TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Kolejne spoilery z Labyrinth of Evil

2004-12-29 17:50:00 Shedao Shai za SlytherinHouse

Na Forum Bastionu Shedao Shai przedstawił kilka kolejnych spoilerów z nadchodzącej książki Jamesa Luceno - Labyrinth of Evil. Oto i informacje:
SPOILER:
- Grievous i Mace Windu walczą na Coruscant, podobno walka przypomina tą ze Spidermana 2.
- Grievous zabija sześcioro Jedi.
- Generał w pewnym momencie odbija błyskawicę blasterową, w taki sam sposób, jak zrobił to Vader w Imperium Kontratakuje, ma także antygrawitacyjne repulsory wbudowane w nogi, dzięki czemu może walczyć zarówno rękami jak i nogami (tak, jak to robił w 20 odcinku serialu Clone Wars). Nie wiadomo jednak, czy może się unosić w powietrzu, czy tylko dodało mu to nowych możliwości. Nie jest to w ksiązce do końca wyjaśnione.
- Grievous został odbudowany jako bio-droid po wypadku, spowodowanym prawdopodobnie przez Dartha Sidiousa.
- San Hill był tym, który zwerbował Grievousa (oczywiście z polecenia Sidiousa i Dooku); zaoferował mu, że ocali jego życie, jeśli ten zgodzi się być dowódcą nowotworzonej armii. Grievous zgodził się, stawiając jeden warunek: w jego mózgu nie mogą być dokonane żadne większe zmiany.
- Hrabia Dooku będąc jeszcze członkiem Zakonu Jedi wyczuł, iż nadchodzi Ciemna Strona. To udowadnia niezbicie wszystkim malkontentom jego prawdziwą potęgę.
- Zabójstwo Sifo-Dyasa było swego rodzaju "próbą Sith" dla Dooku - czyli czegoś podobnego do egzaminu, którzy przechodzą Padawani, nim staną się Jedi.
- Książka kończy się sceną, w której Anakin wraz z Obi-Wanem lecą na Coruscant, które jest już atakowane przez Separatystów.
- Palpatine, już "uwięziony" przez Grievousa, wysyła do Anakina prośbę o pomoc.
(Koniec Spoilera)

O książce można porozmawiać tutaj. Poprzednie spoilery z Labyrinth of Evil można przeczytać w tym newsie.
KOMENTARZE (7)

Książki

Zahn na finiszu

2004-12-24 17:11:00 StarWars.com

Jak niedawno stwierdziła Sue Rostoni na forum SW.com, Timothy Zahn oddał jej już zakończoną wersje powieści "Star Wars: The Outbound Flight", osadzoną między TPM a AOTC. Całość opowiada o projekcie wyprawy międzygalaktycznej.
Książka ma już koło 525 stron i w chwili obecnej rozpoczął się jej proces edycji, acz ten będzie musiał trochę poczekać, gdyż do 3 stycznia pani Rostoni zrobiła sobie wolne.
Powieść ukaże się w USA jesienią przyszłego roku.
KOMENTARZE (15)

Książki

Spoilery z "Labyrinth of Evil"

2004-12-21 18:29:00 SlytherinHouse

Już w ostatnich dniach stycznia 2005 na pułki amerykańskich sklepów trafi książka będąca wprowadzeniem do Epizodu III - "Labyrinth of Evil" Jamesa Luceno. Jej fragment znajduje się między innymi w powieści "Yoda: Dark Rendezvous", ale są już tacy, którzy tę powieść mieli w swoich rękach. Jednym z nich jest, SlytherinHouse, który podzielił się kilkoma rzeczami, znajdującymi się w książce. Uwaga Spoilery zarówno do książki jak i filmu:
- Generał Grievous - wiele lat wcześniej wybuchła wojna między gatunkiem Grievousa - Kaleesh a ich planetarnymi sąsiadami - insektoidalnym gatunkiem Huk. To właśnie w czasie tej wojny Grievous okrył się niesławą wśród wrogów. Hukowie poprosili Republikę o pomoc, ich świat był bogaty w złoża i minerały, więc ta zgodziła się na interwencje. Na "agresywne negocjacje" wysłano pięćdziesięciu Rycerz i Mistrzów Jedi, a na planetę nałożono sankcję. Kaleeshowie odcinając się od Republiki wpadli w ręce Intergalaktycznego Klanu Bankowego, który przyszedł im z pomocą odnawiając handel i wspierając ich funduszami. A zdolny dowódca Grievous, wpadł w oko Sidiousa. Mistrz Sithów widział w Grievousie wielki potencjał, ale późniejszy generał odmówił współpracy z Sithami. Wkrótce potem jego wahadłowiec się rozbił, a w tym maczał palce Darth Sidious. A w jego późniejszym odtworzeniu mieli swój udział Geonosjanie.
- Sifo-Dias i zamówienie klonów -
na razie jeszcze nie jest na 100% pewne, kto zamówił klony u Kaminoan, ale jest kilka poszlak. Dooku nie zamówił klonów, on tylko skasował Kamino z archiwów w Świątyni, a także zamordował Sifo-Dyasa. Yoda potwierdza, że istnieje nagranie, które inicjowało kontakt Kaminoan i Sifo-Dyasa.
- książka zaczyna się bitwą na planecie Cato Neimoidia. Wspomniane są też inne planety - Mygeeto, Salucemi, Felucia i Utapau oraz Deko Neimoidia i Koru Neimoidia.
- C3PO -
Dowiaduje się od innego droida, że jeśli by kiedyś zaoferowano mu czyszczenie pamięci, powinien je sobie zaaplikować.
(koniec spoilera).
Jak widać, sama książka może zaskoczyć nas niejednym, odpowiadając na wiele spośród nurtujących fanów pytań.
KOMENTARZE (11)

Książki

Kolejna część Republic Commando

2004-12-16 22:57:00 The Unofficial Clone Wars Site

Karen Traviss - autorka książki Republic Commando: Hard Contact, rozpoczęła pisanie sequela tejże powieści. Tym razem jednak będzie to tylko krótkie opowiadanko, które pojawi się na łamach Insidera. Poznamy w nim dalsze losy oddziału znanego nam z Hard Contact.
KOMENTARZE (3)

Książki

Spisek na Cestusie

2004-12-09 19:13:00 Gavin

Gavin donosi:

Właśnie dziś kupiłem książkę "Spisek na Cestusie" w księgarnii w Toruniu. Zaznaczam jednak, że książka dopiero się pojawia w sprzedaży, bo nie wszystkie księgarnie ją już mają (nie było np. w Empiku). Ja swoją otrzymałem prosto z paczki. Nie mniej jednak to pewnie kwestia 2-3 dni i ta pozycja pojawi się we wszystkich księgarniach, w całej Polsce. Teraz o samej pozycji. Ma 376 stron, kosztuje 34,80 zł, a więc znowu drożej. Druk Wosjkowa Drukarnia w Łodzi. Brak jest tradycyjnie zapowiedzi na następny miesiąc, ale pewnie prawie wszyscy wiedzą, że w styczniu zobaczymy pierwszą cześć duologii Medstar, pt. "Chirurdzy Polowi". Pozdrawiam i życzę miłej lektury!!!

O książce "Spisek na Cestusie" możecie przeczytać więcej w tym miejscu.
KOMENTARZE (8)

Książki

Bohaterowie powieści The Joiner King

2004-12-09 01:06:00 Sue Rostoni na forum Oficjalnej

W topicu na forum StarWars.com, dotyczącym najnowszej trylogii Troya Denninga Sue Rostoni podała listę bohaterów, którzy pojawią się w powieści "The Joiner King. Prezentujemy ją poniżej:

BOHATEROWIE POWIEŚCI

Alema Rar; Rycerz Jedi (samica Twi’lek)
Ben Skywalker; dziecko (mężczyzna)
C-3PO; robot protokolarny
Cal Omas; Przywódca Sojuszu Galaktycznego (mężczyzna)
Cilghal; Mistrzyni Jedi (samica Calamari)
Gorog; Przywódca Killików (samiec Killik)
Han Solo; Kapitan Sokoła Millenium (mężczyzna)
Jacen Solo; Rycerz Jedi (mężczyzna)
Jae Juun; Kapitan XR808g (samiec Sullustanin)
Jagged Fel; Komandor Chissyjskich sił specjalnych (mężczyzna)
Jaina Solo; Rycerz Jedi (kobieta)
Leia Organa Solo; Drugi pilot Sokoła Millennium (kobieta)
Lowbacca; Rycerz Jedi (samiec Wookie)
Luke Skywalker; Mistrz Jedi (mężczyzna)
Mara Jade Skywalker; Mistrzyni Jedi (kobieta)
R2-D2: Robot astronawigacyjny
Raynar Thul; Ocalały z katastrofy (mężczyzna)
Saba Sebatyne; Mistrzyni Jedi (samica Barabel)
Tahiri Veila; Rycerz Jedi (kobieta)
Tarfang; Drugi pilot XR808g (samiec Ewok)
Tekli; Mistrzyni Jedi (samica Chadra-fan)
Tenel Ka; Królowa Matka (kobieta)
Tesar Sebatyne; Rycerz Jedi (samiec Barabel)
Welk; Ocalały z katastrofy (mężczyzna)
Zekk; Rycerz Jedi (mężczyzna)

Orginalna wiadomość znajduje się w tym miejscu.

Temat na Forum
KOMENTARZE (19)

Książki

Zemsta Sithów w tłumaczeniu

2004-12-07 18:08:00 Maciej Szymański

Znamy już tłumacza, który zajmie się przełożeniem nowelizacji Zemsty Sithów. Będzie nim Maciej Szymański, który dziś poinformował nas o tym, że dostał najnowszą wersję powieści Stovera. Termin oddania tłumaczenia do Amberu upływa 15 lutego, a więc miejmy nadzieję, iż książka pojawi się w Polskich księgarniach podobnie jak w USA - wraz z nadejściem kwietnia.
KOMENTARZE (14)
Loading..