TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Legacy of the Force IV: Exile

2006-08-29 14:16:00 StarWars.com

Na łamach StarWars.com ukazała się okładka do czwartego tomu serii "Legacy of the Force", zatytułowanego "Exile" ("Wygnanie"), którego autorem jest Aaron Allston.

Okładka została stworzona przez Jasona Felixa, znanego nam także z poprzednich tomów serii. Tom IV zostanie wydany w miękkiej okładce w marcu 2007 roku. Poniżej możecie zobaczyć spis książek serii wraz z datami ich wydania.

 • Tom 1: Betrayal, Aaron Allston (twarda okładka): 30 maja 2006
 • Tom 2: Bloodlines, Karen Traviss (miękka okładka): 29 sierpnia 2006
 • Tom 3: Tempest, Troy Denning (miękka okładka): 28 listopada 2006
 • Tom 4: Exile, Aaron Allston (miękka okładka): 6 marca 2007
 • Tom 5: Sacrifice, Karen Traviss (twarda okładka): 5 czerwca 2007
 • Tom 6: Inferno, Troy Denning (miękka okładka): 4 września 2007
 • Tom 7: Aaron Allston (miękka okładka): 6 listopada 2007
 • Tom 8: Karen Traviss (miękka okładka): 4 marca 2008
 • Tom 9: Troy Denning (twarda okładka): 3 czerwca 2008
  KOMENTARZE (21)
 • Książki

  Mroczne Gniazdo II w księgarniach

  2006-08-25 19:38:14 Amber

  24 sierpnia miała miejsce premiera książki "Mroczne Gniazdo II: Niewidzialna królowa" autorstwa Troya Denninga. Powieść liczy sobie 270 stron, a jej cena wynosi 29,80 zł. Jej początkowy fragment dostępny jest pod tym linkiem>>>.

  Nowe gniazda atakuje nieznany wróg. Killikowie oskarżają Jedi. Luke, Mara, Han i Leia muszą znaleźć źródło zła. Przerażające Nieznane Zagrożenia to tylko początek wyzwań, jakie przed nimi stoją. Konflikt z Killikami grozi rozpętaniem wojny, stawiając Jedi przeciw Jedi. Cała galaktyka jest w niebezpieczeństwie.
  KOMENTARZE (18)

  Książki

  “A Practical Man” w USA

  2006-08-20 21:34:00 StarWars.com  Niedawno w USA ukazała się najnowsza e-powieść pt. "A Practical Man", której autorką jest Karen Traviss. Całość opowiada o losach Boby Fetta i Mandalorian podczas Nowej Ery Jedi.
  Owa pozycja dostępna jest jedynie w wersji elektronicznej. Na razie nic nie wiadomo, o jej potencjalnych wersjach papierowych.
  Więcej o samej książce możecie dowiedzieć się tutaj.
  KOMENTARZE (8)

  Książki

  Informacje z forum oficjalnej

  2006-08-07 18:49:00 Forum StarWars.com

  Sue Rostoni po Comic-Conie odpowiedziała na kilka pytań na forum.

  - Na dzień dzisiejszy nikt nie planuje książki o Exarze Kunie.
  - Tytuł książki o Gwieździe Śmierci nie pojawi się w ciągu najbliższych miesięcy, jeszcze zostało trochę czasu.
  - Autor wybrany przez Sue Rostoni i Shelly Shapiro do napisania ostatniej nieobsadzonej książki z roku 2008 wstępnie się zgodził. Oczywiście reszta zostanie ujawniona, gdy podpisze kontrakt (kto i o czym będzie pisał). Na razie wiadomo tylko tyle, że będzie to hardcover.
  - Jason Felix wciąż pracuje nad okładką do „Exile”.
  - Na razie nie ma planów na Clone Wars Adventures #9 i #10 – ale to się może zmienić. W każdym razie, nie planują także póki, co zbiorczego wydania tych komiksów.
  - „A Practical Man” będzie dłuższym e-bookiem niż którykolwiek z dotychczas wydanych i na razie nie wiadomo, w jaki sposób zostanie wydany w wersji papierowej i czy w ogóle. Istnieje nawet możliwość, że zostanie wydany jako osobna książka.
  - Seria książek Republic Commando to osobne kontrakty i nie zastąpią Coruscant Nights. Książki te stały się tak popularne, że obecnie żyją własnym życiem i nie są jedynie dodatkiem do gry.
  Sue dodała też, że ich wydawanie nie wyklucza napisania książek związanych z KOTORem, co może kiedyś nastąpić (nie ma planów, ale tego nie wykluczają, a to już jest zmiana stanowiska).
  - Steven Barnes nie jest autorem z którym trwają negocjacje o napisanie kolejnej powieści.
  KOMENTARZE (2)

  Książki

  Zapowiedź „A Practical Man”

  2006-08-03 22:38:00 StarWars.com

  Całkiem niedawno oficjalna zapowiedziała kolejną e-powieść (więcej >>>), tym razem autorstwa Karen Traviss, która ma skoncentrować się na Boba Fettcie.
  „A Practical Man” pojawi się już w sierpniu, a na oficjalnej przyjrzano się jej o drobinę szerzej. Po pierwsze ujawniono także okładkę autorstwa Stevena D. Andersona.

  Akcja powieści dzieje się w trakcie wydarzeń Nowej Ery Jedi, a pojawiają się w niej Boba Fett i jego Mandalorianie, dopiero gdzieś w tle przewija się inwazja Yuuzhan. Podczas Comic-Conu Karen Traviss powiedziała, że powieść ta wytłumaczy dlaczego Mandalorianie sprzymierzyli się z Yuuzhan Vong. Co sobie wtedy myśleli. Nie są przecież głupi, więc musieli mieć ku temu jakąś przyczynę i o tę lukę właśnie wypełnia autorka. A sam tytuł, to według Traviss nawiązanie do pewniej piosenki.

  Sama powieść ma się ukazać w wersji elektronicznej, na razie nie wiadomo w jaki sposób i kiedy pojawi się jej wersja papierowa. Dotychczas były one dołączane do wydań TPB (z wyjątkiem Ilezji i Szlaku Przeznaczenia, tu doszło do zaniedbania ze strony wydawcy i Ilezja pojawiła się potem w amerykańskim wydaniu Władcy Dwumyślnych), ale tym razem Bloodlines to już wydanie TPB, a „A Practical Man” jest ponoć dłuższy niż poprzednie e-powieści.
  KOMENTARZE (5)
  Loading..