TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Panel książkowy na Comic-Conie

2007-07-29 22:49:13 RI

Na odbywającym się w San Diego konwencie Comic-Con przeprowadzony został także panel książkowy Gwiezdnych Wojen. To właśnie na tej imprezie, obok Celebration, najczęściej ogłaszano nowe plany książkowe. W tym roku tak się nie stało, najprawdopodobniej z powodu przedwczesnego ujawnienia informacji o drugiej części książki o Darthie Bane. Tegoroczny panel książkowy stał się więc jedynie potwierdzeniem wcześniej zapowiadanych książek. Keith Clayton z Del Rey przedstawił ogólny zarys publikacji swojego wydawnictwa:

- rozpoczął od serii Dziedzictwo: na początku września ukaże się "Interno", w grudniu "Fury", a dwa ostatnie tomy wiosną i latem przyszłego roku
- w październiku tego roku ukaże się "Death Star" autorstwa Steve’a Perry’ego oraz Michaela Reavesa opisująca losy Gwiazdy Śmierci. Przestawi ona okres jej powstania, ale potrwa aż do chwili zniszczenia stacji.
- w listopadzie ujrzymy „True Colors”, trzeci tom z cyklu "Komandosi Republiki" autorstwa Karen Traviss. Czwarty, dotychczas nienazwany tom, pojawi się latem 2008.
- w grudniu zobaczymy powieść „Darth Bane: Rule of Two” Drew Karpyshyna, która ukaże jak Bane i jego uczennica budowali nowy zakon Sithów.
- w marcu 2008 ukaże się książka powiązana z grą „The Force Unleashed” napisana przez Seana Willamsa pod czujnym okiem Hadena Blackmana, głównego autora gry.
- w dalszym okresie zostanie wydana "Coruscant Nights: Jedi Twilight" Michaela Reavesa

Później nastąpiły prezentacje zapowiadanych wcześniej albumów:
- w październiku ukaże się „Mad about Star Wars”
- "Jedi vs Sith: The Essential Guide to the Force" Rydera Windhama w listopadzie
- w czerwcu 2008 zobaczymy zastępstwo dla starego przewodnika po planetach: „The Star Wars Atlas” autorstwa Jasona Fry i Daniela Wallece’a
- jesienią 2008 ukaże się nowe wydanie „The Star Wars Encyclopedia” Steva Sansweeta i Pablo Hidalgo

Na koniec panelu Steven Sansweet opowiadał i prezentował swoje "The Star Wars Vault".

J.W. Rinzler opowiedział trochę o swojej najnowszej książce „The Making of Star Wars”. Wśród ciekawostek, które niekoniecznie znalazły się w książce (także dlatego, że odkryto je później jest jedna, mówiąca, że Rinzler znalazł list między Lucasfilm a Jamesem Earlem Jonesem, w którym za sumę 7500 USD (z czego agent zabrał 500), uzgodniono, że nazwisko Jonesa nie będzie przypisane do roli Dartha Vadera. Potem Riznler poopowiadał o programie wydawniczym związanym z Indianą Jonesem.

Na razie wiemy, że nowelizację napisze dla Del Reya znany autor bestsellerów z New Yor Timesa. Natomiast wersję młodzieżową – James Luceno. Ma się też pojawić trylogia skoncentrowana na odbiorcy w średnim wieku. DK wyda pozycję „Ultimate Indiana Jones” także autorstwa Jamesa Luceno, a Quirk Books „How to be Indy”. John Jackson Miller napisze adaptację komiksową dla Dark Horse’a, a Beckett i Meyer „The Lost Journal of Indiana Jones”. Sam Rinzler pracuje obecnie na „Complete Making of Indiana Jones”, gdzie będzie przedstawiona historia czterech filmów.


(na zdjęciu Steven Sansweet, Keith Clayton i J.W. Rinzler)
Na koniec, Jonathan Bresman, redaktor naczelny MAD Magazine opowiedział trochę o „MAD about Star Wars”.
KOMENTARZE (11)

Książki

''Darth Bane: droga zagłady'' - zapowiedź Amberu

2007-07-28 17:49:05 Carth Onasi na forum


Jak słusznie zauważyli fani na naszym forum: na stronie wydawnictwa Amber pojawiła się zapowiedź książki "Darth Bane: Droga Zagłady" autorstwa Drew Karpyshyna. Polskie wydanie ma mieć 320 stron, oraz kosztować 34,80 zł.

Książka ma ukazać się w polskich księgarniach po 23 sieprnia.

Temat na forum.
KOMENTARZE (37)

Książki

Kto ma nadajnik ten nadaje...

2007-07-26 20:43:00

Rostoni. Sue Rostoni. Tak, ta pani znowu nadaje. Tym razem krótko, acz treściwie.
- Książki po Dziedzictwie Mocy? Na razie nie ma ustaleń, acz ona osobiście ma na to nadzieję.
- Dwa obiecane darmowe webstripy? – To już robota Pablo.
- Sue Rostoni nie ma wpływu na figurki jakie z EU robią Wizardzi. Prawdę powiedziawszy nawet o tym nie wie, co dokładnie wybrali.

Natomiast w najnowszym Insiderze znalazł się wywiad z Troyem Denningiem na temat 6 części serii Dziedzictwo Mocy – Inferno. Uwaga spoilery:
Na początek zobaczymy połączone floty Korelii, Bothawui, Huttów oraz Commenoru lecące w stronę światów Środka, mając nadzieję, że doprowadzą do bitwy o Coruscant. Tymczasem Jacen Solo zabiega o poparcie Hapan u ich królowej, a zarazem matki jego córki – Tenel Ka. Ta zgadza się pod warunkiem, że Jacen pogodzi się z Luke’m Skywalkerem. Tylko czy mistrz Jedi wyczuje, jak daleko upadł Jacen? Do finalnej konfrontacji dochodzi na Kashyyyku, gdzie Jacen zmierzy się z Sabą Sebatyne, Barabelką jedną z ulubionych bohaterek Denninga. To Jedi, która widzi wszystko jedynie w odcieniach czerni lub bieli i nie daje się zwieść szarości. Innym ważnym dla autora momentem jest chwila gdy Han i Leia postanawiają zerwać z Jacenem. To dla nich ciężka decyzja, przeszłość związana z utratą ich syna Anakina wciąż pozostaje w nich żywa, ale nie mogą akceptować tego, czym stał się Jacen. Również Luke’a czeka ponowna walka z przeszłością i wiarą w to, że galaktyka jest dobra, poza kilkoma wyjątkami. Oczywiście nie zabraknie też humorystycznych elementów jak choćby droid SD-XX, który będzie komentował wypowiedzi mówiącego przez sen Jacena.

Koniec spoilerów. Inferno ukaże się w USA pod koniec sierpnia.

I kolejna partia. Tym razem głównie z TheForce.Net, bo Sue trochę ostatnio próżnuje. Pierwsza rzecz tyczy się konwentu Comic-Con, niestety dla Lucas Licensing ważniejszego niż Celebration Europe, przez to nie zabraknie tam nie tylko panelu książkowego, ale też i nowych ogłoszeń. Swoją drogą dokładnie rok temu można było się cieszyć wieściami z Comic-Conu. W każdym razie będzie tam J.W. Rinzler, autor „The Making of Star Wars”, który opowie trochę o książce. Ale poza pisaniem, ten pan jest także edytorem książkowym, acz głównie zajmuje się powieściami dla młodzieży i albumami. Te pierwsze może wysokiego poziomu nie prezentują, ale nawet w „The Last of the Jedi” trudno dopatrzeć się tylu nieścisłości, co wielu dorosłych pozycjach. Towarzyszyć mu będzie Steven J. Sansweet, który opowie o „Star Wars Vault”, a na koniec Keith Clayton (edytor z Del Rey) ogłosi oficjalnie coś o nowej pozycji Del Rey i LucasBooks. Czy to już będzie kwestia nowego kontraktu, szczerze w to wątpię, ale warto przypomnieć, że sequel Dartha Bane’a wciąż nie został OFICJALNIE zapowiedziany. Kto wie, może zatem poznamy oficjalnie tytuł i okładkę. Tymczasem na swoim blogu Drew Karpyshyn oznajmił, że pracuje nad „Rule of Two”, choć jak sam przyznaje, tytuł nie jest jeszcze zatwierdzony. Za to zatwierdzono mu zarys powieści i to na wszystkich poziomach „wtajemniczenia”. Teraz, po powrocie z wakacji, autor zabiera się do pisania. Oczywiście pojawi się Bane i Zannah (Rain), ale tym razem twórca będzie miał więcej swobody, bo wejdzie na nowe terytoria, dotychczas nie wyznaczone przez komiks, co dla niego jest o wiele bardziej ekscytujące. Dzięki temu będzie mógł zrobić więcej zwrotów, których czytelnicy się nie spodziewają. Tłumaczył się także z tego, że był na wakacjach, podczas gdy powinien pisać książkę. Tam spotkał się z Jamesem Ohlenem, głównym projektantem pierwszego KOTORa i fanem Gwiezdnych Wojen. I choć obaj nie rozmawiali o samej książce, bardzo dużo mówili o sadze. Może coś autorowi w łebku zostanie z tego.

Sue natomiast przyznała, że kontrakt z Scholasticiem jest też renegocjowany, ale ona nie zna szczegółów.
KOMENTARZE (0)

Książki

Zapowiedź "Last of the Jedi #8: Against the Empire"...

2007-07-19 12:20:40 Oficjalna

Niektórych ta wiadomość ucieszy, innych zmartwi, ale to nie koniec przygód Rycerza Jedi Ferusa Olina, jednego z nielicznych ocalałych po Rozkazie 66. Na październik bowiem zapowiedziano ósmą część jego przygód (uprzednio zapowiadaną już na sierpień), jak zwykle napisaną przez jedyną w swoim rodzaju Jude Watson. Oto co czeka nas w kolejnej części:

Wraz ze wzrostem siły Imperium rebelianci stają przed wyborem: poddać się... lub walczyć. Jedni przyczajają się w szeregach ruchów oporu na poszczególnych planetach, inni schodzą do podziemia, jeszcze inni starają się zwalczać Imperium od wewnątrz. A niektórzy tylko patrzą i czekają. Jednak dla Ferusa Olina to sprawa osobista. Wszystko na czym mu zależało przepadło, Jedi zostali zdziesiątkowani, a przyszłość maluje się w ponurych barwach... o ile nie narodzi się prawdziwa Rebelia.

Okładkę powyższej książki stworzył Drew Struzan według projektu Phila Falco. O wydaniu siódmego tomu cyklu pisaliśmy w marcu w tym miejscu.
KOMENTARZE (17)

Książki

Dramatis Personae z ''Inferno''...

2007-07-18 22:42:00 TheForce.net

Jakiś czas temu informowaliśmy o skrócie fabuły kolejnego tomu serii "Dziedzictwo Mocy" o wiele mówiącym tytule "Inferno", autorstwa Troya Denninga. Przedwczoraj zaś Sue Rostoni, ulubiona redaktorka wszystkich fanów Star Wars, podała listę bohaterów tej zacnej książki:

(Spoiler)

Alema Rar
Ben Skywalker
Han Solo
Jacen Solo
Jae Juun
Jagged Fel
Jaina Solo
Leia Organa Solo
Luke Skywalker
Saba Sebatyne
Salle Serpa; major GAG (człowiek, mężczyzna)
Tahiri Veila
Tarfang
Tenel Ka
Zekk

Z powyżsego dramatis personae nie wynika nic szczególnego. Brak Mary Jade i Lumiyi nie jest zaskoczeniem, wszak obie miały zginąć w "Sacrifice", trochę razi natomiast nieobecność Chii Niathal oraz Allany, córki Jacena Solo. Sam Jacen zaś - co zastanawiające - został przedstawiony prawdziwym imieniem i nazwiskiem, nie zaś jako Darth Caedus, które to imię miał przybrać pod koniec "Sacrifice".

(Koniec spoilera)

O kolejnych skrawkach informacji, podawanych przez Sue Rostoni, będziemy informować na bieżąco.
KOMENTARZE (10)

Książki

Opis "Inferno", spis postaci z "Death Star" i nie tylko...

2007-07-06 13:26:33 RI

Ostatnie dni przyniosły nam trochę ciekawych informacji dotyczących tego, co w najbliższej przyszłości czeka nas w uniwersum książkowym Gwiezdnych Wojen. A więc oto doniesienia:

Zaczniemy od opisu fabuły szóstej części "Dziedzictwa Mocy" - czyli "Inferno". UWAGA! W TEKŚCIE ZNAJDUJĄ SIĘ GIGANTYCZNE SPOILERY!. Jeśli ktoś nie jest na bieżąco z wydarzeniami poprzednich pięciu części, a zwłaszcza z "Sacrifice", i nie chce sobie psuć fabuły to serdecznie odradzamy lekturę. Opis tutaj:

(Spoiler):Luke Skywalker chciał zjednoczyć Zakon Jedi i przynieść pokój galaktyce. Ale zamiast tego jego żona Mara została zabita rękoma nieznanego zabójcy, jego siostrzeniec Jacen przejął kontrolę nad Sojuszem Galaktycznym, na dodatek w galaktyce eksplodowała wojna domowa na pełną skalę. Podczas gdy Luke walczy z bólem, Jacen Solo działa szybko by skonsolidować swoją władzę i szykuje się do przejęcia kontroli nad Jedi. Jest przekonany, że jest jedyną osobą, która może uratować galaktykę. Zatem jest zdeterminowany zrobić wszystko, w tym napaść na własnych rodziców. Podczas gdy rebeliancka konfederacja naciera na światy środka i szykuje się do ataku na Coruscant, a Jedi są w oblężeniu, Luke Skywalker musi przemyśleć swoją rolę. Tylko on może przeprowadzić Zakon przez ten kryzys, ale to sprowadza się do rozwiązania największego dylematu z jakim się zmierzył. Czy ma walczyć u boku swego siostrzeńca Jacena, tyrana który przejął władzę nad Sojuszem, czy przyłączyć się do rebeliantów, którzy chcą zniszczyć Galaktyczny Sojusz, który on pomagał tworzyć?(Koniec Spoilera)

Teraz przechodzimy do nie mniej oczekiwanej powieści o Gwieździe Śmierci, której tytuł to, oczywiście, "Death Star". Znamy już listę postaci, które w niej się pojawią - fanów ucieszy zapewne powrót kilku znanych osób. Spoilery:

(Spoiler):
- Atour Riten - komandor Marynarki Imperialnej, szef biblioteki (człowiek)
- Celot Ratua Dil - przemytnik, więzień (Zelosianin)
- Conan Antonio Motti - admirał Marynarki Imperialnej (człowiek)
- Daala - admirał Marynarki Imperialnej (człowiek, kobieta)
- Darth Vader - Mroczny Lord Sithów (człowiek - częściowo)
- Kornell "Uli" Divini - kapitan Imperialnych Korpusów Chirugicznych (człowiek)
- Memah Roothes - pracownica baru (Twi'lekanka)
- Nova Stihl - sierżant straży Imperialnych Marines (człowiek)
- Rodo - wykidajło (człowiek)
- Teela Kaarz - architekt, więzień (Mirialanka)
- Tenn Graneet - zbrojmistrz Imperialnej Marynarki (człowiek)
- Villian Dance - porucznik Imperialnej Marynarki, pilot TIE fightera (człowiek)
- Wilhuff Tarkin - Wielki Moff Imperialnej Marynarki (człowiek)
(Koniec Spoilera)

A teraz pozostałe informacje:

- Znamy już wstępny tytuł nowej książki o Darthu Banie, której premiera w USA planowana jest na tegoroczne święta. Będzie to Darth Bane: Rule of Two. Warto zaznaczyć, że tytuł może jeszcze oczywiście ulec zmianie.
- W "Zdrajcy" jeszcze nie planowano nic względem Jacena, całość to wizja Matta Stovera, a że teraz nabiera innego znaczenia, to już czysty przypadek.
- Sue potwierdziła także, że koniec serii "Dziedzictwo Mocy" jest znany autorom i to od pierwszej wspólnej konferencji.
- Przyznała także, że to wspólnym pomysłem było (Spoiler):nawrócenie Jacena na Ciemną Stronę.(Koniec Spoilera)
- Obecnie Del Rey pracuje nad okładką do sequelu Dartha Bane’a, a tytuł „Rule of Two”, choć roboczy i początkowo raczej wykluczony (jak żartowała sobie Sue, nie posiadający słów ani związanych z Mrokiem ani Cieniem), być może jednak zostanie ostatecznym.
- Wśród postaci z "Death Star" nie będzie Qwi Xux, ponieważ znajduje się ona w stacji Maw.
- Tak zwana „Era Mrocznych Czasów” czyli okres między Epizodem III i IV jest obecnie przez Lucasa zabroniona do ruszania przez wszystkich wydawców. Dostali oni jedynie dyspensę na okres do roku po Epizodzie III i rok przed Epizodem IV.
- Death Star ma 363 strony manuskryptu.
- Nowy kontrakt wydawniczy (na lata od 2009 do...?) został już uzgodniony, ale dopóki nie zostaną podpisane papiery, nie będzie ani informacji kto będzie wydawcą (czy Del Rey), i na ile lat oraz książek uzgodniono ów porozumienie. Ile będzie trwać papierkowa robota, nie wiadomo, może tygodnie, może miesiące, jak się skończy, pojawi się informacja na oficjalnej. Natomiast książki związane z serialami obejmie jeszcze osobny kontrakt. A co do tego, czego można spodziewać się dalej, Sue powiedziała, że na razie nie było jeszcze dyskusji twórczych, jednak ona sama chciałaby widzieć serię po "Dziedzictwie Mocy" oraz jakąś w innych czasach, być może Starej Republiki (choć sama wspomniała o "KOTOR Era", co może jeszcze bardziej oznaczać czas i miejsce). Co ciekawe na pytanie o książkę związaną z KOTORem czy Darthem Revanem, Sue tym razem powiedziała „może”.
- Na razie nikt nie wie ile trwa era "Dziedzictwa".
- Dotychczas nie ma jeszcze ustalonego pomysłu na czwartą powieść z cyklu "Komandosi Republiki".
- W nowych książkach będzie więcej Landa, natomiast Sue tęskni za Chewiem.
- "Practical Man" pojawi się w reprincie "Sacrifice".
- Sue zdementowała też pogłoski, jakoby Troy Denning wyciął sceny erotyczne z "Mrocznego Gniazda". Nie było takowych.

Tyle póki co, jak tylko pojawią się nowe informacje od razu damy Wam znać.
KOMENTARZE (23)
Loading..