TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Recenzja Reunion

2003-10-30 19:49:00 Vong ze strony Praetorite Vong

W Polsce dopiero ukazała się pierwsza część Heretyków Mocy, ale na naszej stronie możesz przeczytać recenzje trzeciego tomu tej trylogii. Znajduje się tu. Wielkie dzięki za recenzę Vong.
KOMENTARZE (7)

Książki

Tanie komiksy i przewodniki !!!

2003-10-29 19:59:00

Niedawno odwiedziłem gdańskich Auchan. Znalazłem tam stos komiksów Darth Maul I i II w cenie 7zł za szt. oraz Ilustrowany Przewodnik Encyklopedyczny po planetach i księżycach w cenie 10zł za szt. Jeśli ktoś ich nie posiada to jest to dogodny moment na uzupełnienie swojej Star Warsowej kolekcji.
KOMENTARZE (3)

Książki

Nieoficjalne zapowiedzi NEJ na 2004 rok

2003-10-29 00:52:00 Freedon Nadd.

Na Forum pojawiła się informacją, której autorką jest Freedon Nadd, o tytułach jakie ukażą się w 2004 roku z serii Nowa Era Jedi. Jak na razie są to niepotwierdzone informacje o planie wydawniczym Amber na 2004 rok, jednocześnie trzeba pamiętać, że również pojawią się książki z serii Wojny Klonów, oraz z EU - cd. serii X-Wing.

- NEJ : Heretyk Mocy 2: Uchodżca - styczeń
- NEJ : Heretyk Mocy 3: Pojednanie - marzec
- NEJ : Ostateczna Przepowiednia - maj
- NEJ : Zjednoczona Moc - lipiec
KOMENTARZE (13)

Książki

PRE-ORDER - „Zjawa z Tatooine” (Tatooine Ghost).

2003-10-28 12:19:00

W dniu dzisiejszym rusza kolejna promocja książek z serii Star Wars , wszyscy będą mogli zamówić i kupić po promocyjnej cenie książkę pt. „Zjawa z Tatooine” (Tatooine Ghost ), która dopiero ukaże się w sprzedaży 13.11 i zostanie wydana przez wydawnictwo Amber. Książka będzie kosztowała 34,80 zł, a w przedsprzedaży 25 zł + opłata pocztowa za list polecony.

Jak płacicie:
Po wysłaniu zamówienia otrzymacie e-maila z potwierdzenie w raz z kwotą jaką będziecie musieli wpłacić na konto w banku w/w kwotę w ciągu do dwóch dni od otrzymania e-maila zwrotnego.

Orientacyjny koszt:
25,00 zł.
+6,00 zł. (list polecony + koperta)
-------------
31,00 zł

Kliknij i zamów.

Wzór e-maila do zamówienia:

Ilość szt.:
Imię i Nazwisko:
Ulica (nr. domu i mieszkania):
Miasto:
Kod Pocztowy:
Forma płatności: (tylko wpłata na konto lub osobiście)
Nick:
e-Mail:
Wiek:

Proszę o bardzo dokładne wypełnienie zamówienia według w/w wzoru !!KOMENTARZE (16)

Książki

Amber zapowiada kolejną książkę Troy’a Denning’a UPDATE

2003-10-28 12:18:00 Amber

W pierwszej połowie listopada (ok. 13.11) ukaże się w sprzedaży kolejna książka Troy’a Denning’a zatytułowana „Zjawa z Tatooine” (Tatooine Ghost) , która zostanie wydana nakładem wydawnictwa Amber. Książka będzie kosztowała 34,80 zł i można ją już zamawiać w przedsprzedaży w promocyjnej cenie - Pre-Order


Update, 29 października 17:25, Lord Sidious
Na stronie Amberu pojawiła się już okładka książki wraz z krótkim opisem:

Na Tatooine odbywa sią aukcja cennego obrazu. Ukryty w nim mikroobwód zawiera klucz do tajnych szyfrów Rebelii. Jeśli wpadnie w ręce wroga, Imperium pozna nazwiska agentów Nowej Republiki pełniących służbę na setkach planet galaktyki. Ale na aukcji dochodzi do strzelaniny. W zamieszaniu obraz zostaje porwany. Han solo wyrusza w pościg za złodziejem...
KOMENTARZE (3)

Książki

Efekty pośpiesznego pisania chronologii

2003-10-25 22:55:00 Forum Oficjalnej

Cześć osób pewnie zauważyła, że na oficjalnej pojawiła się chronologia Wojen Klonów. Jedną z ciekawostek w tej chronologii był opis wszystkich odcinków serialu Clone Wars. Po tym jak się okazało, że 20 odcinek to spoiler do Epizodu III, zniknęły wszystkie. Inną rzeczą jest opis, a dokładniej jego brak, powstania na planecie Dagu, o którym ma opowiadać powieść Williama Dietza pt. „Escape from Dagu”. Pojawiły się pogłoski, że powieść mogła zostać nie uznana przez Lucasbooks, przez co odrzucona i nie będzie wydrukowana. Jednak to tylko pogłoski, gdyż w chwili obecnej brak jakiegokolwiek oświadczenia ze strony LucasBooks. Co ciekawe, Uciecka nie znajduje się także w wykazie zapowiedzi Randomhouse.com, gdzie jakoby do tej pory w ogóle nie widniała w spisie. Na szczęście jest jeszcze na Amazonie.

Przypominamy, że „kasowanie” książek już miało kiedyś miejsce. Chodzi tu o trylogię Knightfall Michaela Jana Friedmana. W oryginalnym zamyśle trylogia ta miała być 7,8 i 9 tomem Nowej Ery Jedi. Jednak po napisaniu przez Freidmana pierwszego tomu, gdy autor dochodził do połowy drugiego, zdecydowano, że książka nie będzie wydana. W zamian poproszono Grega Keyesa o to by zamiast jednej powieści napisał dwie. Seria Knightfall składająca się z „Jedi Storm”, „Jedi Fire” i Jedi Blood” miała opowiadać o tym jak Anakin znajduje pewne powiązanie Yuuzhan z Mocą. Być może powodem wycofania tej powieści była zmiana jakiejś koncepcji NEJ. Co ciekawe pierwsza cześć trylogii jest na Amazonie, choć nie można jej kupić.

Jak tylko będzie coś wiadomo na ten temat, uaktualnimy newsa.
KOMENTARZE (10)

Książki

Opowieści z Pałacu Jabby

2003-10-23 18:16:00

Dziś we Wrocławiu (w księgarni przy bibliotece wojewódzkiej, przy rynku) można było zakupić kolejną książkę z cyklu Star Wars. Tym razem była to zapowiadana antologia Opowieści z pałacu Jabby pod redakcją Kevina J. Andersona. Zbiór opowiadań kosztuje prawie 35 PLN, chyba, że ktoś skorzystał z opcji preorderu, gdzie z wysłaniem całość zamknęła się w graniach 31 PLN.


KOMENTARZE (18)

Książki

Ruiny Dantooine

2003-10-20 21:22:00 StarWars.Com

Niedawno na oficjalnej znalazła się zapowiedź książki „The Ruins of Dantooine” autorstwa Voronici Whitney-Robinson. Współautorem książki jest Haden Blackman – producent z LucasArts. Powieść w całości jest inspirowana grą Star Wars Galaxies.
Trwa wojna, a zuchwały Sojusz Rebeliantów ośmiela się zadrzeć z potężnym, lecz przesiąkniętym do szpiku kości złem – Imperium. Holokron ukryty w ruinach Świątyni Jedi na Dantooine zawiera listę agentów sympatyzujących z Sojuszem. W niewłaściwych rękach lista ta może przynieść błyskawiczną zagładę Rebeliantom.
Dusque Mistflier może powiedzieć o sobie, iż jest imperialnym bioinżynierem, lecz naprawdę jest pracującą dla Sojuszu tajną agentką operacyjną. Wespół z Finnem Darktrinem, szpiegiem Rebelii, musi odnaleźć zaginiony holokron. I choć w poszukiwaniach pomogą im trochę Luke Skywalker, księżniczka Leia oraz Han Solo, to dwójka bohaterów przejdzie niejedną próbę, dowiedzą się jakie są konsekwencje określenia się po jednej ze stron, czy bycia blisko ostatecznego celu.
Powieść „Star Wars: Galaxies: The Ruins of Dantooine” ukaże się nakładem wydawnictwa Del Rey w grudniu tego roku, w papierowej okładce.
Powieść ta powstała trochę z dala od stolika Sue Rostoni czy Shelly Shapiro, a jej główną historię zarysowała sama Voronica Whitney-Robinson, zaledwie z pomocą Hadena Blackmana. Rola Blackmana ograniczyła się do wskazania najważniejszych planet występujących w grze, a także portretowania postaci z gry, tak by zachowywały się one w miarę podobnie do tego, co gracze Galaxies znają z doświadczenia. Oczywiście najważniejszą rolę odgrywa tu planeta Dantooine, która jest jednym z kluczowych światów w grze. Jednak nawiązania do gier nie kończą się na Galaxies. Otóż w powieści pojawia się także Nym – obcy pirat, stworzony na potrzeby Star Wars: Starfighter. Księżniczka Leia pojawia się także w sposób przypominający ten z gry, można ją spotkać w bazie na Korelii, gdzie udziela ona pewnych wskazówek. Niektórzy gracze z pewnością będą mile zaskoczeni, gdy znajdą postaci inspirowane ich własnymi, a czasami nawet ich własne. Jeden z graczy postanowił założyć w Galaxies kasyno, gdzie zorganizował wielki konkurs na który wszystkich zapraszał. Voronica podchwyciła ten pomysł i jedną z pierwszych scen jest właśnie scena w kasynie. Jednak na tym nie kończą się powiązania gry z książką. Otóż można się spodziewać, że Darktrin i Mistiflier pojawią się w Galaxies, oczywiście jako niezależne postaci (NPC).
O samej powieści i jej idei można porozmawiać na forum.
KOMENTARZE (5)

Książki

Kilka spoilerów z Cetus Deception

2003-10-12 22:48:00 The Clone Wars Unofficial Site

Choć Cetus Deception pojawi się w USA dopiero na początku lata, Steve Barnes, pierwszy czarnoskóry autor powieści SW, zdradził kilka faktów na temat tej powieści. Spoiler Głównymi postaciami będą Kit Fisto, Obi-wan Kenobi i ... Asajj Ventress. Na dodatek większość akcji, będzie głównie ukazywana z perspektywy Szturmowców ARC! Głównym wątkiem będą biodroidy. Po bitwie o Naboo, firma Baktoid – producent droidów – została zmuszona do zamknięcia części swych fabryk. By odbić to sobie jakoś zaczęto myśleć nad nowymi rozwiązaniami. Powstały wtedy biodroidy, czułe na Moc. Kenobi, Fisto i szturmowcy ARC zostają wysłani by się rozprawić z tym zagrożeniem. (koniec spoilera). Z innych wieści trzeba dodać, że Aaron Allston wspomniał niedawno, iż być może napisze on kolejne opowiadanie z Wojen Klonów, w marcu 2004.
KOMENTARZE (4)

Książki

Jedi Trial

2003-10-12 19:05:00 SW.com

Seria opowieści A Clone Wars novel wypełnia wielką lukę pomiędzy Epizodem II i III.
Sektor Sluis stał się polem bitwy. Zmagania trwają o wielki ośrodek łączności. Siły synów wolności walczą po stronie Republiki, ale potrzebują żołnierzy klonów i Jedi by obronić swój teren. Młody Anakin Skywalker został wysłany na Praesitlyn, wraz ze starszym Jedi, równie potężnym i nierozważnym co młody Skywalker.
Jedi Trial, napisany przez dwóch weteranów wojny wietnamskiej Davida Shermana i Dana Cragga ukaże się w listopadzie 2004, nakładem wydawnictwa Del Rey.
KOMENTARZE (4)

Książki

TESB Interatru za 6,5 PLN

2003-10-11 21:38:00

We wrocławskim Centrum Taniej Książki (przy ulicy Świętego Mikołaja, jak się idzie z Kazimierza na rynek, obok „cudownego” budynku Gazety Wyborczej :P), można zakupić kilka gwiezdnowojennych pozycji Amberu, w cenie od 10-12 PLN. Są tam między innymi Planeta Życia i różne opowieści. Jednak warto zwrócić uwagę także, a może przede wszystkim na Imperium Kontratakuje, wydane na początku lat 90. przez wydawnictwo Interart. Obecnie jest to już raczej wersja kolekcjonerska, a nawet Biały Kruk. Najciekawsza jest cena tego wydania – 6,5 PLN. Myślę, że tym bardziej warto, sprawdzić, czy w innych miastach nie ma podobnych promocji. Tym bardziej, że tłumaczenie jest pani Agnieszki Sylwanowicz, czyli tak samo jak w TESB wydanym przez Amber. Ciekawostką jest to, że tłumaczenie to pochodzi jeszcze z lat 80. z czasów Klubówek. O wydaniach Interartu pisaliśmy wcześniej.
KOMENTARZE (13)

Książki

PRE-ORDER - Opowieści z ..... - Zakończony

2003-10-11 20:01:00

W dniu dzisiejszym o godzinie 19.00 została zamknięta przedsprzedaż dotycząca książki "Opowieści z pałacu Jabby", która ukaże się w sprzedaży w połowie października w cenie 34,80 zł.
KOMENTARZE (5)

Książki

Kolejna gra będzie książką??

2003-10-08 22:31:00 StarWars.Com

Sue Rostoni, zapytana na forum oficjalnej, czy istnieje możliwość, aby znowelizowano grę Republic Comando, tak jak to będzie mieć miejsce w przypadku Galaxies, stwierdziła, że pomysł był (i jest) rozważany, ale na pewno nie w najbliższym czasie. Można zatem spekulować, że wiele zależy jak zostanie przyjęta powieść oparta na Galaxies. Jeśli dobrze, to może nie tylko doczekamy się Republic Comando, ale też KOTOR (co zresztą i tak jest rozważane), czy może nawet Rebel Assault w wersji książkowej. Dodatkowo stwierdziła, że niebawem, w ciągu kilku najbliższych tygodni, powinniśmy dostać informację o dylogii Medstar, a do końca roku szerszy opis następnych pozycji książkowych Del Rey. Póki co nie chciała ciągnąć tematu adaptacji powieściowej Epizodu III, jak również kończącej się licencji Del Reya.
KOMENTARZE (11)

Książki

NEJ zbliża się ku końcowi

2003-10-07 19:02:00 Galactic Senate, TFN & StarWars.Com

Z pewną nieśmiałością na amerykańskim rynku zadebiutowała przedostatnia część serii The New Jedi Order (czyli NEJ) pt. The Final Prophecy. Autorem ostatecznej przepowiedni jest Greg Keyes, który wcześniej napisał także dylogię Ostrze Zwycięstwa. Książka na pewno będzie krótsza niż te wydane u nas ostatnio, gdyż w USA ma około 300 stron, a nasze wydania są bardziej skomasowane. Opinie na temat książki na różnych forach są raczej pochlebne, acz widać, iż narasta oczekiwanie na finalną odsłonę NEJ. Na koniec garść spoilerów Bez wątpienia NEJ zbliża się ku definitywnemu końcowi, co najmocniej odczuwają na swej skórze Yuuzhanie, w tym Nen Yin. Kolejny z nich straci życie – tym razem będzie to Harrar. Ale sam sposób śmierci będzie trochę zaskakujący, gdyż będzie bronił żywej planety Zonamy Sekot, którą będzie usiłował zniszc:yć Nom Anor. Anor jak zwykle zdradzi wszystkich i ucieknie. Dodatkowo jedną z ważniejszych postaci, obok Tahiri Veila będzie Corran Horn. Dowiemy się także trochę więcej o Giladzie Pelleaonie a także jego potencjalnych następcach. (koniec spoilerów). U nas TFP powinno ukazać się w przyszłym roku.
KOMENTARZE (13)

Książki

Nowe E-Booki Del Reya

2003-10-07 18:58:00 Episode-X

Jeśli nikt nie popełnił błędów, to według strony Del Rey na początek przyszłego roku przewidziano 2 nowe e-booki. Pierwszy to The Clone Wars MM#1 – póki co tajemniczy projekt, zapewne powiązany z Escape from Dagu Williama Deitza. A drugi to absolutna rewelacja – Survivor’s Quest, czyli najnowsza powieść Timothy’ego Zahna. Ukazałaby się prawie równocześnie z jej papierową wersji. Zatem wygląda na to, że Del Rey przygotowuje się do poważnych testów. Dodajmy, że hardcover orientacyjnie powinien kosztować koło 18 $, natomiast w wersji elektronicznej koło 7 $.
KOMENTARZE (4)

Książki

Zmiana straży

2003-10-04 19:37:00 StarWars.Com

Na oficjalnej zapowiedziano właśnie 8 część serii Jedi Quest pod tytułem „Tha Changing of the Guard”, jak zwykle autorstwa Jude Watson. Okładka jest kolejnym wspólnym dziełem Alicii Beulow i Davida Mattingly. Powieść ukaże się w USA nakładem Scholastica w marcu 2004.

Planeta Romin jest siedliskiem wszelkiego zła i korupcji. Ukrywa się tam wielu kryminalistów z całej galaktyki, w tym także zła pani naukowiec – Janna Zan Arbor, jedna z największych wrogów Republiki. By zapobiedz nikczemnym planom Zan Arbor, Obi-wan Kenobi, Anakin Skywalker i sprzymierzeni z nimi Jedi wyruszają w przebrani za złodziei, zinfiltrować Romin. W miejscu gdzie bezprawie jest prawem, rycerze Jedi będą musieli mistrzowsko opanować sztukę kamuflażu, by pojmać mistrzynię kłamstwa i obłudy.
KOMENTARZE (5)

Książki

Krótkie opowiadania Clone Wars

2003-10-02 15:46:00 Calsann za StarWars.com


Na StarWars.com ukazały się krótkie opowiadania Wojen Klonów, które zostały napisane m.in przez Jude Watson, Matthew Stovera i Timothy`ego Zahna. Są one dodawane do zabawek z serii Clone Wars w postaci małych książeczek. Możecie je ściągnąć tutaj lub tutaj.

Miłej lektury

KOMENTARZE (5)

Książki

Zapowiedź Opowieści z pałacu Jabby

2003-10-01 18:16:00 Amber

W sumie nie jest to żadna sensacyjna wiadomość, zwłaszcza dlatego, że już trwa preorder, ale Amber oficjalnie obwieścił dziś na swej stronie z zapowiedziami, że w październiku zamierza wydać Opowieści z Pałacu Jabby - zbiór opowiadań pod redakcją Kevina J. Andersona.

Na razie coś im się pokręciło z obrazkiem, ale jest informacja:

Opiekun rankora, który odkrywa, że ludojad wcale nie jest najniebezpieczniejszą bestią w pałacu, majordomus, który zapomina, że zdrajca powinien być ostrożny, słynny łowca głów, który przekonuje się, czym może być powolna śmierć w Wielkiej Jamie Carcoona, oraz szpiedzy, zabójcy, żołnierze relacjonują swoje przygody na dworze galaktycznego króla zbrodni.
KOMENTARZE (11)

Książki

Okładka Star Wars Galaxies

2003-10-01 15:31:00 TFN

Na stronie Random House znalazła się okładka do najnowszej książki z serii Star Wars (pierwszej opartej na fabule gry) Voronici Whitney-Robinson, znanej polskim czytelnikom z opowieści z antologii "Tajemnice Sztormowego Dworu", oraz Widma Czarnej Róży. Książka nosi tytuł Star Wars Galaxies The Ruins of Dantooine
O The Ruins of Dantooine pisaliśmy już wcześniej.
KOMENTARZE (6)
Loading..