TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Wstepne plany Amberu na 2003 UPDATE

2003-01-31 22:22:00 Valorum

Jak donosi Valorum, Paweł Rzetecki z Amberu odpowiedział mu na mejla z pytaniem o to co zamierza Amber zaserwować nam w roku 2003. Oto lista: Pułapka Krytosa - 10 luty
The Bacta War - lipiec
Traitor
THE NEW JEDI ORDER DESTINY'S WAY
NJO15: Force Heretic I. Remnant – wrzesień
Tatoine Ghost - listopad
Shatterpoint - grudzień
TALES FROM JABBA'S PALACE
To na razie tyle. Plany oczywiście potem się lepiej sprecyzują, może uzupełnią, ale przynajmniej już coś wiadomo. Wielkie dzięki dla Valoruma i pana Pawła Rzeteckiego.
Update, 2 luty
Jak donosi Valorum, Amber zapewnia, że najprawdopodobniej nie jest to lista kompletna, a więc może być jeszcze coś.
KOMENTARZE (2)

Książki

Zapowiedź Force Heretics II i III

2003-01-31 18:57:00 StarWars.Com

No i mamy dalsze informacje na temat dwóch kolejnych zapowiedzianych w USA częściach NEJ. Obie są drugim i trzecim tomem trylogii Force Heretics autorstwa duetu Sean Williams i Shane Dix.
Pierwszy z nich to „Refugee” (Uchodźca). Luke Skywalker i kilku najbardziej zaufanych Jedi wyrusza w podróż do Nieznanych Regionów w poszukiwaniu dziwnej, żywej, zaginionej planet Zonamy Sekot, która może się okazać kluczowa w walce z Yuuzhanami. Tymczasem na terenach kontrolowanych przez Yuuzhan, Vongowie postarają się by dawne animozje między rasami znów wyszły na wierzch. Leię czeka bardzo trudna misja, by prostować te wszystkie zdrady i oszustwa...
Refugee ukaże się w USA 5 maja 2003.
Drugi tom zatytułowany „Reunion” (Pojednanie) ma się pojawić w USA w lipcu.
Gdzieś w odległym zakątku galaktyki, Lukowi, Marze i Jacenowi udaje się zawrzeć sojusz z jedną z potężniejszych sił w galaktyce. Siła ta jest dość niechętna do otwartej wojny, a na dodatek Yuuzhanie będą robić wszystko by zniszczyć ten kruchy sojusz... Tymczasem Han i Leia po raz kolejny będą musieli przejść wielką, dziwną próbę...
TheForce.Net był trochę mniej enigmatyczny i podali, że (Spoiler)tą siłą są ... Ssi-ruuk, tajemniczy sojusznicy Palpatine’a (koniec spoilera).
Na koniec jeszcze dwie okładki:KOMENTARZE (0)

Książki

Twierdza Rebelii już w sprzedaży - UPDATE

2003-01-30 19:32:00

Dziś miałem chwilę w oczekiwaniu na TTT i poszedłem sobie na rynek wrocławski, do pewnej księgarenki w Bibliotece Wojewódzkiej (o której pisałem już wielokrotnie, księgarence oczywiście). No a tam już na mnie czekał mój sssskarb czyli Twierdza Rebelii. Cena – 29,80. Stron 280, druk Wojskowa Drukarnia w Łodzi (Amber 2003!), tłumaczenie Aleksandra Jagiełowicz.
Jak donosi Valorum również w Łodzi pojawiła się ta powieść. Ponadto przypomina, że na luty Amber zapowiedział „X-wingi. Pułapka Krytosa” oraz „Ostatni Rozkaz 3” (komiks).

Update - 04.02.: (Andaral /Carth Onassi/)

W wiekszości sklepów "Twierdza Rebelii" kosztuje 29,80,- , ale są wyjątki. Jednym z nich są warszawskie księgarnie przy ul. Rondo Wilsona i przy ul. Pięknej - "Księgarnia MDM", tak wcześniejsze i aktualne wydania z Amberu kosztują 20% taniej, czyli 23,80,- !!
KOMENTARZE (11)

Książki

Dalsze informacje o serii X-Wing

2003-01-23 20:33:00

Na naszej stronie znalazły się informacje o kolejnych tomach serii X-Wing, które nie ukazały się jeszcze w Polsce:
Iron First
Wraith Squadron
Solo Command
Isard's Revenge
Starfighters of Adumar
KOMENTARZE (0)

Książki

To się ukaże

2003-01-22 18:43:00 SW.com

Na SW.com znalazła się lista książek jakie ukaże się w najbliższej przyszłości, za oceanem.
Rok 2003
Już w lutym ukażę się szesnasty już tom Nowej Ery Jedi - Remnant. Więcej informacji o pozycji napisanej przez Seana Williamsa i Shane'a Dixa można przeczytać tu.
Opowieść Troya Denninga o przygodzie Hana i Leii na Tatooine tuż przed atakiem Thrawna ukaże się 4 Marca. O Tatooine Ghost można przeczytać tu, a o e-booku, którego akcja będzie się dziać równolegle do tej pozycji - A Forest Apart można znaleść informacje tu.
W Kwietniu ukażę się kolejne już wznowienie Ataku Klonów, które najprawdopodobniej nie trafi do Polski. Znajdą się tam pewne informacje o Shaterrpoint, pierwszej książce z serii A Clone Wars Novel.
5 Maja w USA ukażę się kolejna pozycja z serii nowa Era Jedi - Refugee (uchodźca). Podobnie jak poprzedniej powieści autorami tej są Sean Williams i Shane Dix. Niestety oficjalna nie podała na temat tej książki wielu informacji, ale jej treść zostanie z pewnością niedługo ujawniona. Wraz z tą książką ma się ukazać e-book o Shatterpoint
Wspomniany wcześniej Shaterrpoint książka autora Traitora - Matthewa Woodring Stovera ukaże się również w maju.
W czerwcu ukażę się osatnia część trylogii Force Heretic - Reunion. Podobnie jak poprzednie dwie napisana została przez parę australijskich pisarzy - Seana Williamsa i Shane'a Dixa.
W Październiku ukażę się przedostatnia część NEJ - The Final Prophecy napisana przez Grega Keyesa, autora Dylogii Ostrze Zwycięstwa: Podbój i Odrodzenie.
Natomiast miesiąc później ukaże się ostatnia część NEJ - The Unifying Force Jamesa Luceno - autora Dylogii Agenci Chaosu: Zmierzch Jedi i Próba Bohatera.
Rok 2004
Zachodni fani Timothiego Zahna zostaną w ręce jego kolejną książke o przygodach Mary Jade i Luke'a Skywalkera - Survivor's Quest już w lutym przyszłego roku.
Natomiast kolejna powieść z serii A Clone Wars Novel - Escape from Dagu, napisana przez Williama Deitza (autora powieśći Dark Forces) ukażę się już w Marcu 2004.
W czerwcu 2004 Michael Reaves (Darth Maul: Łowca z Mroku) i Steve Perry (Cienie Imperium) wydadzą kolejne powieści o Wojnie Klonów. Niestety nie znamy na razie tytuły. Pierwsza książka ukaże się w lipcu, a druga w listopadzie.
Kolejne dwie powieści z serii A Clone War Novel - The Cestus Deception, i Star Wars: Jedi Trial, ukażą się w lipcu, i listopadzie. Autorem pierwszej jest Steven Barnes, a drugiej David Sherman i Dan Cragg.
Nie znamy jeszcze daty ukazania się kolejnej książki Zahna zwanej na razie Outbound Flight project. Wstępne założenia podają, żę piersza powieść ukaże się w listopadzie 2005, już po premierze EIII.
Kolejne powieści szykują się naprawdę ciekawie, pozostaje więć tylko życzyć Amberowi, by nie zwlekał z wydawaniem tychże książek.
KOMENTARZE (3)

Książki

Ilustrowany przewodnik po broniach i technice Gwiezdnych Wojen

2003-01-21 18:25:00 Amber

W sklepach można już nabyć Ilustrowany przewodnik po broniach i technice Gwiezdnych Wojen autorstwa Billa Smitha:
Wszystkie rodzaje broni z filmów i powieści:
od najmniejszego miotacza ręcznego po największe działo laserowe z imperialnego arsenału
Broń dystansowa!
Broń ręczna!
Uzbrojenie i systemy obronne statków kosmicznych!
Sensory i systemy łączności!
W sklepach można nabyć ten przewodnik za 49 zł, a w księgarni NEPO za zaledwie 41,70.
KOMENTARZE (3)

Książki

Zapowiedź przewodnika po światach AOTC

2003-01-19 15:41:00 TFN

Na Amazonie pojawiła się już okładka i zapowiedź kolejnego albumu wydawnictwa Dorling Kindersley. Tym razem to album „Inside the Worlds of Star Wars: Attack of the Clones” autorstwa Curtisa J. oraz Dr Saxona. Jest to już trzecia pozycja z tej serii. Wcześniej wydano analogiczny album z „Mrocznego Widma” i Klasycznej trylogii. Album ten jest pewną analogią do „Niesamowitych przekrojów”, acz zamiast ilustrować statki i pojazdy, skupia się głównie na planetach i miejscach, w których rozgrywała się akcja filmów. Niestety żaden z trzech albumów z serii „Inside the Wolrds of Star Wars” nie został wydany w Polsce. W sumie wydawaniem albumów Dorling Kindersley trudnił się dotychczas Egmont, acz jednak te albumy potraktowali trochę po macoszemu. A o planach Egmontu pisaliśmy wcześniej.
Album ten ma się ukazać w kwietniu i będzie zawierał 40 kolorowych stron.
KOMENTARZE (0)

Książki

A Forest Apart

2003-01-17 15:07:00 SW.com

E-book A Forest Apart trafi do sieci przed 4-tym marca, kiedy to ma się pojawić powieść "Tatooine Ghost" w twardej oprawie. Jego treść możesz poznać tu. W USA najprawdopodobniej "Forest Apart" zostanie dołączyony do wydania w miękkiej oprawie powieści "Tatooine Ghost".
KOMENTARZE (0)

Książki

A Forrest Apart – nowy E-book

2003-01-14 11:34:00 JediNet

Na początku lutego w USA pojawi się kolejny e-book pt. „A Forrest Apart”. Autorem tego opowiadania jest Troy Denning (pamiętany u nas z „Gwiazdy po Gwieździe”), którego najnowsza starwarsowa powieść – „Tatooine Ghost” ma się w USA ukazać 4 marca. Choć na dzień dzisiejszy nie ma żadnych informacji na temat „A Forrest Apart” niemniej jednak biorąc pod uwagę to o czym pisaliśmy wcześniej, można śmiało zgadywać, że będzie to e-book powiązany z „Tatooine Ghost”. Być może będzie to kolejny zaginiony rozdział, albo coś w tym stylu. A na 99% zostanie dołączony do wydania „Tatooine Ghost” w miękkiej okładce.
KOMENTARZE (0)

Książki

Kolejne newsy książkowe

2003-01-13 16:05:00 TFN

Redaktorzy z Lucasbooks na forum Oficjalnej podali kilka ciekawych faktów:
- Niebawem dowiemy się więcej o dalszych książkach z serii Clone Wars Novel. Takie plany są już i to dość mocno zaawansowane, lecz na razie jeszcze nie ujawnione.
- Poprawioną wersję dodatku do RPG – The New Jedi Order Sourcebook, zawierającą dane już po „Gwieździe po Gwieździe” ujrzymy dopiero w 2004.
- Nie ma w planach na dzień dzisiejszy przewodnika po NEJ czy Yuuzhanach.
- Nie planuje się też wydawanie komiksowej wersji NEJ. Na razie Dark Horse skoncentruje się na serii Republic i Empire.
KOMENTARZE (2)

Książki

Zapowiedzi Egmontu

2003-01-13 16:01:00

Jak udało mi się dowiedzieć w wydawnictwie Egmont, na bieżący rok nie jest planowane wydanie czegokolwiek związanego z Gwiezdną Sagą. Być może zobaczmy coś dopiero w 2005. Egmont zajmował się głównie wydawaniem serii Uczeń Jedi, oraz całej masy książeczek okolicznościowych przy okazji premier TPM i AOTC. Wydawali także komiksy SW.
KOMENTARZE (4)

Książki

Jedi Quest 5 w USA

2003-01-11 12:46:00 TFN

Jedi Quest część 5 zatytułowana „The School of Fear”, autorstwa oczywiście Jude Watson. Dodatkowo do książeczki ma być dołączona instrukcja jak zamawiać nowe książeczki z cyklu „Episode II Adventures”. Oczywiście w USA.
KOMENTARZE (0)

Książki

Kolejne książki z cyklu Clone Wars Novel

2003-01-09 14:35:00 TFN

Sue Rostoni na forum Oficjalnej podała do wiadomości, że w listopadzie 2004 pojawi się kolejna wydana w twardej okładce powieść z cyklu „Clone Wars Novel”. Znaczy to mniej więcej tyle, że we październiku 2004 pojawi się kolejny e-book. Autorami tej książki mają być David Sherman i Dan Cragg. A teraz najlepsze, kim są Ci autorzy:
David Sherman – to były wojskowy, który służył w Marines i ma już na swoim koncie 8 książek o Marines w Wietnamie. Sherman służył zarówno w piechocie, jak i w mieszanych zespołach bojowych. Ale to nie koniec, obecnie mieszka w Filadelfii, a na swoim koncie ma różne prace związane także z marketingiem. Zanim jednak zaczął pisać był rzeźbiarzem. Niedawno zaczął też publikować serię military-fantasy zatytułowaną „Demontech”. (military-fantasy to rodzaj fantastyki uprawiany np. przez Michaela A. Stackpole’a, poza SW, np. w niedawno wznowionej „Wojnie o smoczą koronę”).
Dan Cragg to także wojskowy, który zaciągnął się do armii w 1958 i po 22 latach przeszedł na emeryturę w stopniu sierżanta majora. Przez ponad 7 lat służył w korpusach stacjonujących poza USA, z czego 5 i pół roku spędził w Wietnamie. Napisał kilka książek o tematyce Witnamskiej. Obecnie jest analitykiem w Departamencie Obrony. Wraz z żoną mieszka w Virginii.
Wygląda na to, że w serii Clone Wars Novel, będą pisać specjaliści od wojennego rzemiosła. Tymczasem Sue Rostoni potwierdziła fakt, iż kolejną książką Zahna, po „Survivor's Quest", będzie także wydana w twardej okładce (czyli e-book Zahna miesiąc przed), powieść, która najprawdopodobniej będzie koncentrować się na Projekcie Misji Międzygalaktycznej, ma być wydany w listopad 2005.
KOMENTARZE (0)

Książki

Promowanie II wydań w USA...

2003-01-07 20:58:00 TFN + Lorienjo

Jak donosi dziś TheForce.Net, w drugim wydaniu Nadchodzącej Burzy, wydanej tym razem w papierowej okładce, zostanie wydrukowany pewien dodatek. Będzie to fragment mającej się ukazać niebawem powieści Tatooine Ghost. W Stanach przyjęło się, że część książek wydaje się najpierw w twardej okładce, a dopiero potem w miękkiej. Wczoraj pisaliśmy, że na miesiąc przed każdym kolejnym wydaniem następnej powieści w twardej okładce, zostanie wydany e-book. Jak donosi Lorienjo na Forum, także kolejny e-book - Ylesia zostanie wydany wraz z drugim wydaniem, oczywiście w miękkiej okładce - Destiny’s Way. Zatem wygląda na to, że każdych kolejnych nowych książkach wydanych w USA w papierowych okładkach, albo będzie dodawany, wcześniej opublikowany e-book, albo fragment następnej powieści. Oh, żeby tak kiedyś było w Polsce.
KOMENTARZE (2)

Książki

Więcej e-booków...

2003-01-05 23:55:00 TFN

Sue Rostoni na forum Oficjalnej przyznała, że w 2003 pojawi się więcej e-booków. Tak na prawdę będą się one pojawiać na miesiąc przed każdą nową książką wydaną w twardej oprawie. Znaczy to mniej więcej tyle, że najprawdopodobniej e-booki te będą drukowane na papierze w drugim wydaniu danej książki (w miękkiej oprawie), tak jak było np. „Darth Maul: Łowca z Mroku”. Więc wygląda na to, że będziemy trochę poszkodowani, jak nowe książki będą się ukazywać u nas wcześnie. Np. „Darth Maul: Łowca z Morku” w wersji czeskiej miał e-booka „Darth Maul: Sabotaur” jako dodatek, tyle, że książka tam ukazała się znacznie później niż u nas.
KOMENTARZE (0)

Książki

AOTC na liście bestsellerów

2003-01-01 14:43:00 Amber

Atak Klonów w wersji książkowej został uznany za jeden z bestsellerów roku 2002. Cała lista Amberu znajduje się tu.
KOMENTARZE (5)
Loading..