TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Flesz książkowy

2008-03-26 22:19:00

Karen w Hardcoverze

Na Amazonie, niezatytułowana nowa książka Karen Travis (prawdopodobnie nowelizacja kinowej TCW) ma się ukazać w wersji w twardej okładce, a nie jak planowano wcześniej w miękkiej. Póki co, dalej czekamy na oficjalne potwierdzenie.

Autorzy książek Grosset & Dunlap

Na Amazonie pojawiły się zapowiedzi książek wydawnictwa Grosset & Dunlap, o których pisałem wcześniej. Ale tym razem każda z nich ma także i podanego autora.
A więc wszystko wskazuje na to, że do naszej czeladki pisarskiej zawitają:
Tracey West, która napiszę powieść młodzieżową, znana z wielu książek dla dzieci w tym pod szyldem Pokemon.
Rob Valois, który odpowiadał za edycje mang dla TokyoPop (twórcy Photo Comic), stworzy activity book i jacketed picture book.
Zachary Rau stworzy photobook (czyli pewnie odpowiednik Opowieści filmowej). Robił już podobne rzeczy np. z Autami. I znów wteran TokyoPop.
Mayer Kirsten (być może Meyer Kirsten) i Steven Brezenoff - "storybook".
KOMENTARZE (0)

Książki

Nowy wydawca książek młodzieżowych?

2008-03-18 11:38:41 RI

Jakiś czas temu informowaliśmy o tym, że z seriami książkowymi dla młodzieży ma pożegnać się Jude Watson. Jak się jednak okazuje, nie jest to koniec zmian. Najnowsza reklamówka firmy Grosset & Dunlap A Division of Penguin Young Readers Group wskazuje na to, że dostała ona licencje na wydawanie książek młodzieżowych. Na ich reklamówce (zamieszczonej poniżej) widnieją informacje o pozycjach książkowych związanych z serialem The Clone Wars
Czy oznacza to, że firma będzie wydawała wszystkie młodzieżówki, czy też tylko rzeczy związane z serialem – nie wiadomo jeszcze. Jak tylko pojawią się oficjalne informacje poinformujemy Was.


KOMENTARZE (11)

Książki

Galeria japońskich okładek...

2008-03-12 17:34:44 Oficjalna

O japońskich okładkach gwiezdno-wojennych powieści (a przede wszystkim cyklu Nowa Era Jedi) zdążyły już narosnąć legendy. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom oraz by uczcić nadchodzący konwent Celebration Japan, oficjalna zaprezentowała galerię najciekawszych okładek z tego kraju. Przypomnijmy - większość ukazujących się na świecie przetłumaczonych powieści ma okładki amerykańskie ze zmienionymi napisami (w Polsce również, wyjątek stanowi jedynie trylogia "Przygody Lando Calrissiana"), podczas gdy w Japonii zazwyczaj rysuje się je na nowo. Poniżej przygotowaliśmy Wam osiem najciekawszych japońskich wersji:
Resztę okładek znajdziecie na oficjalnej tutaj, tutaj i tutaj.

P.S. A dla porównania Jaro dał nam namiary na czeską okładkę "Dziedzica Imperium", którą koniecznie musicie zobaczyć:


KOMENTARZE (29)

Książki

Zapowiedź książki o Obi-Wanie Kenobim...

2008-03-12 15:43:08 The Outer Rim

Zaprzyjaźniony z nami serwis The Outer Rim zamieścił na swoim portalu ciekawą informację. Oto bowiem zgodnie z zapowiedzią Amazonu wydawnictwo Scholastic szykuje się do pociągnięcia trendu mini-biografii najważniejszych bohaterów Gwiezdnych Wojen. Przypomnijmy, że pierwszą z tych pozycji była książka "The Rise and Fall of Darth Vader, której autorem był Ryder Windham. Teraz powróci on do pisania, dostarczając nam książkę o Obi-Wanie Kenobim. Przewidywana data wydania w USA to 1 października, a w składzie znajdą się 224 strony. Oto skrócony opis:

Niedoceniany jako Padawan, stał się jednym z największych Mistrzów Jedi w historii. Poprzysiągł służyć Republice i Zakonowi Jedi, zniszczonych przez jego własnego ucznia. Nie zdoławszy nawrócić Dartha Vadera z Ciemnej Strony, wyszkolił tego, kogo zdołał. Oto pełna biografia Obi-Wana Kenobiego, począwszy od pierwszego spotkania z Qui-Gon Jinnem, a skończywszy na ostatnim spotkaniu z Darthem Vaderem... i tym, co było potem.
KOMENTARZE (24)

Książki

Opis ''Luke Skywalker and the Shadows of Mindor''...

2008-03-11 11:36:46 Amazon

Znamy już opis nowego dzieła, jakie wyjdzie spod pióra Matthew Woodring Stovera. Nadchodząca powieść zatytułowana jest "Luke Skywalker and the Shadows of Mindor" i według najnowszych doniesień serwisu Amazon ukaże się w USA 2 października w wersji hardcover, choć inne źródła sugerują, że może to być nawet i 21 października. W składzie 320 stron. A oto opis:

Bitwa o Mindor była miejscem, gdzie naprzeciwko siebie stanęły wojska Nowej Republiki prowadzone przez Luke'a Skywalkera oraz siły Czarnych Szturmowców Lorda Shadowspawna, samozwańczego nowego Imperatora galaktyki. Księżniczka Leia, Han Solo, Chewbacca, C-3PO, R2-D2, Lando Calrissian i piloci Eskadry Łotrów nie wiedzą jednak, że cała bitwa jest pułapką przygotowaną specjalnie dla nich w ramach diabolicznego planu Shadowspawna, mającego na celu usunięciu bohaterów Nowej Republiki, by na jej gruzach odbudować Imperium z nim samym na czele. Lecz Shadowspawn nie docenił odwagi i zaradności swych przeciwników...
KOMENTARZE (20)

Książki

Zapowiedź ''Posłuszeństwa''

2008-03-10 13:43:00 Amber

Na stronie internetowej wydawnictwa Amber pojawiła się zapowiedź najnowszej książki Timothy'ego Zahna, zatytułowanej "Posłuszeństwo" (Allegiance). Pojawi się ona w księgarniach już 3 kwietnia, jej cena wyniesie 39,80 zł, a objętość 376 stron. Tłumaczeniem zajął się Andrzej Syrzycki. Oto opis powieści, zaprezentowany na stronie wydawnictwa.

Powieść, której akcja rozgrywa się krótko po wydarzeniach opisanych w książce "Nowa nadzieja".

Zniszczenie Gwiazdy Śmierci przez Sojusz Rebeliantów zadało Imperium poważny cios. Ale Palpatine i Darth Vader przeżyli atak.
Luke Skywalker, Han Solo i księżniczka Leia muszą znów stawić czoło obu potężnym wrogom. Rebelianci nie są jednak jedynym zmartwieniem Palpatine'a. Imperialny szturmowiec Daric LaRone niespodziewanie przeciwstawia się władcy i nawołuje do buntu swoich towarzyszy. Wszyscy wypowiadają posłuszeństwo Imperium...


Pozostałe zapowiedzi na rok 2008 znajdziecie tutaj>>>.
KOMENTARZE (32)

Książki

Opis ''Legacy of the Force: Invincible''

2008-03-08 17:02:00 Wookieepedia

W dniu wczorajszym na stronach Wookieepedii pojawiła się rzecz bardzo interesująca. Jest to mianowicie opis ostatniego tomu serii "Dziedzictwo Mocy", zatytułowanego "Invincible". Książka ta za oceanem ukaże się już 13 maja, a jej autorem jest Troy Denning. Opis zawiera trochę spoilerów - przed którymi zawczasu ostrzegamy - a specjalnie dla Was przetłumaczony został przez FaultFett.

Wojna pomiędzy Sojuszem Galaktycznym i Konfederacją koreliańską zbliża się do punktu krytycznego. Los całej galaktyki zależy wyłącznie od tego, co wydarzy się w obrębie samotnej gromady asteroid. Na Nickel Jeden, bazie przemysłu zbrojeniowego Verpinów Jacen Solo gromadzi flotę, która może rozbić Koalicję Jedi - jednak nawet mając na usługach siły Resztek Imperium, Jacen może wkrótce przekonać się, że przecenił swoją potęgę...

Luke Skywalker jest świadom, że Jedi nie będą w stanie opuścić ukrytej bazy na Shedu Maad, dopóki Jacen Solo pozostanie żywy. Jeśli jednak Wielki Mistrz, skażony zabójstwem Lumiyi, Czarnej Lady Sithów, podąży na poszukiwania Jacena samotnie, może zostać zwiedziony przez ciemną stronę. Ukończywszy swe szkolenie u Boby Fetta, Jaina Solo zdaje sobie sprawę, że jest jedyną osobą zdolną pokonać brata. Postanawia dokończyć dzieło Mary Skywalker – nieświadoma, że Luke wykorzystuje swoje zdolności, aby tworzyć wokół jej osoby iluzję siebie samego. Podczas gdy flota Resztek ściera się z siłami Konfederacji i Mandalorian nad Nickel Jeden, główna bitwa wybucha na Shedu Maad. Jedynie śmiertelna konfrontacja Czarnego Lorda Sithów i Miecza Jedi może cofnąć widmo wojny...

KOMENTARZE (29)

Książki

Zmiany w planie wydawniczym Del Reya

2008-03-04 14:31:00 Amazon i Randomhouse

W ostatnich dniach nastąpiło kilka przesunięć w planach wydawnictwa Del Rey na rok 2008. Najsmutniejszy może się wydać fakt, iż żadna z dotychczas zapowiadanych książek nie wyjdzie wcześniej, a większość z nich się opóźni. Będzie tak z najbardziej przez fanów oczekiwanymi pozycjami: "The Force Unleashed", "Republic Commando: Order 66" oraz "Luke Skywalker and the Shadows of Mindor".

Nowe daty wydania powieści dla dorosłych prezentują się następująco:
 • 13 maja - "Legacy of the Force 9: Invincible", Troy Denning;
 • 24 czerwca - "Coruscant Nights 1: Jedi Twilight", Michael Reaves;
 • 19 sierpnia - "The Force Unleashed", Sean Williams (poprzednio 7 marca, a następnie 24 czerwca);
 • 26 sierpnia - "Coruscant Nights 2: Street of Shadows", Michael Reaves;
 • 16 września - "Republic Commando: Order 66", Karen Traviss (poprzednio 9 sierpnia);
 • 21 października - "Luke Skywalker and the Shadows of Mindor", Matthew Stover (poprzednio 30 września);
 • 28 października - "Coruscant Nights 3: Patterns of the Force", Michael Reaves.

  Jednak oprócz złych wieści, mamy także dobre. Mianowicie na stronach Amazon.com ukazały się zapowiedzi dwóch książek "Star Wars" o nieustalonych jeszcze tytułach. Autorką pierwszej z nich będzie znana już nam Karen Traviss, a sama powieść ukaże się już 29 lipca. Drugą natomiast napisze debiutująca w uniwersum Gwiezdnych Wojen Karen Miller, której dzieło ukaże się za oceanem 25 listopada. Obie pozycje wyjdą w miękkiej okładce, a ich objętość podano jako 272 strony.

  Na razie możemy tylko spekulować, ale być może ich akcja będzie powiązana z serialem "The Clone Wars", którego premiera zapowiadana jest na ten sam okres.

  Wszystkie nowe doniesienia postaramy się przekazywać na bieżąco.
  KOMENTARZE (23)
 • Loading..