TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Paperback - Shatterpoint

2004-04-28 21:03:00 Kyp Durron

Najpierw było wydanie w twardej okładce, później było wydanie w Polsce, dziś w Stanach przyszła pora na paperback. I nie było by w tym paperbacku absolutnie nic dziwnego, gdyby nie kilka pierwszych jego stron zapisanych przez samego George'a Lucasa! George Lucas omawia szerzej tę powieść i wojny klonów.
Więcej o Punkcie Przełomu można przeczytać tu.
Autor tej książki został już dość dawno wybrany do napisania nowelizacji E3.
KOMENTARZE (6)

Książki

The Hive

2004-04-27 21:07:00 Lord Sidious za SW.com

Wycinanie rozdziałów i robienie z nich e-booków stało się już praktyką powszechną. Nie powinien więc dziwić fakt, że kolejny paperbook został skrócony na rzecz wersji komputerowej. The Cestus Deception,
Z tej właśnie powieści zrobiono e-booka pt. „The Hive”. Na świecie fabrycznym – Ord Cestus zamieszkałym przez X’Ting. Domagają się oni własnych rządów – odnalezienia i wyhodowania jajek rodziny królewskiej. Ale tylko niewielu wie, gdzie te jajka się znajdują. A jeszcze mniej humanoidów potrafi pokonać zabezpieczenia chroniące je. Obi-Wan zgadza się im pomóc, wiedząc, że niepowodzenie oznacza śmierć.
„The Hive” będzie można ściągnąć już w maju.
KOMENTARZE (8)

Książki

X-Wingi : tom VI : Żelazna Pięść

2004-04-27 10:50:00 Lord Sidious

We wrocławskiej księgarnii na Rynku, przy Bibliotece Wojewódzkiej można już nabyć tom VI z serii X-Wingi zatytułowany Żelazna pięść. Cena wynosi 34,80 zł. Książka została wydrukowana jak większość innych pozycji w czeskim Cieszynie, liczy stron 352, tłumaczenie A. Syrzycki, zawiera też spis osob dramatu.

Nadal brak zapowiedzi na następny miesiąc.
KOMENTARZE (20)

Książki

Republic Commando: Hard Contact

2004-04-26 14:08:00 StarWars.Com, LS

Jak pisaliśmy w zeszłym miesiącu - na jesieni tego roku zostanie wydana gra Star Wars: Republic Commando oraz książka autorstwa Karen Traviss. Oficjalna strona StarWars.Com podała więcej szczegółów odnośnie tej nowej powieści.

Star Wars: Republic Commando: Hard Contact (bo taki jest pełny tytuł książki z serii Clone Wars, która ukaże się nakładem Del Rey Books), będzie opowiadać o losach czterech szturmowców klonów, którzy przeprowadzą misję sabotażową w ośrodku badawczym na planecie kontrolowanej przez Separatystów.
Komandosi, daleko za liniami wroga będą musieli przedzierać się przez dużo liczniejsze i lepiej uzbrojone jednostki wroga, współpracując z nieznajomymi osobami...
Sytuacja nie poprawia się, gdy Darman, oddziałowy ekspert od wybuchów odłącza się od reszty podczas lądowania na planecie... Nawet pozorne szczęście Darmana, który spotyka padawankę Jedi - Etain Tur-Mukan znika, gdy ta ujawnia swój olbrzymi brak doświadczenia. Długa podróż tych dwojga przebiega jednak do przodu przez wrogie terytoria Trandoszańskich Łówców Niewolników, Separatystów i podejrzliwych tubylców.
Jeden błędny krok może oznaczać odkrycie... albo śmierć. To jest potencjalnie samobójcza misja dla każdego, z wyjątkiem komandosów Republiki.
KOMENTARZE (12)

Książki

Murder in Slushtime

2004-04-26 12:14:00

Jak donosi Lord Sidious - niedawno na Hyperspace ukazało się opowiadanie Barbary Hambly pt.: "Murder in Slushtime". Pierwotnie historyjka ta została opublikowana w Star Wars Adventure Journal #14 - w 1997 roku.
Jaką pisarką B. Hambly jest każdy, kto się z nią zetknął wie. Główną bohaterką tego opowiadania jest Callista Ming, która akurat przebywa na planecie Gamorr, gdy okazuje się, że jeden z jej znajomych zostaje oskarżony o morderstwo. Callista wierząc w jego niewinność postanawia znaleźć dowody, które o tym zaświadczą...
KOMENTARZE (4)

Książki

Powtórne wydanie Trylogii dla młodzieży

2004-04-22 01:29:00 StarWars.Com

W 1983 roku nakładem Random House ukazała się adaptacja filmowa Return of the Jedi Elizabeth Levy - napisana z myślą o młodszych czytelnikach, choć ze względu na bogatą ilość ilustracji, pozycja ta z pewnością zainteresuje wszystkich fanów. Dwa lata później zostały wydane adaptacje wcześniejszych epizodów: Star Wars i The Empire Strikes Back autorstwa Larry'ego Weinberga. Potem ukazało się kilka reedycji tych książek (m.in w serii Star Wars Classic) ze zmienionymi okładkami (przykładowe zdjęcie po lewej stronie).

W sierpniu tego roku (w Stanach) - przy okazji premiery DVD z Trylogią - książki te zostaną wydane ponownie. Będą zawierały pełno kolorowe ilustracje, a okładki będą miały ten sam styl co w latach 80-tych:Jak dotąd pozycje te nie zostały przełożone na polski język.
KOMENTARZE (5)

Książki

Star Wars Trilogy

2004-04-22 00:15:00 StarWars.Com

Jesienią tego roku w USA, nakładem Del Rey Books ukaże się zbiorowe wydanie Trylogii - zawierające adaptacje filmowe: Star Wars George'a Lucasa, The Empire Strikes Back Donalda F. Gluta oraz Return of the Jedi Jamesa Kahna.
Autorem okładki jest David Stevenson, a oprawa graficzna tego wydania nawiązuje do opakowania, w którym będzie sprzedawana Trylogia na DVD. Istnieje małe prawdopodobieństwo, aby takie wydanie pojawiło się w Polsce - w końcu Gwiezdne Wojny, Imperium Kontratakuje i Powrót Jedi zostały już wydane przez Amber (i to w dwóch różnych okładkach), ale wcześniej wydało je także wydawnictwo InterArt (więcej >>>). Warto też pamiętać o klubowych wydaniach (więcej >>>).
KOMENTARZE (5)

Książki

Jedi Healer

2004-04-18 15:12:00 SW.com

Na oficjalnej stronie Star Wars pojawiła się zapowiedź drugiego tomu dylogii MedStar. Książka nosi tytuł "Jedi Healer", a jej autorami są Michael Reaves (pisarz ten napisał m.in. "Darth Maula: Łowcę z Mroku") i Steve Perry (twórca "Cieni Imperium"). Książka wejdzie do sprzedaży w USA w październiku br. Wydawca to oczywiście Del Rey.

Oto taka mała zajawka tej pozycji:
Wojny Klonów coraz bardziej wyniszczają galaktykę. Na jednej z planet- świecie Drongar dochodzi do próby przejęcia przez armię Republiki zajętych przez Separatystów ważnych dla wojny punktów dowodzenia. Kończy się ona jednak fiaskiem, a żołnierze zmuszeni są do odwrotu wgłąb dżungli. To tam uzdolnieni Jedi używają swych medycznych zdolności, aby leczyć klony. Jednak gdy konflikt narasta, sytuacja staje się ogromnie niebezpieczna, nawet dla tych ukrytych...
KOMENTARZE (16)

Książki

Inside the Worlds of Star Wars Trilogy

2004-04-10 12:30:00 Lord Sidious za SW.com

Tej jesieni na półki fanów z USA i Anglii trafi kolejny podręcznik opisujący Uniwersum Star Wars.
"Inside the Worlds of Star Wars Trilogy" ukaże nam światy trylogii, tak jak nie zostało to zrobione nigdy wcześniej. Oprawą artystyczną projektu zajmą się Hans Jenssen i Richard Chesemore. Ich ilustracje ukażą każdy detal tych miejsc. Podobnie jak bardzo dokładne informacje autorstwa Jamesa Luceno, autora Maski Kłamstw, dylogii Agenci Chaosu i ostatniej części NEJ. W książce znajdą się też zdjęcia, modele i inne materiały prosto z archiwum Lucasfilmu.
Zobaczysz prawdziwy układ graficzny Pałacu Jabby, Kanatyny Mos Eisley, stacji Tosche, domu Bena Kenobiego. Duże mapy ukazujące przebieg bitwy o Hoth, Endor, pokazujące Dagobah wykonane przez Roberta Barnesa, autora konceptów do E3. Znajdziesz również czterostronny katalog o Bazie Echo.
Many secrets of the saga are revealed, like the hidden areas of the Emperor's throne room, the creatures sitting in the darkest corners of the cantina, and a first look at the landing barges that transported the AT-AT walkers to Hoth.
Wyjaśnione zostaną również sekrety sagi. Opisana zostanie sala tronowa Imperatora, postacie zajmujące najciemniejsze zakątki kantyny, barki transportowe, które przeniosły AT-ATy na Hoth.
Miejmy nadzieję, że ta perełka ukażę się również w Polsce.


KOMENTARZE (19)

Książki

Priority: X

2004-04-09 11:51:00 StarWars.com

Niedawno na StarWars.com w sekcji "Hyperspace Fiction" zamieszczono opowiadanie pt. Priority: X napisane przez George'a R. Straytona (autorem ilustracji jest Chris Trevas). Pierwotnie historyjka ta została opublikowana w 12 numerze Star Wars Galaxy Magazine w sierpniu 1997 roku.

Priority: XFiolla z planety Lorrd

Fiolla, ciemnowłosa kobieta pochodząca z planety Lorrd pracująca dla Zarządu Sektora Wspólnego otrzymała wiadomość o prioryctecie X z biura Prexa. Prex - jest to druga pod względem ważności osoba we Wspólnym Sektorze, której zadaniem jest między innymi współpraca z Imperium. Wiadomość od Prexa mówiła o tym, iż jego informatorzy natknęli się na plotkę o zniszczeniu Gwiazdy Śmierci przez Rebeliantów nieopodal systemu Yavin. Ponieważ może mieć to olbrzymi wpływ także na Wspólny Sektor, Prex zlecił Fiolli natychmiastową weryfikację tej informacji. Normalnie byłoby to dla niej bardzo łatwe zadanie, ale w chwili jego otrzymania wracała z poprzedniej misji i wszystko się zaczęło komplikować. Tym bardziej, że przyjdzie jej się otrzeć także o zdradę...
KOMENTARZE (2)

Książki

Nieoficjalne zapowiedzi Amberu

2004-04-05 16:11:00 Freedon Nadd

Na forum Freedon Nadd przekazał plan wydawniczy Amberu na 2 polowe roku. Oto on:

lipiec - Solo Command
wrzesień - Force Heretic 3: Reunion
październik - The Final Prophecy
listopad - Survivor`s Quest
grudzień - The Unifying Force

Możliwe, iż Survivor`s Quest zamieni się jeszcze miejscami z The Unifying Force.
KOMENTARZE (12)

Książki

Boba Fett #5

2004-04-04 13:30:00 TFN

Jak donosi serwis TheForce.Net, do sprzedaży w księgarniach w USA weszła kolejna książka z cyklu o Bobie Fett'cie. "Boba Fett #5: A New Threat", bo taki jest jej pełny tytuł, napisana została przez Elizabeth Hand. Oto opis tej pozycji:

Młody Boba Fett kontynuuje swe szkolenie na łowcę nagród służąc Jabbie the Hutt. Gdy kończy jedno zlecienie, zostaje wysłany na następne, tym razem najgroźniejsze, jakie kiedykolwiek miał wykonać. Republika wynajęła w tajemnicy łowców Jabby po to, by pojmali głównych przywódców Separatystów. Na ich zlecienie Hutt wysyła Bobę Fetta, aby ten pojmał Wata Tambora. Unia technologiczna ma swą kryjówkę na Xagobah. Forteca ta zostaje zaatakowana także przez Jedi i armie klonów. Nie zważając na to, Jabba dalej chce mieć nagrodę za to. Boba musi stawić czoła wielu niebezpieczeństwom, aby złapać Wata Tambora. Nie wie jednak, ze jedno z tych niebezpieczeństw, to nowy generał Separatystów, sam Grievous!
KOMENTARZE (8)

Książki

Żelazna pięść

2004-04-01 20:21:00 Lord Sidious za Amber

W najbliższym czasie na nasze półki trafi szósta część cyklu X-Wingi autorstwa Aarona Allstona. Na stronie Amberu znalazła się już oficjalna zapowiedź.
Z pokładu "Żelaznej Pięści", swego okrętu flagowego, lord Zsinj prowadzi podbój galaktyki. Eskadra Widm uderza na planety zajęte przez Zsinja i przechwytuje najszybsze myśliwce imperialne. Jej piloci są tak dobrzy, że Zsinj składa im propozycję: porwanie gwiezdnego superniszczyciela konstruowanego w stoczniach Kuat.
KOMENTARZE (17)
Loading..