TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Recenzja Mrocznej Podróży

2002-09-28 13:14:00 Vong

Wprawdzie Mroczna Podróż niewyszła jeszcze w Polsce ale dzięki uprzejmości Vonga ze strony Praetorite Vong już dziś możecie przeczytać receznję tej książki.
KOMENTARZE (0)

Książki

Mroczna Podróż...

2002-09-26 23:21:00 Amber


No i proszę w końcu na witrynie Amberu znalazła się zapowiedź, długo oczekiwanej, dziesiątej części Nowej Ery Jedi. "Mroczna podróż" autorstwa Elaine Cunningham, ukarze się u nas w październiku. A oto co piszą o niej na witrynie wydawnictwa.
Rycerze Jedi okupili zwycięstwo nad Yuuzhan Vongami straszliwymi stratami. Anakin Solo zginął. Jacen dostał się do niewoli. Jaina wraz z garstką przyjaciół zdołała uciec... Yuuzhanie ruszają w pościg. Nie wiedzą jeszcze, jak groźnym przeciwnikiem jest młoda Jedi. Pogrążona w rozpaczy Jaina poprzysięga bowiem zemstę. I poddaje się wpływowi Ciemnej Strony Mocy...
Niestety na razie nie podano dalszych szczegółów, jak chociażby cena.
KOMENTARZE (0)

Książki

Kalendarz na 2003 Amberu...

2002-09-25 19:33:00

Dzisiaj we Wrocławskim Empiku Megastore zobaczyłem nowy kalendarz Amberu, na rok 2003. Kalendarz bardziej formą przypomina ten z 2000 z „Mrocznego Widma”, a cały jest oczywiście z „Ataku klonów”, z tym, że zamiast zdjęć z filmu, są jakieś takie plakaty. Kolejne kartki kalendarza się odrywa (nowość w starwarsowych kalendarzach Amberu), a okładka przypomina polską okładkę książki „Atak klonów” R.A. Salvatore. Cała przyjemność kosztuje 34,80 PLN.
KOMENTARZE (0)

Książki

Powrót Zahna, cd...

2002-09-23 16:02:00

Jakiś czas temu pisaliśmy, że Timothy Zahn powróci by napisać, jeszcze kilka książek w świecie SW. Miały to być 2-3 książki osadzone jeszcze przed AOTC, ale już po TPM. Potem może jeszcze coś. No właśnie, buszując po sieci, natrafiłem na dość ciekawą informację, jakoby Zahn miał napisać 2 książki w prequelach, a potem jeszcze jedną osadzoną w czasach Młodych Rycerzy Jedi, lub serii „Junior Jedi Knights”. Miała by ona się koncentrować na Marze i Luke`u i być swoistym wprowadzeniem do NEJ. Niestety na dzień dzisiejszy nie można tych informacji w żaden sposób potwierdzić, więc może to być jedynie fałszywa pogłoska. Oby okazała się prawdziwą, a nie jakimiś marzeniami grupki fanów, którzy opublikowali je w sieci...
KOMENTARZE (0)

Książki

Jedi Quest 5

2002-09-23 15:55:00 TFN

Według informacji zamieszczonych przez księgarnie internetowe, piąta część serii Jedi Quest ma mieć tytuł: “The School of Fear” i ukazać się 2 stycznia 2003. Autorką, jak poprzednio, jest Jude Watson.
KOMENTARZE (0)

Książki

NEJ w Polsce...

2002-09-20 20:57:00 Aleksandra Jagiełowicz

Jak donosi Pani Aleksandra Jagiełowicz, na dniach zakończyła prace nad tłumaczeniem XI części Nowej Ery Jedi – „Rebel Dream”. W chwili obecnej zabrała się za tłumaczenie XII części – „Rebel Stand”. Pani Aleksandra w dwóch słowach oceniła „Rebel Dream” :
Dwa słowa: dobra rzecz. A "Rebel Stand" jeszcze lepsza :-)
Bez wątpienia robi to nam wszystkim smaka na dalsze części NEJ, ale najpierw czeka nas i tak „Mroczna Podróż”. „Sen o Rebelii” („Rebel Dream”) zobaczymy dopiero w listopadzie, a „Rebel Stand” w grudniu. Przypominamy, że książkowe plany Amberu dostępne są tutaj.
KOMENTARZE (0)

Książki

Emissary of the Void III: War on Wayland

2002-09-13 10:48:00 StarWars.comNa oficjalnej ukazała się trzecia część opowiadania Grega Keyes'a "Emissary of the Void III" zatytułowana "War on Wayland". Następna zostania opublikowana wyłącznie w 62 numerze magazynu Star Wars Insider.
KOMENTARZE (0)

Książki

Remnant

2002-09-12 20:11:00 StarWars.com

Na oficjalnej ukazała się krótka notka o pierwszej części trylogii Force Heretic: Remnant

Małżeństwo Skywalkerów wraz z Jacenem wyruszją w nieznane regiony, na zaginioną planetę Zonama Sekot, mogącej zawierać klucz do wygrania toczącej się wojny.

W Stanach ukaże się w lutym 2003. W Polsce ukaże się najprawdopodobniej w 2003 roku.
KOMENTARZE (0)

Książki

Emissary of the Void II: Dark Tidings

2002-09-06 17:35:00 SW.com

Na oficjalnej mozna już znaleść drugą część opowiadania Grega Keyes'a - Emissary of the Void. Druga część znajdziecie tu. Ostatnia ukaże się za sześć dni.
KOMENTARZE (0)

Książki

e-book Ylesia już jest

2002-09-03 22:52:00 TFN

Od dziś ze strony Random House można pobrać nowy e-book Waltera Jona Williamsa zatytułowany Ylesia. Dostępny jest w dwóch formatach: Microsoft Reader i Adobe eBook Reader - oba w cenie 3.50$. Aby dokonać zakupu trzeba posiadać kartę kredytową (chwilowo oferta jest skierowana tylko do mieszkańców USA). Ale Europejczycy mogą dokonać zakupu w Barnes & Noble.com. Więcej o tej elektronicznej książce dowiecie się z naszych archiwalnych newsów z sierpnia.
KOMENTARZE (0)

Książki

NEJ (co będzie za rok)

2002-09-01 10:03:00 TFN

Oto informacje o kolejnych trzech pozycjach Nowej Ery Jedi (pierwsze dwie to e-booki).

Recovery
Spoiler:Han i ciężko ranna Leia, znajdują schronienie w ośrodku medycznym na Korelii. Jednak nawet rodzinny świat Hana nie okazuje się dla nich gościnnym miejscem, i po ataku agentów Brygady Pokoju, otrzymują nakaz opuszczenia planety. Rozpoczyna się ucieczka przed atakującymi ich statkami Yuuzhan, i pogoń za partią świeżej bacty dla Leii. Od samego początku pomaga im Izal – Jedi szkolony przez Eelyse.(koniec Spoilera)

Ilesia
Spoiler:Książka ta jest niczym innym jak uzupełnieniem „Destiny Way” – punktu zwrotnego w NEJ. Cała akcja dziać będzie się na planecie Ylesia, bazie Brygady Pokoju zarządzanej obecnie przez Thrackana Sal-Solo. Jedi decydują wcielić w życie udoskonalony przez Jacen’a plan Kypa, którego celem ma być schwytania dowódców Brygady. Ich misja przeradza się jednak w dramatyczną walkę o życie, gdy okazuje się, że przywódca Yuuzhan Shimmra wysłał na Ylesie oddział swoich wojsk. (koniec Spoilera)

Destiny`s Way
Spoiler:Przegrane bitwy utrata prawie całego terytorium – Nowa Republika prawie nie istnieje. Istnieją jednak osoby które chcą dalej walczyć. Do tej nielicznej grupy osób zaliczają się Han, Leia, Luke, Wedge, oraz ich przyjaciele. Udaje im się przejąć ściśle tajne dane Yuuzhan dotyczące kolejnych ruchów wojsk. Jaina szybko opracowuje plan, ataku na okręt flagowy Yuuzhan. Za to Ackbar – emerytowany dowódca floty NR przedstawia plan walki z flotą przeciwnika. Tymczasem rozpoczyna się krwawa walka o fotel przywódcy NR. Rozłam następuje również w szeregach Jedi, gdzie Luke próbuje wskrzesić rade Jedi. (koniec Spoilera)
KOMENTARZE (0)

Loading..