TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Promocja w Empiku

2002-04-29 17:49:00 Robert herbu

Robert herbu podesłał nam kolejnego newsa:
Miłą niespodziankę przygotował nam EMPIK (przynajmniej ten w Centrum Wawy). Jeśli ktoś do tej pory nie zaopatrzył się w Album Episode1 (jak powstał film) i Episode 1 w wersji książkowej, to może połączyć przyjemne z pożytecznym, przy okazji zakupu analogicznych pozycji z AOTC. W EMIPKU jest promocja 2w1.
I tak:
Album Episode1 i Album AOTC - cena 58.80
Książka Episode1 i książka AOTC - cena 34.80

Ja od siebie dodam, że byłem dziś w obu Wrocławskich Empikach i w jednym pojawiła się już nowelizacja AOTC i to wszystko.
KOMENTARZE (0)

Książki

Tłumaczenie AOTC

2002-04-28 11:24:00

Warto skomentować trochę tłumaczenie jakie zastosował Pan Maciej Szymański w nowelizacji "Ataku klonów". Jak pisałem w recenzji, w wielu miejscach było ono bardzo podobne do tego co używaliśmy wcześniej, niemniej jednak warto przybliżyć, choć niektóre nazwy. Tam gdzien nie ma komentarza, w tłumaczeniu jest tak samo jak na Bastionie. Ale są to spoilery:
clone trooper - żołnierz klon (u nas było szturmowiec klon)
Commerce Guild - Gildia Handlowa (dokładnie tak było u nas, dopóki w Masce kłamstw nie pojawiła się Gildia komercyjna)
Corporate Alliance - Sojusz Korporacyjny
Count Dooku - Hrabia Dooku
death sticks - igiełki śmierci
Dex`s Diner - Jadalnia u Dexa
Intergalactic Banking Clan - Galaktyczne klan Banowy (u nas pojawiła się taka nazwa też, ale był też Galaktyczny Klan Bankowości, lub Intergalaktyczny Klan Bankowości jak było w Masce Kłamstw)
military creation act - utawa o militaryzacji (to się pojawiło chyba raz)
Poggle the Lesser - Poggle Mniejszy - tego jakoś nie tłumaczyliśmy
attack gunship - kanonierka szturmowa (tu parę razy udało się nam napisać kanonierka zamiast gunship, ale zazwyczaj była stosowana nazwa angielska)
Niemniej jednak wciąż w powieści nie było kilku interesujących nas nazw:
Techno Union - co tłumaczyliśmy jako Unia Technokratyczna, a w Masce była Unia Technologiczna
Bear Clan - klan Niedźwiedzi - czyli młodzi Jedi.
(koniec spoilera). Swoją drogą ciekawe jak będzie to przetłumaczone na filmie i jak w dalszych powieściach.
KOMENTARZE (0)

Książki

Wieści z Amberu

2002-04-28 10:58:00 Amber

Po pierwsze po długiej przerwie ruszyła ponownie strona Amberu - WWW.Amber.sm.PL, a po drugie, znalazła się tam zapowiedź "Słowniczka najpopularniejszych zwrotów w językach Gwiezdnych Wojen" autorstwa Bena Burtta, koordynatora efektów dźwiękowych, specjalnych i montażysty "Ataku klonów", a także weterana Lucasfilmu. Pozycja ta to: rozmówki galaktycznego podróżnika i przewodnik po językach galaktyki Gwiezdnych Wojen.:
Wybierasz się w podróż w przestworzach – do Jądra Galaktyki po Odległe Rubieże. Jeśli nie dysponujesz własnym androidem protokolarnym z oprogramowaniem, które umożliwia mu komunikowanie się w ponad sześciu milionach języków, musisz mieć coś, co pomoże ci porozumiewać się podczas przemierzania międzygwiezdnych szlaków i właściwie odnosić się do istot obcych ras.
- Jak przywitać się po prekoreliańsku i huttańsku
- Jak wynająć gwiezdny statek w bocce
- Jak pytać o drogę Ewoków
- Jak prowadzić grzecznościową rozmowę z istotami rasy Wookie
- Jak komunikować się z automatami
- Jak korzystać z wypożyczalni Jawów
- Jak składać wizyty Gunganom
- Jak zamawiać strzyżenie u sullustańskiego fryzjera
To wszystko powie ci Słowniczek najpopularniejszych zwrotów w językach Gwiezdnych Wojen!

Bez dwóch zdań, nie jest to typowa pozycja wśród wydawanych dotychczas albumów i przewodników, niemniej jednak, chyba jak żadna inna może wpłynąć na nas fanów. Kto poza nami będzie uczył się języka huttów? ;)
KOMENTARZE (0)

Książki

Akcja "Boba Fett - The Fight To Survive"

2002-04-28 10:24:00 TFN

Chcielibyśmy przybliżyć trochę akcję młodzieżowej powieści, która niedawno ukazała się w USA, a niestety jej ewentualne polkie wydanie pozostaje jedynie w sferze marzeń, chyba że Amber pewnego dnia przejmie prawa do powieści Scholastica. Akcja "Boba Fett - The Fight to Survive" Terry`ego Bissona rozpoczyna się w okolicach "Ataku klonów", więc są to potencjalne Spoilery: Prawie 2/3 tej książki to "Atak klonów" widziany oczyma Boby Fetta. Dowiadujemy się o jego zazdrości wobec innych klonów, tęsknoty za matką, której nigdy nie miał, ale i przyczynach nienawiści do Jedi. Boba czuje się jeszcze bardziej zagubiony, gdy klony Jango, bronią Jedi na Geonasis, tych samych Jedi, którzy zabili mu ukochanego ojca. Po bitwie, Boba zabiera zbroję ojca, a jego ciało grzebie. Jango wiedział, że któregoś dnia może zostać zabity, więc przygotował specjalna holoksiążkę dla młodego klona, by ten dokończył swą naukę, stając się największym łowcą nagród wszechczasów. Młody Fett odlatuje z Geonosis i postanawia odnaleźć hrabiego Dooku, by odzyskać pieniądze ojca, potem udaje się do Jabby, by tam zdobyć potrzebną mu "wiedzę". Młody Fett musi stawić czoła ciężkiej i twardej rzeczywistości, która ukształtuje jego charakter. Na swojej drodze spotka pewną łowczynię nagród - Aurrę Sing, która także pracuje dla Dooku. (koniec spoilera).
KOMENTARZE (0)

Książki

Recenzja Ataku Klonów

2002-04-27 18:45:00

Wczoraj ukazała się książka Atak Klonów, dzisiaj umieszczamy nasze recenzje tutaj.
KOMENTARZE (0)

Książki

Atak klonów Egmontu

2002-04-27 16:14:00 Paweł Szymczak

Paweł Szymczak podesłał nam plany wydawnicze Egmontu:
Książki jakie są zapowiedziane, to albumy, które trafiły już do sklepów, czyli „Słownik obrazkowy” (którego okładkę możecie zobaczyć tutaj) i „Niesamowite Przekroje” (którego okładkę możecie zobaczyć tutaj)
Zobaczymy też „Opowieść filmową” (którego okładkę możecie zobaczyć tutaj) , znaną z poprzednich filmów , tym razem w twardej okładce oraz młodzieżową nowelizację (którego okładkę możecie zobaczyć tutaj) w miękkiej oprawie.
Na nasze półki trafi też „Album rodzinny Skywalkerów” (którego okładkę możecie zobaczyć tutaj) , w którym przedstawione będą zdjęcia osób z tej właśnie rodziny.
„Album z naklejkami” (którego okładkę możecie zobaczyć tutaj) jest kolejną pozycją.
Kolejną , ostatnią książką jest "To ja, uczeń Jedi - opowieść Anakina Skywalkera" (którego okładkę możecie zobaczyć tutaj). W książce znajdziemy zasady rządzące Świątynią i szkolenie rycerzy. Książeczka zawiera naklejki.

Wielkie dzięki Paweł. Wszystkie pozycje znajdą się w sklepach w maju.
KOMENTARZE (0)

Książki

Nowelizacja AOTC i etc... UPDATE

2002-04-26 16:46:00 Różne

Po pierwsze pragnę powiedzieć, że dziś udało mi się w końcu nabyć nowelizację AOTC. Z listów które dziś znalazły się w mojej skrzynce wynika, że nie tylko ja jestem szczęśliwcem. We Wrocławskiej księgarni na rynku, w bibliotece wojewódzkiej AOTC jest w promocji, czyli 20% taniej, więc zamiast 24,80 PLN kosztuje 19,80 PLN. Andaral donosi, że w Warszawie (w MDMie na Pięknej) jest podobnie. Tam na dodatek, ukazały się Niesamowiete Przekroje (49,80 - we Wrocławiu kosztowały trochę mniej, ale w wyżej wymienionej księgarni jest ich nie wiele - ale o tym pisaliśmy wczoraj) oraz Album (też 49,80). Albumu niestety we Wrocławiu (przynajmniej rano) nie znalazłem. Niestety nie wszędzie jest tak fajnie. Watto16 donosi, że w Krakowskim Empiku dziś nie sprzedawano AOTC, choć widział paczkę i dowiedział się, że to decyzja kierownika, za zaleceniem z Amberu. We Wrocławskim Empiku Megastore też nie było książki, dlatego polecam Wrocławianom wyżej wymienioną księgarnię. Wszystkim którzy wysłali mi mejla z tą informacją, tym wymienionym i nie, bardzo dziękuję.
Update (22:20) A jednak również w Krakowie jest już dostępna nowelizacja. Jednakże należy zwrócić uwagę na to, ze w wielu różnych miejscach Polski nowelizacja jest, ale albumu Amberu nie ma. No i najczęściej nowelizacja kosztuje 19,80 PLN.
KOMENTARZE (0)

Książki

Otarcie łez również w Polsce...

2002-04-25 16:08:00 Darek

Jak donosi Darek, w Katowickim Matrasie, zakupił on dziś "SW Atak klonów Niesamowite przekroje" wydawnictwa Egmont, w cenie 49,30 PLN. Wygląda na to, że Amber, przeliczył się z AOTC, ale Egmont nadrabia swoje zaległości jak może. Ciekwa czy dostaniemy w tym roku choć jedną część Ucznia Jedi (no może dwie, bo jeszcze przy premierze DVD ;)). Jakbyście coś wiedzieli o Słowniku obrazkowym, to też dajcie znać.
KOMENTARZE (0)

Książki

Na otarcie łez ...

2002-04-25 14:56:00 StarWars.Com

U nas wciąż nie ma powieści Salvatore`a, a na oficjalnej są już jej fragmenty. Możecie je przeczytać tutaj.
KOMENTARZE (0)

Książki

Nowelizacja i album AOTC :-( UPDATE 2

2002-04-24 20:24:00

I wbrew zapowiedziom dziś nie można było zakupić nowelizacji Ataku klonów, przynajmniej w większości polskich miast. Nie wiem co prawda jak to było w Warszawie, ale we Wrocławiu jej dziś nie było. W księgarni na Rynku, w budynku Biblioteki Wojewódzkiej powiedziano mi, że książki z Amberu oni dostają we wtorki, czwartki i soboty. Niestety wczoraj nie było tej książki, na co sprzedawcy bradzo liczyli, być może będzie jutro, albo w sobotę. W Empiku Megastore powiedziano mi, że dziś późnym popołudniem, albo wieczorem mają dostać dużą dostawę, lecz nie potrafili odpowiedzieć, czy będzie tam Atak klonów. Kazali przyjść jutro z rana (co pewnie uczynię ;)). jedI natomiast dziś zwiedził prawie cały Kraków w poszukiwaniu nowelizacji i nic. Dowiedział się, że książka powinna się ukazać do końca tygodnia, albo najpóźniej miesiąca.
Z Albumem jest dokładnie tak samo. W USA zresztą też jest podobnie, gdyż album, który powinien już tam być, jeszcze się nie ukazał i jest zapowiadany na 30 kwietnia. Ale przynajmniej mają już nowelizację.
Update (22:30) Dochodzą nas wieści z różnych części Polski, że w Poznaniu, Bydgoszczy, Katowicach jest podbonie. Paweł Szymczak donosi, że choć widzał już książkę, to nie można było jej jeszcze zakupić. Niestety nie wiadomo dlaczego. Wg jego informacji, w Katowicach będzie można ją zakupić na 100% w niedziele i być może wcześniej. Skąd wynika ten stan rzeczy, niestety nie wiadomo. Ja mam nadzieję, że uda mi się ją kupić jutro.
Update 2 (25-04-2002, 12:55) Dziś niestety również nie udało mi się znaleźć ani albumu, ani nowelizacji. Jednakże Watto16 oraz Robert herbu, donoszą że w Krakowie i Warszawie jest podobnie. Watto16 napisał, że nowelizacja ma być prawie na 100% dostępna jutro w Krakowskim Empiku na rynku (podobno od godziny 9.00), natomiast Robert również podaje, że w Warszawie też dostał informacja, jakoby książka miała ukazać się jutro. Mnie dziś powiedziano, żeby zobaczyć w sobotę. No cóż miejmy nadzieję, że to jednak będzie jutro.
KOMENTARZE (0)

Książki

Anakin Skywalker i Boba Fett

2002-04-24 18:13:00 starwars.com

Scholastic Inc. będzie kontynuować swoją tradycję i wypuści dwie nowe serie dotyczące dzieciństwa Anakina Skywalkera i Boby Fetta. Już wkrótce ukaże się "The Way of the Apprentice", której głównymi bohaterami będzie Anakin i Obi-Wan. "The Fight to Survive", której autorem jest Terry Bisson opowie nam o Jango i Bobie Fettach. Ciekawe jest czy te książki zostaną wydane w Polsce czy może spotka je los serii o młodym Obi-Wanie.
KOMENTARZE (0)

Książki

Album Atak Klonów - skany

2002-04-22 16:46:00 Jedinet.com

Na Jedinet.com i Episode-X zamieszczono kilka skanów z albumu "The art of Attack of the Clones" Marka Cotta Vaza:
Skan 1
Skan 2
Skan 3
Skan 4
Skan 5
Skan 6
W Polsce album ma się pojawić w sprzedaży już 24 kwietnia (w tą środę, a może nawet jutro!) nakładem wydawnictwa Amber.
KOMENTARZE (0)

Książki

Niższe ceny książek w Tesco

2002-04-22 00:08:00 Joruus

Jak donosi Joruus okazuje się, że sieć Tesco postanowiła pójść w ślady Geanta, ba nawet go przebić. Ceny książek, najczęściej tych najnowszych, są dość mocno obniżone, w granicach 19,90 PLN. Również albumy mają o wiele niższe ceny – 24,90 PLN. Ponadto także gry mają zmniejszone ceny. Jest więc to druga po Geancie, który obniżył ceny książek i LEGO, sieć hipermarketów, szykująca się na Atak klonów.
KOMENTARZE (0)

Książki

Zapowiedź Traitora na oficjalnej

2002-04-21 10:56:00 StarWars.Com

W sumie to praktycznie pisaliśmy już o wszystkim wcześniej, ale Oficjalna właśnie zapowiedziała „Traitora” autorstwa Matthew Stover, czyli 13 już tom NEJ. Jest też krótki opis spoilerowy Serce Nowej Republiki zamarło, po tym jak stolica – planeta Coruscant upadła pod jarzmem złowrogich najeźdźców – Yuuzhan Vong. Ale oto pojawia się nadzieja, młody Jedi uznany za zmarłego powraca. Jest on teraz uczniem i narzędziem w rękach Vergere, ulubienicy Yuuzhanm która kieruje się tajemniczymi motywami. Uczy ona młodego Solo (chodzi o Jacena) nowych metod posługiwania się Mocą. Ale czy nie będzie to kosztem przerobienia go na maszynkę do zabijania? (koniec spoilera) o planach wydawniczych NEJ w USA Jeth napisał w poprzednim newsie. Przypominamy, że samą okładkę Traitora prezentowaliśmy już wcześniej.
KOMENTARZE (0)

Książki

Mythmaking - Behind the Scenes of Attack of the Clones

2002-04-21 10:51:00 StarWars.Com

I mamy jeszcze jedną zapowiedź książki na Oficjalnej. Tym razem jest to książka „Mythmaking - Behind the Scenes of Attack of the Clones” autorstwa Jody Duncan, czyli współautorki albumu “Mroczne Widmo – Jak powstawał film”. Ten album właśnie będzie tym samym, tylko że o „Ataku klonów”. Dowiemy się mnóstwa przeróżnych informacji o tym jak powstawał 2 epizod. W USA album ten ma się ukazać w październiku.
KOMENTARZE (0)

Książki

NEJ - amerykańska lista

2002-04-21 09:27:00 TFN

Na TFN ukazała się lista książek cykly NEJ jakie wyjdą w stanach. Oto ona.
Enemy Lines II: Rebel Stand - Aaron Allston ( sierpień 2002)
Traitor - Matthew Stover (paździenik 2002)
Destiny's Way - Walter Jon Williams (listopad 2002)
Force Heretic I: Remnant - Sean Williams & Shane Dix (marzec 2003)
Force Heretic II: Refugee, by Sean Williams & Shane Dix (czerwiec 2003)
Force Heretic III: Reunion, by Sean Williams & Shane Dix (sierpień 2003)
KOMENTARZE (0)

Książki

Zahn i czasy prequeli ?

2002-04-16 18:07:00 TFN

Na TFN umieszczono informację, dostarczoną przez jednego z forumowiczów, który rzekomo był na konwencie s-f, gdzie gościem honorowym był Timothy Zahn (autor doskonałej Trylogi Thrawna i kontynuacji duologi). Według informatora Zahna powiedział, że powróci do świata Star Wars i ma w planach powieść umieszczoną pomiędzy Epizodem I a II.
KOMENTARZE (0)

Książki

Rozbudowa działu Książki

2002-04-15 19:45:00

Pewnie zauważyliście, że jakiś czas temu w książkach i komiksach, pojawiły się zapowiedzi. To była zajawka tego co Was czeka dziś. Dzisiaj rozbudowaliśmy dział ksiązki o:
Zapowiedzi - ale to już pewnie znacie
Chronologię powieści Star Wars
Chronologia powieści dla młodzieży
Opowiadania i antologie
Albumy i przewodniki
Oczywiście, w większości przypadków to głównie wypunktowanie, ale w zwłaszcza przy książkach, znajdują się tam nasze opisy i recenzje, do przeczytania których serdercznie zapraszamy. Z czasem postaramy się uzupełnić brakujące dane, a także rozbudować bazę opisów/recenzji.
Należy tutaj też wspomnieć o pewnym udziale jaki w tym przedsięwzięciu ma strona Info Star Wars. Wiele okładek książek zamieszczonych u nas pochodzi właśnie z tego serwsiu, za co serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, że w celu obiektywniejszego zapoznania się z opisami / recenzjami książek, zapraszamy do czytania obu serwisów czyli Bastionu i Info Star Wars.
KOMENTARZE (0)

Książki

Znów o NEJ

2002-04-14 10:36:00 JediNet

Po pierwsze wiele wskazuje, że znamy już autora finalnej odsłony NEJ. Ma nim być ... James Luceno, znany przede wszystkim Nam z "Agentów Chaosu", "Maski kłamstw" oraz nielicznym z e-booka o Darthie Maulu. Tu jest pewna nieścisłość, bo nie wiadomo do końca, czy będzie to ostatnia książka z serii NEJ, czy też może ostatnia wydana w USA w twardej okładce, otwierająca ostatni rok wojny z Yuuzhanami.
Ponadto nieoficjalnie prezentujemy okładke do kolejnej części NEJ zatytułowanej "Traitor", autorstwa Matthew Woodringa Stovera.
KOMENTARZE (0)

Książki

Amerykańskie tytuły

2002-04-14 10:13:00 JediNet

W niektórych amerykańskich sklepach pojawiły się już książki zwiazane z AOTC. Są to "Słownik Obrazkowy", "Niesamowite Przekroje", młodzieżowa nowelizacja oraz graficzna powieść. Ciekawe czy chociaż te dwie pierwsze pozycje ukażą się w Polsce, zgodnie z tym co obiecał Egmont.
KOMENTARZE (0)

Książki

Część II Atak Klonów Album

2002-04-13 19:46:00 AmberNa Amberze jest już także zapowiedź albumu Marka Cotta Vaza:

Wszystkie projekty postaci, pojazdów, miejsc i planet z najnowszego filmu George'a Lucasa. Rewolucyjne, najnowsze techniki filmowe i scenografia XXI wieku:

- Imponujące efekty specjalne
- Zdumiewające pełnowymiarowe makiety i modele przestrzenne
- Precyzyjne szkice ujęć i rysunki techniczne
- Nowoczesna wideoanimatyka i sceny z udziałem aktorów
- Najciekawsze obrazy robocze najsłynniejszych scen
- Ekscytujące modele cyfrowe
- Fascynujące przeobrażenia, jakim ulegaly wszystkie projekty

format: A4
cena: 49,80
internet: 37,35
KOMENTARZE (0)

Książki

Nowelizacja AOTC na Amberze

2002-04-13 19:31:00 Amber

Na Amberze znajduje się zapowiedź nowelizacji Ataku Klonów R.A Salvatore`a (ukryta, ale w źrodle strony jest):

Na podstawie opowiadania George'a Lucasa oraz scenariusza George'a Lucasa i Jonathana Halesa

Od Coruscant po Naboo w galaktyce szerzą się niepokoje. Jedność Republiki chwieje się mimo rządów Wielkiego Kanclerza Palpatine'a. Separatyści grożą wojną, a podzielony Senat nie potrafi podjąć decyzji: stworzyć armię czy chronić kruchy pokój. W sytuacji bez wyjścia każda zmiana może oznaczać chaos.

Anakin Skywalker dorasta w czasach politycznego wrzenia. Dziewiętnastoletni uczeń Obi-Wana Kenobiego jest zagadką dla Rady Jedi i wyzwaniem dla swojego mistrza. Czas nie utemperował jego ambicji, szkolenie Jedi nie poskromiło niezależności. A kiedy nieudany zamach na życie senator Padmé Amidali zbliża go znów do kobiety, której nie widział dziesięć lat, staje się jasne, że czas nie zatarł także uczucia, którym ją kiedyś obdarzył.

Mistrzowie Yoda i Mace Windu odbierają coraz silniejsze zakłócenia Mocy. Ciemna Strona osłabia ich zdolność przewidywania. Nie potrafią wyczuć zbliżającego się niebezpieczeństwa: narodzin armii gotowych do walki. Republika rozpada się, a między Anakinem i Padmé tworzy się więź tak silna, że wszystko inne przestaje się liczyć. Anakin zatraca się w uczuciach, jakich nie wolno żywić Jedi, którego wiąże przysięga wierności tylko Zakonowi...


format: S6
cena: 24,80
internet: 18,60
KOMENTARZE (0)

Książki

O NEJ słów parę

2002-04-06 11:52:00

Publikujemy fragmenty wypowiedzi Sehlly Shapiro o NEJ. Wiele rzeczy nie dotyczy akcji, ale są tu pewne spoilery, dotyczące tego co w NEJ może się jeszcze wydarzyć. Spoilery: Zgodnie z tym co mówi Shapiro, NEJ powstało głównie dlatego, że EU odrodzone dzięki trylogii Zahna powoli zaczynało wszystkich nudzić. Postaci pozostawały w stagnacji, a ludzie oczekiwali czegoś monumentalnego. W 1998 kiedy Lucasfilm pracował nad TPM, zaczęto prace nad NEJ. Pomysł zabicia Chewbacci nie był pomysłem R.A. Salvatore`a jak się długo zdawało niektórym fanom. Wszyscy kochali Chewiego (zwłaszca rodzina Solo), więc jego śmierć miała dotknąć ich najbardziej. Natomiast choroba Mary nie miała być żadnym sposobem jej uśmiercenia. Miała tylko rozwinąć więź między nią a Lukeiem. Jak się okazuje zarówno Mara jak i Luke oraz Han wraz z Leią, nigdy nie byli przeznaczeni na odstrzał. Natomiast zwłaszcza Leia miała być trochę potorturowana, od stracenia włosów, po śmierć najmłodszego syna. Innym ważnym wyznacznikiem NEJ, miało być to, że Yuuzhanie nie używają Ciemnej Strony Mocy. Potem wyewoluowało to na to, że Yuuzhanie w ogóle nie używają Mocy i są dla niej niewidzialni. Postanowino z nich zrobić nie tyle złe postaci, co myślące inaczej, dla których techniczna ewolucja była złem, stąd ich biotechnologie. Shapiro powiedziała też, że w NEJ postanowiono autorom dać na tyle wolą rękę na ile jest to możliwe. Chciano by książki, reakcje i relacje bohaterów był jak najbardziej osobiste. Pozatym nie zdecydowano jeszcze jak NEJ ostatecznie się zakończy (i kiedy), a pozatym kto zginie. NEJ jest w dalszym ciągu rozbudowywane. (koniec spoilera). Teraz wiemy coś więcej o tym co nas czeka, czyli serialu ciąg dalszy.
KOMENTARZE (0)

Książki

Atak klonów Amberu

2002-04-05 18:25:00

Dziś znalazłem reklamówkę Amberu na miesiąc kwiecień, a w niej zapowiedzi książek (w tym najważniejszych). Wszystko idzie zgodnie z zapowiedziami, jakie opublikowaliśmy w lutym, tak więc bez niespodzianek. Zobaczymy "Część Atak klonów" autorstwa R.A. Salvatore`a.
R.A. Salvatore - znany pisarz SF i fantasy, autro Wektora pierwszego i powieści z list bestsellerów "New York Timesa", twórca słynnych sykli fantasy.
Powieść napisana na podstawie scenariusza George`a Lucasa i Jonathana Halesa
Mija dziesięć lat od blokady Naboo i wydarzeń przedstawionych w Części I. Mroczne widmo. Jedność Republiki jest zagrożona. Frakcja separatystów rośnie w siłę. Mnożą się tajemnicze zamachy. Wielki Kanclerz Palpatine w obawie o życie Padme Amidali poweirza ją opiece Obi-wana Kenobiego i jego ucznia Anakina Skywalkera. Wykonując niebezpieczne zadanie, rycerze Jedi trafiają na planetę nieistniejącą na żadnej mapie galaktyki. I okdrywają spisek, któy oznacza nastanie nowej ery wojen klonów...

Powieśc będzie zawierać 264 strony i kosztować 24,80 PLN. A przede wszystkim będzie zawierać ilustrację znaną nam z zapowiedzi amerykańskiego wydania.
Drugą ważną zapowiedzią jest "Album z Ataku klonów" autorstwa Marka Cotta Vaza:
Wszystkie projekty postaci, pojazdów, miejsc i planet z najnowszego filmu George`a Lucasa
Rewolucyjne, najnowocześniejsze techniki filmowe i scenografia XXI wieku:
- Imponujące efekty specjalne i animacje komputerowe
- Zdumiewające pełnowymiarowe makiety i modele przestrzenne
- Precyzyjne szkice ujęć i rysunki techniczne
- Nowoczesna wideoanimatyka i sceny z udziałem aktorów
- Najciekawsze obrazy robocze najsyłnniejszych scen
- Ekscytujące modele cyfrowe.
- Fascynujące przeobrażenia, jakim uległy wszystkie projekty

Książka ta ma być w wydana pełnym kolorze, mieć 224 strony i kosztować ... 49,80 PLN.
Ponadto zostanie wzowione "Mroczne Widmo" i "Mroczne Widmo - jak powstawał film".
Wszystko to i wiele więcej informacji jest dostępna na tych skanach:
Powieści
Albumy
Okładka powieści Atak klonów (czarnobiała)
Wszystkie książki mają się pojawić w sklepach 24 kwietnia.
KOMENTARZE (0)

Książki

Młodzieżowa nowelizacja AOTC

2002-04-05 14:38:42 Jedinet.com

w niektórych sklepach w USA ukazała się już młodzieżowa wersja nowelizacji AOTC autorstwa Patricii C. Wrede. Książka ta ma ponad 100 stron i zawiera pewne spoilery: wszystkie kwestie mówione w zwiastunach, znajudują się w niej. Nie ma jednak sceny z Tuskenami, ale Anakin opowiada Padme, jak wszedł do wioski i zabijał wszystkich - "mężczyzn, kobiety, dzieci. Zabijał ich jak zwierzęta i powiedział, że to wszystko jest winą Obi-Wana". Jak dodaje Enrique (szczęśliwy nabywca tej nowelizacji) - polityczne intrygi w książce są opisane w bardzo interesujący sposób i co ważne nie są nudne. (koniec spoilera).
KOMENTARZE (0)

Książki

Promocja ksiażek w Geancie

2002-04-04 15:26:00

Wrocławski Geant (a może i cała sieć) ma nowe ceny na książki Amberu, zwłaszcza te nowe. I tak np. "Maska kłamstw" kosztuje tam 19,99 a "Gwiazda po Gwiezdzie" jakieś 23,99 PLN.
KOMENTARZE (0)

Książki

The Illustrated Companion UPDATE

2002-04-04 14:22:00 StarWars.com

Na starwars.com zapowiedziano kolejną książkę opartą na AOTC: Star Wars: Attack of the Clones - The Illustrated Companion. Jednak opis tej pozycji zamieścilismy już dwa miesiące temu, dlatego odsyłam do tego archiwalnego newsa.

(Update, 14:25, Yako):
Na okładce można zobaczyć (w tle) Spoiler: Reeka, Matkę Tuskena, Lama Su, Mace Windu, Mas Amedda, Geonosian.(koniec spoilera)
KOMENTARZE (1)

Książki

Marsz Yuuzhan Update

2002-04-01 00:16:00 JohnWilliams.Org

Jak pewnie większość z Was wie, do powieści "Cienie Imperium" stworzono soundtrack, którego autorem, poza kilkoma głównymi motywami z SW, był Joel McNealy. Okazuje się, że również NEJ doczeka się własnego soundtracku, również autorstwa w większości Joela McNealy`ego, który wielokrotnie pisał muzykę w filmach, na podstawię muzyki Williamsa (np. w Szczękach III, w I części muzykę stworzył John Williams, ale w kontynuacji na bazie Williamsa stworzył ją Joel McNealy.). John Williams wyprodukuje ten album ale jako bonus, poza wykorzystaniem jego motywów ze Star Wars, na krążku pojawi się także jeden nowy utwór skomponowany przez samego mistrza Williamsa. Będzie to marsz Yuuzhan Vong. Próbkę tego marszu, można zassać z naszego serwera tutaj lub ze strony Johna Williamsa.
Update To był żart prima aprilisowy. Ani John Williams ani Joel McNealy nie pracują nad taką płytą. Natomiast utwór ten faktycznie jest Johna Williamsa i pochodzi ze ścieżki dźwiękowej filmu "Indiana Jones i ostatnia krucjata". Utwór ten nosi nazwę "Belly of the steal beast" - czyli "Brzuch stalowej bestii". W chwili w której się urywa rozbrzmiewa temat poszukiwaczy. ;)
KOMENTARZE (0)

Książki

Niemiecka okładka nowelizacji AOTC

2002-04-01 00:02:00 Star Wars Union

Oto finalna okładka niemieckiego wydania Ataku klonów.
KOMENTARZE (0)
Loading..