TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Dark Nest III w sprzedaży

2005-12-29 14:08:00 Amazon.comWe wtorek 27 grudnia w USA ukazała się trzecia i ostatnia część trylogii Dark Nest autorstwa Troya Denninga. Nosi ona tytuł „The Swarm War”. Powieść kosztuje 6.99$ (około 22zł).
„The Swarm War” opowiada w dużej mierze o wojnie na granicy Imperium Chissów z tajemniczymi Killikami i jej następstwach. Akcja powieści dzieje się ponad 5 lat po NEJ. Więcej na temat fabuły możecie dowiedzieć się tutaj>>>.

W Polsce cała trylogia Troy`a Denninga powinna zostać wydana w przyszłym roku.

Jeśli ktoś byłby zainteresowany kupnem „The Swarm War” w wersji oryginalnej to można to zrobić klikając w ten link>>>.
KOMENTARZE (15)

Książki

Informacje książkowe

2005-12-23 14:36:00 Resztki Imperium

Niedawno w sieci pojawiło się kilka plotek o książkach Star Wars. Część z nich zostało potwierdzonych, lub zdementowanych przez Sue Rostoni.

Timothy Zahn ani nie skończył jeszcze pisać „Alleigance”, ani nawet nie dostał propozycji napisania kolejnych dwóch książek.

Trwają prace nad nową wersją Star Wars Encyclopedia, która jednak nie pojawi się przed rokiem 2008. Będzie to suplement do już istniejącej, więc hasła, które się nie zmieniły, nie zostaną powtórzone.

Skasowana powieść „Escape from Dagu” nie zostanie zaadaptowana ani w formie komiksowej, ani tym bardziej serialowej.

Seria książek "Coruscant Nights" została przeniesiona w całości na rok 2008, lecz nie wiadomo, czy przypadkiem któraś z jej części nie zostanie zamieniona na inną pozycję.

Na dzień dzisiejszy amerykańskie zapowiedzi wydawnicze kształtują się następująco:

Rok 2006
Outbound Flight - Timothy Zahn, twarda okładka, 31 stycznia 2006
Republic Commando: Triple Zero - Karen Traviss, miękka okładka, 28 luty 2006 (osobny kontrakt na książkę)
Legacy of the Force I: Betrayal - Aaron Allston, twarda okładka, 30 maja 2006
Legacy of the Force II: Bloodlines - Karen Traviss, miękka okładka, 29 sierpnia 2006
Old Republic: Path of Destruction - Drew Karpyshyn, twarda okładka, 26 września 2006
Legacy of the Force III: Tempest - Troy Denning, miękka okładka, 28 listopada 2006

Rok 2007
Allegiance - Timothy Zahn, twarda okładka, 6 luty 2007
Legacy of the Force IV - Aaron Allston, miękka okladka, 6 marca 2007
Legacy of the Force V - Karen Traviss, twarda okladka, 5 czerwca 2007
Legacy of the Force VI - Troy Denning, miękka okładka, 4 września 2007
Death Star - Steve Perry, Michael Reaves, twarda okładka, 2 października 2007 (tytuł roboczy)
Legacy of the Force VII - Aaron Allston, miękka okładka, 6 listopada 2007

Rok 2008
Nieokreślona książka, twarda okładka, 5 luty 2008
Legacy of the Force VIII - Karen Traviss, miękka okładka, 4 marca 2008
Coruscant Nights I: Jedi Twilight - Michael Reaves, miękka okładka, 6 maja 2008
Legacy of the Force IX - Troy Denning, twarda okładka, 3 czerwca 2008
Coruscant Nights II: Chiascuro - Michael Reaves, miękka okładka, 2 września 2008
Nieokreślona książka, twarda okładka, 7 października 2008
Coruscant Nights III: Patterns of Force - Michael Reaves, miękka okładka, 4 listopada 2008
KOMENTARZE (9)

Książki

Bliższe spojrzenie na Mrocznego Lorda

2005-12-17 16:34:00 Resztki Imperium za StarWars.com

Kilka dni temu na oficjalnej został opublikowany krótki filmik, wywiad z Jamesem Luceno, autorem powieśći "Dark Lord: The Rise of Darth Vader". Filmik można obejrzeć tutaj.

W wywiadzie tym Luceno mówi, że akcja powieści rozpoczyna się jakieś 4 tygodnie po zakończeniu się akcji Zemsty Sithów. Darth Vader wyrusza w swą pierwszą oficjalną misję, już w zupełnie nowym wcieleniu. Ma na celu znalezienie grupy kolaborantów, pomagającej ukrywać się Jedi, którzy przetrwali rozkaz 66. Wprowadził też dwoje nowych Jedi. Pierwszy z nich to Roan Shryne, który stracił w czasie Wojen Klonów dwoje swoich padawanów i zaczął błądzić przez wojnę, powątpiewając w Zakon Jedi. Odczuwa, że Moc go opuściła. Jego partnerką jest młoda kobieta Jedi, która pod wieloma względami jest jego przeciwieństwem, bardziej ufa Mocy i wierzy, że Zakon powinien trzymać się razem i przetrwać razem.

Z drugiej strony Luceno spróbował ukazać jak bardzo różnią się relacje między uczniem i mistrzem Sithów, a padawanem i mistrzem Jedi. Jednak sednem historii jest to jak Anakin Skywalker coraz bardziej oddala się od Mocy, choć gdzieś tam pozostają w nim dawne dobre cechy, ale to Luceno pozostawia innym. Jemu chodziło głównie o to, by przeciwstawić Vadera Roanowi Shryne'owi, który to powoli odnajduje istotę Mocy i wraca na jej łono, podczas gdy Skywalker idzie w przeciwnym kierunku. Autor nie pozostawił wielu miejsc, które mogą sugerować, że Anakin w jakiś sposób odkupi swoje czyny. Większość jego dobrych cech została zlikwidowana.

Zdaniem Luceno, książka ta bynajmniej nie jest bezpośrednim wprowadzeniem do Epizodu IV. Przez te prawie dwadzieścia lat, między III a IV Epizodem w galaktyce i w Vaderze będzie się działo wiele, a o tym z pewnością opowie serial, nad którym pracuje Lucas, a także następne książki.

O powieści pisaliśmy już tutaj oraz tutaj.

Temat na Forum.
KOMENTARZE (11)

Książki

Książka o Darthu Bane

2005-12-01 14:41:00 StarWars.com

Toczący walki we własnych szeregach, Sithowie pozwolili, by Rycerze Jedi udaremnili ich mroczne plany, zaś ostatnia wielka bitwa w dobie ich panowania zadecydowała o ich wyginięciu. Albo tak się tylko wszystkim wydawało - jeden z Mrocznych Lordów przeżył...

Z popiołów powstaje Darth Bane, jedyny z Sithów, który przewidział upadek źle zorganizowanego zakonu. Ucząc się na jego błędach, stworzył on nowy, sekretny zakon Sithów, mający na celu spiskowanie w cieniu oraz powolne odbudowywanie potęgi i wiedzy całych pokoleń do momentu, aż wreszcie, po całych stuleciach, nadejdzie czas na upragnioną zemstę.


Kim był ten Mroczny Lord? Jakie wydarzenia skłoniły go do podjęcia decyzji o ucieczce z szeregów Sithów i ponownego zbudowania zakonu?

Czytelnicy dowiedzą się tego z nadchodzącej powieści "Old Republic: Path of Destruction". Jej akcja będzie miała miejsce nieco ponad tysiąc lat przed "Nową Nadzieją" i będzie niejako wstępem do komiksu "Jedi vs. Sith". Autorem powieści jest Drew Karypyshyn, a w sklepach za oceanem powinna pojawić się już w październiku 2006 r.

Dyskusja o powieści na Forum.
KOMENTARZE (37)
Loading..