TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Powieść osadzona w realiach Star Wars Galaxies??

2003-08-30 12:31:00 TFN

Na stronie Randomhouse.com w spisie książek (oczywiście gwiezdnowojennych) pojawiła się jedna, bardzo ciekawa. Nosi tytuł Star Wars Galaxies: The Ruins of Dantooine, a jej autorką jest Voronica Whitney-Robbinson. Autorka ta w Polsce jest stosunkowo mało znana. Głównie pisała książki pod światy D&D – czyli fantastykę. Ostatnio w wydanej przez ISĘ antologii „Tajemnice Sztormowego Dworu” w świecie Forgotten Realms znajduje się jej opowiadanie. Wciąż nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia tej powieści, ale na stronie autorki, również znajduje się ta pozycja. Najprawdopodobniej w USA ukaże się jeszcze w grudniu tego roku. Na forum oficjalnej także potwierdzono już, że ta książka się ukaże i mają przez nią przewinąć się postaci występujące w grze Star Wars Galaxies.
KOMENTARZE (2)

Książki

Kilka informacji o serii Boba Fett

2003-08-30 12:28:00 TFN

Na Star Wars Kids pojawił się wywiad, a raczej odpowiedzi na pytania użytkowników, z Elizabeth Hand autorką 3 i 4 części serii Boba Fett. Powiedziała ona, że będzie ona (przynajmniej na razie) miała 6 części, nie wiadomo czy będzie kontynuowana po Epizodzie III. W każdym razie w 6 części Boba ma mieć już 12 lat. Mandaloriańska zbroja pojawi się dopiero w 5 części. Elizabeth przyznała, że Lucasfilm daje jej ogólny zarys akcji, jakie postaci ma wykorzystać itp. Sama autorka bardzo by chciała doprowadzić do spotkania młodego Fetta z młodym Hanem Solo.
KOMENTARZE (0)

Książki

Amber zmienia siedzibę.

2003-08-28 23:07:00 Amber

W zeszłym tygodniu wydawnictwo Amber zmieniło siedzibę. Z budynku 'Pasty' przy ul. Zielnej 39 Amberowcy przenieśli się do nowej siedziby, która teraz mieści się przy ul. Królewskiej 27 na II p. Telefony pozostają bez zmian.

PS. dziwi mnie tylko jedna rzecz, dlaczego na stronie został stary adres ??
KOMENTARZE (8)

Książki

Ylesia za darmo! Update

2003-08-27 10:32:00 SW.com

Uzupełnienie Szlaku Przeznaczenia - e-book Ylesia, autorstwa Waltera Jona Williamsa ukazał się dziś za darmo w sieci. W USA Del Rey będzie dołączać Ylesie do nowo drukowanych Szlaków Przeznaczenia.
Ylesie w formacie pdf można ściągnąć stąd.

Update, Lord Sidious, 29 sierpnia Trzeba dodać, że Ylesia miała się ukazać w papierowej wersji Szlaku przeznaczenia, jako dodatek. Tak się nie stało, według oficjalnej, przez niedopatrzenie. Dlatego, w ramach rekompensaty opublikowano Ylesię za darmo. Do kolejnych wydań Szlaku Ylesia ma być już dołączona. Choć nie jest wykluczone, że to był sposób, by zachęcić ludzi do czytania E-booków.
KOMENTARZE (7)

Książki

Mroczny Przeciwnik w Kaczorze Donaldzie

2003-08-27 10:22:00 Vong z Yuuzhan.net

W najnowszym, 35 numerze Kaczora Donalda prezentem dla kaczkofanów jest ksiązka Uczeń Jedi: Mroczny Przeciwnik. Najwyraźniej wydawnictwu Egmont zostały spore zapasy z tej serii i teraz dodaje się je jako prezenty obok różnej maści pistolecików na wodę i Poradników młodego skauta. Czasopismo wraz z książką kosztuje 3,95. Niewykluczone, że obok Mrocznego Przeciwnika dołączne są inne pozycje z serii Uczeń Jedi.
KOMENTARZE (21)

Książki

Klubówki

2003-08-26 21:40:00 Star Wars Retro

Wszyscy Ci, którzy byli obecni na rozmowie z tłumaczami na Alderaanie (jak tylko czas pozwoli ot postaram się ją przepisać z dyktafonu i przygotować do publikacji, ale to może jeszcze potrwać i to dość długo), pewnie słyszeli o tajemniczych Klubówkach. Dziś mało kto z pamięta co to było. O ile większość ludzi pamięta, bądź jest świadomych tego, że przed Amberem, książki Star Wars wydawała firma InterArt (więcej >>>), o tyle o klubówkach mogą pamiętać głównie właściciele tego wątku na Forum, choć i nie koniecznie. Otóż w latach 80. książek SW nie było w Polsce w żadnym legalnym obiegu, a znajomość angielskiego była dość rzadka. Trzeba było sobie poradzić trochę inaczej. Kluby Fantastyki wydawały na własne potrzeby książki, a raczej broszurki przetłumaczone w warunkach domowych i w podobnych warunkach wydrukowane. Poza częściami IV, V, VI zaczęto także tłumaczyć inne książki SW jak np. Spotkanie na Mimban czy Przygody Hana Solo. Taki typowy nakład wydania klubowego to jakieś 100 egzemplarzy. Cóż nie było to dużo, ale jak się popatrzy w jaki sposób te książki powstawały to trzeba oddać szacunek starym wyjadaczom. To oni byli prawdziwymi pionierami fanostwa SW w Polsce. Poniżej dołączam jeszcze kilka skanów z Klubówek.

Więcej o starych wydaniach, nie tylko książek dowiecie się ze strony Star Wars Retro.
KOMENTARZE (1)

Książki

Recenzja Szlaku Przeznaczenia

2003-08-21 11:36:00

Moja opinia o 14 tomie NEJ: Szalku Przeznaczenia znalazła się już na naszej stronie.
KOMENTARZE (0)

Książki

Shatterpoint: recka i informacja

2003-08-11 18:07:00

Dziś otrzymaliśmy wiadomość, że tłumaczeniem Shattepoint zajmie się Aleksandra Jagiełowicz, która ostatnio była trochę odsunięta od tłumaczenia. Shattepoint Matthew Stovera ukaże się u nas w grudniu. Tymczasem od dziś można przeczytać, chyba pierwszą polską, recenzje Shattepoint. Recenzja ta zawiera pewne spoilery, ale najważniejsze rzeczy i tak pozostawia jedynie w sferze domysłów. Wszystkich zainteresowanych moją oceną pierwszej dorosłej powieści z cyklu Wojny Klonów zapraszam tutaj
KOMENTARZE (1)

Książki

Książki w Krakowie UPDATE

2003-08-06 20:41:00

Dzisiaj podczas wizyty w Carrefourze Czyżyny natknąłem się na książki z serii Star Wars w cenie 15 złotych. Większość obniżek to przeceny z 28 pln. Wśród tytułów m.in: Ja, Jedi. Książki znajdują się NIE na sali głównej ale w Taniej Książce naprzeciwko kas.

Update, LS Jak donosi Burzol również w Poznańskich ksiegarniach "Tania Książka" m.in. na Starym Rynku i na ulicy Dąbrowskiego obok Teatru Nowego można znaleźć książki Amberu po cenie od 10 do 15 złotych. Na przykład "Wektor Pierwszy" za 13,50; lub "Opowieści z Imperium" za 11,50.
KOMENTARZE (9)
Loading..