TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Bliższe spojrzenie na ''Republic Commando: Order 66''

2008-04-29 23:25:00 StarWars.com

Kilka dni po zaprezentowaniu okładek do "Luke Skywalker and the Shadows of Mindor" oraz "Order 66", Oficjalna wypuszcza w końcu oczekiwany opis tej drugiej pozycji.

Wojny Klonów zbliżają się do swego punktu kulminacyjnego. W galaktyce opanowanej przez zdradę, komandosi, rycerze Jedi i cała Republika musi pożegnać się z dawnym życiem, zastąpionym przez nowe Imperium.

Po zawziętej walce, przedstawionej w trzech poprzednich tomach "Komandosów Republiki", Karen Traviss doprowadza swoją serię do spektakularnego zakończenia. Gdy przepełniona walkami epoka zbliża się do swojego nieuchronnego schyłku, nowa, druzgocąca siła szykuje się do zaskoczenia galaktyki. To właśnie ona wprawi w ruch zdarzenia, które zaważą na losach wielu i na całej historii.

Pomimo rychłego kresu Wojen Klonów nikt nie wie czy szczęście dopisze Wielkiej Armii Republiki (WAR), czy wojskom Separatystów. Jednak niezależnie od tego, kto odniesie ostateczne zwycięstwo, o najwyższe stawki walczą specjalistyczne jednostki klonów, takie jak Drużyny Omega i Delta, a także renegaci znani jako Null ARC.

Gdy siły Republiki rozciągnięte są do granic możliwości, a liczba ofiar wzrasta z każdym dniem, ostatnią rzeczą, o jakiej chcą słyszeć ci żołnierze jest wieść, że kanclerz Palpatine trzyma w rezerwie olbrzymie tajne armie klonów. Sierżant Skirata, mentor komandosów, nie ma zamiaru czekać bezczynnie aż Palpatine wyśle ich w bój, niczym owieczki na rzeź. Rozpoczyna więc tworzenie planu ucieczki komandosów spod skrzydeł WAR. Jednak jego wysiłki będą daremne dopóki nie znajdzie sposobu na zatrzymanie procesu przyspieszonego starzenia się klonów. Aby pokonać ten problem, potrzebuje pomocy Separatysty - naukowca o imieniu Ovolot Qail Uthan. Pewną przeszkodą okazuje się fakt, iż naukowiec ten zamknięty jest w więziennej fortecy WAR. Złapani w pułapkę zdradzieckich posunięć swoich przełożonych, żołnierze Null ARC wraz z komandosami rozpoczynają dramatyczną walkę o życie, wykorzystując w niej wszystko, czym tylko dysponują. Są zdecydowani na wydarcie zwycięstwa Separatystom i ocalenie galaktyki.

Jednak nawet najbardziej śmiercionośne bronie mogą okazać się niewystarczające w walce z widmami. Nic także nie powstrzyma apokaliptycznej grozy, która zostanie uwolniona gdy rozbrzmią słowa Palpatine'a: "Nadszedł czas. Wykonać Rozkaz 66." W wolnym tłumaczeniu oznacza to tylko tyle: Jedi próbowali zamachu stanu i trzeba ich wszystkich wystrzelać.

Ich wiara w Republikę i lojalność wobec rycerzy Jedi przechodzą największą próbę. Jak więc komandosi zareagują na najbardziej nikczemny rozkaz w historii galaktyki?

Dowiemy się tego z książki Karen Traviss "Republic Commando: Order 66", która w Stanach ukaże się już 16 września w twardej okładce. Powyżej raz jeszcze przedstawiamy okładkę narysowaną przez Grega Knighta, a zaprojektowaną przez Davida Stevensona.

Jak na razie nie ma żadnych informacji o terminie wydania tej powieści w Polsce.
KOMENTARZE (11)

Książki

Potwierdzona lista książek związanych z ''The Clone Wars''

2008-04-29 23:20:24 Oficjalna

Jak już wcześniej informowaliśmy The Penguin Group będzie wydawał książki bazowane na serialu „The Clone Wars”. Jest to pierwsza globalna licencja mająca tak szeroki zasięg. Układ pomiędzy Lucasfilm Ltd. i Pinguin Group to tak naprawdę, aż 3 porozumienia z: PG (UK), PG (USA) i Dorling Kindersley Publishing. W tym newsie pisaliśmy o ukazaniu się na Amazonie nowych pozycji książkowych. Nie znaliśmy jeszcze wtedy ich dokładnego opisu, ani wydawcy. Teraz, kiedy Oficjalna potwierdza, znaków zapytania jest znacznie mniej. Lista produktów poszczególnych wydawnictw prezentuje się następująco:

Grosset & Dunlap (USA)
The New Padawan (elementarz)
Battle at Teth (8 x 8 cali)
The Battle Begins (książka obrazkowa)
Intergalactic Adventure (księga zagadek)
Star Wars: The Clone Wars (powieść filmowa, wydana w Zjednoczonym Króletwie przez Puffin)
The Galactic Photobook

DK Publishing(USA i UK)
Clone Wars: The Visual Guide
Clone Wars: Ultimate Sticker Book
DK Reader Level 1: Watch Out for Jabba the Hutt (elementarz)
DK Reader Level 2: Anakin in Action (elementarz)
Funfax (tylko w Zjednoczonym Królestwie)

Puffin (UK)
Star Wars: The Clone Wars (powieść filmowa)

Ladybird (UK)
Press Out 'n' Build
Intergalactic Adventures Book (księga zagadek)
Prepare for Battle (księga zagadek)
Official Movie Storybook
Front Row Seat Storybook

Jak widać lista prezentuje się dość okazale. Myślę, że młodsi czytelnicy i fani Star Wars znajda na niej coś dla siebie. Wszystkie te cuda będą wydane w Stanach Zjednoczonych 26 czerwca, a w Zjednoczonym Królestwie 7 sierpnia. Pozostaje pytanie ile z nich i kiedy będzie wydanych u nas w Polsce.

Dodatkowo informujemy, że od dzisiaj jest dostępny 5 tom serii „Legacy of the Force: Sacrifice” w formie paperback. Czyli zwykłej papierowej książki. Wcześniej była to tylko i wyłącznie wersja hardcover (sztywna okładka). Więcej o samej książce możecie poczytać w tym miejscu.

KOMENTARZE (14)

Książki

Streszczenia ''Wygnania'' i ''Poświęcenia''

2008-04-29 20:35:00 Tłumacze i Amber

Już na czerwiec i sierpień wydawnictwo Amber zapowiedziało kolejne dwie książki z nowego cyklu "Dziedzictwo Mocy". Będą to "Wygnanie" Aarona Allstona oraz "Poświęcenie" Karen Traviss. Dla niecierpliwych, którzy nie mieli możliwości zapoznania się wersjami oryginalnymi tych dwóch książek, zamieszczamy dziś ich dwa krótkie streszczenia opracowane przez parę gwiezdnowojennych tłumaczy - Anię Hikiert i Andrzeja Syrzyckiego. Uwaga na spoilery!

 • Streszczenie "Wygnania"
 • Streszczenie "Poświęcenia"
  KOMENTARZE (8)
 • Książki

  „Zdrada” do pobrania za darmo!

  2008-04-29 07:41:53 TheForce.net

  Fani na całym świecie ze niecierpliwieniem czekają na dziewiąty tom serii: „Legacy of the Force - Invincible”, którego premiera będzie już za niecałe 2 tygodnie – 13 maja. Tymczasem Del Rey, wydawca serii i innych książek spod znaku Star Wars, udostępnił w sieci „Zdradę” – pierwszy tom „Dziedzictwa Mocy” za darmo! Książkę w formie pliku PDF, audio booku, czy po prostu eBooku można ściągnąć w prosty sposób. Wystarczy w okresie między godziną 9 29 kwietnia, a 13 maja wejść na oficjalną stronę serii ”Legacy of the Force” i kliknąć w napis free download! zamieszczony pod książką „Betrayal” w spisie widniejącym na dole.


  KOMENTARZE (16)

  Książki

  Nowa powieść Luceno?

  2008-04-27 12:02:21 TheForce.net

  Redaktorzy TheForce.net zauważyli, że pojawiła się w sieci zapowiedź nowego audiobooka autorstwa Jamesa Luceno, o tytule Sokół Millenium. Wyjście audiobooka jest zapowiadane na 30 grudnia bieżącego roku. Cena w wersji na CD będzie wynosić 39,95 $, a w wersji do ściągnięcia z internetu 20 $
  Do tej pory audiobooki towarzyszyły zawsze pozycjom wydawanym w formie książkowej, w związku z tym można przypuszczać, że tym razem będzie podobnie. Będziemy Was informować, jak tylko pojawi się więcej informacji na ten temat.

  Możliwe, że zapowiedź tej pozycji jest potwierdzeniem, iż nowy kontrakt książkowy dostał Del Rey - obecny wydawca Gwiezdnych Wojen za oceanem, a to jest pierwsza pozycja z tego kontraktu. Niemniej jednak, póki nie ma oficjalnych informacji na ten temat to, wciąż są to tylko spekulacje.
  KOMENTARZE (15)

  Książki

  Okładki filmowej powieści ''The Clone Wars''

  2008-04-27 01:44:05 Amazon

  Niedawno informowaliśmy was o nowych pozycjach książkowych, jakie wyda wydawnictwo Penguin Books z okazji premiery: „The Clone Wars”. Dzisiaj wiemy, co nieco więcej na ten temat. Na Amazonie pojawiły się okładki nowo planowanych pozycji. A są to:

  The Clone Wars – opowieść filmowa (Paperback)  The Clone Wars – opowieść filmowa (Hardcover)  Preper for Battle Activity Book (księga zagadek)


  Jak widać na załączonych obrazkach wersje okładek nie są jeszcze oficjalne, a co za tym idzie ostateczne, więc wszystko może ulec zmianie.

  Ponad to na Amazonie pojawiły się także inne pozycje spod znaku „The Clone Wars”. Są to raczej branżowe produkty, podobne do swoistej „Księgi zagadek”. Pierwsza z nich to powieść autorstwa Tracey West, która pisała wiele książek młodzieżowych, a więc można spodziewać się czegoś dla najmłodszych. Druga to foto album, redagowany przez Zacharego Rau, poświęcona filmowym pojazdom. Trzecia to książka fabularna, nieznanego jeszcze autora, prawdopodobnie Mayera Kirstena, albo Stevena Brezenoffa. Wszystkie te cuda będzie można nabyć już 26 czerwca. Żadna z nich nie ma jeszcze nadanego tytułu. Tym samym książkowe szaleństwo związane z powstawaniem serialu „The Clone Wars” rozpoczyna się na dobre.

  KOMENTARZE (31)

  Książki

  Okładki Luke Skywalker and Shadows of Mindor i RC: Order 66

  2008-04-25 14:16:38 ClubJade

  Redaktorzy serwisu ClubJade zauważyli pojawienie się w sieci okładek do dwóch nadchodzących pozycji ze świata Gwiezdnych Wojen.
  Pierwsza z nich jest okłądką do książki Luke Skywalker and the Shadows of Mindor autorstwa Matthew Woodring Stovera. Sama książka ukaże się za oceanem prawdopodobnie 21 października. Druga z okładek pochodzi z książki Republic Commando: Order 66 autorstwa Karen Traviss, która to ma wyjść 16 września.


  KOMENTARZE (42)

  Książki

  The Complete Star Wars Encyclopedia

  2008-04-23 22:16:48 ClubJade

  Jak już informowaliśmy w tym newsie, trwają obecnie prace nad nową encyklopedią poświęconą Gwiezdnym Wojnom. Z przyjemnością możemy zaprezentować już jak będzie wyglądała jej okładka.

  Przy okazji potwierdzona została data premiery encyklopedii, która jest planowana na 4 listopada.
  Przypomnijmy, że encyklopedia będzie liczyć 800 stron, a jej cena wynosić będzie 75 $.

  KOMENTARZE (21)

  Książki

  Coruscant Nights III: Patterns of Force - opóźnienie

  2008-04-23 03:48:00 Amazon

  Nie ma jeszcze żadnej w pełni oficjalnej informacji na ten temat, ale z dużą pewnością możemy stwierdzić już, że książka "Coruscant Nights III: Patterns of Force" Michaela Reavesa w planie wydawniczym Del Reya została przesunięta na 27 stycznia 2009. Informację tę zamieścił sklep internetowy Amazon. Bardziej martwić może natomiast całkowite usunięcie tej pozycji z katalogu Randomhouse. Miejmy nadzieję, że ostatecznie nie zostanie anulowana.

  Na różnych forach internetowych pojawiły się spekulacje, czy przesunięcie to nie jest spowodowane problemami zdrowotnymi autora cyklu. Spieszymy z wyjaśnieniem. Otóż, jakiś czas temu TheForce.Net poinformował o specjalnym wydaniu książki "InterWorld" (w polskiej wersji "InterŚwiat") napisanej właśnie przez Reavesa do spółki ze znanym i lubianym Neilem Gaimanem. Cały dochód ze sprzedaży tej specjalnej edycji ma być przeznaczony na walkę z chorobą Parkinsona Michaela Reavesa, a także na jego codzienne utrzymanie.

  Miejmy nadzieję, iż autor szybko wróci do zdrowia i pisania po przebytych zabiegach. Michaela Reavesa znamy przede wszystkim z cyklu "MedStar", a także z książki "Darth Maul - Łowca z mroku".

  Aby choć trochę poprawić wam humor, przekazujemy informację, iż do pana Andrzeja Syrzyckiego trafiła już kopia "Coruscant Nights I: Jedi Twilight". Pan Syrzycki prawdopodobnie weźmie się za tłumaczenie od razu po ukończeniu przekładu poprzedniej pozycji, a przygody Jaxa Pavana pojawią się w Polsce już w listopadzie (zaledwie pięć miesięcy po wydaniu w USA).

  Aktualnie plan wydawniczy za oceanem wygląda więc następująco:
 • 13 maja 2008 - "Legacy of the Force 9: Invincible", Troy Denning (twarda okładka);
 • 24 czerwca 2008 - "Coruscant Nights 1: Jedi Twilight", Michael Reaves (miękka okładka);
 • 29 lipca 2008 - niezatytułowana powieść z okresu Wojen Klonów, Karen Traviss (twarda okładka);
 • 19 sierpnia 2008 - "The Force Unleashed", Sean Williams (twarda okładka);
 • 26 sierpnia 2008 - "Coruscant Nights 2: Street of Shadows", Michael Reaves (miękka okładka);
 • 16 września 2008 - "Republic Commando: Order 66", Karen Traviss (twarda okładka);
 • 21 października 2008 - "Luke Skywalker and the Shadows of Mindor", Matthew Stover (twarda okładka);
 • 25 listopada 2008 - niezatytułowana powieść z okresu Wojen Klonów, Karen Miller (miękka okładka);
 • 27 stycznia 2009 - "Coruscant Nights 3: Patterns of the Force", Michael Reaves (poprzednio 28 października 2008) (miękka okładka).
  KOMENTARZE (9)
 • Książki

  "The Clone Wars" i inne książki dla młodzieży

  2008-04-08 11:24:25 Publishers Weekly

  Nadchodząca animacja "The Clone Wars" będzie jak to zwykle w przypadku Gwiezdnych Wojen wspomagana wielkim programem licencyjnym. Carol Roeder dyrektorka wydawnictw Lucasfilmu zdradziła, że tym razem główny nacisk będzie postawiony na dzieci: skupią się przede wszystkim na zainteresowaniu dzieci w wieku 6-12 lat, aczkolwiek z pewnością istotna też będzie grupa dorosłych fanów.

  Jak informowaliśmy niedawno młodzieżowymi książkami z SW zajmie się wydawnictwo Grosset & Dunlap. Skupi się ono wydawnictwach związanych z serialem: adaptacjach młodzieżowych, 8x8, foto książkach, i różnego rodzaju albumach, które zaczną ukazywać się już od 26 lipca. Później będą one wydawane jesienią, na bieżąco z serialem. Wśród innych licencjonobiorców nie zabraknie DK, który wyda zarówno przewodnik obrazkowy, jak i książeczkę z nalepkami, oraz kolorowanki i wiele innych. Dla starszych czytelników znajdą się książki Del Reya - jedna będącą adaptacją filmu i cztery zajmujące się serialem. Tu nieoficjalnie można mniemać, że autorką adaptacji filmowych „Wojen Klonów” będzie Karen Traviss, zaś książkami opisującymi serial zajmie się nowa autorka w świecie SW: Karen Miller. Choć oficjalnego potwierdzenia tych nazwisk wciąż nie ma, ale właśnie takie wpisy znajdują się w sklepie Amazon. Jak pisaliśmy Dark Horse wyda zarówno comiesięczny komiks jak i małe powieści graficzne. Dodatkowo możemy się też spodziewać albumu "Art Of the Clone Wars".

  A do tego wszystkiego klasyczna linia młodzieżowych Gwiezdnych Wojen będzie kontynuowana - Scholastic w przyszłym roku zaprezentuję zupełnie nową serię dla młodszych czytelników (i starszych fanów). Co ciekawe wciąż nie wiadomo czy licencję na normalne książki SW będzie miał nadal Del Rey, czy ktoś inny.
  KOMENTARZE (17)

  Książki

  ''Posłuszeństwo'' w księgarniach...

  2008-04-04 13:14:30

  Z przyjemnością informujemy, że w polskich księgarniach nakładem wydawnictwa Amber ukazała się właśnie najnowsza powieść Timothy'ego Zahna zatytułowana "Posłuszeństwo" (oryg. "Allegiance"). Tłumaczenie Andrzej Syrzycki, objętość 376 stron, a cena to 34,80 zł. Poniżej opis:

  Powieść, której akcja rozgrywa się krótko po wydarzeniach opisanych w książce "Nowa nadzieja".

  Zniszczenie Gwiazdy Śmierci przez Sojusz Rebeliantów zadało Imperium poważny cios. Ale Palpatine i Darth Vader przeżyli atak. Luke Skywalker, Han Solo i księżniczka Leia muszą znów stawić czoło obu potężnym wrogom. Rebelianci nie są jednak jedynym zmartwieniem Palpatine'a. Imperialny szturmowiec Daric LaRone niespodziewanie przeciwstawia się władcy i nawołuje do buntu swoich towarzyszy. Wszyscy wypowiadają posłuszeństwo Imperium...

  KOMENTARZE (31)
  Loading..