TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Okładka książki ''Dziedzictwo Mocy: Nawałnica'' - UPDATE

2008-01-31 20:48:26 Carth Onasi za stroną Amberu

Jak informuje Amber na swojej stronie już 5 lutego w księgarniach ukaże się trzeci tom cyklu "Dziedzictwo Mocy" o nazwie "Nawałnica" (oryg. Tempest). Książka będzie mieć 320 stron, a jej cena to 29,80 zł. Za tłumaczenie odpowiada pani Aleksandra Jagiełowicz. Poniżej opis z tyłu książki:

Galaktyczny Sojusz atakuje zbuntowaną Korelię. Jej mieszkańcom przewodzi Jacen Solo, uczeń mrocznej Jedi. Jego moc rośnie, a wpływ na Bena Skywalkera staje się coraz silniejszy. Wkrótce Luke musi zmierzyć się więc z najpotężniejszym ze swych wrogów, a Han i Leia – ukrywać się przed bezlitosnym prześladowcą, którym jest ich własny syn.

UPDATE: Według najnowszych informacji powieść pojawi się w księgarniach dopiero w czwartek 14 lutego.
KOMENTARZE (42)

Książki

Trylogia „The Dark Lord”

2008-01-30 09:17:49 oficjalna

Jak głosi oficjalna, trzy bardzo dobrze znane nam już książki ( Labirynt Zła, Zemsta Sithów i Czarny Lord ) zostaną wydane kolejny raz, tylko tym razem pod wspólnym tytułem. Wszystkie one będą wchodziły w skład trylogii The Dark Lord. Pozycja ta wyjdzie w Stanach w sierpniu bieżącego roku.
KOMENTARZE (12)

Książki

Książkowo styczniowo

2008-01-23 19:28:00

Seria po LOTF? Czy nie? Obsuwy w Del Rey i kilka słów od Sue... To wszystko w dzisiejszym odcinku książkowych plotek.

Kilka dni temu, na forum oficjalnej Sue Rostoni zapytana, czy będzie nowa seria książkowa po Dziedzictwie Mocy, stwierdziła, że tak, ale dopiero jak poda to oficjalna, będzie można z niej coś więcej wyciągnąć. Oczywiście niektóre serwisy fanowskie zrobiły z tego od razu news dnia, ale znając Sue należało trochę poczekać. I faktycznie, pani Rostoni nie doczytała pytania i chodziło jej nie tyle o serię książek po Dziedzictwie Mocy, co raczej o nowy kontrakt, w którym książki mogą się dziać po LOTF, ale nie jest to pewne (zwłaszcza jeśli chodzi o serię). Wiemy na pewno, że informacja o nowym kontrakcie wpierw zostanie podana oficjalnie, dopiero potem rozpoczną się kontrolowane przecieki i spekulacje. Póki, co trwają intensywne konsultacje, a Sue nie może zdradzić czegokolwiek.

Wygląda na to, że ponownie zmienił się plan wydawniczy w Del Rey, tym razem jeśli chodzi o daty. Otóż wszystko wskazuje na to, że książkę The Force Unleashed (powieść ale i album / przewodnik o powstawaniu) zobaczymy dopiero w czerwcu. Obsuwę potwierdziła Sue Rostoni, ale kto wie, czy i czerwiec nie jest zbyt optymistycznym terminem. LucasArts oficjalnie mówi o premierze gry w lecie (co obecnie zdaje się znaczyć sierpień). Jak będzie z innymi produktami nie wiadomo.
Natomiast dodatkowo Atlas po galaktyce został przeniesiony z czerwca na wrzesień. Listy oficjalnych zmian jeszcze nie ma, jak coś się zmieni to pewnie dam znać.

I ostatnia aktualizacja. Tym razem niewiele, ale warto o tym pamiętać.
Po pierwsze Sue potwierdziła, że obecnie trwają już rozmowy dotyczące kierunku książek w nowym kontrakcie. Niestety na tę chwilę nie może nic powiedzieć, co tam szykują. W każdym razie dodała, że będą chcieli zatrudnić nowych autorów, a także ściągnąć kilku starych (nie wiadomo jak starych). To dość znaczna różnica, bo w kończącym się właśnie kontrakcie z Del Rey (nie wiadomo, czy następny będzie także z tą firmą), postawiono bardziej na sprawdzonych twórców - Karen Traviss, Troy Denning, Aaron Allston, Matthew Stover, Steve Perry, Michael Reaves, Timothy Zahn, a jedynym nowym autorem był Drew Karpyshyn. (W sumie można by wymienić jeszcze trzy nazwiska powracające, Sean Williams - ale to osobny kontrakt, Elizabeth Hand (awans ze Scholastica), ale jej książkę skasowano i James Luceno, któremu także skasowano jedną książkę, a drugą - Czarnego Lorda, wymieniono miejscami z poprzednim kontratkem i Poza galaktykę. Chodziło tam o to, by powieść dziejąca się tuż po ROTS pojawiła się bliżej premiery filmu). Niestety tym razem Sue nie chce puścić pary z ust.

Tymczasem Sue wspomniała teżo okładce książki Luke Skywalker and Shadows of Mindor (o której pisano: więcej). Okazuje się, że jest to jeden z konceptów, bardziej wyznaczajacy kierunek, na razie nie ma jeszcze finalnej okładki.
KOMENTARZE (0)

Książki

Tytuły książek z trylogii ''Coruscant Nights''

2008-01-19 16:05:00 StarWars.com

Minionej nocy na łamach StarWars.com ogłoszone zostały oficjalne tytuły dwóch kolejnych tomów trylogii "Coruscant Nights", której napisaniem zajmie się Michael Reaves (autor m. in. książki "Darth Maul - Łowca z Mroku"). Oto jak wyglądają wszystkie trzy (w nawiasach miesiące wydania):

 • Tom 1: "Jedi Twilight" (czerwiec 2008 - USA / listopad 2008 - Polska)
 • Tom 2: "Street of Shadows" (wrzesień 2008 - USA)
 • Tom 3: "Patterns of Force" (listopad 2008 - USA)

  Warto zauważyć, że od poprzednich aktualizacji zmienił się jedynie tytuł tomu drugiego, który najpierw brzmiał "Chiaroscuro" (Światłocień), a następnie "Sins of the Father" (Grzechy ojca).
  KOMENTARZE (21)
 • Książki

  Ilustracja do okładki ''Luke Skywalker and the Shadows of Mindor''

  2008-01-18 14:11:00 TF.N

  Wszyscy nieco bardziej zainteresowani planem wydawniczym serii "Star Wars" wiedzą zapewne, iż na październik roku 2008 zapowiedziana została za oceanem książka "Luke Skywalker and the Shadows of Mindor". Jej autorem będzie Matthew Stover, znany nam z pozycji takich jak "Zdrajca", "Punkt przełomu", czy w końcu adaptacja książkowa "Zemsty Sithów". Jego nowa powieść przedstawi nam zmagania bohaterów klasycznej trylogii, z niejakim Lordem Shadowspawnem, które miały miejsce na planecie Mindor w rok po zniszczeniu drugiej Gwiazdy Śmierci.

  Kilka godzin temu na łamach TheForce.Net ukazała się ilustracja, która może, acz ostatecznie nie musi znaleźć się na okładce tej książki. Została ona wykonana przez Dave'a Seeleya i co ciekawe zaprezentowana już podczas Celebration IV. Możecie ją zobaczyć poniżej.  Newsa z pierwszą zapowiedzią książki znajdziecie w tym miejscu>>>.
  KOMENTARZE (31)

  Książki

  Legacy of the Force: Sacrifice w tłumaczeniu

  2008-01-16 19:50:00 Andrzej Syrzycki

  W dniu dzisiejszym do tłumaczenia trafiła kolejna powieść z cyklu "Dziedzictwo Mocy". Tym razem jest to tom piąty, zatytułowany "Sacrifice", napisany przez popularną ostatnio autorkę - Karen Traviss (seria "Komandosi Republiki", "Braterstwo krwi"). Przekładem na język ojczysty zajmie się pan Andrzej Syrzycki. W sklepach książka pojawi się w sierpniu, prawdopodobnie pod tytułem "Dziedzictwo Mocy: Poświęcenie".

  Pełny plan wydawniczy Ambera na rok 2008 znajduje się w tym miejscu>>>.
  KOMENTARZE (20)

  Książki

  ''Master of Deception'' w USA...

  2008-01-11 20:34:12 RI

  W USA właśnie ukazała się książka "Master of Deception", czyli dziewiąty i przedostatni już tom nieodżałowanego cyklu "Last of the Jedi", czyli młodzieżowych powieści o jednym z ostatnich Rycerzy Jedi, który po Rozkazie 66 próbuje znaleźć sobie miejsce w galaktyce. Autorką znów jest ukochana przez masy Jude Watson, okładkę zaprojektował zaś Drew Struzan.

  Planeta Alderaan jest pokojowa... i taką chce ją utrzymać senator Bail Organa. Ale obecność Imperium coraz bardziej mąci jej spokój, a szpiedzy i zdrajcy przenikają na najwyższe szczeble władzy. Alderaan ukrywa sekret, od którego zależy przyszłość Jedi. Podlegający ścisłym rozkazom Imperatora podwójny agent Ferus Olin musi jednocześnie ujawnić sekret i ochronić go. To co odkryje wzbudzi wątpliwości co do jego własnej przeszłości - i pchnie go na ścieżkę konfliktu z innym byłym Jedi, grzesznym Mrocznym Lordem Sithów, Darthem Vaderem.
  KOMENTARZE (2)

  Książki

  Plan wydawnictwa Amber na rok 2008

  2008-01-11 19:25:00 FF za Amber

  Znamy już najbardziej prawdopodobny plan wydawnictwa Amber, dotyczący pozycji z serii "Star Wars" w roku 2008. Podobnie jak w roku minionym, Amber zamierza nam zaserwować pięć powieści. Kolejność ich ukazywania się w sklepach wygląda następująco:

 • luty 2008 - "Dziedzictwo Mocy 3: Nawałnica" (Legacy of the Force 3: Tempest), Troy Denning
 • kwiecień 2008 - "Posłuszeństwo" (Allegiance), Timothy Zahn
 • czerwiec 2008 - "Dziedzictwo Mocy 4: Wygnanie" (Legacy of the Force 4: Exile), Aaron Allston
 • sierpień 2008 - "Dziedzictwo Mocy 5: Poświęcenie" (Legacy of the Force 5: Sacrifice), Karen Traviss
 • listopad 2008 - "Coruscant Nights 1: Jedi Twilight", Michael Reaves

  Z wielką radością pragniemy także poinformować o fakcie, iż do grona gwiezdnowojennych tłumaczy dołączyła nasza fandomowa przyjaciółka - Anna "faultfett" Hikiert. Debiutem Ani w nowej roli będzie książka "Dziedzictwo Mocy 4: Wygnanie". Oczywiście gratulujemy i mocno trzymamy kciuki!

  Aby uzyskać pełniejsze informacje, m. in. o tłumaczeniu, klikajcie w dział zapowiedzi. Naturalnie o wszystkich zmianach w planie będziemy informować na bieżąco.
  KOMENTARZE (53)
 • Loading..