TWÓJ KOKPIT
0

Książki

"Last of the Jedi #3: Underworld" już w USA

2005-11-27 22:02:00 Resztki ImperiumZgodnie z tradycją Scholastica, najnowsza Gwiezdno wojenna powieść tego wydawnictwa, znów pojawiła się na kilka dni przed zapowiadanym terminem wydania. Mowa tu oczywiście o "Last of the Jedi #3: Underwold" autorstwa Jude Watson.

Więcej o książce możecie przeczytać tutaj>>>.
KOMENTARZE (7)

Książki

Przybywa Mroczny Lord

2005-11-26 11:45:00 Resztki Imperium za StarWars.com

W USA na dniach ukazała się powieść "Dark Lord: The Rise of Darth Vader" Jamesa Luceno, będąca zwieńczeniem Epizodu III. To swoiste postludium, wraz z "Labiryntem Zła" (Jamesa Luceno) i "Zemstą Sithów" (Matthew Stovera) stanowi swoistą trylogię przedstawiającą ostateczny upadek Republiki i Anakina Skywalkera.

Pierwsze recenzje są bardzo obiecujące, podobno tym razem Luceno ograniczył się w nawiązaniach do EU, a czas który uzyskał poświęcił na dopracowanie akcji i postaci.

Ciekawostką jest również fakt, iż książka była dostępna w Anglii już od 2 listopada, czyli trzy tygodnie przed amerykańską premierą.

Początek powieści możecie przeczytać w tym miejscu.
KOMENTARZE (38)

Książki

Plan wydawniczy Amberu na ...

2005-11-24 19:15:00 ICO

ICO donosi:

Amber w 2006 roku obdarzy nas kolejnymi książkami z serii "Star Wars". Jednakże będzie ich mniej niż w roku obecnym, bo tylko cztery.

W marcu powinniśmy się spodziewać ostatniego tomu Nowej Ery Jedi - "The Unifying Force" Jamesa Luceno, którego to tłumaczeniem już zajmuje się pan Andrzej Syrzycki. Po niej doczekamy się wydania trylogii Dark Nest, której to akcja toczy się już po NEJ, a jej autorem jest Troy Denning. Pierwszy tom, zatytułowany "The Joiner King", ukaże się w maju, następnie "The Unseen Queen" we wrześniu, a w listopadzie ostatni, "The Swarm War". Nie wiemy jeszcze kto będzie zajmował sie ich tłumaczeniem.

KOMENTARZE (36)

Książki

Dokładny opis Betrayal - UPDATE

2005-11-21 10:08:00 Resztki Imperium za StarWars.com

Jakiś czes temu pisaliśmy o okładce pierwszego tomu z nowego cyklu "Legacy of the Force" - "Betrayal". Ostatnio na łamach oficjalnej ukazała się ostateczna wersja okładki, wraz z opisem fabuły powieści.

Nadszedł czas nowej ery, która jest dziedzictwem Luke'a Skywalkera. Udało mu się zjednoczyć zakon w grupę potężnych Rycerzy Jedi. Jednak każdy pokój jest kruchy, zwłaszcza gdy w grę wchodzą interesy poszczególnych planet. Na dodatek era pokoju jest zakłócana przez nękające Skywalkera wizje nadchodzącego mroku. Zło powstaje ponownie, i pomimo dobrych intencji, dziedzictwo Skywalkerów może ponownie zamknąć krąg.

Gdy misja, której celem było odkrycie nielegalnej fabryki pocisków na planecie Adumar kończy się krwawą zasadzką, z której Rycerz Jedi, Jacen Solo i jego protegowany a zarazem kuzyn, Ben Skywalker, ledwo uciekają z życiem, mieszkańcy galaktyki jak na dłoni otrzymują dowód, że polityczne niepokoje mogą lada moment zamienić się w totalną rebelię. Rządy wielu planet coraz bardziej irytują się nowymi regulacjami oraz dyrektywami wprowadzanymi przez Sojusz Galaktyczny. Obawiając się rozpadu, władze Sojuszu rozważają użycie siłowych argumentów w celu sprowadzenia zbuntowanych światów do porządku. Celem pierwszej akcji ma być planeta Korellia, słynna ze swojej niezależności i ducha walki, które uczyniły jej najznamienitszego syna, Hana Solo, legendą galaktyki.

Jacen, który również odziedziczył wiele cech korelianina, jest jednak zdeterminowany by stanąć u boku swego wujka, Mistrza Jedi, Luke’a Skywalkera, po stronie Sojuszu Galaktycznego. Koreillianie jednak przygotowują kontruderzenie. W efekcie Sojusz, który chciał pokazać swą siłę wysyłając misję w celu dezaktywacji Stacji Centerpoint, zostaje uwikłany w potyczkę. Wkrótce wojenna zawirucha opada, a w jej miejsce pojawiają się nowe linie podziału. Widmo wojny na pełną skalę zawisa nad Sojuszem Galaktycznym, który w koszmarach wielu istot staje się nowym Imperium. I choć obie strony próbują znaleźć dyplomatyczne rozwiązanie konfliktu, tajemnicze akty zdrady i sabotażu skutecznie torpedują wszelkie wysiłki mogące przynieść pokój i wytchnienie galaktyce.

Zdeterminowany, by powstrzymać konflikt za wszelką cenę, Jacen Solo podąża szlakiem tajemniczych wskazówek na mroczne spotkanie, z jeszcze bardziej szokującymi rewelacjami… podczas gdy Luke jest gnębiony przez wizję owitej cieniem postaci, której potęga Mocy i bezwzględność przypominają mu Dartha Vadera, śmiertelnego wroga, który sieje zniszczenie. Agent zła, który jeśli wizje Luke’a się sprawdzą, przyniesie niewyobrażalny ból Mistrzowi Jedi… i całej galaktyce…


Powieść Aarona Allstona powinna pojawić się w USA z końcem maja roku 2006.

O książce "Betrayal" można porozmawiać w tym temacie na Forum.

Update - (21/11/2005 16;44)
Poniżej możecie zobaczyć aktualne daty wydawania poszczególnych tomów serii "Legacy of the Force" podane przez Sue Rostoni na jej blogu:
 • Tom 1 - "Betrayal" (Zdrada); Aaron Allston (twarda okładka): 30 maja 2006
 • Tom 2 - "Bloodlines" (Więzy Krwi); Karen Traviss (miękka okładka): 29 sierpnia 2006
 • Tom 3 - "Tempest" (Nawałnica); Troy Denning (miękka okładka): 28 listopada 2006
 • Tom 4 - Aaron Allston (miękka okładka): 6 marca 2007
 • Tom 5 - Karen Traviss (twarda okładka): 5 czerwca 2007
 • Tom 6 - Troy Denning (miękka okładka): 4 września 2007
 • Tom 7 - Aaron Allston (miękka okładka): 6 listopada 2007
 • Tom 8 - Karen Traviss (miękka okładka): 4 marca 2008
 • Tom 9 - Troy Denning (twarda okładka): 3 czerwca 2008


Dodatkowo kilka wyrwanych zdań z odwrotu okładki "Betrayal":
 • Niszczycielska wojna nawiedza galaktykę.
 • Niebezpieczne przeznaczenie wzywa Jacena Solo.
 • Groźny przeciwnik, ukrywający się przed Jedi.


Odpowiadając także na jedno z częściej zadawanych pytań, na okładce "Betrayal", którą możecie ujrzeć wyżej, znajduje się Jacen Solo.
KOMENTARZE (53)

Książki

''Rozbitkowie z Nirauan'' już w sprzedaży.

2005-11-16 03:19:00

W dniu dzisiejszym na księgarskie półki trafiła nowa ksiązka Timothy Zahna pt. ''Rozbitkowie z Nirauan''. Książka kosztuje 34.80 pln.

Przed laty „Zewnętrzny Klucz”, super dreadnaught z pięćdziesięcioma tysiącami ludzi na pokładzie, został zestrzelony. Teraz Luke Skywalker i Mara Jade muszą zbadać odnaleziony wrak. Nowa misja na planecie Nirauan doprowadza do zaskakującego odkrycia – na pokładzie statku są ocaleni: członkowie różnych ras, rycerze Jedi i bezlitośni Vagaari. Ale jest coś jeszcze...

368 str., broszura
format 123 x 190,
cena det. 34,80 zł
ISBN-83-241-2310-5
EAN 9788324123100
KOMENTARZE (26)

Książki

Kilka słów o Legacy of the Force

2005-11-07 20:32:00

Po Nowej Erze Jedi nadchodzi nowy rozdział dla literatury gwiezdo-wojennej. Nowa epoka będzie mieć nazwę Dziedzictwa Mocy, ale o tym można przeczytać choćby tutaj. Będzie to seria kilku książek z Lukiem Skywalkerem, Hanem Solo, księżniczką Leią, a także Jacenem, Jainą i Benem oraz innymi bohaterami Nowej Ery Jedi.

Niedawno na oficjalnej pojawiła się pierwsza zapowiedź pierwszej książki osadzonej w nowej erze - "Betrayal" Aarona Allstona.

Nadszedł czas nowej ery, która jest dziedzictwem Luke'a Skywalkera. Udało mu się zjednoczyć zakon w grupę potężnych Rycerzy Jedi. Jednak każdy pokój jest kruchy, zwłaszcza gdy w grę wchodzą interesy poszczególnych planet. Na dodatek era pokoju jest zakłócona przez nękające Skywalkera wizję nadchodzącego mroku. Zło powstaje ponownie, i pomimo dobrych intencji, dziedzictwo Skywalkerów może ponownie zamknąć krąg.

Na razie opublikowano też wstępną wersję okładki, którą można zobaczyć tutaj.
KOMENTARZE (0)

Książki

Okładka Betrayal

2005-11-05 21:54:00 Ricky za TheForce.net

Oficjalna strona Star Wars opublikowała okładkę książki "Betrayal" będącej pierwszym tomem trylogii "Legacy of the Force" której akcja toczy się po serii "Dark Nest".
Okładka prezentuje się następująco:Cała seria będzie składać się z dziewięciu książek i skupiać na przygodach Rycerzy Jedi wśród których znajdować się będzie najmłodszy z rodu Skywalkerów: Ben.

Update (Strangler): Sue Rostoni poinformowała, iż 3 tom z tej serii - autorstwa Troy'a Denninga - będzie miał tytuł "Tempest". Na dzień dzisiejszy plan wydawniczy tej serii w USA wygląda następująco:
 • Tom 1: Betrayal - Aaron Allston (30 maja 2006)
 • Tom 2: Bloodlines - Karen Traviss (wrzesień 2006)
 • Tom 3: Tempest - Troy Denning (grudzień 2006)
 • ...

KOMENTARZE (42)

Książki

Last of the Jedi #4: Death on Naboo

2005-11-04 16:16:00 StarWars.com

Na łamach StarWars.com ukazała się zapowiedź najnowszego, czwartego tomu cyklu "Last of the Jedi" autorstwa Jude Watson. Okładkę książki stworzył John Van Fleet.

Były Jedi, Ferus Olin, został uwięziony przez Imperium. Jego zbrodnia, to próba uratowania zakonu Jedi.

Jednak złowrogie Imperium nie było w stanie przetrzymywać go długo - nie wtedy, gdy miał na zewnątrz przyjaciela, lojalnego wobec starego porządku. Jednak ucieczka to tylko część problemu. Wkrótce, losy zaprowadzają Ferusa na planetę Naboo, gdzie ukryty jest pewien sekret, istotny dla Jedi w walce o przeżycie... ale ujawnia się też niebezpieczeństwo.

By utrzymać ten sekret w tajemnicy, Ferus będzie musiał stanąć twarzą w twarz z bezwzględnym Inkwizytorem Malorumem. Stoczona zostanie walka, w której ktoś straci życie...


Kto zginie na Naboo? Dowiecie się w kwietniu 2006, kiedy wydana zostanie książka pt.: "Death on Naboo".
KOMENTARZE (11)
Loading..