TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Opowieści z Wojen Klonów?

2003-05-29 18:59:00 Sue Rostoni

No i stało się, Sue Rostoni w końcu uległa (powiem nieskromnie także i mojemu marudzeniu). Dziś na forum oficjalnej w końcu stwierdziła, że jednak opowiadania z cyklu „Wojny Klonów” zostaną wydane w jakiejś bardziej zbiorczej formie. Sue raczej unika nazwania tego Opowieściami (jak Opowieści Łowców Nagród itp.), ale w chwili obecnej zbiorcza kolekcja opowiadań jest już w planach. To postęp, wcześniej ona i reszta VIPów zastrzegała się, że żadnych Opowieści z Wojen Klonów, ani Nowa Era Jedi nie będzie. Teraz powiedziała, że opowieści z NEJ nie są planowane. Kto wie, może za jakiś czas jednak będą.
KOMENTARZE (0)

Książki

Wojna o bactę

2003-05-23 14:17:00 Amber

Na stronie wydawnictwa Amber pojawiła się zapowiedź książki "Wojna o bactę" - stanowiącej czwartą część serii X-wingi.

autor: Michael Stackpole
przekład: Katarzyna Laszkiewicz
tytuł oryg.: The Bacta War
Eskadra Łotrów toczy walki z Ysanną Isard, która włada Thyferrą - jedyną planetą w galaktyce, gdzie produkuje się bactę. Cenny związek ma być wykorzystany przeciwko Nowej Republice. Piloci X-wingów muszą temu zapobiec. Ale kiedy lądują na planecie, wpadają prosto w zasadzkę. Staje się jasne, że wśród łotrów jest zdrajca... Pozycja ma się ukazać w sprzedaży już w czerwcu.
KOMENTARZE (4)

Książki

Pierwsze wrażenia...

2003-05-23 12:55:00 Darth Zabool

Otrzymałem dziś e-mail tej treści:

W księgarni "American Bookstore" w centrum handlowym Sadyba Best Mall (Warszawa) nabyłem drogą kupana książkę "Force Heretic I - REMNANT", oczywiście w wersji orginalnej. Cena tego dobra to jedyne 32 zeta. Kilka słów o książce: Z pewnymi wyjątkami seria "The new jedi order" nie przypadła mi do gustu. Wyjątkami były: "Dark tide I - ONSLAUGHT", "Dark Tide II - RUIN", "Star by Star", "Enemy Lines I - REBEL DREAM" i "Enemy Lines II - REBEL STAND". Tym, którym podobały się te tytuły "Force Heretic I - REMNANT" powinien przypaść do gustu. Wreszcie powraca Imperium i Wielki Admirał Pellaeon. Pojawiają się także inni starzy wrogowie i sojusznicy nieistniejącej już Nowej Republiki. Nie poleciłbym tej książki nikomu kto lubi "Gwiezdne Wojny" ze względu na liczne walki na miecze świetlne i bitwy kosmiczne. Dość duża ilość dialogów i przemyśleń bohaterów może spowodować, że książka wyda się niektórym nudna. Ja tak nie uważam i szczerze tą książkę polecam.

P.S. Książki sprowadzane ze Stanów są znacznie tańsze od tych importowanych z Anglii. W księgarniach angielskich widziałem tytuły z różnych serii "Star Wars" po około 45 zeta. Często tytuły amerykańskie są tańsze od polskich tłumaczeń.


Nam pozostaje czekać na wydanie Amberu, lub skombinować sobię książke w sposób jaki zrobił to Darth Zabool:>
KOMENTARZE (4)

Książki

Zapowiedzi Amberu na czerwiec...

2003-05-16 23:18:00 Xian + Forum WRAKu

Jak donosi Xian, na odbywających się właśnie w Warszawie Targach Książki można znaleźć biuletyn reklamowy Amberu, a w nim zapowiedzi na czerwiec. Z książek zapowiadany jest kolejny, już czwarty tom X-wingów pt. „Wojna o bactę”, tłumaczenia Katarzyny Laszkiewicz (więcej>>>). Jest to finalna cześć I serii X-wingów, napisana przez Michaela A. Stackpole’a, więcej o powieści dowiecie się tutaj.
Tymczasem na forum WRAKu można przeczytać, iż Amber twierdzi, że będzie wydawał średnio 1-2 komiksy w miesiącu, ale w tym biuletynie nie znalazła się ŻADNA zapowiedź. Niemniej jednak „Ciemność 2” ma się ukazać do końca miesiąca. Cóż pozostaje zatem przypomnieć jeszcze tego newsa i wszystko jasne.
KOMENTARZE (1)

Książki

Przesunięcia w Amberze??

2003-05-14 22:47:00 Freedon Nadd

Jeden z naszych użytkowników, zainteresowany tym, jak Amber zamierza wydać dalsze części NEJ dostał od nich wstępny plan wydawniczy Nowej Ery Jedi:
wrzesień 2003 - "Szlak przeznaczenia"
październik 2003 - "Force Heretic 1: Remnant"
luty 2004 - "Force Heretic 2: Refugee"
marzec 2004 - "Force Heretic 3: Reunion"
maj 2004 - "The Final Prophecy"
lipiec 2004 - "The Unifying Force"
Oczywiście zapowiedzi te mogą ulec zmianie! Jak widać, wszystko coraz bardziej się obsuwa. Amber pewnie nadal będzie próbował promować komiksy. Cóż może warto poprzeć petycję o komiksach (więcej >>>), nawet jeśli się nie wierzy, że może ona odnieść skutek? Tym bardziej, że pewnie podpisów nie będziemy zbierać przez dłużej niż tydzień.
KOMENTARZE (4)

Książki

NEJ XIII: Zdrajca

2003-05-06 18:31:00

Dziś, to jest 6 maja, we Wrocławiu, w księgarni na rynku przy bibliotece wojewódzkiej (wielokrotnie pisałem o tej księgarni, pewnie dlatego, że mają tam książki SW chyba najwcześniej we Wrocławiu) pojawił się z dawna oczekiwany XIII tom super serii Nowa Era Jedi (The New Jedi Order), pt. „Zdrajca”. Autorem tego czegoś jest Matthew Stover, a tłumaczeniem zajęła się Aleksandra Jagiełowicz. Całość wydana przez Łódzką Drukarnię Wojskową (i Amber) kosztuje 29,80 PLN i ma 240 stron. W tym mapkę galaktyki (acz starą). Następną pozycją wydaną przez Amber ma być „X-wingi. Wojna o bactę”.
Więcej:
o dacie wydania Zdrajcy
Zapowiedź Zdrajcy
Traitor w tłumaczeniu
Recenzje Traitora
Oficjalny wątek Zdrajcy na forum

KOMENTARZE (16)

Książki

Zdrajca 5 czy 25?

2003-05-05 19:25:00

Dzisiejszego dnia cały podniecony, że może wreszcie uda mi się przeczytac Zdrajcę po polsku przeszukałem więkoszość DOBRYCH księgarni w Gdańsku. Wynik, jak zapewne większość z was się spodziewa daleki był od oczekiwanego. No więc postanowiłem kupić księżkę przez internet. Na NEPO nic, ale za to na Merlinie znalazłem ten tytuł. No i niestety niemile się zdziwiłem, gdyż okazało się, że informacja którą dostaliśmy o dniu 5 maja jest daleka od prawdy. O 20 dni. Według danych największego polskiego sklepu internetowego Merlin książka ta ukaże się dopiero 25 maja. Zapraszam http://www.merlin.com.pl/sklep/sklep/strona.towar?oferta=263735&zet=&ret=wys24285193
KOMENTARZE (2)

Książki

Chat z Troyem Denningem

2003-05-04 20:47:00 Jedinet.com

16 maja o 9 wieczorem czasu wschodnio-amerykańskiego na stronie http://holonet.org/chat/ odbędzie się chat z Troyem Denningem, autorem Gwiazdy po Gwieździe i Tatooine Ghost, wielu książek fantasy, i przygód do RPGa (w tym Gwiezdno Wojennych).
KOMENTARZE (2)

Książki

Jedi Quest 7 - zapowiedź

2003-05-02 13:23:00 StarWars.Com

Oficjalna zapowiada kolejną część serii wydawanej przez Scholastic – „Jedi Quest”, autorstwa, już tradycyjnie, Jude Watson, pod tytułem „The Moment of Truth”.
Aby wypełnić swe zadania powierzone przez Republikę, Jedi muszą być skupieni i nie mogą popadać w konflikty personalne. Zazwyczaj mocno uparty Anakin tym razem zaczyna wątpić i obwiniać się o to, że nie udało mu się zapobiec śmierci jednego z członków Rady Jedi. Wątpliwości trapią też Obi-wana, który postrzega siebie jako mniej niż doskonałego nauczyciela, a Anakina jako z pewnością nie doskonałego ucznia. Ale obaj muszą odłożyć swe wątpliwości i konflikty na bok, zwłaszcza że muszą uwolnić planetę Uziel. Tym bardziej, że ich życie właśnie od tego zależy.
Powieść ta pojawi się w USA w listopadzie, a okładkę narysowali Alicia Beulow oraz David Mattingly.
KOMENTARZE (0)

Książki

Nowe książki w USA

2003-05-01 12:10:00 TFN

Ostatnimi czasy w USA pojawiły się dwie nowe książki. Pierwsza z nich to druga część trylogii „Force Heretics” zatytułowana „Refugee” (więcej >>>). To oczywiście kontynuacja cyklu Nowa Era Jedi. No a druga to album „Inside the World of Star Wars: Attack of the Clones”. Te albumy nie były wydawane w Polsce. O przewodniku pisaliśmy wcześniej >>>.
KOMENTARZE (0)
Loading..