TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Nowelizacja Episode 3 i nie tylko

2003-06-30 22:15:00 TFN

Kiedy zostanie ogłoszony autor adaptacji Epizodu 3 ?
Zdaje się, że tej jesieni.
Czy zapowiadana trylogia wydana w papierowej okładce w 2005 ma dotyczyć tego jak Luke i Leia odkrywaja tajemnice Padme i Anakina ?
Niestety nie.
Oficjalna oglosila, że te trylogie napisze Troy Dennig >>> odsyłacz do newsa
Czy możesz potwierdzić, że wydarzenia z Survivor’s Quest będą się rozgrywać krótko po Wizji Przyszlości
Akcja tej książki będzie się dziać 22 lata po Nowej Nadziei

Czyli w okolicach Spadkobiercy Mocy ? Krótko przed czy zaraz po tej serii ?
Fabułe umieścimy w czasie tej serii. Nie ustaliliśmy jedynie pomiędzy jakimi ksiażkami.
A jak to wygląda z Survivor’s Quest? Jeśli SQ dzieje się 22 lata po Nowej Nadziei to może być powiązany z YJK, ponieważ dzieje się 22-23 lata po 4 Epizodze. Wydaje mi się jednak, że akcja będzie się rozgrywać jakoś w okolicach ksiażki Spadkobiercy Mocy, a pierwszą Młodzi Rycerze Jedi.
Dokładnie !
A co z pozycja jaką chcecie wydać w 2005 roku? Rozważacie tutaj nad nowelą o Wojnach Klonów, bądź czymś generalnym o prequelach ?
Jeszcze tego nie ustaliliśmy i nie zrobimy tego zanim nie przeczytamy scenariusza Epizodu 3, nie wyznaczymy autora i nie stworzymy zalążku fabuły.
Czy zamierzacie ponownie wydrukować wszystkie historie ze Star Wars Adventure Journal ?
Niestety nie.

Czyli okładka Ucieczki z Dagu (autorstwa Dave`a Seely`a) zostanie wypuszczona w przeciągu miesiąca, Survivor Quest, którą okładke możecie zobaczyć tutaj, będzie miało towarzyszącego eBooka.

Natomiast w nowym Insiderze pojawiły się ciekawe informacje nie tylko dla młodszych czytelników Star Warsowych książek:
- Ukaże się kilka książek z serii Jedi Quest. Będzie ich w sumie dziesięć. W październiku pojawi się "The Moment Of Truth". Będzie to historia o Obi-Wanie i jego uczniu Anakinie. Obaj wpadną w gniazdo Gundarków i będą próbowali się z niego wydostać.
- We wrześniu pierwsze 3 ksiązki z serii Młody Rycerz Jedi zostaną wydane razem w cenie ok. 8$ (czyli ok. 40zł) pod nazwą "Jedi Shadow". Następne trzy ukażą się w grudniu i będą nosić nazwę "Jedi Sunrise".
KOMENTARZE (1)

Książki

Oferta Hasbro

2003-06-29 00:15:00 TF.Net

W Insiderze #69 pojawił się nowy dział o Wojnach Klonów, w którym będą umieszczane trzy krótkie historie. Będą one oparte na specjalnej kolekcji zabawek Hasbro. Podobno fabuła tych historii będzie szczególnie powiązana z produktami Hasbro. Na dzień dzisiejszy nic więcej nie wiadomo. Oto co na temat pojawiło się w Insiderze :

Flota niszczycieli sztormu

Źródło: Kolekcji krótkich historii Hasbro - "Flota Sztormu"

Format: Krótkie historie

Wydawca: Paizo Publishing

Data wydania Lipiec 2003

Autor Jude Watson

Chronologia w Uniwersum Star Wars Cztery miesiące po bitwie na Geonosis

Forteca Axion

Źródło: Kolekcji krótkich historii Hasbro - "Pojedynek"

Format: Krótkie historie

Wydawca: Paizo Publishing

Data wydania Lipiec 2003

Autor Timothy Zahn

Chronologia w Uniwersum Star Wars Cztery miesiące po bitwie na Geonosis

Kryzys Haruun Kal

Źródło: Kolekcji krótkich historii Hasbro - "Ekwipunek"

Format: Krótkie historie

Wydawca: Paizo Publishing

Data wydania Lipiec 2003

Autor Matthew Stover

Chronologia w Uniwersum Star Wars Sześć miesięcy po bitwie na Geonosis

"Ekwipunek" Matthew Stovera ma być ściśle powiązany z niedawno wydanym "Shatterpoint".
KOMENTARZE (0)

Książki

Survivor's Quest

2003-06-22 12:15:00 StarWars.Com

Jeden z najlepszych autorów książek o SW Timothy Zahn powraca do Gwiezdych Wojen. Jego kolejną książka jest Survivor's Quest.
Historia zaczyna się od wiadomości z niespodziewanego źródła: Nirauan, planeta-forteca sił Thrawna w nieznanych regionach, na której znalazła się największa baza danych w galaktyce, i z której Mara i Luke uciekli kilka lat wcześniej. Po 50 latach od Outbound Flight, ekspedycji Jedi, zniszczonej przez Thrawna, pozostałości tego lotu zostały znalezione na Nirauanie. Teraz zawcięci obcy, rezydujący tam chcą oddać resztki tej zniszczonej misji Nowej Republice.
Na Nirauan wyruszył również oficer po Palpatineowskiego Imperium, eskortowany przez szturmowców. W książce spotkamy osoby, które uratowały kilku Jedi od wielkiej czystki, i ambasadora Nowej Republiki, mającego wobec obecnych wydarzen własne, tajemnicze plany.
Książka w USA ukaże się w Lutym 2004, data wydania w Polsce nieznana.
KOMENTARZE (3)

Książki

Nowe książki Denninga

2003-06-20 10:49:00 SW.com

Troy Denning, autor Gwiazdy po Gwieździe i Ducha Tatooine, oraz e-booka pt. A Forest Apart napisze kolejne trzy książki osadzone w świecie Gwiezdnych Wojen. Ich akcja dziać się będzie po akcji książek z Nowej Ery Jedi, ale nieokreślono jeszcze dokładnych ram czasowych. Nieznany jest, ani tytuł, ani fabuła. Książki ukażą się kolejno w marcu, lipcu, i pażdzierniku roku 2005.
Obecnie Denning pracuje nad historią o Hanie i Leii pt. "Never Trust a Squib" dla najnowszego numeru Star Wars Insidera.
KOMENTARZE (7)

Książki

XIX i XVIII tom Nowej Ery Jedi

2003-06-18 22:39:00 TF.Net

XIX tom powieści Nowa Era Jedi pod tytułem The Unifying Force , napisana przez Jamesa Lucerno jest dostępna w przed sprzedaży na Amazon. Wydanie jest planowane na listopad. XVIII tom o tytule The Final Prophecy pojawi się w sklepach we wrześniu.

Szkoda, że te daty tyczą się jedynie terenów USA.
KOMENTARZE (2)

Książki

Wojna o Bactę

2003-06-17 08:26:00 NEPO

W sprzedaży znalazł się już czwart tom serii X-Wing, autorstwa Michaela A. Stackpole'a. Książka ma 333 strony, i kosztuje aż 34,80, czyli tyle samo co rok temu Gwiazda po Gwieździe, licząca aż 615 stron.

Eskadra Łotrów toczy walki z Ysanną Isard, która włada Thyferrą - jedyną planetą w galaktyce, gdzie produkuje się bactę. Cenny związek ma być wykorzystany przeciwko Nowej Republice. Piloci X-wingów muszą temu zapobiec. Ale kiedy lądują na planecie, wpadają prosto w zasadzkę. Staje się jasne, że wśród łotrów jest zdrajca...

Taniej książke można kupić w internetowym sklepie NEPO (29,60 zł + koszt wysyłki) i w Merlinie (31,50 zł + koszt wysyłki).
KOMENTARZE (16)

Książki

Książki jakie chcielibyście zobaczyć...

2003-06-13 23:46:00

Dawno temu na forum założyliśmy temat poświęcony naszym życzeniom, względem powieści jakie mogłyby się ukazać. W innym temacie, zastanawiając się co będzie po NEJ rozważaliśmy samą formułę książek Starwarsowych (tutaj. W jeszcze innym miejscu rozważaliśmy to czego oczekujemy po książkach tutaj. Do udziału we wszystkich tych tematach serdecznie zachęcam, ale nie to jest najważniejsze. Otóż pani Sue Rostoni, jedna z edytorek w LucasBooks, założyła na forum oficjalnej bardzo podobny temat, gdzie czeka na wszelkie propozycje odnośnie książek, jakie mają się ukazać po roku 2005. Można je wpisać w tym wątku, albo w odpowiednich wątkach na forum Bastionu, a ja za jakiś czas tę informację przekażę dalej. Macie niebywałą szansę wpłynąć na losy EU, zachęcam do tego serdecznie.
KOMENTARZE (3)

Książki

Shatterpoint i nowe e-booki

2003-06-12 00:03:00 JediNet

W Stanach na dniach ukazała się pierwsza powieść (z docelowym starszym odbiorcą) z cyklu „Clone Wars”. Jest nią Shatterpoint Matthew Stovera, autora “Zdrajcy”. Książka już zbiera dość dobre recenzje, podobnie jak „Zdrajca” jest miejscami dość psychologiczna, a jej głównym atutem jest obrazowanie wojny jako piekła na ziemi (a raczej w galaktyce). Z drugiej strony, choć koncentruje się na jednej, dwóch postaciach, dając szansę im się rozwinąć, to sam konflikt jest raczej małoważnym ogniwem Wojen Klonów, które są tu tylko tłem.
Natomiast sensacyjną wiadomością (choć już trochę przeterminowaną) jest pojawienie się trzech pierwszych części NEJ w wersji elektronicznej. Na razie są dostępne na stronie Palm Digital Media. Powieść „Wektor Pierwszy” zawiera kilka dodatków, w tym fragmenty przewodnika po statakach i pojazdach, wywiady z twórcami NEJ, no i największe cudo – fragmenty o Yuuzhan Vong ze słynnej biblii NEJ. Koszt samego wektora to niespełna 3 $.
KOMENTARZE (3)
Loading..