TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Republic Commando: Hard Contact w tłumaczeniu

2006-03-26 18:09:00 Andrzej Syrzycki

Kilka dni temu, pan Andrzej Syrzycki dostał do tłumaczenia kolejną książkę z serii "Gwiezdne wojny". Tym razem jest to powieść autorstwa Karen Traviss - "Republic Commando: Hard Contact", opowiadająca o misji klonów-komandosów na planecie Quilura.

Oddział Omega – składający się z czterech klonów – Fi, Ninera, Darmana i Atina został wysłany na planetę Quilura. Planeta ta nie ma żadnego znaczenia strategicznego, jest typowym rolniczym światem. Jednak właśnie tam Konfederacja Niezależnych Systemów założyła fabrykę broni biologicznej i pracuje nad wirusem, który ma zabijać klony Jango Fetta. Trzeba tego wirusa i fabrykę zniszczyć, a także porwać naukowca odpowiedzialnego za to szaleństwo. Dochodzi też dodatkowe zadanie, dowiedzieć co się stało z dwójką Jedi, którzy infiltrowali tę planetę i ich uratować. Konfederatom przewodzi tu Mandalorianin Ghez Hokan. Oznacza to nieuchronną konfrontację, a do tego trzeba pamiętać, że zarówno Hokan, jak i same klony bardzo wysoko cenią Jango Fetta. Jedni jako ojca, inny jako Mandaloriańskiego bohatera. Czy zatem przeciwników więcej łączy, czy może dzieli?

Powieść ukaże się w sklepach najprawdopodobniej na jesieni.
KOMENTARZE (29)

Książki

Legacy of the Force III: Tempest

2006-03-19 16:00:00 Forum oficjalnej

Trzeci tom serii "Legacy of the Force", "Tempest" (Nawałnica) Troya Denninga, ukaże się za oceanem 28 listopada bieżącego roku. Poniżej prezentujemy pierwszy opis fabuły tej książki, zawierający potencjalne spoilery.

Gdy podział pomiędzy Sojuszem Galaktycznym i jego zbuntowanymi członkami zamienia się w otwartą bitwę, nowe władze Korelii wymyślają desperacki plan wciągnięcia Konsorcjum Hapańskiego do walki po swej stronie. Intryga ta stawia jednak dylemat moralny przed Hanem i Leią Solo, którzy nie mogą znieść celowego rozprzestrzeniania wojny oraz planu zamordowania hapańskiej królowej-matki, byłej Jedi - Tenel Ka. Biorąc na siebie ciężar uratowania jej życia, a także życia jej córki, Allany, małżeństwo Solo wywołuje istną burzę chaosu, która obróci przeciwko nim ich dzieci, a także wciągnie Luke'a Skywalkera w walkę z jego głównym przeciwnikiem. Ich samych zostawi natomiast na łasce jednego z najstarszych i najbardziej śmiercionośnych wrogów Rycerzy Jedi.
KOMENTARZE (23)

Książki

Legacy of the Force II: Bloodlines

2006-03-17 16:08:00 StarWars.com

Na łamach StarWars.com ukazała się okładka wraz z krótkim opisem fabuły drugiego tomu serii "Legacy of the Force" - "Bloodlines", którego autorką jest Karen Traviss.

W dniach gdy Sojusz Galaktyczny będzie musiał stawić czoła wielu miejscowym rebeliom, nad galaktyką po raz kolejny zawiśnie groźba wojny domowej. Wojny, która podzieli rodziny Skywalkerów i Solo. Koreliańskie korzenie Hana oraz poświęcenie Zakonowi Jedi Luke'a, wbiją klin pomiędzy familiami. Jacen i Jaina, jako żołnierze Sojuszu, będą uczestniczyć w kampanii przeciwko powstańcom, a Luke i Mara będą niezdolni do bronienia swego syna, Bena, przed wojenną zawieruchą. Pogoń za nieznanym zamachowcem wyciągnie natomiast przerażające nazwisko z przeszłości - Boba Fett. W nowym galaktycznym porządku, dawni przyjaciele staną się wrogami, a wrogowie nieoczekiwanymi sprzymierzeńcami...

Powyżej prezentujemy okładkę autorstwa Jasona Felixa, która najprawdopodobniej ulegnie jeszcze kilku kosmetycznym zmianom.

"Legacy of the Force II: Bloodlines" ukaże się nakładem wydawnictwa Del Rey w miękkiej okładce w dniu 29 sierpnia 2006 r. W Polsce ujrzymy ją zapewne w połowie roku 2007.
KOMENTARZE (27)

Książki

Informacje książkowe

2006-03-16 12:46:00 Sue Rostoni z forum oficjalnej

Sue Rostoni na forum oficjalnej podała do wiadomości, iż otrzymała już do rąk własnych manuskrypt kolejnej powieści Zahna pt. "Allegiance".
Manuskrypt trzeciej części książkowej Legacy - "Tempest" Troya Denninga powinien być u niej lada dzień.
Natomiast prawie zakończono prace nad okładką do "Bloodlines" (drugi tom Legacy) Karen Traviss. Co ciekawe jest już szkic okładki powieści "The Path of Destruction".
KOMENTARZE (15)

Książki

Last of the Jedi #4

2006-03-14 21:00:00

W USA ukazał się zapowiadany na początek kwietnia, kolejny tom cyklu Last of the Jedi, Jude Watson wydane przez Scholastic. Czwarta odsłona nosi tytuł "Death on Naboo" i kosztuje 5,99 USD.

Więcej o ksiażce można przeczytać tutaj.

Natomiast recenzje poprzednich tomów znajdują się tutaj:
Last of the Jedi #1 The Desperate Mission - Jude Watson
Last of the Jedi #2 Dark Warning - Jude Watson
Last of the Jedi #3 Underworld - Jude Watson
KOMENTARZE (0)

Książki

Zapowiedź Mrocznego Gniazda I

2006-03-08 16:53:00 Wydawnictwo Amber

Na stronie Wydawnictwa Amber ukazała się zapowiedź pierwszego tomu nowej trylogii Troya Denninga, zatytułowanego "Mroczne gniazdo I: Władca dwumyślnych".

Grupa rycerzy Jedi, w tym Jaina i Jacen Solo, znika w Nieznanych Regionach, podążając za dziwnym wołaniem o pomoc, które tylko oni mogli usłyszeć. Chissowie oskarżają zaginionych Jedi o mieszanie się w spory graniczne pomiędzy Chissami a niezidentyfikowanym agresorem. Rada Sojuszu nie wie, co jest przyczyną niesubordynacji Jedi, którzy udali się na własną, z nikim nieuzgodnioną misję.
Luke, Han i Leia wyruszają w kierunku Nieznanych Regionów. Żadne z nich jednak nie jest przygotowane na to, co tam zastaną...


Książka licząca 448 stron ukaże się w sklepach 25 kwietnia. Jej cena nie jest jeszcze ustalona. Recenzję "Mrocznego Gniazda I" możecie przeczytać w tym miejscu.
Najprawdopodobniej już w przyszłym tygodniu będzie dostępny do przeczytania fragment powieści.
KOMENTARZE (48)

Książki

Republic Commando: Triple Zero

2006-03-03 21:58:00 StarWars.com

W USA pojawiła się kolejna powieść Karen Traviss z cyklu "Gwiezdne Wojny". Chodzi o sequel fenomenalnej książki Republic Commando: Hard Contact.

"Triple Zero" to drugi tom cyklu Republic Commando. Akcja powieści, jak sama nazwa wskazuje, dzieje się w miejscu oznaczanym na mapach galaktycznych jako 0-0-0. Mowa tu o planecie Coruscant.

Na oficjalnej można przeczytać fragment powieści>>>.

Co ciekawe można pobrać również pdfa z podstawami gramatyki i słownikiem języka Mando`a, pierwszego w pełni sztucznego języka w Star Wars. Inne języki były tworzone na zasadzie słów i zwrotów, bez specjalnej gramatyki, historii czy nawet kultury. Za Mando'a, czyli język Mandalorian zabrała się osobiście Karen Traviss, która jest wielką fanką tej frakcji.

O języku Mando'a dyskusja toczy się tutaj>>>.

A o serii książek Republic Commando tutaj>>>.
KOMENTARZE (9)

Książki

Jednocząca Moc w sklepach

2006-03-01 21:25:00 Freedon Nadd

1Seria znana jako "The New Jedi Order" zbliża się do definitywnego końca. Oto w dniu dzisiejszym w Warszawie można było kupić już Jednoczącą Moc, najnowszą powieść Amberu, a jednocześnie długo oczekiwane zakończenie Nowej Ery Jedi. Powieść, za prawie 50 PLN, napisał ceniony autor, James Luceno (autor Maski Kłamstw, Labiryntu Zła, Dark Lord: The Rise of Darth Vader, Próby bohatera i Zmierzchu Jedi; wszystkie one są zrecenzowane, a także wysoko ocenianie przez samych fanów, co można sprawdzić w naszym wykazie Ocen wystawionych przez użytkowników).

Zapraszamy do dyskusji na temat tej lektury na Forum.


KOMENTARZE (34)
Loading..