TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Jesienny Atak klonów

2002-06-29 16:58:00 StarWars.Com

Jesienią Random House zapowiada kolejny atak książek dla najmłodszych fanów sagi, które przybliżyła nam trochę oficjalna:
Pierwszą z nich będzie "I Am A Bounty Hunter" autorstwa Boby Fetta (choć tak na prawdę to Kerry Milliron). Będzie opowiadać historię AOTC z perspektywy młodego Fetta.
Jedi Activity Book - jest przeznaczona dla tych wszystkich, którzy pragną zostać Jedi. Zawiera cała masę zagadek i zabaw dla przyszłych Jedi.
"Attack of the Clones Trivia Challenge" autorstwa Benjamina Harpera pomoże przekonać Ci się, czy jesteś w stanie pokonać hrabiego Dooku. Książeczka ta jest raczej grą będącą quizem, który da się przejść znając trochę "Atak klonów".
"Battle in the Arena" to 24-stronicowa opowieść napisana przez Justine i Rona Fontesów. A opowiadać będzie o Padme, Anakinie, Obi-wanie oraz walce z potworami na arenie na Geonosis.

KOMENTARZE (0)

Książki

Zapowiedź Jedi Quest 4

2002-06-29 16:38:00 StarWars.Com

W grudniu 2002 Scholastic w USA wyda kolejną książkę z serii "Jedi Quest" zatytułowaną "The Master of Disguise". Ponownie autorką jest Jude Watson. Książka będzie opowiadać o tym jak Obi-wan i Anakin będa musieli się zmierzyć z nieznanym i przebiegłym przeciwnikiem, którego nic nie jest w stanie powstrzymać przed wejściem na ścieżkę Ciemnej Strony Mocy...
KOMENTARZE (0)

Książki

Zapowiedź X-Wingów na Amberze

2002-06-29 11:32:00 Amber

Na wirtynie Amberu pojawiła się już zapowiedź 2 części serii X-Wingi, zatytułowana "Ryzyko Wedge`a". Podobnie jak w przypadku pierwszego tomu autorem jest Michael A. Stackpole. Książka ma kosztować w sklepach 27,80 PLN, a w Amberze 20,85 PLN. I jeszcze to co jest o niej napisane na witrynie Amberu:
X-WINGI. RYZYKO WEDGE`A
Tom II cyklu X-wingi
Nowa Republika przygotowuje inwazję na serce Imperium - Coruscant. Wedge Antilles i Eskadra Łotrów muszą przeniknąć na planetę, zdobyć dane wywiadowcze i zneutralizować generator pola siłowego. Straceńcza misja może oznaczać śmierć. A najbardziej niebezpiecznym wrogiem jest jeden z nich, gotowy zdradzić towarzyszy i Rebelię...

KOMENTARZE (0)

Książki

Zapowiedź drugiej częsci przygód młodego Fetta

2002-06-27 11:31:00 StarWars.Com

Oficjalna nie przestaje atakować nas zapowiedziami książek i tak dziś oto pojawiła się zapowiedź drugiej częsci przygód młodego Boby Fetta, zatytułowana "Crossfire" autorstwa Terry`ego Bissona. Młody Boba Fett stara się kontynouwać dzieło ojca. Słynna łowczyni nagród Aurra Sing pomaga dotrzeć mu do hrabiego Dooku, który jak wierzy Fett pomożemu. Ale Dooku ma własne plany i pomysły. Wojna Klonów rozprzestrzeniła się na dobre w galaktyce, a młody Fett jest w krzyżowym ogniu. Odkrywa on jednak, że ogarnięty wojną świat Raxus Prime, może odmienić jego życie.
Książkę w USA w październiku wyda Scholastic.
KOMENTARZE (0)

Książki

Klasyczna Trylogia znowu w sklepach

2002-06-26 11:23:00 TFN

W Stanach z okazji 25 lecia "Gwiezdnych Wojen" w sklepach pojawiło się specjalne wydanie książkowej wersji klasycznej trylogii. Całość, oczywiście ładnie wydana, kosztuje 25 $.
KOMENTARZE (0)

Książki

Jedi Quest 3 - oficjalna zapowiedź

2002-06-26 11:05:00 StarWars.Com

Na Oficjalnej zaprezentowano trzecią część serii Jedi Quest, zatytułowaną: "The Dangerous Games". Autorką jest oczywiście Jude Watson. Dostępna będzie ona w USA w sierpniu. A opowiadać będzie o słabości młodego Anakina do wyścigów. Mimo, że poddał się szkoleniu Mocy, wciąż nie wyzbył się starych zapędów i kiedy Obi-wan i Anakin mają pewną pokojową misję, oczy Anakina zwrócone są na nielegalne wyścigi Podracerów. Co gorsza pojawi się na nich Hekula, syn Sebulby, który będzie chciał się zmierzyć z Anakinem...
KOMENTARZE (0)

Książki

Duch Tatooine?

2002-06-25 16:53:00 StarWars.Com

Jakiś czas temu pisaliśmy o tajemniczej książce Troya Denninga (można to przeczytać tutaj). Dzisiaj na oficjalnej zaprezentowano tę tajemniczą ksiażkę. Książka będzie poświęcona głównie Leii i Hanowi. Leia będzie patrzyć w niepewną przyszłość czteroletniej Nowej Republiki, tymczasem jej mąż Han, bardzo będzie chciał mieć z nią dzieci, na co ona nie będzie chciała się zgodzić, bojąc się dziedzictwa Skywalkerów. Tymczasem odnajduje się pewien artefakt z Alderaanu, który zawiera tajne kody używane przez Nową Republikę. Ktoś wystawie ten artefakt na aukcji, w Mos Espie, na Tatooine. Han i Leia lecą go zabezpieczyć. Podróżując po Mos Espie Leia będzie zmuszona przemyśleć pewne sprawy, zwłaszcza ocenę przeszłości...
Nie muszę przypomniać, że autor Troy Denning napisał wręcz fenomenalną powieść z cyklu NEJ - Gwiazdę po Gwieździe. "Duch Tatooine" będzie dostępny w USA w lutym 2002. Swoją drogą to fajnie, że Del Rey zaczyna wydawać książki powiązane z klasyczną trylogią (nie dotyczy NEJ :)). Może w końcu ktoś się pokusi o opisanie bitwy o Tanaab czy Odrodzenia Imperatora z Dark Empire.
KOMENTARZE (0)

Książki

X-Wingi cześć 2 - zapowiedź

2002-06-25 15:00:00

Mamy już skan z reklamówki Ambera na lipiec. A w nim są X-Wingi Tom II Ryzyko Wedge`a. Skan dostępny jest tutaj a oto co jest tam napisane o treści:
Nowa Republika przygotowuje inwazję na serce Imperium - Coruscant. Wedge Antilles i Eskadra Łotrów przeniknąć na planetę, zdobyć dane wywiadowcze i zneturalizować generator pola siłowego. Straceńcza misja może oznaczać śmierć. A najbardziej niebezpiecznym wrogiem jest jeden z nich, gotowy zdradzić towarzyszy i Rebelię...
KOMENTARZE (0)

Książki

Promocja oryginalnych książek SW w Warszawie

2002-06-23 17:58:00 Tdc

Tdc podesłał nam bardzo ważną informację dla mieszkańców stolicy:
Obecnie mieszkańcy stolicy mają okazję zaopatrzyć się w lekture oraz gry spod znaku SW. Pierwsza i szybko kończąca się promocja dotyczy całego asortymentu sieci sklepów "Antykwariat Hit" (w podziemiach Dworca Centralnego). Dostępne są tam książki, komiksy, albumy, gry i inne pozycje o tematyce SW (i nie tylko) oraz dostęne są również książki wydane w Wielkiej Brytanii. Promocja trwa do 25 VI 2002 i wynosi -10%.
Druga promocja dotyczy tylko książek SW (oryginalnych), ale trwa do wyczerpania zapasów. Prowadzi ją sieć ksiegarni "Co-liber" ("READ ENGLISH") - wszystkie książki kosztują 25 zł! Po szczegóły odsyłam na strone firmy: http://www.co-liber.com.pl/.
A oto dwa adresy punktów sprzedaży:
1. "CO-LIBER JR" Marszałkowska 116 PL-00-095 Warszawa Tel.: 0-501011150 (Domy Centrum, budynek Galerii Centrum)
2. "CO-LIBER" Plac Bankowy 4 PL-00-016 Warszawa Tel./fax: (48-22) 828 05 88
Wielkie dzięki za info.
KOMENTARZE (0)

Książki

Jedi Quest 3

2002-06-23 10:16:00 TFN

W USA pojawiła się już zapowiedź kolejnej młodzieżowej ksiażki, autorstwa Jude Watson - trzeciej części cyklu Jedi Quest, będącego swoistą kontynuacją serii Uczeń Jedi, a opowiadającą o szkoleniu Anakina przez Obi-wana. Jest też krótki opis:
Anakin Skywalker jest modelowym Padawanem Jedi... ale jest w nim coś co się kryje w jego sercu. Czy jego mistrz Obi-wan, będzie w stanie trzymać go wystarczająco krótko?
KOMENTARZE (0)

Książki

Książki w zestawach

2002-06-18 15:31:00 Paweł Szymczak

Jak donosi Paweł Szymczak: W sprzedaży w księgarniach są następujące zestawy:
Słowniki Obrazkowe (z trylogii, Mrocznego Widma i Ataku Klonów). Cena zestawu: 96 zł.
Niesamowite przekroje (z trylogii, Mrocznego Widma i Ataku Klonów). Cena zestawu : 96 zł.
Dzięki za info!
KOMENTARZE (0)

Książki

Powrót Thrawna

2002-06-17 16:25:00 JediNet

Ostatnio Timothy Zahn potwierdził, że podpisał kontrakt na kolejną powieść w świecie Star Wars, tym razem osadzoną jeszcze przed 2 Epizodem. Powieść będzie opowiadać o Thrawnie i jego powiązaniach z projektem badania odległych galaktyk. Złą wiadomością jest to, że książka ta nie ujrzy światła dziennego przed 3 Epizodem.
KOMENTARZE (0)

Książki

Gwiezdne Wojny: Jak powstawała kosmiczna trylogia

2002-06-16 00:18:00

Pozycję Gwiezdne Wojny: Jak powstawała kosmiczna trylogia wydano w Polsce w 1997 roku. Dzisiaj tę pozycje można kupić już praktycznie za bezcen. We Wrocławskiej Składnicy Księgarskiej, niepopdal Rynku, jest kilka sztuk tej pozycji za jedyne 3 PLN! We wrocławkim centum taniej książki, przy hotelu Monopol, obok Opery, ta książka kosztuje już 6,5 PLN. Strangler twierdzi, że widział ją w Krakowie za 10 PLN. Mimo wszystko, ceny te i tak są niskie, więc może warto rozejrzeć się i poszukać?
KOMENTARZE (0)

Książki

Recenzja młodzieżowej adatpacji AOTC

2002-06-16 00:05:00

Choć młodzieżowa adaptacja AOTC ukazała się już jakiś czas temu, ale przez to, że jest ona dostępna praktycznie wyłącznie w niektórych supermarketach i Empikach, dopiero na dniach można było ją zdobyć w innych miejscach. Dzisiaj przedstawiamy jej recenzję dostępną tutaj.
KOMENTARZE (0)

Książki

Recka "Opowieści z Imperium"

2002-06-13 23:25:00

Moją reckę możecie przeczytać tutaj
KOMENTARZE (0)

Książki

Specjalna oferta Egmontu

2002-06-13 19:10:00

Od niedawna również na Egmoncie można kupić książki i to po bardzo atrakcyjnych cenach. Są trzy zestawy:
Zestaw 1: zawierający książeczki "Imperium kontratakuje", "Powrót Jedi" i "Gwiezdne Wojny" w cenie 29,90 PLN.
Zestaw 2: to dwa dowolne albumy po 20 PLN. Albumy te gto Słowniki i Przekroje z klasycznej trylogii i Mrocznego Widma.
Zestaw 3 to natomiast 7 tomów Ucznia Jedi za 49 PLN.
Zamówienia można składać telefonicznie pod numerem 0-prefix-22 838 38 22 lub przez email: books@egmont.pl.
. Oferta ta jest ważna do końca czerwca!.
Niestety póki co nie ma sklepu (ani nawet informacji o tym) na stronie Egmontu.
KOMENTARZE (0)

Książki

Recenzja Nadchodzącej Burzy

2002-06-12 21:27:00

na naszej stronie ukazała się recenzja Nadchodzącej Burzy napisana przez jedIego. By ją przeczytać kliknij tu.
KOMENTARZE (0)

Książki

Tajemnicza książka Troya Denninga

2002-06-09 00:29:00 TFN

W sieci pojawiła się informacja, że w marcu 2003 w USA ukaże się kolejna książka Troya Denninga, autora znanego nam z Gwiazdy po Gwieździe. Tym razem będzie ona mieć tytuł „Tatooine Ghost”, co można przetłumaczyć jako Duch Tatooine. Niestety nie za wiele wiadomo nic o tej książce. Być może jest to tylko tytuł roboczy. Ta powieść ma być związana z Star Wars, ale nie wiadomo czy to będzie powieść młodzieżowa czy dla dorosłych.
KOMENTARZE (0)

Książki

Książki promują kino

2002-06-09 00:21:00 Filmweb za Rzeczpospolitą.

Beletrystyka staje się produktem coraz bardziej komercyjnym. Dziś niemal każdej dużej produkcji filmowej towarzyszy książka lub nawet całe serie. Po ekranizacji pierwszego tomu "Władcy Pierścieni" sprzedano w Polsce ponad 100 tys. egz. książek Tolkiena. Wokół fabuły "Gwiezdnych wojen" jest ponad sto powieści - pisze w "Rzeczpospolitej" Łukasz Gołębiewski.
Sprawa jest oczywista, gdy film powstaje na podstawie dzieła literackiego. Tak było ostatnio z "Harrym Potterem", "Władcą Pierścieni" czy "Iris", kino zresztą od początku czerpało inspirację z literatury. Teraz jednak coraz częściej książki pisane są na podstawie scenariuszy filmowych! Dużym produkcjom hollywoodzkim towarzyszą tzw. nowelizacje - czyli powieści wierne fabule filmów, bywa, że tworzone przy współudziale scenarzystów, niekiedy też poszerzające wątki znane już widzom. Tak powstało np. pięć powieści odpowiadających akcji filmowych części "Gwiezdnych wojen", "Mumia" (zresztą jest już kilka powieści w tej serii) czy "E.T.". Szczególnym przypadkiem jest "Shrek". Film zrealizowano wprawdzie na podstawie powieści fantasy Williama Steiga, jednak po kinowym sukcesie ukazała się nowelizacja bardziej wierna fabule znanej z ekranu. I ta zdobyła powodzenie. Interesującym przypadkiem jest też książka "Spider-man" Michaela Teitelbauma wierna scenariuszowi Davida Koeppa do filmu zrealizowanego na podstawie komiksu. Książka ukaże się po polsku 21 czerwca - w dniu premiery filmu.
Co ciekawe, wytwórnie filmowe zaczęły doceniać książki, jako jedną z form znakomitej promocji kina. Własne wydawnictwa mają takie firmy jak Disney, Warner czy LucasFilm. Książki okazują się znakomitym biznesem, gdyż prawa autorskie najczęściej sprzedawane są do większości krajów, które kupują kopie filmowe. Najczęściej premiery księgarskie na kilka dni poprzedzają pierwsze seanse kinowe - książki podgrzewają atmosferę oczekiwania na film. Gdy obraz schodzi z ekranów, można wydawać kolejne tytuły nawiązujące do losów bohaterów, by fani nie zapominali o swoich ulubieńcach do czasu ekranizacji kolejnej części hollywoodzkiego hitu.
W Polsce, jak dotąd, największy sukces odniosły serie powieści o "Gwiezdnych wojnach" - ponad 500 tys. sprzedanych egzemplarzy oraz książki dla dzieci opowiadające o historii Króla Lwa - ponad 200 tys. sprzedanych egzemplarzy różnych wydań. Od kilku lat każdej wielkiej produkcji Disneya towarzyszą książki - oczywiście z filmowymi rysunkami. Nowością w Polsce są jednak powieści towarzyszące filmom dla dorosłych wydawane w nakładach od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy egzemplarzy i świetnie reklamowane.
Wydawcy wykorzystują także kadry z filmów na okładkach. Przez ponad rok trwał spór między Bogusławem Lindą a poznańską oficyną G&P, która umieściła na okładce kadr z twarzą aktora z filmu "Quo vadis". Ostatecznie aktor przegrał sprawę. Ale to dobra nauczka dla producentów i wydawców, by w umowach autorskich uwzględniać paragrafy dotyczące wykorzystywania filmowych fotosów w książkach. Po premierze "Dziennika Bridget Jones" wydawnictwo Zysk i S-ka wprowadziło nowe wydanie z Renee Zellweger, aktorką grającą główną rolę, na okładce. Sprzedano dodatkowych ponad sto tysięcy egzemplarzy, przy czym księgarze podkreślali, że "filmowe" wydanie cieszy się większym zainteresowaniem. W wydawnictwie Amber już od dawna na okładkach książek oglądamy kadry z filmów. Wielkość sprzedaży zależy od popularności filmu - nakłady wahają się od kilkunastu do ponad 40 tys. egz. A średni nakład beletrystyki w Polsce to poniżej 3000 egz. Okazuje się, że miłośnicy kina to całkiem spora grupa czytelników.

KOMENTARZE (0)

Książki

Przewodniki po chronologii i droidach

2002-06-08 00:06:00

We Wrocławskim Empiku Megastore można kupić przewodniki po droidach i chronologii w nowych okładkach. Jest to wydanie z 2000 roku, lecz po prostu podmieniono okładki na inne.
KOMENTARZE (0)

Książki

Przewodnik Encyklopedyczny UPDATE

2002-06-07 01:43:00

Wczoraj we Wrocławskim Madrasie przy ulicy Świdnickiej widziałem nową wersję przewodnika encyklopedycznego Billa Slavicseka, oznaczoną jako wydanie II poprawione. Tym razem na okładce było żółte logo Star Wars oraz Darth Vader. Cena 29,80 PLN.

UPDATE (Strangler 13:30): W krakowskim Empiku (Rynek Główny 5) też już można nabyć ten przewodnik... Można także kupić pakiet albumów Amberu za 59,80 PLN, zawierający: "Część II Atak klonów" i "Mroczne Widmo - Jak powstał film".
KOMENTARZE (0)

Książki

Młodzieżowa nowelizacja Egmontu

2002-06-06 07:59:00 Paweł Szymczak

Młodzieżówa adaptacja AOTC wydana przez Egmont jest już dostępna w sklepach. W środku jest kilka ładnych zdjęć.
KOMENTARZE (0)

Książki

Album z naklejkami?

2002-06-06 07:40:00 Paweł Szymczak

Ostatnio pojawił się album Merlin Stickers , którego dystrybucją zajmuje się Wydawnictwo Egmont.
Jest w nim wiele podobieństw do albumu Egmontu np.:
- plakat , którego połowa wychodzi na okładkę
- cena albumu: 5,90 zł
- cena naklejek 2,50 zł
- ilość naklejek : 215
- plakat w środku , przedstawiający związki między postaciami.
W albumie Merlina na plakacie miejsca na nalkejki są oznaczone literami od A do Q.
Album prezentuje piękny montaż zdjęć , między innymi z tyłu okładki. Wyróżniamy dwa rodzaje naklejek : zwykłe i specjalne. Zwykłe przedstawiaję sceny z filmu , a specjalne , postacie lub pojazdy na trójwymiarowym tle.
Pakiety z naklejkami można kupić w prawie każdym kiosku. Są pakowane po sześć sztuk.

I jeszcze garść skanów:
Plakat
Naklejka
Naklejka
Okładka
Opakowanie
Tył

KOMENTARZE (0)

Książki

Dni Amberu w Empikach

2002-06-05 00:22:00

Nie wiem jak to było w innych miastach, ale Wrocławskie dni Amberu, poświęcone "Gwiezdnym Wojnom" to chyba jakieś nieporozumienie. Pomijam fakt, że dziś w obu Empikach nie można było dostać jeszcze "Nadchodzącej Burzy", reklamowanej na plakatach, ale trudno było także znaleźć Słowniczek. W Megastorze praktycznie wystawiono jedynie albumy z TPM i AOTC oraz ich nowelizacje, reszta ksiażek z serii SW, to były niedobitki. W zwykłym Empiku było trochę więcej tych ksiażek. Zaskakuje też fakt, że z okazji dni Amberu, gdzieś znikły w Empikach starwarsowe ksiażki Egmontu. Napiszczie na forum jak to było w innych miastach.
KOMENTARZE (0)

Książki

"Nadchodząca burza" już w sprzedaży

2002-06-05 00:13:00 Grubluk The Grim

Jak donosi Grubluk The Grim, w Warszawskim Empiku przy ul. Marszałkowskiej można już kupić "Nadchodzącą burzę" w dodatku w cenie promocyjnej. We Wrocławskich Empikach jej nie było, ale za to w księgarni na rynku, w biliotece wojewódzkiej jest już. Cena 24,80 PLN, 262 strony.
KOMENTARZE (0)

Książki

NEJ w Niemczech

2002-06-04 00:06:00 Star Wars Union

Jak się okazuje nasi sąsiedzi zza Odry ostatnio są bardzo podekscytowani, gdyż ich wydawca zapowiedział wydanie kolejnego tomu NEJ (4tego – „Próby bohatera”) na kwiecień 2003. To wiadomość dla tych wszystkich, którzy nie mogą się doczekać kolejnego tomu. Cieszcie się, ze nie musicie tak długo czekać.
KOMENTARZE (0)

Książki

Albumy z naklejkami

2002-06-03 00:18:00 Różnie

Jak donosi Slave: od niedawna również i w kioskach można kupić album „Atak klonów” w którym to można wklejać naklejki (w sumie 215). Na każdej stronie jest opisana w wielkim skrócie scena z filmu, lub bohater w niej występujacy. Są także pojazdy, choć w niewielkiej ilości. Naklejki do albumu można kupić w specjalnych zestawach w kiosku. W środku albumu jest także plakat a w nim specjalna tabela z miejscami na naklejki, gdzie ukazane są związki pomiędzy bohaterami. Na końcu jest też niezły plakat, lecz jego druga połowa jest na okładce. Całość kosztuje 5.90 PLN. Paweł Szymczak donosi też, że on znalazł inny album (nie Egmontu) w cenie 9 PLN w kinie, oraz trzy kartki z naklejkami (po 19 PLN). Wszystkie strony albumu były białe i puste. Można też kupić album Egmontu. My tymczasem zapraszamy do przeczytania kolejnych dwóch recenzji książeczek (tym razem dla dzieci) Egmontu: Album rodzinny Skywalkerów oraz To ja, uczeń Jedi.
KOMENTARZE (0)

Książki

Ksiażki Egmontu taniej

2002-06-02 10:28:00 Radek

Jak donosi Radek, w Chorzowskim Hicie można kupić wiele książek Egmontu w cenach o wiele niższych niż normalnie. Jest tam cała seria Ucznia Jedi (od 10-13 PLN), a także Albumy Egmontu.
KOMENTARZE (0)
Loading..