TWÓJ KOKPIT
0

Książki

The Star Wars Vault

2007-05-31 15:19:07 oficjalna

Czy kiedykolwiek marzyłeś o tym, by spojrzeć na oryginalny ręcznie napisany przez Lucasa treatment (czyli wstępne streszczenie scenariusza, zarys fabuły) "Imperium Kontratakuje", czy dotknąć palcem album ze zdjęciami, jaki dostali twórcy i obsada "Nowej Nadziei"? Czy żałujesz, że nie mogłeś wysłuchać w 1978 koncertu Johna WIlliamsa, albo kupić biletu do jedynego licencjonowanego Cyrku Star Wars? A gdzie się podziały t-shirty, które nosiłeś będąc (amerykańskim) dzieckiem? Teraz fani mogą sobie przypomnieć sagę, jako ci którzy nosili t-shirty, chodzili na koncerty i wiele innych rzeczy a wszystko dzięki masywnemu, interaktywnemu tomowi zwanemu „The Star Wars Vault” które szykuje Harper Entertainment.

Napisane przez Steve’a Sansweeta i Pete’a Vilmura, ukazuje historię sagi, opiewająca trzy dziesięciolecia, ale koncentrując się na wszelakich dewocjonaliach, rzeczach które można przeczytać, dotknąć, albo posłuchać. Są tam reprodukcję fragmentów scenariusza, biletów, katalogów, naklejek, nut, wywiady audio, spoty radiowe, fragmenty radiowej adaptacji i wiele innych. W środku znajdziemy między innymi 50 interaktywnych i rzadkich, a często nawet nigdy nie publikowanych kolekcjonariów, setki zdjęć, dwa CD zawierające przeszło 2 godziny, starych reklam radiowych czy oryginalnych wywiadów, a także kompletny soundtrack Star Tours i komentarze Lucasa.

Ten interaktywny album ma pojawić się w USA jesienią, a kosztować będzie około 85 dolarów (na Amazonie książka kosztuje teraz 53$).
KOMENTARZE (6)

Książki

Tytuł Legacy of the Force IX ujawniony

2007-05-26 12:28:00

Na odbywającym się właśnie w Los Angeles konwencie Celebration IV ujawniony został tytuł ostatniego, dziewiątego tomu cyklu "Legacy of the Force" (Dziedzictwo Mocy). Autorem książki jest Troy Denning (m. in. "Gwiazda po gwieździe", "Zjawa z Tatooine"), a za oceanem ukaże się ona 3 czerwca 2008 roku w twardej oprawie. Nie przedłużając już, tytuł książki to:

Legacy of the Force IX: Invincible (Niepokonany/Niezwyciężony)

Cała seria "Dziedzictwo Mocy" wygląda więc tak (w nawiasach prawdopodobne tytuły polskie):
 • Tom I - Betrayal (Zdrada) - Aaron Allston
 • Tom II - Bloodlines (Więzy krwi) - Karen Traviss
 • Tom III - Tempest (Burza) - Troy Denning
 • Tom IV - Exile (Wygnanie) - Aaron Allston
 • Tom V - Sacrifice (Poświęcenie) - Karen Traviss
 • Tom VI - Inferno (Piekło) - Troy Denning
 • Tom VII - Fury (Furia) - Aaron Allston
 • Tom VIII - Revelation (Objawienie) - Karen Traviss
 • Tom IX - Invincible (Niezwyciężony) - Troy Denning

  Temat na Forum

  Przypominamy również, że na 12 czerwca wydawnictwo Amber zapowiedziało pierwszy tom serii w polskiej wersji językowej (więcej...). Pozostałe zapowiedzi zobaczycie tutaj>>>.
  KOMENTARZE (17)
 • Książki

  Dziedzictwo Mocy 1: Zdrada - zapowiedź

  2007-05-22 20:32:00 Amber

  Na stronie internetowej wydawnictwa Amber ukazała się zapowiedź pierwszego tomu "Dziedzictwa Mocy" - nowego cyklu książkowego, dziejącego się po Nowej Erze Jedi. "Zdrada", bo taki jest tytuł książki, ukaże się w sklepach 12 czerwca w cenie 39,80 zł. Jej objętość to 456 stron. Autorem powieści jest Aaron Allston, a jej polskim przekładem zajął się Andrzej Syrzycki.

  Tom 1 nowego cyklu z bohaterami słynnej serii Nowa era Jedi

  Galaktyce zagraża kolejna straszliwa wojna. Dotychczasowi przyjaciele mogą się stać przeciwnikami. Żeby temu zapobiec, Jacen Solo nie zawaha się zabijać. Wkracza na mroczny szlak, który może go zaprowadzić w objęcia Ciemnej Strony Mocy.


  Temat na Forum
  KOMENTARZE (32)

  Książki

  Saga z punktu widzenia Vadera

  2007-05-21 15:13:00 StarWars.com

  Już na październik 2007 roku wydawnictwo Scholastic szykuje młodym amerykańskim czytelnikom nowy projekt. "Star Wars: The Rise and Fall of Darth Vader", bo właśnie tak został zatytułowany, opowie nam wszystkie sześć epizodów gwiezdnej Sagi z punktu widzenia Anakina Skywalkera, czy też jak kto woli, Dartha Vadera. Wszystko to zostanie umieszczone w jednej książce z twardą okładką, której napisaniem zajmie się Ryder Windham, znany między innymi z młodzieżowych adaptacji "Nowej Nadziei", "Imperium kontratakuje" i "Powrotu Jedi". Co z tego wyjdzie, przekonamy się już niebawem. Poniżej możecie zobaczyć okładkę i opakowanie. Autorem artworków jest nie kto inny jak Drew Struzan, natomiast zaprojektowaniem opakowania zajął się Phil Falco.


  KOMENTARZE (13)

  Książki

  Okładka Star Wars: Death Star w całej okazałości

  2007-05-21 14:17:00 StarWars.com

  Na łamach StarWars.com zaprezentowano pełną wersję okładki do książki "Death Star", o której informowaliśmy już tutaj>>>. Autorami tej powieści są Steve Perry ("Cienie Imperium") oraz Michael Reaves ("Darth Maul: Łowca z Mroku"), których poprzednim wspólnym produktem były książki "Medstar": "Chirurdzy polowi" oraz "Uzdrowicielka Jedi". Ich nowa książka opowie w formie retrospekcji historię Gwiazdy Śmierci, natomiast główna akcja będzie miała miejsce równolegle do "Nowej Nadziei". Autorem artu na okładce jest John Harris.  "Nieopowiedziana historia broni ostatecznej – stworzonej by niszczyć światy... i zniewolić Galaktykę!"

  Zagłada ogromnej części Zakonu Jedi oczyściła żądnemu władzy kanclerzowi Palpatine'owi drogę do przejęcia kontroli nad Republiką i mianowania się Imperatorem na czele straszliwego reżimu. Jednak nawet mimo obecności złowrogiego Dartha Vadera, pełniącego rolę egzekutora wszelkiej woli, groźba rebelii wciąż istnieje. A Imperator wie, że jedynie skrajny lęk oraz możliwość ukarania buntowników ze strasznymi konsekwencjami, może zagwarantować jego niekwestionowaną władzę nad galaktyką. Jednak tylko dzięki ambitnemu i bezlitosnemu Wilhuffowi Tarkinowi sen Imperatora może się ziścić.

  Od fazy planowania, aż do ukończenia budowa Gwiazdy Śmierci jest otoczona intrygami, tajemniczymi organizacjami, niespodziewanymi odkryciami i śmiałymi posunięciami osób, odpowiedzialnych za projekt na każdym szczeblu. Najjaśniejsze umysły i najzuchwalsze charaktery, najambitniejsi i najbardziej przekupni, desperaci i krętacze, wszyscy włożą swoją stawkę w Gwiazdę Śmierci i jej potencjał zdolny wpłynąć na losy galaktyki.

  Żołnierze i niewolnicy, lojaliści i rebelianci, szpiedzy i mściciele, źli i niewinni - wszystkie ich ścieżki skrzyżują oraz przeplotą się, podczas gdy stacja bojowa pokona drogę od swego dziewiczego lotu, aż do ostatniej bitwy, dodając tym samym najważniejszy rozdział w historii galaktyki Gwiezdnych Wojen.

  "Star Wars: Death Star" ukaże się za oceanem 16 października 2007 roku.
  KOMENTARZE (13)

  Książki

  Spoilery z Sacrifice

  2007-05-21 12:40:00 TF.N

  Z każdym dniem w sieci ukazuje się coraz więcej spoilerów do najnowszej książki Karen Traviss "Legacy of the Force V: Sacrifice. Część z nich nie jest zaskoczeniem dla fanów, niektóre natomiast są informacjami nowymi. Jeśli chcecie psuć sobie przyjemność z czytania książki, to zapraszamy do zaznaczenia tekstu poniżej.

  SPOILERY:
  - Krótkie streszczenie głównego wątku: Jacen Solo, syn Hana i Leii zgłębia techniki Sithów pod czujnym okiem byłej uczennicy Dartha Vadera - Lumiyi. Jest także dowódcą tajnej policji, zwanej Galaktyczną Strażą, której głównym celem jest zwalczanie koreliańskich separatystów. Pogrążając się w ciemnej stronie, Jacen ciągnie za sobą młodego Bena Skywalkera.

  A niżej już informacje z tomu piątego:
  - Jacen wysyła Bena z misją zabicia koreliańskiego przywódcy, Dura Gejjena, którego ma zastrzelić z karabinu snajperskiego.
  - W odpowiedzi na to, Mara Jade, matka Bena podejmuje próbę zabicia Jacena. Walka jest długa i krwawa, ale w końcu Jacenowi udaje się zabić Marę przy pomocy zatrutej strzałki.
  - Luke Skywalker, dowiadując się o śmierci swojej żony uznaje, że odpowiedzialna za to jest Czarna Lady Sithów, Lumiya - nauczycielka Jacena. Luke ściga ją i pokonuje w pojedynku, jednak zamiast ją nawrócić ścina jej głowę mieczem świetlnym.
  - Niedługo po tym wydarzeniu Ben mówi mu, że Lumiya nie mogła zabić Mary, ponieważ gdy wyczuł śmierć swojej matki, Lady Sithów była w tym samym miejscu co on.
  - Aby ukończyć swe przejście na ciemną stronę i stać się prawdziwym Sithem, Jacen Solo poszukuje symbolicznego "poświęcenia" - zabicia kogoś mu bliskiego, aby zerwać wszystkie emocjonalne więzi ze światem. W zabójstwie Mary odnajduje to poświęcenie, gdyż wierzy że aby w pełni przyjąć nową rolę postawił na szali miłość i uwielbienie Bena do niego.
  - Jacen przyjmuje imię Darth Caedus (właśnie to imię wygrało w ankiecie wypełnianej przez fanów jakiś czas temu).
  - W innej części książki poznajemy prawdopodobnie pierwszą homoseksualną parę w Star Wars - dwóch Mandaloriańskich wojowników. Śledzimy także dalsze przygody Boby Fetta, dowiadując się między innymi, iż jego była żona - Sintas Vel - wciąż żyje, jednak jest zamrożona w karbonicie.
  - Aby było jeszcze ciekawiej, według innych informacji Jacen Solo przejmuje kontrolę nad rządem Galaktycznego Sojuszu, aresztując Cala Omasa i wyznaczając siebie nowym przywódcą (wraz z admirał Niathal jako dowódcą floty). Spoiler ten jest o tyle interesujący, że pokrywa się z opisem kolejnego tomu - Inferno - o którym pisaliśmy w styczniu>>>.
  KONIEC SPOILERÓW

  Temat na Forum
  KOMENTARZE (21)

  Książki

  A Pop-Up Guide to the Galaxy i kolejny Last of the Jedi

  2007-05-16 23:23:00

  Już w październiku firma Scholastich zaprezentuje nam swoje najnowsze dzieło – autorstwa Matthew Reinharta. Będzie to „Star Wars: A Pop-Up Guide to the Galaxy”. To specyficzna, trój wymiarowa encyklopedia postaci, planet, stworów, technologii, pojazdów które pojawiają się w klasycznej trylogii. Ta książeczka zawiera ponad 37 rozkładówek, od dużych, po malutkie. Każdy z rozkładanych rozdziałów jest przeznaczony na inny aspekt sagi. Są zarówno poświęcone planetom – Tatooine, Alderaan, Bespin, czy inne o Gwieździe Śmierci, AT-AT, Rebelii, Imperium, Łotrach, Pojazdach, potędze Mocy (z kompletnym trój wymiarowym hełmem Vadera).

  Będzie też wersja kolekcjonerska, więcej o niem będzie można dowiedzieć się na spotkaniu z autorem podczas Celebration IV, jak również niebawem na starwars.com  Tymczasem na Amazonie pojawiła się zapowiedź 8 części cyklu Last of the Jedi Jude Watson pt. "Against the Empire" wydawnictwa Scholastic, wraz z okładką promocyjną. Książeczka ma się ukazać w sierpniu, oczywiście czekamy na finalną oficjalną zapowiedź.

  Pozostałe powieści z cyklu:

  Last of the Jedi #1 The Desperate Mission
  Last of the Jedi #2 Dark Warning
  Last of the Jedi #3 Underworld
  Last of the Jedi #4 Death on Naboo
  Last of the Jedi #5 A Tangled Web
  Last of the Jedi #6 Return of the Dark Side
  Last of the Jedi #7 Secret Weapon
  KOMENTARZE (0)

  Książki

  Sue Rostoni znowu nadaje (i nie tylko)

  2007-05-14 23:57:00

  I kolejna porcja odpowiedzi od Sue z jej bloga i forum.

  Pojawiło się po raz kolejny pytanie o nowe antologie, choćby z zebranymi opowiadaniami, Sue przyznała, że chciałaby lecz na drodze ma mur, którego nie jest w stanie przebić.

  Przyznała również, że od w LucasBooks zatrudniono nową osobę – Franka Parisi, będzie on edytorem odpowiedzialnym za Insidera oraz książki Wizardów do RPG.

  Sue napisała też, że obecna okładka do Jedi Twilight to projekt, który oficjalnie nie został jeszcze zatwierdzony przez Del Rey, a dopiero potem musi być zatwierdzony przez LucasBooks, więc to pewnie kierunek, ale jeszcze trochę czasu minie, nim ją lub jej kolejną wersję zaprezentują.

  Nie zostanie ujawniona lista postaci do Sacrifice przed jej premierą, a zajawkę Inferno zobaczymy prawdopodobnie tylko w sieci.

  Force Unleashed jest swego rodzaju zastępstwem za książkę zapowiadaną na luty 2008 w hardcoverze.

  E-booków na razie nie zapowiadają, acz rozważają dwa może pod koniec roku związane z Legacy.

  Obecnie nie ma żadnych planów by w jakiś sposób ciągnąć historię Plagueisa lub Palpatine’a, na razie ma zostać tajemnicą i nie wiadomo kiedy cokolwiek się zmieni w tej materii.

  Lista dni do Legacy znajduje się u Sue na samym dole priorytetów, a kolejna wersja książki na rok 2009 to na razie tajemnica (w miejsce skasowanego Plagueisa).

  Na koniec jeszcze informacja z Polski. Amber - kolejny rok, kolejny spadek sprzedaży. Jak donosi serwis wirtualnywydawca.pl, w ubiegłym roku 2006, wydawnictwo Amber po raz kolejny z rzędu zanotowało spadek sprzedaży. W 2006 sprzedano książek za kwotę 18,42 mln PLN. Rok wcześniej było tego 21,75, zatem spadek jest ponad 15%. W roku 2005 Amber zanotował spadek tylko 7%, a dla porównania w roku 2002 sprzedaż wyniosła 27,20 mln PLN, wtedy wydawnictwo właściwie należało do 15 największych w Polsce, dziś będzie mieć problem by utrzymać się w pierwszej trzydziestce.
  KOMENTARZE (0)

  Książki

  Nowości książkowe w USA

  2007-05-06 22:25:00

  W Stanach ukazały się w zeszłym tygodniu dwie książeczki, obie to wydania TPB. Pierwsze z nich to Zdrada Aarona Allstona w miękkiej okładce. Drugie to zbiorczy przedruk wszystkich powieści będących nowelizacjami prequeli a więc:

  Epizod I: Mroczne Widmo - Terry Brooks
  Epizod II: Atak klonów - R.A. Salvatore
  Epizod III: Zemsta Sithów - Matthew Stover

  Obie te pozycje wydało wydawnictwo Del Rey.
  KOMENTARZE (0)
  Loading..