TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Outbound Flight w sklepach za oceanem

2006-01-31 23:19:00

W dniu dzisiejszym, do sprzedaży trafiła najnowsza książka Timothy`ego Zahna, "Outbound Flight". Jej akcja dzieje się na 27 lat przed Bitwą o Yavin.

Projekt Wyprawy Międzygalaktycznej był ambitną misją, w którą wyruszyło sześciu Mistrzów Jedi, dwunastu Rycerzy Jedi i 50 tys. mężczyzn, kobiet i dzieci. Mieli oni wylecieć poza granicę galaktyki, by nawiązać kontakt z innym inteligentnym życiem. Był to pomysł życia mistrza Jedi, Jorusa C’Baotha, ale nawet jemu przebrnięcie przez biurokratyczną machinę Republiki nie przyszło z łatwością, zanim ekspedycja została ostatecznie zatwierdzona. Sprawą projektu zainteresowany był także Lord Sithów, Darth Sidious, któremu zależało by ta misja nie powiodła się. Wyprawa w praktyce była skazana na zagładę od samego początku, zwłaszcza gdy w Nieznanych Regionach musiała zmierzyć się z Chissami, a także genialnym młodym obcym, który pewnego dnia stanie się Wielkim Admirałem Thrawnem. Nawet obecność Obi-Wana Kenobiego i jego ucznia Anakina na olbrzymim statku nie była w stanie zapobiec katastrofie…

Powieść ta powinna się ukazać w Polsce na początku roku 2007.
KOMENTARZE (33)

Książki

Zapowiedź Jednoczącej Mocy

2006-01-24 02:14:00 Gavin za Wydawnictwo Amber

UPDATE (24/01/2006 02:14): Na stronie wydawnictwa pojawiła się również prezentacyjna wersja okładki, jednak napis "Star Wars" nie jest raczej w ostatecznej wersji.

Na stronie internetowej wydawnictwa Amber ukazała się zapowiedź ostatniego, XIX tomu cyklu Nowa Era Jedi - "Jednoczącej Mocy".

Zbliża się decydujące starcie Galaktycznego Sojuszu z armadą Yuuzhan Vongów.
Na Coruscant, w fortecy Yuuzhan Vongów, ich mistrzowie przemian tworzą uśmiercicieli – superwojowników wyszkolonych do walki z rycerzami Jedi.
Na Caluuli Galaktyczny Sojusz wypróbowuje nową zabójczą broń, niszcząc wszystkie formy życia Yuuzhan Vongów. Ale jeden statek przedziera się przez blokadę okrętów Sojuszu i znika w nadprzestrzeni. Nikt nie wie, jak przerażającą misję ma do wykonania...


Książka autorstwa Jamesa Luceno trafi do sklepów 28 lutego, będzie liczyła 596 stron, a jej cena wyniesie 49,80. Na dniach powinna się także ukazać polska okładka.

UPDATE 2 (24/01/2006 16:49): Dzięki staraniom Ante Gregu, z partnerskiego serwisu Imperial City Online, już dziś możemy Wam zaprezentować krótki fragment "Jednoczącej Mocy", który znajdziecie klikając w ten link>>>!
Gorąco zachęcamy do czytania!
KOMENTARZE (78)

Książki

Dark Lord - The Rise of Darth Vader w tłumaczeniu

2006-01-22 16:34:00 Andrzej Syrzycki

Jak donosi nam pan Andrzej Syrzycki, na dniach dostał do tłumaczenia kolejną powieść z cyklu "Gwiezdne wojny". Jest nią najnowsza książka autorstwa Jamesa Luceno - "Dark Lord - The Rise of Darth Vader". W sklepach powinniśmy ją zobaczyć pod koniec maja lub na początku czerwca.

Zatem, jak się okazuje, nieoficjalny plan Amberu na rok 2006, o którym pisaliśmy w tym newsie>>> nieco minie się z rzeczywistością.

UPDATE (24/01/2006 15:49): Po telefonie do wydawnictwa Amber w celu wyciągnięcia informacji, w jakim stopniu ulegnie zmianie plan wydawniczy, o którym pisaliśmy tutaj>>>, okazało się, że całość nie zmieni się aż tak bardzo jak sądziliśmy. W tej chwili wygląda to następująco:

 • 28 luty 2006 - Jednocząca Moc (The Unifying Force), tłum. Andrzej Syrzycki
 • kwiecień 2006 - Dark Nest 1: The Joiner King, tłum. Aleksandra Jagiełowicz
 • czerwiec 2006 - Dark Lord: The Rise of Darth Vader, tłum. Andrzej Syrzycki
 • wrzesień 2006 - Dark Nest 2: The Unseen Queen, tłum. Aleksandra Jagiełowicz
 • listopad 2006 - Dark Nest 3: The Swarm War, tłum. Aleksandra Jagiełowicz

  Ponadto, według działu zagranicznego, po przełożeniu "Dark Lorda", pan Andrzej Syrzycki może dostać do tłumaczenia albo "Outbound Flight" Timothy`ego Zahna, albo "Republic Commando: Hard Contact" autorstwa Karen Traviss.
  KOMENTARZE (40)
 • Książki

  Nadchodzą e-Booki

  2006-01-14 20:25:00 Resztki Imperium za StarWars.com

  Jak donosi oficjalna, w USA na nowo zabrano się za e-booki. Nowy program ich publikacji nie polega już na tym, że są to krótkie opowiadania publikowane przed książką w twardej okładce, ale całe książki, z tym, że wcześniej już wydane.

  W roku 2001 wydano trzy książki z serii Nowa Era Jedi (Wektor pierwszy, Mroczny przypływ I: Szturm, Mroczny przypływ II: Inwazja), oraz w 2005 scenariusz do "Zemsty Sithów". Wśród opowiadań będących zapowiedziami książek wydano: "Darth Maul: Sabotaur", "Recovery", "Ylesia", "Fool's Bargain" i "Rój" (The Hive).

  Teraz pilotażowy program składa się z wydania w wersji elektronicznej 9 książek. A są to:


  KOMENTARZE (8)

  Książki

  Japońska okładka Dark Lorda

  2006-01-13 10:41:00 TF.N

  Jak na dzień dzisiejszy, w planach wydawnictwa Amber nie ma żadnej wzmianki o tym, kiedy powieść "Dark Lord: The Rise of Darth Vader" ukaże się na polskim rynku. Tymczasem, już w niecały miesiąc po amerykańskiej premierze, książka ta trafiła do sklepów w Japonii. Tamtejszą wersję okładki możecie zobaczyć poniżej.  Wersja o wysokiej rozdzielczości znajduje się tutaj>>>.
  KOMENTARZE (20)

  Książki

  Legacy of the Force: Betrayal - Dramatis Personae

  2006-01-04 17:06:00 Sue Rostoni

  Na łamach swojego blogu internetowego, Sue Rostoni zaprezentowała spis postaci, które pojawią się w książce "Betrayal", pierwszym tomie nowej serii "Legacy of the Force". Najprawdopodobniej do tej listy zostaną jeszcze dodane nowe postacie, jednak w tej chwili wygląda ona następująco:

  SPIS POSTACI:
  Aidel Saxan (mężczyzna)
  Ben Skywalker (mężczyzna)
  Brisha Syo (kobieta)
  C-3PO (droid protokolarny)
  Cal Omas, Przywódca Sojuszu Galaktycznego (mężczyzna)
  Gilad Pellaeon, Admirał Sojuszu Galaktycznego (mężczyzna)
  Han Solo, Kapitan "Sokoła Millenium" (mężczyzna)
  Heilan Rotham (kobieta)
  Jacen Solo, Rycerz Jedi (mężczyzna)
  Jaina Solo, Rycerz Jedi (kobieta)
  Kolir Hu'lya, Rycerz Jedi (Bothanka)
  Luke Skywalker, Mistrz Jedi (mężczyzna)
  Lysa Dunter, Podporucznik Sojuszu Galaktycznego (kobieta)
  Mara Jade Skywalker, Mistrz Jedi (kobieta)
  Nelani Dinn, Rycerz Jedi (kobieta)
  R2-D2 (droid astromechaniczny)
  Syal Antilles, Podporucznik Sojuszu Galaktycznego (kobieta)
  Thann Mithric, Rycerz Jedi (Falleen)
  Thrackan Sal-Solo, Przywódca Korelii (mężczyzna)
  Tiu Zax, Rycerz Jedi (Omwatianka)
  Toval Seyah, Doktor (mężczyzna)
  Tycho Celchu, Generał Sojuszu Galaktycznego (mężczyzna)
  Wedge Antilles, Generał z Korelii (mężczyzna)
  Zekk, Rycerz Jedi (mężczyzna)

  Dodatkowo, poniżej prezentujemy również fragment książki.

  Ben wyciągnął i obudził do życia swój miecz świetlny. Z syczącym dźwiękiem, niebieska klinga skupionej energii rozciągnęła się do pełnej długości. Ben zatopił ostrze w ściennym panelu i zaczął ciągnąć je dookoła, tworząc duże koło.

  - Powiedział, że to broń treningowa - rzekł Testan strapionym głosem.
  Jacen posłał mu niewinne spojrzenie.
  - Z pewnego punktu widzenia to prawda. On z nią trenuje.

  KOMENTARZE (24)
  Loading..