niedługo ukaże się w Stanach, a konkretnie w kwietniu będzie opowiadała o dalszych losach bohaterów, w opanowanej przez Yuuzhan Galaktyce. Luke, Han, Leia i Wedge są zmuszeni do zniszczenia czegoś, co tworzyli z narażeniem własnego życia. Na razie nic więcej na ten temat nie wiadomo.
W drugiej części duologii - Enemy Lines II: Rebel Stand (sierpień w USA) trwa dalsza walka Rebeliantów w obronie Coruscant przed najeźdzcą.
Matthew Woodring Stover na koniec serwuje nam książkę pt. Traitor (sierpień w USA). Wiadomo tylko, że w tej książce Jedi dowiedzą się jak żyć w okupowanej stolicy Galaktyki - Coruscant.

To by było na razie tyle jeśli chodzi o Nową Erę Jedi, która jak dotychczas choć nie nudzi, to ciągnie się niesłychanie. Oby Rebelia znów Zwyciężyła !
KOMENTARZE (0)

Książki

The Approaching Storm bestsellerem

2002-02-22 22:09:00 TFN

Zgodznie z tym co donosi TheForce.Net, "The Approaching Storm" Alana Dean Fostera szturmuje amerykańskie listy książkowych przebojów.
Wg Wall Street Jourlnal znajduje się ona na 12 miejscu:
1. "The Summons" Johna Grishama (wydane przez Doubleday)
2. "Up Country" Nelsona DeMille (wydane przez Warner Books)
3. "Harry Potter i Czara Ognia" J.K. Rowling (Scholastic)
4. "Journey Through Heartsongs" Mattie Stepanek (Hyperion)
5. "Diary of Ellen Rimbauer" pod redakcją Joyce Reardon (Warner Books)
6. "The Millionaires" Brada Meltzera (Warner Books)
7. "The Corrections" Jonathana Franzena (Farrar, Straus & Giroux)
8. "Under Fire" W.E.B. Griffina (Putnam)
9. "Basket Case" Carla Hiaasena (Knopf)
10. "Ominąć Święta" Johna Grishama (Doubleday, wydana w Polsce przez Amber)
11. "Tishomingo Blues" Elmore Leonard (William Morrow)
12. "Star Wars: The Approaching Storm" Alana Dean Fostera (Ballantine)

Oraz przez Publishers Weekly na 6:
1. "The Summons" Johna Grishama (Doubleday)
2. "Up Country" Nelsona DeMille (Warner Books)
3. "Journey Through Heartsongs" Mattie J.T. Stepanek (Hyperion)
4. "The Diary of Ellen Rimbauer" pod redakcją Joyce Reardon (Hyperion)
5. "Under Fire" W.E.B. Griffin (Putnam)
6. "Star Wars: The Approaching Storm" Alana Dean Foster (Ballantine)

KOMENTARZE (0)

Książki

Stars of Star Wars

2002-02-21 20:36:00 StarWars.com

"Stars of Star Wars" Scotta Chernoffa to kolejna książka-przewodnik po Epizodzie II, który ma ukazać się w sprzedaży 23 kwietnia. Jak ogłasza starwars.com w przewodniku znajdą się wywiady m.in z Haydenem Christensenem, Ewanem McGregorem, Natalie Portman, Christopherem Lee czy też z samym Georgem Lucasem. Tak wygląda okładka.
KOMENTARZE (0)

Książki

The Illustrated Companion

2002-02-21 19:58:00

Attack of the Clones The Illustrated Companion (Behind the Scenes and Inside the Story of Episode II) to pozycja dla tych wszystkich, którzy kochają Gwiezdne Wojny i chcieliby wiedzieć więcej o nowym filmie. Książka zawierać będzie sporo zdjęć i ilustracji. Traktuje ona o wszystkich aspektach filmu, włączając w to produkcję, słowo o aktorach, postaciach, lokacjach czy też kostiumach... Na dodatek sporo miejsca poświęcono połączeniom Epizodu II ze starą Trylogią. Illustrated Companion będzie doskonałym dodatkiem dla wszystkich fanów filmu. Autorami są: Marcus Hearn i Jake Lingwood (Editor). Książka ma zawierać 144 strony i ma się ukazać w Stanach 22 kwietnia.
KOMENTARZE (0)

Książki

Kolejne zapowiedzi na oficjalnej

2002-02-20 22:12:00 StarWars.Com

Na StarWars.Com zaprezentowano dwie kolejne książkowe pozycje, które w USA mają ukazać się 23 kwietnia. Pierwsza z nich to "Star Wars: Attack of the Clones Storybook" napisana przez Jane Mason oraz Sarah Hines-Stephens. Ta 48 stronicowa książka jest niczym innym jak znaną nam już "Opowieścią filmową", z tym, że z "Ataku klonów".
Druga zapowiedź to "Star Wars: Attack of the Clones Scrapbook" autorstwa Rydera Windhama - to także 48 stronicow przewodnik po postaciach, organizacjach czy pojazdach z "Ataku klonów". Dołączamy też zdjęcia okładek:

KOMENTARZE (0)

Książki

Skany z "Niesamowitych przekrojów"

2002-02-20 21:57:00 TFN

Album "Niesamowite przekroje" należy do dość specyficznych. W Polsce takie albumy po klasycznej trylogii i "Mrocznym Widmie" wydało wydawnictwo Egmont, które zamierza także wydać taki album z "Ataku klonów". Tymczasem na TFN opublikowano skany z amerykańskiego wydania (które się jeszcze nie ukazało) albumu z "Ataku klonów". Te skany to pewne spoilery:
Myśliwiec Jedi
Gorący Śmigacz Anakina
Republikański krążownik

KOMENTARZE (0)

Książki

Zapowiedzi Amberu na najbliższy okres

2002-02-18 21:36:00 Amber

Dzisiaj dostałem wiadomość z Amberu w sprawie ich planów na najbliże miesiące. I tak:
W lutym zobaczymy "Gwiazdę po gwieździe" Troya Denninga - IX już część cyklu Nowa Era Jedi.
W marcu ukaże się powieść Jamesa Luceno "Maska kłamstw" (Cloak of Deceptions) tocząca się na krótko przed I epizodem, w której pojawiają się już pewne wątki z AOTC, oraz "Ilustrowany przewodnik po gatunkach istot Gwiezdnych Wojen" - praca zbiorowa.
W kwietniu nastąpi "Atak klonów", czyli zobaczymy powieść R.A. Salvatore`a - nowelizacje "Ataku klonów", oraz "Atak klonów - Album". Ponadto Amber powtórnie wyda "Mroczne Widmo" Terry`go Brooksa oraz "Mroczne Widmo - jak powstawał film". Tak więc premiera nowelizacji również nastąpi prawie równocześnie z amerykańską premierą.
W maju natomiast Amber wyda "Star Wars Galactic Phrase And Travel Guide" - również praca zbiorowa.
Zapowiada się ciekawie, zwłaszcza w kwietniu.
KOMENTARZE (0)

Książki

Uczeń Jedi #18

2002-02-17 11:30:00 TFN

W USA ukazała się 18 i zarazem ostatnia część z serii młodzieżowych powieści - "Uczeń Jedi", zatytułowana "Jedi Apprentice #18 - The Threat Within", autorstwa Jude Watson. Nie jest to jednak ostatnie spotkanie z Jude Watson, teraz zapewne będzie kontynuować podobną serię, lecz tym razem to Obi-wan będzie szkolił Anakina.
Książka ta zapowiada się trochę sentymentalnie, gdyż będzie w niej można obserwować jak Obi-wan dorósł podczas tych wspólnych lat spędzonych z Qui-Gonem. Jednakże podczas ich kolejnej misji mającej na celu zbadanie dziwnych przypadków sabotażu na pewnej planecie, wzajemne relacje pomiędzy Obi-wanem i Qui-Gonem będą mogły ulec poważnym zmianom ...
Amerykańskim wydawcą jest Scholastic, a co tyczy polskiego - Egmontu, to przy ich podejściu do sprawy dość wątpliwe jest by udało im się wydać tę powieść kiedykolwiek.
KOMENTARZE (0)

Książki

Młodzieżowa nowelizacja

2002-02-16 13:00:00 StarWars.Com

Na Oficjalnej w ramach prezentacji całej galerii akcesoriów z AOTC zaprezentowano też drugą wersję nowelizacji, tym razem przeznaczoną dla młodzieży. Autorką tej 192 stronicowej publikacji, jest Patricia C. Wrede, która napisał także młodzieżową nowelizację TPM (swego czasu Egmont ją zapowiadał, ale jakoś nic im z tego nie wyszło). Natomiast amerykańskim wydawcą podobnie jak pozostałych książek młodzieżowych jest Scholastic.
KOMENTARZE (0)

Książki

X-Wingi taniej

2002-02-15 18:41:00

Będąc dzisiaj we Wrocławskim Empiku Megastore (a dawno już tam nie byłem), zauważyłem, że w końcu pojawiły się tam X-Wingi, ale na dodatek w promocji. Jak to zwykle bywa z promocjami w Empiku - 20% taniej.
KOMENTARZE (0)

Książki

Książkowe plany Egmontu

2002-02-14 10:51:00 Shadows of the Star Wars

Zgodnie z tym co donosi Andaral z Shadows of the Star Wars wydawnictwo Egmont ma już pewne plany co do publikacji powiązanych z "Atakiem klonów". I tak pod koniec maja albo na początku czerwca powinny się ukazać dwa albumy (których niemieckie okładki prezentowaliśmy w styczniu). Będą to:
Gwiezdne Wojny Część II Atak klonów - Słownik Obrazkowy
Gwiezdne Wojny Część II Atak klonów - Niesamowite przekroje
Miejmy nadzieję, że tym razem uda im się dotrzymać terminu.
KOMENTARZE (0)

Książki

Nowy adres Amberu

2002-02-13 10:05:00 Amber

Wielu z Was pewnie zna stronę wydawnictwa Amber i jej długi adres - WWW.AMBER.SUPERMEDIA.PL. Teraz stronę tą można odwiedzić przez o wiele krótszy adres - WWW.AMBER.SM.PL, który łatwiej będzie i wpisać i zapamiętać.
KOMENTARZE (0)

Książki

Nowy przewodnik po postaciach

2002-02-13 10:01:00 StarWars.Com

Na oficjalnej zaprezentowano nowy zrewidowany "Ilustrowany przewodnik po postaciach Gwiezdnych Wojen". Będzie on zawierał ponad 250 stron i sto kolorowych ilustracji wykonanych przez Michaela Sutfina. Został on rozszeżo.y nie tylko o postaci, pojawiające się w "Mrocznym Widmie" czy "Ataku klonów", ale także w "Nowej Erze Jedi". Tekst napisał Daniel Wallace, a sam przewodnik w USA ukarze się 23 kwietnia.

Jest kilka obrazków z tego przewodnika:

KOMENTARZE (0)

Książki

Mighty Chronicles

2002-02-12 15:54:00 StarWars.com

Na oficjalnej pojawiła się kolejna zapowiedź książki związanej z Epizodem II - "Star Wars: Attack of the Clones Mighty Chronicles" - premiera zapowiedziana jest w Stanach na 23 kwietnia. Jak będzie u nas? zobaczymy. Dodam, że seria Chronicles nie ukazała się w Polsce.

Mighty Chronicles
Ilustracje: Brandon McKinney
Tekst: John Whitman

KOMENTARZE (0)

Książki

Holenderskie okładki?

2002-02-11 11:42:00 Echo Base

Jakiś czas temu prezentowaliśmy niemiecką i amerykańską werjsę okłądki nowelizacji "Ataku klonów", dzisiaj za stroną Echo Base pokażemy to co będzie dostępne w Holandii. Okładka nowelizacji przetłumaczonej na język niderlandzki będzie wyglądać tak, natomiast powieści "The Approaching Storm" tak. Ciekawe jaką okładkę AOTC będziemy mieć w Polsce.
KOMENTARZE (0)

Książki

The Art of Attack of the Clones

2002-02-07 16:55:00 StarWars.com

W zeszłym miesiącu zamieściliśmy okładkę albumu "The Art of Attack of the Clones". Album ma się ukazać przed premierą Ataku Klonów... a przed chwilką na starwars.com pojawiła się oficjalna zapowiedź tej pozycji, w której znajdziemy oszałamiające prace z produkcji filmu, ponad 500 szkiców i innych grafik, a wszystko opatrzone komentarzem Marka Cotta Vaza. Album zawiera kompletny scenariusz Georga Lucasa i Jonathana Hales`a. W Stanach "The Art of Attack of the Clones" ma się ukazać 23 kwietnia.


KOMENTARZE (0)

Książki

Amerykańska okładka Ataku Klonów

2002-02-05 20:02:00 starwars.com

Na oficjalnej pokazano okładkę amerykańskiej nowelizacji Ataku Klonów. Przypomnę, że autorem jest R.A. Salvatore, w którego dorobku jest między innymi Wektor Pierwszy. Będzie to najprawdopodobniej okładka do hardcovera.

KOMENTARZE (0)

Książki

The Approaching Storm

2002-02-03 17:39:00 TFN

29 stycznia na półki księgarni w USA trafiła książka Alana Deana Fostera, której fabuła umiejscowiona jest bezpośrednio przed Epizodem II. Głównymi bohaterami są Anakin Skywalker, Obi-Wan Kenobi, Luminara Unduli oraz Barris Offee. Akcja rozgrywa się na planecie Ansion, gdzie Jedi mają przekonać lokalną ludność aby mimo problemów wewnętrznych nie odłączyła się od Republiki. Publikacja tej pozycji na polskim rynku ma mieć miejsce pod koniec pierwszego półrocza 2002.
KOMENTARZE (0)

Książki

Niemiecka okładka AOTC

2002-02-03 17:14:00 Darth Sonic Star Wars Seite

Tym razem na niemieckiej stronie Darth Sonic Star Wars Seite pojawił się skan okładki nowelizacji "Ataku klonów". Niemiecką wersję można już zamówić w Amazonie.


KOMENTARZE (0)

Książki

Dark Journey - nowe informacje

2002-02-03 16:06:00

Dzieki uprzejmości Scotta Chitwooda mogę wam dziś zaprezentować nowe informacje o Dark Journey. Spoiler:

1. Jaina i reszta Jedi którzy przeprowadzili akcję dywersyjną uciekają ze światostatku Yuuzhan na pokładzie statku Noma Anora. Udaję im się zdobyć zwłoki Anakina, ale Jacen nadal pozostaje więźniem.
2. Jedi wyczuwają śmierć Jacena. Jeszcze dziś dowiem się jak zginął.
3. Jaina zaczyna majsterkowanie przy ukradzionym statku. Chce znaleźć sposób jak je niszczyć
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (0)

Książki

Nowe książki Sholastica

2002-02-01 08:52:00 StarWars.com

Sholastic ogłosił, że popularna seria "Jedi Apprentice", w Polsce wydawana przez Egmont pod tytułem "Uczeń Jedi", nadal będzie wydawana. Autorką książek o czasach szkolenia Obi-Wana jest dobrze znana Jude Watson, która napisała już około 17 książek z tej serii. Nowe powieści Jude Watson ukażą się już niedługo w USA, a w Polsce... no cóż zobaczymy.

Poniżej są umieszczone okładki książek, które niedługo ukażą się w USA.

[ Jedi Apprentice - Special Edition #2 The Followers ][ Jedi Quest - The Way of the Apprentice ][ Jedi Quest - The Trail of the Jedi ]


Książki będą kolejno nosiły tytuły: "JA SE#2 - The Followers", "Jedi Quest - The Way of Apprentice", oraz "Jedi Quest - Trial of the Jedi".

A teraz troszkę o fabule: w drugim special edition "The Followers" zły dr. Lundi odkrywa zapomnianą kryjówkę Sithów. Oczywiście na miejscu pojawia się Qui Gon i wraz z Obi-Wanem mają zapobiec użyciu holocronu Sithow, przez doktora i jego pomocników.

"The Way of Apperentice" jest pierwszą książką z serii Jedi Quest mających miejsce przed wydarzeniami TPM. Głównym bohaterem jest 14-letni Obi-Wan, ktory mimo swego wieku dysponuje już ogromną Mocą i jest możliwe, że to on jest Wybrańcem.

Orócz książek z serii JA zostanie wydana jeszcze jedna, lecz o innej tematyce. "The Fight for Survive" będzie opowiadała o przygodach młodego Bobby Fetta.
KOMENTARZE (1)
Loading..