TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Nowości książkowe w USA

2006-06-30 08:31:00

W USA ukazały się dwie pozycje książkowe.

Pierwsza z nich to Czarny Lord: Narodziny Dartha Vadera Jamesa Luceno w tpb, a druga to Star Wars: The New Essential Guide to Droids Daniela Wallace'a czyli poprawiona wersja Przewodnika po robotach i androidach Gwiezdnych Wojen. Obie książki wydał Del Rey.


KOMENTARZE (0)

Książki

Amber - plany na początek 2007 roku

2006-06-27 15:29:00 Andrzej Syrzycki

Znamy już plany wydawnictwa Amber co do serii "Star Wars", na początku przyszłego roku. Do tłumaczenia trafiły lub niebawem trafią trzy nowe książki z tej serii. Pierwsza z nich to "Komandosi Republiki. Potrójne Zero" autorstwa Karen Traviss, której tłumaczeniem zajmie się Andrzej Syrzycki. Powieść ta powinna ukazać się na samym początku przyszłego roku, tj. w styczniu lub w lutym. Kolejna pozycja to "Outbound Flight" Timothy'ego Zahna, której tłumaczeniem zajmie się najprawdopodobniej Aleksandra Jagiełowicz. Również ta książka powinna ukazać się w I kwartale 2007 roku. Trzecią powieścią, która jeszcze nie została przydzielona konkretnemu tłumaczowi, jest "Legacy of the Force 1: Betrayal" Aarona Allstona. Trafi ona do przekładu zapewne od razu po wakacjach, a ukaże się jeszcze w pierwszej połowie przyszłego roku.

Tym czasem, aby osłodzić Wam oczekiwanie, poniżej prezentujemy zapowiedzi na pozostałą część roku 2006:
 • sierpień - Mroczne Gniazdo II: Niewidzialna Królowa
 • październik - Mroczne Gniazdo III: Wojna Rojów
 • listopad - Komandosi Republiki. Bezpośredni Kontakt
  KOMENTARZE (61)
 • Książki

  Nowinki książkowe z oficjalnej

  2006-06-18 23:34:00 Forum SW.com

  Sue Rostoni na forum oficjalnej podała kilka ciekawych informacji o przyszłych książkach.

  Tytuły drugiej i trzeciej części Coruscant Nights – „Patterns of the Force” oraz „Chiascuro” to robocze nazwy nadane przez autora – Michaela Reavesa, które nie zostały jeszcze w żaden sposób zaakceptowane.

  W Betrayal Przy każdym rozdziale zaznaczono lokację, w której się dzieje. Ale to jest tylko i wyłącznie styl autora, Karen Traviss pisze podobnie, ale Troy Denning już nie stosuje się do tej nomenklatury.

  Trwają poszukiwania autora powieści, która ma się ukazać w twardej oprawie w lutym 2008.

  Powieść Luceno o Plagueisie i Sidiousie będzie się dziać przed Mrocznym Widmem, w większości, w czasach gdy obaj byli już dorośli. Obecnie trwają ustalenia z autorem w jakim kierunku ma pójść.
  KOMENTARZE (9)

  Książki

  Okładka Allegiance

  2006-06-15 18:03:00 StarWars.com

  Jakiś czas temu pisaliśmy o kolejnej książce Timothy'ego Zahna w uniwersum "Gwiezdnych wojen", zatytułowanej "Allegiance". Dziś prezentujemy okładkę tej powieści, stworzoną przez Johna Van Fleeta, a także krótki jej opis, zaprezentowane na łamach StarWars.com.

  W "Star Wars: Allegiance", dziejącej się pomiędzy "Nową nadzieją", a "Imperium kontratakuje", Luke Skywalker wciąż jest jeszcze adeptem sztuk Jedi, Han Solo nie jest do końca przekonany czy chce dołączyć do Sojuszu Rebeliantów, a księżniczka Leia pomaga w działalności Rebelii wciąż zastanawiając się czemu Han jest taki denerwujący. Tymczasem młoda Mara Jade jest jednym z najbardziej wartościowych agentów Imperium, a grupa szturmowców decyduje się na wymierzenie sprawiedliwości na swój sposób.

  Książka ukaże się 30 stycznia 2007 roku nakładem wydawnictwa Del Rey w twardej okładce.

  Temat na forum
  KOMENTARZE (26)

  Książki

  Czarny Lord. Narodziny Dartha Vadera już w sklepach

  2006-06-10 14:11:00 Amber

  W czwartek w księgarniach na terenie całego kraju ukazała się kolejna kolejna książka Jamesa Luceno, autora między innymi "Maski kłamstw", "Labiryntu zła", czy "Jednoczącej Mocy". Chodzi oczywiście o powieść "Czarny Lord. Narodziny Dartha Vadera", której tłumaczeniem zajął się Andrzej Syrzycki. Objętość książki to 328 stron, a jej cena wynosi 29,80.

  Ciąg dalszy gwiezdnych zmagań przedstawionych w Zemście Sithów.

  Kończą się Wojny Klonów. Toczący walki na Murkhanie żołnierze Republiki dostają rozkaz zabicia Jedi, ale rycerz Shryne, mistrzyni Chatak i jej padawanka Starstone uchodzą z życiem. Imperator Palpatine wysyła w pościg za nimi Dartha Vadera, który jednak nie czuje się jeszcze pewnie zarówno w nowym zmechanizowanym ciele, jak i w objęciach Ciemnej Strony Mocy. Kto wyjdzie zwycięsko z pojedynku na śmierć i życie?

  Już teraz możecie przeczytać dwa pierwsze rozdziały "Czarnego Lorda", które znajdziecie w tym miejscu>>>.

  Temat na forum
  KOMENTARZE (45)

  Książki

  Nadchodzi e-opowiadanie z Bobą Fettem

  2006-06-10 13:56:00 StarWars.com

  W ostatnich bitwach przeciwko Yuuzhan Vongom, z pomocą przybywa dość niespodziewana postać. Boba Fett i jego Mandalorianie stawiają swe siły przeciwko potędze obcych najeźdźców, jednak dlaczego to czynią, zdradzając swą obecność dopiero po tylu latach? Co spowodowało, że podjęli taką decyzję?

  Dowiecie się tego w e-opowiadaniu autorstwa Karen Traviss "A Practical Man", które zostanie opublikowane w Internecie już w sierpniu przez wydawnictwo Del Rey Books.
  KOMENTARZE (7)

  Książki

  Luceno napisze książkę o mentorze Palpatine'a

  2006-06-10 13:36:00 StarWars.com

  Słyszałeś kiedyś o tragedii Dartha Plagueisa Mądrego? Tak myślałem. Tej historii nie usłyszałbyś od Jedi. To legenda Sithów. - Kanclerz Palpatine (Darth Sidious)

  Jak poinformowała oficjalna, James Luceno podpisał kontrakt na napisanie kolejnej powieści gwiezdnowojennej. Będzie ona opisywała historię mentora Palpatine'a, czyli wspomnianego przez niego w "Zemście Sithów" Dartha Plagueisa z rasy Muunów. Jednak poza tymi informacjami nie znamy na razie żadnych konkretów, jak tytuł, czas, czy miejsce akcji. Będą one najprawdopodobniej ujawniane stopniowo w niedługim czasie.

  Książka ukaże się za oceanem w twardej okładce, w roku 2008.

  Temat na forum
  KOMENTARZE (34)

  Książki

  The Last of the Jedi w Japonii

  2006-06-06 22:48:00 StarWars.com

  "The Last of the Jedi", seria autorstwa Jude Watson opisuje pierwsze dni po wydarzeniach "Zemsty Sithów". Dni w których triumfowali Sithowie, a Imperium dopiero powstawało. Obi-Wan Kenobi i kilku innych, pozostałych przy życiu Jedi, muszą pozostawać w cieniu, by uniknąć imperialnej uwagi. Seria ukazuje się w USA już od około roku, jednak teraz zaczyna wychodzić także w Japonii. Poniżej prezentujemy okładki dwóch pierwszych tomów: "The Desperate Mission" oraz "Dark Warning". Ich twórcą jest Tsuyoshi Nagano.


  KOMENTARZE (5)
  Loading..