TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Wywiad z Shelly Shapiro...

2007-06-22 12:23:41 Lord Sidious

A oto kolejna niespodzianka, jaką otrzymali polscy fani. Oto Shelly Shapiro, legendarna redaktorka LFL i druga obok Sue Rostoni najważniejsza postać decydująca o kształcie trafiających do nas książek, zgodziła się udzielić wywiadu przedstawicielowi polskiego fandomu. O tym, co ma nam do przekazania możemy poczytać tutaj. Wielkie dzięki dla Lorda Sidousa za ten prezent!
KOMENTARZE (7)

Książki

''Zdrada'' w księgarniach...

2007-06-20 11:43:39


Dzisiaj wreszcie ukazała się (niemal jeszcze ciepła, tak niedawno była drukowana) z dawna oczekiwana, a zapowiedziana na 12 czerwca, pierwsza cześć serii "Dziedzictwo Mocy" pod tytułem "Zdrada".
Warto dodać, że okładka w rzeczywistości - podobnie jak zdjęcie obok - jest dosyć ciemna, jednak logo serii "Legacy of the Force" wygląda dużo lepiej niż tutaj.

Jeśli także znaleźliście swoją "Zdradę" w swoim mieście dajcie znać w komentarzach.
KOMENTARZE (54)

Książki

Darth Bane - druga cześć jeszcze w tym roku

2007-06-19 11:23:07 starwarsblog.wordpress.com

Przedwczoraj świat obiegła wiadomość, że na stronie internetowej Random House pojawiła się nowa książka o tajemniczym tytule "Darth Bane Sequel". Dziś tę informację potwierdziła Sue Rostoni na oficjalnym forum: oto jeszcze w tym roku ukaże się kontynuacja przygód Mrocznego Lorda Dartha Bane'a. Książkę pisze autor poprzedniej części: Drew Karpyshyn. Premiera książki przewidziana jest na 26 grudnia 2007.

Update
Sue Rostoni przybliżyła nam pewne kulisy sprawy. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, że o książce ani nikt nie słyszał, ani na Celebration IV nikt na ten temat nic nie powiedział. Jednak Sue Rostoni na forum oficjalnej napisała, że w zeszłym tygodniu Shelly Shapiro z Del Rey skontaktowała się z nią i zaproponowała aby wydać dodatkowy hardcover jeszcze w tym roku, bo rynek powinien to zmieścić. A ponieważ książka Darth Bane: Path of Destruction była hitem, więc zaproponowano aby kontynuację napisał autor – Drew Karpyshyn. To właśnie ona będzie niejako tym zastępstwem w miejsce skasowanej książki o Darthie Plagueisie, która miała niby się pojawić wiosną 2009. Zatem wszystko wskazuje na to, że Del Rey jednak ukończy obecny kontakt w terminie. Co będzie z następnym? Zobaczymy.

Update 2
W katalogu Random House druga część historii Dartha Bane'a właśnie zyskała tytuł, który brzmi "Rule of Two". Powieść ukaże się pod koniec tego roku w USA.
KOMENTARZE (27)

Książki

Wywiad z Aaronem Allstonem...

2007-06-13 18:30:00 Lord Sidious

W obliczu opóźnionej, acz czekającej nas na dniach premiery pierwszej książki cyklu "Dziedzictwo Mocy" - "Zdrady" - na pewno wielu zainteresuje fakt, że fanowi z Polski, Lordowi Sidiousowi, udało się przeprowadzić krótki, acz treściwy wywiad z Aaronem Allstonem, autorem pierwszej, czwartej i siódmej pozycji tego cyklu (czyli powieści "Zdrada", "Exile" oraz "Fury"). Jeśli jesteście ciekawi, jak wyglądała i wygląda praca autorów nad cyklem to zapraszam wszystkich w to miejsce.

Przy okazji pragnę także zaprosić Was do zapoznania się z poprzednimi, opublikowanymi na Bastionie wywiadami, które czekają na Was tutaj.
KOMENTARZE (12)

Książki

Sacrifice już dostępne

2007-06-03 00:08:00

Na odbywającym się w zeszłym tygodniu Celebration IV odbyła się światowa premiera piątej części serii Legacy Sacrifice Karen Traviss. Odbyło się to bez flashy i pompy, ale zawsze. Oczywiście na stoisku Del Reya.
KOMENTARZE (0)

Książki

Oblicze Furii

2007-06-02 14:20:00 StarWars.com

Emocje po zaprezentowaniu okładki "Inferno" jeszcze nie opadły, tymczasem StarWars.com serwuje nam kolejny ciekawy kąsek. Jest nim skrócony opis i okładka siódmego tomu serii "Legacy of the Force", czyli "Fury" napisanego przez Aarona Allstona.

Walcząc po stronie koreliańskich buntowników, Han i Leia znaleźli się w stanie wojny z ich własnym synem Jacenem, który z każdym dniem staje się coraz potężniejszy i coraz bardziej niebezpieczny. Nic nie jest w stanie zmniejszyć jego determinacji by sprowadzić pokój i doprowadzić Sojusz do zwycięstwa... za wszelką cenę.

"Fury" ukaże się za oceanem pod koniec listopada w miękkiej okładce.
KOMENTARZE (25)

Książki

Okładka Legacy of the Force VI: Inferno

2007-06-01 17:29:00 StarWars.com

Dziś na StarWars.com zaprezentowana została okładka książki "Legacy of the Force VI: Inferno", napisanej przez Troya Denninga. Książka ukaże się za oceanem w miękkiej okładce już pod koniec sierpnia. Autorem okładki, tak jak i w poprzednich tomach, jest Jason Felix.

Luke Skywalker pragnął zjednoczyć Zakon Jedi i przywrócić pokój we wszechświecie. Jednak jego nieobliczalny siostrzeniec przejął kontrolę nad Galaktycznym Sojuszem, a w galaktyce po raz kolejny wybuchła wojna domowa.

Jacen Solo działa szybko by wzmocnić swoją siłę i wdrożyć plan przejęcia Zakonu Jedi. Przekonany, że jest jedyną osobą, która może ocalić galaktykę, Jacen zrobi wszystko co będzie konieczne, nawet zastawi pułapkę na własnych rodziców.


W książce wydarzy się oczywiście o wiele więcej, ale jak informuje oficjalna, na pełny opis trzeba będzie trochę poczekać, ponieważ nie wszyscy przeczytali już tom piąty cyklu - "Sacrifice".

Temat na Forum.
KOMENTARZE (27)
Loading..