TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Okładka Coruscant Nights 3 - UPDATE

2008-07-30 10:59:11 ClubJade

Random House upublicznił okładkę do trzeciego tomu trylogii tworzonej przez Michaela Reavesa - Coruscant Nights 3: Patterns of Force. Okładka jest autorstwa Glena Orbika, czyli tego samego artysty, który tworzył okładki od poprzednich dwóch tomów.
Przypomnijmy, że Patterns of Forcce ma swoją premierę w USA zaplanowaną na 27 stycznia. Książka wyjdzie w miękkiej okładce, a jej planowana cena to 7.99$.

UPDATE (Burzol 31/07/2008 13:15):

Na oficjalnej pojawił się opis książki:

Po krwawej czystce Jedi przeprowadzonej przez Imperium, jeden samotny Rycerz wciąż walczy za ciemiężonych, nieświadomy, że wkrótce zostanie wplątany w bitwę przeciwko samemu Mistrzowi Ciemności.
W całej galaktyce Jedi schwycony jest Jedi martwym, nawet w najbardziej mrocznych zaułkach Coruscant, gdzie Rycerz Jedi Jax Pavan walczy z niesprawiedliwością i złem, wraz z pomocą zaradnego reportera Dena Dhura i sarkastycznego droida I-5YQ. Lecz Jax jest też zaangażowany w inną walkę – w odkrycie tajemnicy śmierci jego ojca i poznanie własnej przeszłości.
Jax Pavan wierzy, że I-5YQ chowa przed nim jakieś odpowiedzi, ale nie spodziewa się, że szokująca prawda może doprowadzić go wprost do spisku organizującego zamach na życie Imperatora Palpatine. Co gorsza nieustanne poszukiwania Jaxa przez Dartha Vadera wkrótce mają się zakończyć...sukcesem.
Przyszłość dla odważnego Jedi i jego dzielnych przyjaciół jawi się jako mroczna i bardzo krótka, bo przecież wszyscy wiedzą o najgorszej prawdzie ze wszystkich: tylko nielicznym udało się zmierzyć z Darthem Vaderem...i przeżyć, żeby to opowiedzieć.


Co ciekawe według oficjalnej ksiązka ma się pojawić w sklepach już w listopadzie, tymczasem zazwyczaj bardzo dobrze poinformowany Amazon, wciąż podaje jako datę premiery koniec stycznia. Tak czy siak, kiedy tylko książka pojawi się w księgarniach, poinformujemy o tym.
KOMENTARZE (25)

Książki

Wywiad z Karen Traviss

2008-07-28 23:09:49 RandomHouse

Na stronie wydawnictwa RandomHouse pojawił się wywiad z Karen Traviss dotyczący zarówno najnowszych powieści jak i planów na przyszłość. Fragmenty z tego wywiadu prezentujemy Wam poniżej.

  • Określenie, że książka The Clone Wars jest na podstawie filmu nie jest zbyt poprawne. Dokładniejszym byłoby powiedzenie, że jest ona bardzo luźno związana z filmem. Książka jest bowiem kompletnie innym produktem niż film. Czytelnicy oczekują od powieści o wiele głębszego i bardziej skomplikowanego dzieła niż widzowie od filmu. To co przekonuje bowiem ludzi w kinie nie zawsze działa tak samo gdy jest przeniesione na papier.
    Teraz, kiedy filmy są dostępne na dvd ludzie kupują książki aby przeżyć coś innego, niż to co mogą zobaczyć na ekranie. Nie chcą i nie potrzebują papierowej wersji filmu.

  • The Clone Wars nie jest kontynuacją serii Clone Wars, tylko dzieje się w podobnym okresie czasu. Ponieważ ten okres jest już dobrze znany to chciałam dać fanom coś czego jeszcze nie widzieli. Niektóre postacie – takie jak Jabba, Dooku czy Ventress - zostaną zatem pokazane z całkowicie nowej perspektywy i mogą być dużym zaskoczeniem dla czytelników.

  • Piszę trzy z pięciu książek z nowej serii, pozostałe dwie pisze moja przyjaciółka Karen Miller. Nasza współpraca daje mi dużo przyjemności, szczególnie, że mamy takie samo spojrzenie na pisanie – skupiamy się na postaciach. Spędziłyśmy wiele godzin na debatach telefonicznych na temat profili psychologicznych postaci – często rozmawiałyśmy o dziwnych godzinach z uwagi na różnice czasu, ponieważ Karen Miller mieszka w Australii a ja w UK.

  • Uważam, że książki powinny być zrozumiałe dla przeciętnego czytelnika. Nie musisz zatem zdać egzaminu z wiedzy o SW aby przeczytać The Clone Wars. Siła powieści nie leży bowiem w datach, długościach niszczycieli czy kolorach mieczy ale w postaciach.

  • W sercu wciąż jestem dziennikarką, z uwagi na to pisząc staram się nie brać stron. Prezentuję po prostu różne punkty widzenia. Gardzę binarnym sposobem myślenia – czerń lub biel, dobro lub zło, my lub oni, to jest niebezpieczne żądanie szybkich i prostych odpowiedzi na temat skomplikowanych spraw. Takie myślenie jest odpowiedzialne za większość cierpienia i przemocy na tym świecie i na pewno nie chcę go w książkach skierowanych do młodego czytelnika. Pomysł, że wszyscy Jedi są święci, czy wszyscy użytkownicy Ciemnej Strony straceni dla zła po prostu nie pasuje do tego jacy na prawdę są ludzie. To nie jest relatywizm moralny, to jest proste prezentowanie faktów czytelnikowi, tak aby sam mógł wyciągnąć wnioski. Nie daję odpowiedzi w książkach, a często ich nawet nie posiadam. Życie po prostu nie jest takie proste.

  • W swoich książkach będę wykorzystywała postać kapitana Rexa. Nie wiem jednak czy Karen (Miller) będzie również wykorzystywała go, jako, że staramy się nie pisać o tym samym. Rex jest dobrym dowódcą, który szybko uczy się o tym jaki jest świat w którym się znalazł i tak jak pozostałe klony nauczył się jak znaleźć swoją prywatną przestrzeń w której nie jest traktowany jak podczłowiek. Posiada dozę czarnego humoru. Rex lubi Anakina i jest wobec niego lojalny, gdyż postrzega go jako żołnierza – a Anakin traktuje swoich ludzi z szacunkiem – nie jak droidy. Rex jest typowym żołnierzem, dokonuje heroicznych czynów, jednakże nie postrzega siebie jako bohatera. Robi to dla kumpli, nie z uwagi na ideologię.

  • W najbliższej przyszłości całkowicie skoncentruję się na książkach wojskowych i politycznych. Bardzo przyjemnie mi się pracuje obecnie nad „Gears of War”. Kontynuuję serię „Republic Commando" w książkach "Imperial Commando". Czeka na mnie również kilak innych książek SW, w tym jedna z Boba Fettem. Piszę również serię będącą thrillerem politycznym skupiającym się na najemnikach – jest ona osadzona w niedalekiej przyszłości świecie stworzonym przeze mnie.

KOMENTARZE (19)

Książki

Star Wars: The Clone Wars: The Visual Guide

2008-07-18 14:11:04 StarWars.com

Oficjalna zareklamowała swój zupełnie przewodnik wydawnictwa DK: "Star Wars: The Clone Wars: The Visual Guide", którego autorem jest Jason Fry. Jest to przewodnik, który formatem przypomina trochę SW: The Ultimate Visual Guide, z tym, że dotyczy serialu i filmu "The Clone Wars". Przewodnik zawierać będzie szczegółowe informacje o bohaterach, złoczyńcach, technologiach i wydarzeniach, a wszystko to z pięknej jakości ilustracjami i dokładnymi opisami. W albumie znajdą się waleczni Jedi, mroczni Separatyści, niecni piraci, sprytni łowcy nagród, dziwne stwory, obcy kosmici i egzotyczne miejsca, nie zabraknie niczego.

Album, tak jak inne książki dotyczące "The Clone Wars", dostępny będzie od 26 lipca. Co więcej przy zamówieniu przez oficjalny sklep każdy otrzyma specjalną limitowaną edycję albumu z pięcioma dodatkowymi stronicami, oraz wkładką opisującą wszystkie miecze świetlne widziane w "Wojnach Klonów".
KOMENTARZE (7)

Książki

Nowa okładka ''Order 66''

2008-07-17 10:06:27 Random House

Dziś potwierdziły się wcześniejsze doniesienia, jakoby wydawnictwo Del Rey postanowiło zmienić okładkę czwartej części książkowej serii "Republic commando" autorstwa Karen Traviss pod tytułem "Order 66''. Pisaliśmy już o tej książce w tym miejscu, tam też można ujrzeć poprzednią wersję okładki. Powody zmiany nie są jasne, choć podejrzewać można, że poprzednia wersja była zbyt podobna do okładki adaptacji książkowej filmu ''The Clone Wars''.

Ocenę tej decyzji pozostawiamy drogim czytelnikom.

Przy okazji Random House zmienił dane drugiej książki z nowej serii ''Wojen Klonów'', a pierwszą książkę autorstwa Karen Miller, nadając jej podtytuł "Wild Space".
KOMENTARZE (14)

Książki

Karen Traviss o ''The Clone Wars''

2008-07-10 13:42:34 www.karentraviss.com

Na oficjalnej stronie Karen Traviss pojawiła się jej wypowiedź o książkowej adaptacji filmu ''Star Wars: The Clone Wars''. Najpierw przyznała, że będzie to 5-częściowa seria, że Traviss pisze trzy z nich. Dalej napisała:
Ponieważ film i serial będą dla młodszych, a ja pisuję fikcję dla bardziej dorosłych, więc możecie się domyśleć, że książki pokażą Wam rzeczy, których nie ujrzycie na ekranie. (...) Z kolei hardcover "Wojen Klonów" - będzie oparty na filmie, ale bardzo luźno oparty, więc nie ma się co dziwić, w tym cały pomysł - pojawi się już 26 lipca. Książka będzie pełna brudnych, niejednoznacznych, testujących charakter i stawiających pytania, bardzo wojskowych spraw, czyli dokładnie tego czego się po mnie spodziewacie. No i klony. Dużo klonów. Oraz postaci znanych z filmów, na które już zawsze będziecie patrzeć trochę inaczej.
Moja dobra koleżanka Karen Miller pisze dwie inne książki, ona również nie pisze przewidywalnych książek, więc przygotujcie się na serię, która da wam nowy świeży wgląd w Wojny Klonów.


Ponadto Karen dodała, że ma w planach różne nowe książki, nie tylko związane z SW. A jeśli już o innych jej książkach mowa, do końca sierpnia można ściągnąć po angielsku pierwszą książkę Traviss: "City of Pearl".
KOMENTARZE (27)

Książki

Fate of the Jedi - UPDATE

2008-07-08 16:56:56 ClubJade

Na Kanadyjskim Amazonie dostrzeżono nową książkę autorstwa Aarona Allstona, osadzoną w świecie Gwiezdnych Wojen. Jej tytuł brzmi Fate of the Jedi 1, a data premiery została zapowiedziana na 24 marca 2009. Jedynka umieszczona w tytule, wskazuje, że ta książka zapoczątkuje całą serię. Niestety na razie nie znamy żadnych informacji dotyczących tej pozycji, poza tym, że ma zostać wydana w twardej oprawie.

UPDATE (Freed 08/07/2008 16:56):
Jeden z czytelników forum oficjalnej zapytał Sue Rostoni o wysoką cenę tak krótkiej książki. Nadmieńmy, że Amazon wycenił ją na 27 dolarów za 256 stron. Sue odpowiedziała, że "nie mogą policzyć liczby stron w powieści, która nie została jeszcze napisana". To "jeszcze" może być najlepszym potwierdzeniem, że faktycznie podobny projekt jest w planach wydawniczych.
KOMENTARZE (31)

Książki

Książki dla dzieci związane z ''The Clone Wars''

2008-07-08 10:46:09 StarWars.com

Ukazała się zapowiedź sześciu książek przygotowanych przez wydawnictwo Penguin Group, przeznaczonych dla młodszego czytelnika związanych z premierą nowych "Wojen Klonów":

The Battle Begins - to twardookładkowy album, który zawiera różne zdjęcia z filmu kinowego, tym samym opowiadając wszystkie wydarzenia filmowe.

Star Wars: The Clone Wars - czyli młodzieżowa adaptacja książkowa kinowego filmu TCW, którą napisze Tracey West.

The Galactic Photobook - czyli album zawierający informacje o bohaterach, droidach, statkach i lokacjach jakie znajdą się w „Wojnach Klonów”, zarówno w filme jak i serialu.

Battle at Teth - Wojna między Republika Galaktyczną, a Separatystami rozwija się na coraz więcej miejsc w galaktyce. Na planecie Teth jeden odważny kapitan klonów prowadzi swoje oddziały przeciwko przewyższającym siłom wrogiej armii droidów. Oto jego historia.

The New Padawan - nowo mianowany, nareszcie pełnoprawny Rycerz Jedi Anakin Skywalker dawno już przestał być padawanem. Jednak na scenie pojawia się zupełnie nowy padawan, który może być dla Rycerza znacznie trudniejszym problemem niż wszelkie inne próby. Książkę napisał Eric Stevens.

Intergalactic Adventure Activity Book - fani "Wojen Klonów" mogą przeżyć swoją własną galaktyczną przygodę z tą książką pełną różnych zagadek, rebusów, gier i naklejek.

Wszystkie książki ukażą się USA już 26 lipca.
W chwili obecnej nie ma żadnej informacji czy te książki ukażą się w Polsce.
KOMENTARZE (5)

Książki

Okładka ''Star Wars: The Clone Wars''

2008-07-05 10:15:02 Random House


Dom wydawniczy Random House zaprezentował okładkę książkowej wersji filmu "The Clone Wars" autorstwa Karen Traviss. Książka wydana w twardej okładce będzie miała 272 strony, ukaże się w sprzedaży 26 lipca.
Przypomnijmy, że cała seria oparta o TCW będzie miała 5 tomów, pisana będzie na zmianę przez Karen Traviss i Karen Miller. Druga książka z serii ukaże w mniej więcej grudniu.
KOMENTARZE (21)

Książki

Star Wars Frames

2008-07-04 13:12:59 StarWars.com

Już na początku przyszłego roku będzie można kupić nowy ekskluzywny zestaw albumów pod tytułem " Star Wars Frames", które mają zawierać aż 1416 klatek z sześciu naszych ulubionych filmów. Jak zapewnia wydawca Insight Editions wszystkie ujęcia osobiście wybrał sam George Lucas. Sześć tomów oprawionych w skórę zawierać będzie niemal 50-centymetrowe zdjęcia, a całość będzie można przechowywać w pięknym drewnianym pudełku opatrzonym medalionami z mistrzem Yodą i mrocznym Darthem Vaderem. Ponadto w opakowaniu znaleźć się powinien ekslibris podpisany przez George’a Lucasa.
Należy się jednak spieszyć, ponieważ albumy te zostaną wydane tylko w ilości 1138 kopii. Ciekawe czemu tylko tyle.

KOMENTARZE (14)

Książki

Książkowe zamieszanie

2008-07-02 23:57:00

I choć ciągle nie wiadomo nic na temat nowego kontraktu, a nawet kontraktów, coraz więcej wiemy o nowych książkach po roku 2008.

Otóż wiadomo, że kontrakt Del Reya na książki związane z TCW ma opiewać na 5 powieści, będących adaptacją (filmu w pierwszym przypadku) i prawdopodobnie serialu w pozostałych 4. Pierwszy, trzeci i piąty tom napisze Karen Traviss, drugi i czwarty Karen Miller.

Z drugiej strony na forum oficjalnej miesza również Sue Rostoni, która po pierwsze stwierdziła, że według jej harmonogramu 3 tom Coruscant Nights ma się ukazać w tym roku. Dodatkowo potwierdziła zamiane miejscami Shadows of Mindor i Millennium Falcon. Luceno ponoć skończył już swoją robotę, podczas gdy Stover nadal ma problemy.

Tymczasem w styczniu ma się ukazać ksiażka "Rebel Force" wydawnictwa Scholastic. Obecnie nie wiadomo, czy to ma być nowa seria (po Last of the Jedi) czy kolejna pojedyncza książka.

A na sam koniec kolejna nowość. Na 24 marca na Amazonie jest zapowiedziany nowy hardcover Aarona Allstona pt. Fate of the Jedi 1 - co to będzie? Jakieś niecałe 300 stron i Del Rey. Nic więcej nie wiadomo.

Pozostaje nam poczekać jedynie na oficjalne zapowiedzi.
KOMENTARZE (0)
Loading..