Książki

Wieści od Sue, gramatyka i słowniczek Mando'a uzupełnione

0

Jak donosi Sue Rostoni, Timothy Zahn skończył już pisanie powieści „Allegiance”, nad którą obecnie trwają prace redaktorskie.

„Exile” ma 504 strony napisane czcionką 12 (New Courier) i 95 000 słów. W tym Osoby Dramatu.

Republic Commando 3 i 4 ukażą się w sierpniu 2007 i 2008.

I jeszcze jedna informacja. Na oficjalnej można pobrać nową wersję słownika angielsko-Mando'a oraz gramtyki tego języka. Po szczegóły odsyłam tutaj.

"Darth Bane: Path of Destruction" w USA

Amazon.com
35

Wczoraj w USA pojawiła się kolejna powieść z cyklu Gwiezdne Wojny. Tym razem to "Darth Bane: Path of Destruction" autorstwa Drew Karpyshyna. Cena w Amazonie wynosi 16.35 USD. Zamówienia możecie składać tutaj >>>.
Jest to pierwsza książka osadzona w czasach odległej Starej Republiki. Pozostaje mieć nadzieję, że Karpyshyn poradzi sobie z tematem i niebawem ujrzymy kolejne tomy.

Ciekawostka z nowego Insidera

Insider
19

Mimo, iż nowy Insider jeszcze oficjalnie się nie ukazał, plotki ruszły do sieci.
Otóż jedna z nich głosi, że zostanie w nim ogłoszony konkurs na nowe sithiańskie imię dla ... (Spoiler): Jacena Solo (Koniec Spoilera). Wszyscy wielcy Lordowie Sithów jak Darth Vader, Darth Bane, Darth Sidious, Darth Maul, czy Darth Tyrannus oprócz swych prawdziwych imion, mieli też zakonne, które niosły ze sobą jakieś znaczenie.
(Spoiler):
Już od dawna w Legacy i nie tylko, zanosiło się, że Jacen przejdzie na Ciemną Stronę. Ale to nic, gdyż stanie się on Lordem Sithów
(Koniec Spoilera) i właśnie dlatego będzie musiał przybrać nowe imię.
Wiele wskazuje na to, że zostanie ono wyłonione w ... konkursie. Del Rey już zarejestrował witrynę www.darthwho.com na której będzie można oddawać głosy.
Na razie jest to tylko przekierowanie do strony www.randomhouse.com.

Star Wars Complete Visual Dictionary

Amazon.com
6

W USA ukazał się już Kompletny Słownik Obrazkowy (o którym więcej można przeczytać tutaj).

Cena tej przyjemności to 40 USD, na Amazonie w ramach promocji obniżono ją do 26,40 USD. Całość zawiera komplenty zbiór wszystkich czterech oryginalnych słowników obrazkowych, a także nieopublikowane dotychczas strony, jak choćby o Sarlaccu.

Recenzje oryginalnych słowników znajdują się tutaj:

Mroczne Widmo
Atak klonów
Zemsta Sithów
Oryginalna Trylogia

Zapowiedź Mrocznego Gniazda III: Wojny rojów

Amber
56

Na stronie wydawnictwa Amber ukazała się zapowiedź książki "Wojna rojów", która jest trzecią częścią trylogii "Mroczne Gniazdo" autorstwa Troya Denninga.

Wojna Chissów i Killików zagraża całej galaktyce. Jedyną nadzieją na pokój są Jedi. Lecz nawet moc największych Mistrzów Zakonu może okazać się niewystarczająca w starciu z potęgą przeciwnika. Jedi muszą bowiem nie tylko przerwać krwawą rzeź, ale i zmierzyć się z podstępnym złem, którym emanuje wciąż tajemnicze Mroczne Gniazdo...

Książka pojawi się w sklepach 24 października, a jej cena wyniesie 29,80 zł przy liczbie 296 stron.

Bloodlines w USA

0

Od kilku dni w USA można kupić już najnowszą powieść Karen Traviss - Bloodlines, będącą drugim tomem cyklu Legacy of the Force. Wydawnictwo to oczywiście Del Rey. Powieść wyszła w miękkiej okładce.

Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.