TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Dwie książki

2008-12-30 19:27:47 TFN

Dzisiaj do księgarń w USA trafiły dwie powieści: miękkokładkowe wydanie dziewiątego tomu Dziedzictwa Mocy pt. "Invincible" autorstwa Troya Denniga, która kosztuje 7.99 dolarów.Przypomnijmy krótko jej fabułę:

Spoiler: Wojna pomiędzy Sojuszem Galaktycznym i Konfederacją koreliańską zbliża się do punktu krytycznego. Los całej galaktyki zależy wyłącznie od tego, co wydarzy się w obrębie samotnej gromady asteroid. Na Nickel Jeden, bazie przemysłu zbrojeniowego Verpinów Jacen Solo gromadzi flotę, która może rozbić Koalicję Jedi - jednak nawet mając na usługach siły Resztek Imperium, Jacen może wkrótce przekonać się, że przecenił swoją potęgę...Koniec spoilera.Temat na forum.

Druga zaś nowość to wyczekiwane od dawna kolejne spotkanie z Matthew Woodringiem Stoverem, który napisał książkę "Luke Skywalker and the Shadows of Mindor". Owa powieść ukazała się w twardej okładce, a jej cena to 25 dolarów.Fabuła przedstawia się następująco:

Bitwa o Mindor była miejscem, gdzie naprzeciwko siebie stanęły wojska Nowej Republiki prowadzone przez Luke'a Skywalkera oraz siły Czarnych Szturmowców Lorda Shadowspawna, samozwańczego nowego Imperatora galaktyki. Księżniczka Leia, Han Solo, Chewbacca, C-3PO, R2-D2, Lando Calrissian i piloci Eskadry Łotrów nie wiedzą jednak, że cała bitwa jest pułapką przygotowaną specjalnie dla nich w ramach diabolicznego planu Shadowspawna, mającego na celu usunięcie bohaterów Nowej Republiki, by na jej gruzach odbudować Imperium z nim samym na czele. Lecz Shadowspawn nie docenił odwagi i zaradności swych przeciwników...

Temat na forum
KOMENTARZE (21)

Książki

Wywiad z Drew Karpyshynem

2008-12-24 11:59:22 lightsabre.com

Niedawno na stronie www.lightsabre.com ukazał się kolejny wywiad z osobą związaną ze światem Gwiezdnych Wojen. Tym razem przepytany został Drew Karpyshyn, znany z dwóch (trzecia pod koniec 2009 roku) powieści o Darthcie Bane oraz scenarzysta gier z serii Knights of the Old Republic. Z przetłumaczonym na polski wywiadem można zapoznać się tutaj
KOMENTARZE (6)

Książki

''Blood Oath'' przesunięte

2008-12-22 21:07:12 Club Jade

Fani Ery Dziedzictwa będą zasmuceni faktem, że książka Elaine Cunningham Blood Oath nie zostanie wydana w terminie, czyli w kwietniu 2009 roku. Tak też nie dostaniemy opowieści o przygodach Zekka przed rozpoczęciem wydawania serii „Fate of the Jedi”.

Jak tłumaczy Sue Rostoni na swoim blogu:
Manuskrypt nie został mi jeszcze dostarczony, to jest niestety zbyt późno by zmieścić się w terminie, dlatego musieliśmy go przesunąć. Czuję się potowornie ponieważ, jak wiecie, akcja książki ma miejsce przed „Outcast”, więc chcieliśmy by jej wydanie graniczyło jak najbliżej „Outcast” tak jak to możliwe... niestety to się nie stanie.

Tym samym „Blood Oath” będzie miało swoją premierę za rok, a dokładniej mówiąc 29 grudnia 2009. Aktualną rozpiskę wydawców książek fabularnych Star Wars znajdziecie tutaj.
KOMENTARZE (16)

Książki

Przykładowe strony z przewodnika po kolekcjonariach

2008-12-19 10:57:59 oficjalna

W tym newsie pisaliśmy o nowym przewodniku, który zawiera wiadomości o około 75.000 kolekcjonerskich przedmiotach (np. komiksach, zabawkach, naklejkach itp.) pochodzących ze stu krajów. Dziś strona oficjalna starwars.com zamieściła obszerny wywiad z twórcami książki, Gusem Lopezem i Dannym Jenkinsem, dostępny w tym miejscu.

Oto przykładowe strony:
Książka będzie miała 984 strony i dostępna będzie od stycznia 2009 r. w limitowanym nakładzie, a kupić ją będzie można wyłącznie za pośrednictwem tej strony za 65 dolarów. Na stronie sklepu znajduje się również dokument w formacie PDF zawierający więcej przykładowych stron z przewodnika.


KOMENTARZE (12)

Książki

Znamy tytuł horroru Joe Schreibera

2008-12-16 22:08:31 Sue Rostoni na forum oficjalnej & Joe Schreiber

Wspominaliśmy wam już kilkakrotnie o horrorze osadzonym w uniwersum Star Wars, który napisze Joe Schreiber. Jego akcja ma rozgrywać się przed wydarzeniami z "Nowej Nadziei". Dzisiaj Sue Rostoni ujawniła tytuł owej powieści, która ukaże się w pierwszym dniu listopada przyszłego roku w miękkiej okładce.

Brzmi on "Deathtroopers".

Wypowiedź Sue znajdziecie tu a więcej informacji o nadchodzących książkach na jej blogu.

A oto co ma do powiedzenia sam autor:

Właśnie wprowadzam ostateczne poprawki. Chciałem napisać dokładnie taką powieść, jaką chcielibyście przeczytać gdybyście byli dzieciakami z lat 70., które wyrastały oglądając oryginalną trylogię Star Wars. Ma ona mieć coś z "Lśnienia" Stephena Kinga oraz "Obcego", z niewielką dozą klimatu książek Williama Gibsona.

O "Deathtroopers" można porozmawiać w tym temacie na forum.


KOMENTARZE (23)

Książki

''The Force Unleashed'' w tłumaczeniu!

2008-12-13 16:53:00 Andrzej Syrzycki

Jak poinformował nas pan Andrzej Syrzycki, do tłumaczenia trafiła niedawno kolejna powieść z uniwersum "Gwiezdnych Wojen". Tym razem jest to adaptacja gry komputerowej "The Force Unleashed" o tym samym tytule. Autorem książki jest Sean Williams, znany polskiemu czytelnikowi z trylogii "Heretyk Mocy", którą współtworzył z Shane'em Dixem. "The Force Unleashed" pojawi się w księgarniach w czerwcu przyszłego roku. Prawdopodobnie w wersji polskojęzycznej nosiła będzie tytuł "Moc wyzwolona".

Wszystkie zapowiedzi znajdziecie w tym miejscu>>>.
KOMENTARZE (32)

Książki

Okładka "No Prisoners"

2008-12-12 12:05:35 oficjalna

Na oficjalnej stronie starwars.com ujawniono dziś okładkę trzeciego tomu powieści Karen Traviss z serii The Clone Wars, którą pisze wspólnie z Karen Miller. Książka zapowiadana jest na 19 maja 2009 roku.Poniżej krótkie streszczenie:

Spoiler: Anakin powierza na jakiś czas Ahsokę kapitanowi Rexowi. Wraz z młodymi rekrutami kompanii Torrent dołączają do załogi statku kapitana Gilada Pellaeona "Leveler". Wkrótce otrzymują wezwanie pomocy od mistrza Djinna Altisa - przywódcy dysydenckiej sekty Jedi. Załoga statku musi uratować jednego z republikańskich agentów. Ahsoka przekonuje się, że wojna z Separatystami to nie tylko bitwy klonów z droidami, a wrogowie to także żywi ludzie...Koniec spoilera.


KOMENTARZE (16)

Książki

Nominacje do nagrody Aurealis

2008-12-10 18:25:00 TFN za SWBooks.co.uk

Dwoje autorów powieści ze świata Star Wars zostało nominowanych do nagrody Aurealis za rok 2008. Są to nagrody przyznawane dla australijskich pisarzy SF, fantasy i horrorów. Nominacje otrzymali Karen Miller (autorka powieści z TCW, które pisze wspólnie z Karen Traviss) oraz Sean Williams (autor "The Force Unleashed" oraz napisanej wspólnie ze Shane'em Dixem trylogii "Heretyk Mocy").

Miller, która otrzymała nagrodę również w poprzednim roku, nominowana została za powieść fantasy "The River Kingdom", będącą drugim tomem sagi "Godspeaker".

Williams, także zwycięzca poprzedniej edycji, nominowany został w aż czterech kategoriach: najlepsza powieść SF za "Earth Ascendant", najlepsza powieść dla młodzieży ("The Changeling"), najlepsza powieść dla dzieci ("Changeling" i "Dust Devils") oraz najlepszy zbiór opowiadań za "Magic Dirt: The Best of Sean Williams".

Ogłoszenie wyników nastąpi na ceremonii w Brisbane 24. stycznia 2009 r.


KOMENTARZE (3)

Książki

Przykładowe strony z Complete SW Encyclopedia

2008-12-03 22:29:18 strona oficjalna

Strona starwars.com ujawniła kilka przykładowych stron z "Star Wars: The Complete Star Wars Encyclopedia", o której pisaliśmy m. in. w tym newsie.

Dla przypomnienia: oficjalna encyklopedia zawierać będzie 1408 haseł i składać się z trzech tomów. Można ją będzie zamawiać zarówno w zwykłych sklepach jak i w sklepie oficjalnym. Edycja tam się znajdująca ma być edycją specjalną, podpisaną przez wszystkich autorów, takich jak np. Stephen J. Sansweet, Pablo Hidalgo czy Mary Franklin.

A zatem bez zbędnej zwłoki zapraszamy do podziwiania owych kilku stron. Po naciśnięciu linka ze źródła newsa znajdziecie się na stronie, gdzie jest nieco więcej grafik.


KOMENTARZE (13)

Książki

Tytuł trzeciego tomu serii Rebel Force ujawniony

2008-12-03 05:26:04 Lord Sidious za Amazon.co.uk

Na stronie angielskiego oddziału Amazon pojawiła się zapowiedź trzeciego tomu młodzieżowej serii "Rebel Forces" autorstwa Alexa Wheelera. Jego tytuł brzmi "Renegade", a data wydania to 1 maja 2009 roku. O dwóch pierwszych tomach pisaliśmy między innymi w tym newsie

Ciekawostką jest, że Scholastic przygotował niespodziankę i dwa pierwsze tomy serii ukazały się w USA teraz, a nie jak zapowiadano, w styczniu.
KOMENTARZE (2)
Loading..