TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Wieści książkowe

2006-04-27 18:50:00

Na forum oficjalnej Sue Rostoni podała ostateczną listę postaci, wylistowanych na samym początku powieści "Betrayal" z serii Legacy of the Force, którą napisze Aaron Allston

Aidel Saxan
Ben Skywalker
Brisha Syo
C-3PO
Cal Omas
Cha Niathal
Gilad Pellaeon
Han
Heilan Rotham
Jacen
Jaina
Zekk
Kolir Hu'lya
Leia
Luke
Lysa Dunter
Mara
Matric Klauskin
Nelani Dinn
R2-D2
Syal Antilles
Tahiri
Thann Mithric
Thrackan Sal-Solo
Tiu Zax
Toval Seyah
Tycho Celchu
Wedge Antilles

W okładce do Bloodlines zostanie stonowana czerwień na hełmie Boby Fetta. Sue podała też informacje, że w momencie rozpoczęcia się Legacy of the Force, Rada Jedi (nowa) już istnieje, ale w obecnych książkach nie jest póki co wykorzystywana. Sue dostała niedawno manuskrypt "Tempesta" Troya Denninga

Książki, które chciałaby zobaczyć Sue Rostoni

Choć póki, co mało to ma wspólnego z planami, jednak warto zauważyć, że na forum oficjalnej, główna osoba decydująca o tym, jakie książki SW są wydawane, Sue Rostoni napisała kilka słów, jakie dokładnie książki ona chciałaby zobaczyć w przyszłości.

Z pewnością przeczytałaby o pięcioletnej podróży Jacena (pomiędzy NEJ a Mrocznym Gwiazdem), a także kolejne tomy Republic Commando, oraz thiller polityczny o tym jak Palpatine był uczniem Dartha Plagueisa. Ponieważ lubi Squibów, chętnie przyczytała o ich przygodach, ale ponieważ temat ten byłby ciekawy dla małej grupy odbiorców, raczej musiałoby to być w jakiejs antologii (Sue dodała, że zawsze może sobie o niej marzyć, ale jakoś nigdy nie dostaje). Ostatnią z wymienionych powieści byłaby taka o Sabie, Tesarze i Dzikich Rycerzach, zanim przyłączyli się do Luke'a.

Kto wie, może coś z tego pewnego dnia zostanie wydane. Z pewnością ma większe szanse, niż to, czego życzyliby sobie fani :P.

I na koniec jeszcze jedna informacja. Jak donosi Zabrak na forum, na Amazonie pojawiła się już okładka do Star Wars(r) The New Essential Guide to Alien Species, czyli nowej wersji Ilustrowanego Przewodnika po rasach obcych istot wszechświata Gwiezdnych Wojen.


KOMENTARZE (0)

Książki

Mroczne Gniazdo I: Władca dwumyślnych

2006-04-26 21:45:00 W. Antilles za Wydawnictwem Amber

Na stronie Wydawnictwa Amber pojawiła się informacja o premierze pierwszej części trylogii Mroczne gniazdo pod wiele mówiącym tytułem Władca dwumyślnych.
Książka liczy sobie 448 stron i kosztuje 39,80 zł.

Grupa rycerzy Jedi, w tym Jaina i Jacen Solo, znika w Nieznanych Regionach, podążając za dziwnym wołaniem o pomoc, które tylko oni mogli usłyszeć. Chissowie oskarżają zaginionych Jedi o mieszanie się w spory graniczne pomiędzy Chissami a niezidentyfikowanym agresorem. Rada Sojuszu nie wie, co jest przyczyną niesubordynacji Jedi, którzy udali się na własną, z nikim nieuzgodnioną misję.
Luke, Han i Leia wyruszają w kierunku Nieznanych Regionów. Żadne z nich jednak nie jest przygotowane na to, co tam zastaną...

KOMENTARZE (42)

Książki

Pierwsze spojrzenie na The Complete Visual Dictionary

2006-04-26 21:38:00

Przez lata czytelnicy i fani Gwiezdnych Wojen mogli podziwiać wspaniałe prace DK Books, która stworzyła zajmujące i pouczające przewodniki po świecie Sagi. W najnowszym Insiderze (a za nim na Starwars.com) zapowiedziano, że DK wyda Star Wars: The Complete Visual Dictionary, kompletny przewodnik po całej sadze. Pierwszą jego zapowiedź można przeczytać tutaj.

Poniżej garść tego, co zobaczymy w środku nowego przewodnika, który jest połączeniem wszystkich czterech poprzednich słowników w jednym tomie, dodatkowo wzbogaconym o nowy materiał. Zemsta Sithów została ukazana jeszcze bardziej szczegółowo, w szczególności Utapau i Mustafar, Wojny Klonów i Rozkaz 66. Także oryginalna trylogia została rozbudowana, lepiej poznamy Sojusz Rebeliantów, Imperialny personel i wiele innych. Dołączono nowe rysunki i zdjęcia modeli specjalnie zbudowanych do tego projektu, jak wcześniej wycięty olbrzymi przekrój Sarlacca stworzony przez Roberta E. Barnesa a także rozbudowane spojrzenie na R2-D2 z informacjami o jego wnętrzu spod pióra Dona Biesa.

Autorami tej pozycji są David West Reynolds, James Luceno i Ryder Windham, którzy blisko współpracowali z Lucasfilmem i Industrial Light & Magic, by ukazać często unikalne informacje. Rezultatem jest wspaniała wizualna galeria postaci, stworów, sprzętu z całej Sagi, którą trudno gdziekolwiek indziej zobaczyć.

The Complete Visual Dictionary pojawi się w październiku 2006.

Historia tych Słowników sięga roku 1998, kiedy to po sukcesie Wersji Specjalnej wydano pierwszy z nich opisujący Oryginalną trylogię. Został on wydany przez Egmont w Polsce w roku 2000. Dalej w roku 1999 był słownik z Mrocznego Widma, w 2002 z Ataku klonów, a w 2005 nie wydany już w Polsce z Zemsty Sithów.Pod koniec 2005 w USA wyszedł jeszcze jeden, The Ultimate Visual Dictionary, który traktował całą sagę jako jedno, wplatając w nią przede wszystkim wydarzenia z EU, a także informacje o powstawaniu samego filmu. Ten ostatni nie zostanie włączony do wydania zbiorczego.

Poza Słownikami Obrazkowymi, wydawnictwo Dorling Kindersley może się pochwalić także wydanymi w Polsce Niesamowitymi przekrojami (z trylogii, Epizodu I i Epizodu II, z ROTS standardowo nie został wydany w Polsce), a także niewydane w Polsce Niesamowite Lokacje, które w październiku ubiegłego roku zostały wydane w zbiorczym tomie (więcej).
KOMENTARZE (0)

Książki

Kompletny Słownik Obrazkowy

2006-04-21 21:02:00 TF.N

Jak podaje TheForce.net, wydawnictwo DK, odpowiedzialne za oceanem za serię słowników obrazkowych, planuje wypuścić na rynek kolejny produkt z tej serii, będący zbiorczą edycją wszystkich pozostałych.

Star Wars Complete Visual Dictionary będzie zawierać materiał ze słowników dotyczących Epizodu I, II, III oraz Klasycznej Trylogii, poszerzony jednak o nowe informacje. Koncentrować będą się one przede wszystkim na okresie Starej Trylogii (planuje się m.in. więcej informacji o Rebelii, Chmurnym Mieście czy imperialnych dowódcach), ale znajdą się w nim również nowe materiały z Zemsty Sithów. Słownik zawierać będzie również dwa nowe, dwustronicowe przekroje: Sarlacca i R2-D2.

W Polsce ukazały się nakładem Egmontu trzy słowniki tej serii, dotyczące epizodów I i II, oraz Klasycznej Trylogii (słownik obrazkowy z części III nie został wydany). A zatem prawdopodobieństwo, że i kompletna edycja ujrzy u nas światło dzienne, jest niewielkie. Na Zachodzie natomiast pojawi się ona 18 września.
KOMENTARZE (21)

Książki

Last of the Jedi #5: A Tangled Web

2006-04-01 18:29:00

Na oficjalnej ukazała się zapowiedź piątego tomu z serii "Last of the Jedi" Jude Watson. Książeczka pod tytułem "A Tangled Web" będzie dostępna w USA już sierpniu, nakładem wydawnictwa Scholastic. Autorem okładki jest John Van Fleet (jak większości w tej serii)

Odkąd zły Imperator Palpatine zniszczył Zakon Rycerzy Jedi i ustanowił swe rządy nad galaktyką, jego władza jest absolutna. Kontroluje Senat, kontroluję armię imperialną i tym samym cała galaktykę. Jest Mrocznym Lordem Sithów.

A teraz ze znanych tylko sobie powodów chce kontrolować Ferusa Olina, byłego padawana.

Ferus bynajmniej nie zamierza stanąć po stronie Imperium, ale gdy Imperator grozi mu pozbawieniem życia najbliższych Ferosowi osób, Olin zdaje się nie mieć wyboru. Postanawia przyjąć zlecenie i wyrusza w tajną misję, zleconą mu przez Palpatine'a, ale w głębi serca pozostaje podwójnym agentem i wciąż stara się utrzymać jakoś więzi z upadłym Zakonem Jedi.

Czy ma szansę zwyciężyć? Czy może Imperator i jego sługa, Darth Vader, są zbyt trudnymi przeciwnikami?


KOMENTARZE (0)

Książki

Triple Zero w tłumaczeniu

2006-04-01 17:56:00

Miło nam poinformować, ze jeden z naszych emerytowanych redaktorów - Paweł "Fett" Borawski - dołączył do grona tłumaczy wydawnictwa Amber i tym samym zasilił zespół zajmujący się przekładem książek o tematyce gwiezdno-wojennej. Pierwszą pozycją przez niego tłumaczoną będzie Republic Commando: Triple Zero (u nas najprawdopodobniej tytuł zostanie przetłumaczony na Potrójne Zero). Planem wydawnictwa Amber książka miałaby pojawić się w około miesiąc po wydaniu Republic Commando: Hard Contact (informowaliśmy o tym tutaj), gdzieś w okolicach listopada-grudnia. Obok prezentujemy polską wersję okładki, jednak jest to dopiero wstępny projekt i może ulec zmianom. Poniżej zaś przeczytać możecie roboczą wersję krótkiego fragmentu powieści:

Generał Etain Tur-Mukan oglądała wiadomości HNE z mieszanymi uczuciami. Z jednej strony wydarzenia zasmucały ją, z drugiej zaś przypominały, co w ogóle jest celem tej wojny.

"Co najmniej piętnastu żołnierzy i dwunastu ratowników zginęło w drugim już ataku bombowym dzisiejszego dnia, tym razem w bazie wojskowej GAR. Żadna grupa nie przyznała się jeszcze do zamachu, jednak przedstawiciel służb bezpieczeństwa powiedział, że mógł on mieć związek z jutrzejszą pierwszą rocznicą Bitwy o Geonosis. Zwiększa to więc liczbę tegorocznych ataków terrorystycznych Separatystów do trzech tysięcy czterdziestu. Senat obiecał rozbić ich sieci..."

Dowódca klonów, Gett, stanął obok niej. Tuż za nimi kończył się załadunek amunicji, która miała zostać przetransportowana z magazynu do hangaru.

"Nie ma szans zginąć..."- powiedział.


(Edit by Fett, 2.IV.2006, 15:46)
By dokonać formalności: Prima Aprilis! ;)

KOMENTARZE (25)

Książki

Okładka do Darth Bane: Path of Destruction

2006-04-01 03:31:00 StarWars.com

W październiku 2006 roku, w Stanach Zjednoczonych ukaże się pierwsza z książek osadzonych w czasach bardzo Starej Republiki - "Darth Bane: Path of Destruction", której autorem jest Drew Karpyshyn. O tej powieści pisaliśmy już tutaj>>>.

Toczący walki we własnych szeregach Sithowie, pozwolili by Rycerze Jedi udaremnili ich mroczne plany, zaś ostatnia wielka bitwa w dobie ich panowania zadecydowała o ich wyginięciu. Albo tak się tylko wszystkim wydawało - jeden z Mrocznych Lordów przeżył...

Z popiołów powstaje Darth Bane, jedyny z Sithów, który przewidział upadek źle zorganizowanego zakonu. Ucząc się na jego błędach, stworzył on nowy, sekretny zakon Sithów, mający na celu spiskowanie w cieniu oraz powolne odbudowywanie potęgi i wiedzy całych pokoleń do momentu, aż wreszcie, po całych stuleciach, nadejdzie czas na upragnioną zemstę.


Okładkę tej książki, stworzoną przez Johna Jude Palencara możecie zobaczyć powyżej.

Znane są już także tytuły dwóch kolejnych tomów serii "Legacy of the Force":
  • Tom 4: "Exile" (Tułaczka) - Aaron Allston; luty 2007
  • Tom 5: "Sacrifice" (Poświęcenie) - Karen Traviss; czerwiec 2007
    KOMENTARZE (30)
  • Loading..