TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Książki pozostałe do końca kontraktu

2004-05-29 21:54:00 SW.com

Sue Rostoni podała plan wydawniczy Del Reya do końca roku 2005.
  Czerwiec: Cestus Deception
  Lipiec: MedStar I: Battle Surgeons
  Październik: MedStar II: Jedi Healer
  Listopad: Jedi Trial
  Grudzień: Yoda: Dark Rendezvous
  Luty: Powieść wprowadzająca do e3: Labyrinth of Evil
  Kwiecień: E. III nowelizacji
  Sierpień: I Książka Denninga
  Październik: II Książka Denninga
  Listopad: Outbound Flight Project
  Grudzień: III Książka Denninga
Przy okazji odpowiedziała na kilka pytań dotyczących książek:
 • Są spore szanse, na to, że książki będą dalej wydawane po roku 2008, czyli po końcu kontraktu Del Rey.
 • Nie będzie nowych ciekawych bohaterów w powieści wprowadzającej do E3 – główne postacie: Mace, Yoda, Obi-Wan, Anakin, Palpatine, Dooku, Padme

Po sw.com chodzi plotka jakoby Drew Karpyshyn autor „Wrót Baldura: Tron Bhaala” chciał napisać książkę związaną z KOTORem lub uczestniczyć w projekcie serii książek o Starej Republice.
KOMENTARZE (9)

Książki

Labyrinth of Evil

2004-05-29 19:48:00 TFN

Jak donosi zagraniczny serwis informacyjny TheForce.Net, ujawniono już tytuł powieści wprowadzającej do Epizodu III (coś jak Nadchodząca Burza w stosunku do Ataku Klonów). Brzmi on: Labyrinth of Evil. TFN tak komentuje tą informację:

Z pewnością mogło być gorzej. Książka mogła się np. nazywać "Narodziny Imperium" lub jakoś podobnie. W każdym wypadku, powinna być świetna. Szczególnie, że historia w niej opowiedziana będzie zbliżona chronologicznie do Epizodu III.

Przypominamy, że autorem książki będzie James Luceno, autor m.in. Maski Kłamstw i Duologii pt. "Agenci Chaosu".

Update, 31 maja Wiele wskazuje na to, że wprowadzenie to, nie będzie powieścią w stylu Maski Kłamstw czy Nadchodzącej Burzy, które wprowadzały, ale były osobnymi historiami. "Labirynt Zła" wraz z Epizodem III ma tworzyć coś na wzór spójnej dylogii. Więc jeśli by tak było, byłaby to kolejna ewolucja w książkach SW. Na razie nie wiadomo, czy powieść ta będzie oznaczona logiem "Clone Wars", wiele wskazuje, że nie będzie.
KOMENTARZE (8)

Książki

Kolejna promocja wydawnictwa Amber ...

2004-05-26 01:05:00

W sieci kiosków Kolporter są już dostępne książki z serii Star Wars wydane przez Amber w szokująco niskiej cenie, która wynosi 8.90 zł. Wszyscy fani, którzy mają braki w swojej kolekcji, bedą mogli ją uzupełnić i to za jaką cenę. Więcej szczegółów w kioskach Kolportera.


Gdzie można kupić taniej książki na Forum.
KOMENTARZE (14)

Książki

Wielka promocja Amberu ...

2004-05-25 20:07:00 Wydawnictwo Amber

Z okazji zbliżającego się dnia dziecka, Wydawnictwo Amber zorganizowało wielką promocję na książki dziecięce i młodzieżowe z 50% rabatem. Więcej szczegółów znajduje się na stronie wydawnictwa Amber.
KOMENTARZE (14)

Książki

Plan wydawniczy Amberu ...

2004-05-25 18:37:00 Wydawnictwo Amber

W dniu dzisiejszym kontynuuje newsa, który rozpocząłem 24.02 br. dotyczącego planu wydawniczego wydawnictwa Amber na piewsze półrocze, teraz przedstawiam orientacyjny plan do końca roku, dotyczący książek i komiksów :

Czerwiec:

- Star Wars : NEJ: Heretyk Mocy II : Uchodźca
Oryginalny: Star Wars : TNJO : The Force Heretic II : Refugee
Autorzy: Sean Williams & Shane Dix


Lipiec:

- Star Wars : Związek t. II
Oryginalny: Star Wars : Union
Autor: Michael A. Stackpole


Sierpień / Grudzień :

- Star Wars : NEJ: Heretyk Mocy III : Pojednanie
Oryginalny: Star Wars : TNJO : The Force Heretic III: Reunion
Autorzy: Sean Williams & Shane Dix


- Star Wars : NEJ : Ostateczna Przepowiednia
Oryginalny: Star Wars : TNJO : The Final Prophecy
Autor: Greg Keyes


- Star Wars : X-Wingi : Dowódzca Solo t.VII
Oryginalny. Star Wars : X-Wing : Solo Command t.VII
Autor: Aaron Allston


- Star Wars : NEJ : Jednocząca Moc
Oryginalny: Star Wars : TNJO : The Unifying Force
Autor: James Luceno

Na koniec zapowiem pojawienie się nowego, kolejnego komiksu z serii:

- Star Wars: Boba Fett: Śmierć, kłamstwa i zdrada
Oryginalny: Star Wars: Boba Fett : Death, Lies, & Treachery
Autor: John Wagner


Wydawnictwo Amber zastrzega sobie wprowadzenie zmian i poprawek w planie wydawniczym.


O planie wydawniczym na Forum.
KOMENTARZE (16)

Książki

Nowa licencja Del Rey

2004-05-25 14:40:00 StarWars.com

Pierwsza powieść z Gwiezdnych Wojen trafiła na półki sklepowe w 1976 roku. Książka miała skromną okładkę, na której był narysowany młody człowiek trzymający miecz świetlny, para droidów, dziwny humanoid, a także wyłaniający się w tle złoczyńca w czarnej masce, przypominającą czaszkę. Na tylniej stronie okładki widniał napis o treści "Gwiezdne Wojny: Przygody Luke`a Skywalkera, które niedługo staną się widowiskowym film kinowy."

W czasie kiedy Gwiezdne Wojny miały swój debiut na ekranach kin, Del Ray zaczęło wydawać pierwsze powieści z Expanded Universe od Spotkanie na Mimban z 1978 roku do Trylogii Lando Calrissiana z 1983 (Lando Calrissian i Myśloharfa Sharów, Lando Calrissian i Ogniowicher Oseona oraz Lando Calrissian i Gwiazdogrota ThonBoka).

Książki nie były wydawane często w tamtym okresie. Pojawiło się jedynie kilka, w tym trylogia Hana Solo (Han Solo na Krańcu Gwiazd, Zemsta Hana Solo, Hana Solo i utracona fortuna) i kilka pozycji nie fabularnych. Za wydarzenie, ktore przyczyniło się do zwiększenia ilości wydawanych książek, była umowa z 1990 roku z wydawnictwem Bantam Spectra. Od pojawienia się Prequeli, czyli roku 1999, Del Ray odzyskał licencje na ksiązki z Gwiezdnej Sagi. Właśnie dzięki Del Ray uniwersum Gwiezdnych Wojen zaczęło zmierzać w zupełnie nowych kierunkach. Czytelnicy zostali wciągnięci w mroczną i chciwą historię Nowej Ery Jedi (zapoczątkowanej przez Wektor Pierwszy), a następnie mieli okazję poznać przygody Rycerzy Jedi w Wojnach Klonów (zapoczątkowanej przez Punkt Przełomu). Fani mogli też poznać wdzięki głębi i detali o w fascynujących seriach Przewodników Del Reya. Czytelnicy którzy byli zainteresowani procesami tworzenia historii Gwiezdnej Sagi dowiedzieli się więcej dzięki rozmaitym pozycją z cyklu "Art. Of" (Album z Ataku Klonów) i "Making of" (TPM jak powstawał film).

Del Rey dążyło to porozumienia z Lucas Licensing, które miało na celu przedłużenie aktualnej ugody na wydawanie książek do grudnia 2008 roku. I choć o tym, że je zawarto mówiono już wcześniej dopiero teraz podano informację do oficjalnej wiadomości. Nowa licencja została zawarta na lata 2006-2008. Dzięki temu porozumieniu zostanie wydanych 18 nowych powieści. Będzie to 9 książek w twardych oprawach (3 na rok) oraz 9 zwykłych wydań (3 na rok). Dodatkowo planowane jest wydanie 6 specjalnych pozycji (albumowych lub przewodnikowych), które będą wydawane 2 na rok. Warto nadmienić, że licencja ta nie dotyczy książek na podstawie lub związanych z grami, więc jeśli one się przyjmą, to powinny także wzbogacić nasze uniwersum.

Na razie nie podano sprecyzowanych planów, co ma zostać wydane, ale są już pewne przecieki, o których można przeczytać tutaj
KOMENTARZE (18)

Książki

Międzynarodowe Targi Książki - Warszawa, 20-23.05.

2004-05-21 16:31:00

W dniu wczorajszym rozpoczęły się MTK które odbywaja się w Warszawie w dniach 20-23.05. POżna na nich zwiedzić ponad sto stoisk wydawnictw. Mnie interesowało jedno, a dokładnie chodzi o stoisko wydawnictwa Amber, i jak się okazało jest to drugie co do wielkości stoisko. Każdy kto zna tytuły i serie jakie wydawane są przez Amber, znajdzie wszystkie pozycje. Dla fanów Star Wars jest również poświęcona gablota z komiksami i książkami serii Star Wars, i tu przygotowana jest niespodzianka dla wszystkich, komiksy i książki są tańsze o 20%, poniżej dostepne tytuły:

Wojny klonów:

- Punkt Przełomu

EU

- Opowieści z pałacu Jabby
- Zjawa z Tatooine

Seria X-Wingi:

- Eskadra Łotrów
- Ryzyko Wedge’a
- Pułapka Krytosa
- Wojna o bacte
- Eskadra Widm
- Żelazna Pięść

Seria Nowa Era Jedi:

- Ostrze Zwycięstwa t.1
- Ostrze Zwycięstwa t.1
- Gwiazda po Gwieździe
- Mroczna Podróż
- Linia Wroga t.1
- Linia Wroga t.2
- Zdrajca
- Szlak Przeznaczenia
- Ruiny Imperium t.1


Na stoisku są również dostępne komiksy np. Star Wars : Związek t.1 w cenie 13.00, a w zapowiedziach można znaleźć szesnasty to z serii NEJ Heretyk Mocy t.2 : Uchodźca który ukaże się 23.06.

Na temat gdzie i za ile można kupić taniej książki można porozmawiać na Forum w tym wątku.

oraz

Na temat MTK możecie porozmawiac w tym wątku na Forum.
KOMENTARZE (2)

Książki

O planach Del Rey na 2006-2008 UPDATE

2004-05-21 14:43:00 LS za SW.com

Sue Rostoni ukazała zarys tego, czym Del Rey uraczy nas w latach 2006-2008. Według aktualnych planów 9 z 18 książek stworzy serię osadzoną w czasach Starej Republiki - gdzieś pomiędzy 1000 a 4000 lat przed ANH. Rocznie będzie się ukazywać jeden hardcover i dwa paperbacki w tej serii. Serię będzie pisało prawdopodobnie trzech autorów, a era czasowa jest wynikiem dużej popularności jaką zdobył KOTOR.
Pozostałe 9 książek nie jest ostatecznie przydzielonych do jakiś okresów, więc wiele może się jeszcze zmienić.
UPDATE, 24 maja Nad serią ma pracować w sumie pięcioro ludzi, w tym Sue Rostoni, Shelly Shaprio, oraz trzech autorów. Każdy z nich napisałby po trzy książki, ale nie wiadomo czy byłoby to na zmianę czy jak. Mniej więcej każdy miałby po dwa paperbacki i jednego hardcovera. Na razie wiadomo tylko tyle, że seria nie będzie związana z KOTORem, lub raczej nie planuje się by była związana. Być może zostanie podpisany kontrakt na powieść dodatek do KOTORa, ale na razie o tym nic się nie mówi. Czas serii zostanie określony za jakiś czas, obecnie Sue i Shelly dokładnie czytają komiksy z tamtych okresów, by wyciągnąć z nich to co najważniejsze. Jest już bardzo, ale to bardzo wstępny harmonogram ukazywania się powieści w USA, bardziej orientacyjny, jakie są plany, niż dokładny wyznacznik.
Czerwiec 2006 – Hardcover #1
Wrzesień 2006 – Paperback #2
Grudzień 2006 – Paperback #3
Marzec 2007 – Paperback #4
Czerwiec 2007 – Hardcover #5
Wrzesień 2007 – Paperback #6
Grudzień 2007 - Paperback #7
Marzec 2008 – Paperback #8
Czerwiec 2008 – Hardcover #9
Jeśli zostanie utrzymana tradycja e-booków poprzedzających hardcovery to seria składałaby się z 12 części.
Z innych wieści, Sue nieśmiało potwierdziła, że wśród pozostałych 9 książek 3 będą trylogią po Epizodzie III, a także jest prawdopodobna duologia łączącą czasy po E3 do po ROTJ. 5 książek razem mogłoby tworzyć coś na wzór „Rebellion”. Pozostałyby jeszcze 4 książki, o których na razie nic nie wiadomo.
KOMENTARZE (13)

Książki

Książki Star Wars 20% taniej ...

2004-05-16 19:24:00

Jak zapewne wiecie, w tym roku wydawnictwo Amber obchodzi swoje 15-te urodziny. I właśnie z tej okazji wszystkie książki z serii Star Wars są tańsze o 20%, np. w Tarffic-Clubie przy ul. Brackiej w Warszawie, wszystkie pozycje, które kosztowały 34.80 zł, możecie teraz kupić po 27.80 zł.

Na temat gdzie i za ile można kupić taniej książki można pogadać na Forum w tym wątku.
KOMENTARZE (21)

Książki

The New Essential Guide to Weapons and Technology

2004-05-16 18:24:00 Lord Sidious za SW.com

Del Rey kontynuuje serie przewodników. Kolejną pozycją z tego cyklu będzie „The New Essential Guide to Weapons and Technology”. Ilustracjami zajmie się Ian Fullwood, tekstem zaś W. Haden Blackman. W przewodniku znajdą się opisy broni, artylerii i wyposażenia z klasycznej trylogii, Mrocznego Widma, Ataku Klonów i Nowej Ery Jedi. Na 224 stronach znajdą się: historia uzbrojenia w SW, główne fabryki sprzętu i ponad 200 broni i przyrządów używanych przez rządy i siły w całej galaktyce. Opisy będą wzbogacone dokładnymi schematami i prezentacjami wszystkiego, od narzędzi komunikacyjnych po superbronie. The New Essential Guide to Weapons and Technology ukaże się w stanach w październiku 2004.


KOMENTARZE (12)

Książki

Okładka Hard Contact

2004-05-12 11:45:00 StarWars.com


Jesienią Lucasarts zaprezentuje ekscytujące akcje w misjach oddziału szturmowców klonów w nowej grze Star Wars: Republic Commando. Del Rey Books natomiast przedstawi tych żołnierzy ale w nietypowej historii pt. "Star Wars: Republic Commando: Hard Contact". Będzie to powieść napisana przez Karen Traviss.

Autorka opowie historie czterech szturmowców klonów, których misja sabotażu nie idzie zgodnie z planem. Badania nad nanowirusem, w kompleksie zlokalizowanym na planecie pod władaniem Separatystów, zostają odkryte przez szturmowców klonów. Jednak żołnierze są bezbronni oraz w mniejszości. Znajdują się głęboko na linii wroga bez wsparcia. Musza zdać się na obcych, zamiast pomocy swoich zaufanych kompanów.

Traviss, dawna korespondentka obronna i dziennikarka, która służyła w Królewskich Morskich Służbach Pomocniczych oraz w Armii Terytorialnej, opublikowała takie opowiadania w "Asimov", "Realms of Fantasy" i "On Spec". Jej pierwsza powieść pt. "City of Pearl" została opublikowana w 2004 roku.

Del Rey Books planuje wydać książkę w twardej okładce w listopadzie 2004 roku.

Więcej o książce tutaj.

Oficjalny topic na Forum na temat serii książek Star Wars : Republic Commando
KOMENTARZE (14)

Książki

Spoilery do "Cestus Deception"

2004-05-11 13:44:00 LS za TFN

Na łamach TFN pojawiło sie streszczenie nowej książki z cyklu Clone Wars pt "Cestus Deception". Oto ono:

(spoiler): Ord Cestus to planeta niegościnna i prawie martwa. Skolonizowano ją głównie z myślą, by stworzyć więzienie, na odległej planecie, z której nie ma ucieczki i na której nie ma jak się ukryć, gdyż nie ma warunków do życia.
Ale dzielni pionierzy odkryli tam bogate złoża i zaczęli budować z powodzeniem fabryki produkujące droidy. Gdy wybuchły Wojna Klonów, okazało się, że importowane składniki do produkcji droidów są racjonowane, a Republika rozkazała zamknąć produkcję droidów. Ord Cestus stanęła w obliczu ekonomicznej katastrofy.
Wchodząc do Konfederacji Systemów Niepodległych - Separatystów - Ord Cestus może się uratować, eksportując to co ma najcenniejsze - biodroidy. Ta techno-organiczna hybryda może stać się ważną bronią w arsenale Konfederacji, której sam pomysł by stworzyć armię biodroidów wzbudza strach wśród rządu Republiki.
Republice bardzo zależy by powstrzymać sprzedaż biodroidów, ale obawiając się użycia siły Najwyższy Kanclerz Palpatine postanawia użyć politycznych gierek. Wysyła on z misją grupę dowodzoną przez Mistrza Jedi Obi-Wana Kenobiego. Ich celem jest przekonanie rządu Ord Cestus, by zaprzestał dogadywać się z Konfederacją, podczas gdy w sekrecie podsycają rewolucyjne zapędy wśród planetarnej biedoty. Dyplomacja to jeden występ. Jeśli wszystko to zawiedzie, Republika nie zawaha się użyć siły i przeprowadzić atak na pełną skalę, który nie tylko zniszczy produkcję biodroidów, ale też wypleni całe życie z planety, po to by zademonstrować konsekwencję nielojalności.
Dla Obi-Wana jest to ciężka próba, a sam pomysł takiej masakry tylko podsyca jego przypuszczenia o tym jak złowieszczą drogę wybrała Republika. Tyle, że Mistrz Jedi Kit Fisto i szturmowcy klony przypisani do tego zadania są gotowi wykonać polecenia Najwyższego Kanclerza. A gdy przywódcy Ord Cestus odmawiają kapitulacji, Palpatine gwałtownie traci cierpliwość, nadzieję Obi-Wana na pokojowe rozwiązanie konfliktu nagle maleją. Kenobi musi znaleźć wiedzę i siłę by zapowiedz masakrze i uratować Republikę, przed zbeszczeszczeniem starożytnego kodeksu, którego przysiągł strzec życiem.
(koniec spoilera).

Będzie to druga książka z cyklu Wojny Klonów. W Polsce ukaże się dopiero w przyszłym roku. Książka po raz pierwszy została napisana przez czarnoskórego autora, jest nim Steve Barnes. Sama powieść będzie poprzedzona e-bookiem "The Hive", o którym pisaliśmy tutaj.
KOMENTARZE (16)
Loading..