TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Sue Rostoni rozpisuje się o książkach

2008-09-30 11:24:30 Star Wars Blogs

Sue Rostoni na swoim blogu na oficjalnej przedstawiła plan wydawania książek na najbliższe trzy lata. O planie pisaliśmy już tutaj, więc teraz przedstawimy tylko nowe informacje:

W listopadzie ukaże się drugi tom nowej serii Clone Wars pod tytułem "Wild Space", autorstwa Karen Miller, książka opowie o przygodach Obi-Wana Kenobiego i Baila Organy, a głównie będzie miała miejsce w...kosmosie. Prace nad okładką trwają właśnie w tej chwili.

Pierwszy tom "Fate of the Jedi" pod tytułem "Outcast" pojawi się 7 kwietnia 2009, o całej serii pisaliśmy tutaj, natomiast to co dziś wiemy o pierwszej książce serii to, że opowiadać ma o tym, jak Luke i Ben usiłują powtórzyć wcześniejsza podróż Jacena, mając nadzieję na odkrycie wszystkich różnych grup korzystających z Mocy, które w jakiś sposób zdołały przeciągnąć go na Ciemną Stronę.

Horror Joe Schreibera wyznaczony na listopad 2009 będzie się dział między "Nową nadzieją", a "Imperium kontratakuje".

Trzecia część serii drogi Dartha Bane'a nie została zaplanowana i zaprojektowana przez redaktorki, więc można podejrzewać, że Drew Karpyshyn dostał dosyć dużo wolności przy jej pisaniu.

Akcja książki Paul Kempa, która zapowiedziana jest na początek 2010, w zasadzie zaczyna się podczas...Wielkiej Wojny Nadprzestrzennej, czyli wydarzeń znanych z komiksów serii "Opowieści Jedi". Jednakże wiemy, że potem akcja książki powinna się przenieść w czasy Dziedzictwa Mocy, ponieważ autor wyznał, że jedną z głównych postaci jego opowieści będzie...Jaden Korr, bohater gry "Jedi Academy".

Zaplanowana na październik powieść w grubej okładce autorstwa Alex Irvine to jednoczęściowa opowieść o...Nomi Sunrider.

W czerwcu 2011 pojawi się książka autorstwa Michaela Reavesa i Mayi Kaathryn Bohnhoff, która opowie o obiecującej gwieździe holonetu, która zmaga się z życiem podczas wczesnych dni Rebelii.

Temat na forum.
KOMENTARZE (17)

Książki

Fate of the Jedi: szczegóły na temat serii

2008-09-29 11:41:00 TheForce.Net

Pojawiło się kilka informacji na temat nowej serii książkowej Fate of the Jedi. Oficjalny katalog wydawnictwa Random House tak mówi o tej serii:
"Fate of the Jedi" zaprezentuje wspaniałą historię z heroicznymi rolami naszych ulubionych charakterów: Hana Solo, Luke'a Skywalkera, Lei Organa Solo, oraz ich dzieci Spoiler: Bena Skywalkera i Jainy Solo. Koniec spoilera Podczas gdy Luke i Ben wyruszają w podróż ich życia pełną odkryć i niebezpieczeństw, przeszkód i wygranych, pozostali muszą radzić sobie z następstwami strasznej wojny domowej, która wstrząsnęła galaktyką w Dziedzictiwe Mocy.

Tymczasem autorka Christine Golden podzieliła się na swym blogu wrażeniami na temat serii. Po pierwsze wspomniała mimochodem, że Karen Traviss prawdopodobnie początkowo była wyznaczona do współtworzenia serii FotJ, ale musiała z niej zrezygnować, z powodu nadmiaru obowiązków. Golden jest bardzo szczęśliwa, że może pisać książki w świecie SW, chwali sobie pracę z Shelly Shapiro, oraz wszystkimi pracownikami Lucasfilm, którzy wprowadzali ją w meandry EU. Przyznała, że cieszy się z pracy z pisarzami doświadczonymi w pisaniu powieści dziejących się w świecie Gwiezdnych Wojen, wyjaśniła, że ona, Allston i Denning spotkali się w marcu i wtedy ustalono główne założenia fabularne całej serii. Ma być ciekawie, jak tajemniczo mówi autorka: "jest kilka wspaniałych rzeczy, którymi się z wami podzielimy".

Przypomnijmy, że dziewięciotomowa seria Fate of the Jedi w całości będzie się ukazywać w twardych okładkach, a pierwszy tom pod tytułem "Outcast", napisany przez Aarona Allstona, ukaże się w USA 24 marca.

Temat na forum.
KOMENTARZE (13)

Książki

Tydzień Wojen Klonów: Książki, książeczki itp.

2008-09-25 23:04:09Nie powinien nikogo dziwić fakt, że przy okazji nowych filmów na rynek wypuszczono mnóstwo publikacji związanych z serialem. Jest tego tyle, że łatwo się w tym wszystkim pogubić, dlatego trzeba to wszystko w jakiś sposób usystematyzować.

Na początek Del Rey. Na razie zapowiedziano pięć książek dla dorosłych, autorstwa Karen Traviss i Karen Miller. Pierwsza - The Clone Wars Karen Traviss już się ukazała. Jest adaptacją powieściową filmu. Następna – „Wild Space” Karen Miller ukaże się w listopadzie, kolejna „No prisoners” Karen Traviss w maju 2009. Dwie pozostałe napisze Karen Miller, ale nie znana jest jeszcze dokładana data ich publikacji. W planach Del Rey ma także wydać „The Art of Star Wars: The Clone Wars” – ale ta pozycja nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona.

Dark Horse także rozpoczął już swój tryb wydawniczy. Na razie powinniśmy mieć już dostępny pierwszy numer kwartalnika, oraz pierwszy numer serii miesięcznej. Kolejne są w planach.

Jednak, to co nas najbardziej ciekawi, to cała masa publikacji młodzieżowych, których jest najwięcej i które najtrudniej ogarnąć. .
The Clone Wars to adaptacja młodzieżowa filmu, napisana przez Tracy West. Wydane przez Grosset & Dunlap.
Battle at Teth to kolejna adaptacja młodzieżowa filmu, tym razem fragmentaryczna, napisana przez Krsiten Mayer. Wydane przez Grosset & Dunlap.
The New Padawan to kolejna adaptacja młodzieżowa filmu, tym razem fragmentaryczna skupiająca się na pierwszym spotkaniu Ahsoki i Anakina, napisana przez Erica Stevensa. Wydane przez Grosset & Dunlap.
”The Battle Begins” napisana przez Roba Valios to z kolei książeczka z obrazkami, wydana w twardej oprawie skupiająca się na walce z Sithami
The Galactic Photobook to jeden z wielu przewodników zawierający zdjęcia z filmu/serialu. Wydane przez Grosset & Dunlap.
Official Movie Storybook to książeczka w stylu „Opowieść obrazkowa”, tym razem w nieco zmienionej formie. Wydane przez Grosset & Dunlap.
Intergalactic Adventures to jedna z wielu książeczek zawierających zabawy dla dzieci (malowanki, zagadki itp.). Wydane przez Grosset & Dunlap.
Press Out ‘n’ Build to kolejna z wielu książeczek zawierających zabawy dla dzieci. Tym razem można z niej zbudować trzy trójwymiarowe modele. W USA zostanie wydane to pod tytułem „Paper Model-Making Kit”. Wydane przez Grosset & Dunlap.
”Operation: Huttlet” której autorem jest Steel Tyler Filipek ukaże się dopiero w październiku (wyd. Grosset & Dunlap).
”The Way of the Jedi” której autorem jest Jake T. Forbes, ma być pierwszą z serii. Całość jest też opatrzona tytułem „Decide your destiny”, który może sugerować, że to jest to książeczka z wieloma możliwymi ścieżkami czytania. Zgodnie z informacjami umieszczonymi na stronie autora, będzie to jedyna pozycja z własnymi postaciami, w tym nieokreślonym padawanem, z którym czytelnik ma się identyfikować. Ukaże się dopiero w październiku (wyd. Grosset & Dunlap).
”Meet Ahsoka Tano” Kristin Mayer. Zapewne znów fragmenty filmu serialu. Ukaże się dopiero w październiku (wyd. Grosset & Dunlap).
” Sticker Storyteller” Roba Voloisa. Prawdopodobnie przewodnik z naklejkami. Ukaże się dopiero w październiku (wyd. Grosset & Dunlap).
” Ambush” Zachary’ego Rau. Ukaże się w lutym. (wyd. Grosset & Dunlap).
” Grievous Attacks!” różnych autorów. Ukaże się w lutym. (wyd. Grosset & Dunlap).
” Bombad Jedi” – Rob Valios. Krótka książeczka dla dzieci. Ukaże się w lutym. (wyd. Grosset & Dunlap).
” Jedi Adventure” – Rob Valios. Krótka książeczka dla dzieci. Ukaże się w lutym. (wyd. Grosset & Dunlap).
First Row Seat to odpowiednik fotokomiksu, wydany jedynie w Wielkiej Brytanii. Wydane przez Grosset & Dunlap.
„Prepare for Battle!” – książeczka dla dzieci. Wydana tylko w Wielkiej Brytanii. (wyd. Grosset & Dunlap).
„Yoda’s Mission"><” – książeczka dla dzieci. Ukaże się w lutym tylko w Wielkiej Brytanii. (wyd. Grosset & Dunlap).
„The Dark Side"><” – książeczka dla dzieci. Ukaże się w lutym tylko w Wielkiej Brytanii. (wyd. Grosset & Dunlap).
„Galactic Force"><” – książeczka dla dzieci. Ukaże się w lutym tylko w Wielkiej Brytanii. (wyd. Grosset & Dunlap).
The Ultimate Sticker Book - książeczka z naklejkami. Wydane przez DK w UK, w USA dopiero w lutym.
The Visual Guide - słownik obrazkowy. Wydane przez DK.
Funfax - notatnik. Wydane przez DK – tylko UK.
Watch Out For Jabba the Hutt - książeczka dla dzieci. Wydane przez DK.
Anakin in Action- książeczka dla dzieci. Wydane przez DK.
Star Wars: The Clone Wars 2009 Calendar Wyd. Trends.
„Force of Darkness"><” – książeczka dla dzieci. Wyd. DK – luty 2009.
„Padawan in Training"><” – książeczka dla dzieci. Wyd. DK – luty 2009.
„The Ultimate Battle Sticker Collection"><” – książka z naklejkami. Wyd. DK – lipiec 2009 - niepotwierdzone.
„Ultimate Battles"><” – książka z naklejkami. Wyd. DK – lipiec 2009 - niepotwierdzone.
„Sticker, coloring and activity"><” – książeczka dla dzieci do zabaw (malowanki, naklejki itp). Wyd. Dalmatian Press.
„Paint with water - book to color"><” – książeczka dla dzieci do zabaw (malowanki itp). Wyd. Dalmatian Press. Z tej serii wydano jeszcze „The Dark Side Scratch n Color”, „May The Force Be With You to Color with Light Saber Pen”, „Jedi Forces Big Best Book to Color With Stickers”, „Troopers Sticker Play Book to Color”


Z pewnością tego będzie jeszcze więcej. Na koniec jeszcze jedna rzecz, darmowe opowiadanie udostępnione przy okazji „Wojen Klonów” o kapitanie Foxie. Można je pobrać stąd: OutFoxed.

Wszystkie atrakcje Tygodnia Wojen Klonów znajdziecie tutaj.
KOMENTARZE (12)

Książki

Joe Shreiber napisze horror w odległej galaktyce

2008-09-23 00:48:43 EU Cantina

Sporo ostatnio wiadomości o nowych książkach. Pisaliśmy już, że niejaki Joe Schreiber ma zająć się książką z SW. Jak się okazało jest to pisarz zajmujący się głównie powieściami grozy, na świecie znany przede wszystkim z książki "Chasing the Dead". Niedawno oznajmił on na swoim blogu, że ma w planach napisanie książki dziejącej się w świecie Star Wars. Będzie to pierwszy horror w Gwiezdnych Wojnach. Książka zaplanowana jest na listopad 2009 i jak sam autor zapowiada ma być bardzo straszna.
Niestety w tej chwili Schreiber nie może zdradzić nic więcej na temat swojej książki.

Temat na forum.
KOMENTARZE (22)

Książki

Plan wydawniczy na lata 2009-2011

2008-09-19 13:08:42 StarWars.com

Oficjalna ujawniła kolejne informacje dotyczące nowego kontraktu książkowego, o którym informowaliśmy tutaj. Tym razem są to trochę bardziej szczegółowe informacje odnośnie najbliższych trzech lat.

2009
W kwietniu powinien wyjść w twardej oprawie (cała seria ukaże się w twardych oprawach) pierwszy tom serii Fate of the Jedi pt. Outcast, napisany przez Aarona Allstona. Jego akcja osadzona będzie w dwa lata po wydarzeniach z serii Dziedzictwo Mocy.

Również na wiosnę ukaże się wydana w miękkiej oprawie książka Elanie Cunningham pt. Blood Oath. Jednym z bohaterów książki, której akcja dzieje się również niedługo po Dziedzictwie Mocy będzie Spoiler: Zekk Koniec spoilera.

Latem ukazać się ma druga książka z serii Fate of the Jedi o tytule Enigma, tym razem autorstwa Christie Golden.

Również latem ukażą się dwie książki Karen Traviss. Pierwsza z nich o tytule 501st będzie rozpoczynała nową serię Imperial Commando , seria wydana ma zostać w całości w miękkich oprawach. Druga z książek to No Prisoners - trzeci w kolejności tom The Clone Wars.

Na jesień zobaczymy trzecią książkę z serii Fate of the Jedi, autorstwa Troya Denninga.

W zimie czekać będzie na nas nowa książka autorstwa Joe Schroeibera, o której nic na razie poza autorem nie wiadomo. Również powinniśmy wtedy otrzymać czwartą książkę z serii The Clone Wars autorstwa Karen Miller oraz przewodnik po wszystkim co jest związane z Darthem Vaderem.

2010
Rok 2010 rozpocznie się od wydania w twardej oprawie trzeciej części Dartha Bane’a autorstwa Drew Karpyshyna oraz czwartego tomu Fate of the Jedi pisanego przez Aarona Allstona. Jeszcze przed końcem zimy powinniśmy ujrzeć również książkę Paula Kempa, która ma wyjść w miękkiej oprawie.

Wiosną, w ramach upamiętnienia 30 rocznicy wyjścia Imperium kontratakuje, ukaże się The Making of the Empire Strikes Back przygotowywane przez J.W. Rinzlera. Z powieści powinniśmy zobaczyć piątą część Fate of the Jedi Christie Golden.

Lato to powrót Karen Traviss wraz z kolejnym tomem Imperial Commando oraz Karen Miller z ostatnim tomem The Clone Wars. Zgodnie z planem w sklepach powinien się ukazać również szósty tom Fate of the Jedi Troya Denninga.

Na jesień 2010 roku zapowiedziana jest powieść Alexa Irvina osadzona w czasach starożytnych Rycerzy Jedi, powieść ma wyjść w twardej oprawie. Przed końcem roku powinna ukazać się jeszcze siódma część Fate of the Jedi Aarona Allstona. Również jesienią ma się ukazać książka (nie będąca powieścią) Bonnie Burton.

2011
W 2011 zobaczymy ósmy i dziewiąty tom Fate of the Jedi (odpowiednio pisany przez Christie Golden i Troya Denninga) i tym samym pożegnamy się z tą serią. Karen Traviss ma w planach wypuszczenie na rynek w miękkiej oprawie książki o Boba Fettcie, natomiast Michael Reaves i Maya Kaathryn Bohnhoff napiszą razem nową powieść – o której nie wiadomo wiele więcej niż to, ze również ma się ukazać w miękkiej oprawie. Zgodnie z zapowiedziami ukazać się powinno w tym roku również kilka przewodników, jednakże nie zdefiniowano jeszcze dokładnie czego będą dotyczyć.

Podane powyżej plany mogą ulec zmianie w zależności od wielu czynników, będziemy starali się Was jednak o wszystkim na bieżąco informować.
KOMENTARZE (18)

Książki

Nowe książki, nowy autor

2008-09-16 10:50:23 clubjade.net

Jeszcze nie ostygły emocje po ogłoszeniu przez Del Rey przedłużenia licencji z Lucasfilm, a już pojawiają się kolejni autorzy, którzy potwierdzają swój udział w uniwersum Star Wars.

Po pierwsze dobrze znany polskim czytelnikom, ale i graczom Drew Karpyshyn oznajmił na swoim blogu, że będzie pracował nad trzecią częścią przygód Dartha Bane’a. Nawet sam autor nie wie jeszcze nic więcej o książce, ale ta przewidziana jest ponoć na rok 2010, więc ma jeszcze czas.

Również w 2010 roku pojawi się książka zupełnie nowego autora, zajmującego się wcześniej książkami z serii Forgotten Realms, a jest nim Paul S. Kemp. Nie zatytułowana jeszcze książka będzie dziać się po serii Dziedzictwo Mocy i będzie pojedynczą historią jednego z Jedi, postaci, która od dawna przewijała się we wcześniejszych książkach, ale nigdy nie została poszerzona jej historia. Taką właśnie postać wydawnictwo wybrało na własne życzenie autora.

Ponadto o swojej książce wypowiedziała się też krótko Elaine Cunningham. "Blood Oath" będzie ulokowana po Dziedzictwie Mocy, będzie pojedynczą historią, która dzieje się podczas wcześniejszych wydarzeń serii Fate of the Jedi. "'Krwawa przysięga' to wielka przygoda przyćmiona polityczną intrygą, z lekką dawką humoru, a może i nutą romansu."
KOMENTARZE (16)

Książki

Del Rey przedłużył kontrakt do końca 2013 roku!

2008-09-12 20:35:00 StarWars.com

Jak donosi oficjalna, dotychczasowy wydawca książek spod znaku "Star Wars" - firma Del Rey - przedłużył umowę z LucasBooks do końca roku 2013. Wraz z nowym kontraktem ogłoszone zostały plany na publikację czterdziestu pięciu gwiezdnowojennych nowości, z czego trzydzieści pięć to będą powieści, a kolejne dziesięć to różnej maści przewodniki i albumy.

Wśród tytułów planowanych na rok 2009 są pierwsze trzy części nowej, dziewięcioksiążkowej serii, mającej miejsce bezpośrednio po "Dziedzictwie Mocy". Mowa tu oczywiście o "Fate of the Jedi", której autorami będą Aaron Allston, Christie Golden oraz Troy Denning. Seria startuje już w kwietniu 2009, a autorem pierwszego tomu - "Outcast" - będzie Aaron Allston. Cały cykl zakończony zostanie w ciągu trzech lat i będzie pierwszym gwiezdnowojennym cyklem wydanym w całości w twardych okładkach. W dalszych planach jest także The Making of The Empire Strikes Back" - przewodnik, który ukazać się ma w roku 2010, a jego premiera ma być powiązana z trzydziestą rocznicą filmu "Imperium kontratakuje".

Wiadomość o nowej umowie nie podaje więcej konkretnych zapowiedzi. Nie wiemy w jakich erach umieszczone zostaną pozostałe z 35 pozycji, czy kto będzie ich autorem. Można natomiast przypuszczać, że oficjalna będzie stopniowo rozwiewała wszystkie wątpliwości już w najbliższym czasie. O wszystkim będziemy informować na bieżąco.
KOMENTARZE (27)

Książki

Nowinki książkowe

2008-09-09 10:36:04 ClubJade

Oficjalna potwierdziła tytuły drugiego i trzeciego tomu serii The Clone Wars. Tak jak już informowaliśmy będzie to odpowiednio Wild Space oraz No Prisoners. Wraz z tą informacją otrzymaliśmy jednak nowe wieści dotyczące piątego tomu. Karen Traviss, która miała go napisać musiała się wycofać z tego projektu, z uwagi na zbyt duży natłok obowiązków. W związku z tym piąty tom serii napisze Karen Miller.

W tym newsie wspominaliśmy o tym, iż za kilka miesięcy w sprzedaży ma się ujrzeć nowa seria firmy Scholastic osadzona w świecie Gwiezdnych Wojen - Rebel Force. Jak się okazuje, również przy tej serii dokonano zmiany autora. Nie znanego szerzej Alexa Wheelera zmieniono na Robin Wasserman. Jest to autorka, która ma doświadczenie przy pracy nad książkami dla dzieci i młodzieży. Ma w dorobku książki związane z takimi seriami jak: Seven Deadly Sins, Chasing Yesterday czy Scooby-Doo.
KOMENTARZE (10)

Książki

Kilka zapowiedzi książkowych

2008-09-05 17:23:50 Del Rey Online

Kilka ciekawostek książkowych:

Jak informowaliśmy już wcześniej, w listopadzie ukaże się drugi tom serii książkowej opartej na nowych animowanych Wojnach Klonów. Drugi tom napisze Karen Miller, a zatytułowany jest "Wild Space". Z kolei niedawno w księgarni Amazon, a niedługo później na stronie wydawnictwa potwierdzono, że trzecia książka nowej serii Clone Wars będzie miała podtytuł "No Prisoners". Tę książkę napisze Karen Traviss.

Tymczasem na stronie wydawnictwa Deyl Rey pojawiła się zapowiedź zupełnie nowej książki pod tytułem "Star Wars: Blood Oath", której autorką ma być ponoć...sama Elaine Cunningham, słynna ze swojej poprzedniej książki - "Mrocznej podróży", która była częścią serii Nowa Era Jedi. Ksiązka ma mieć 352 stron i ukazać się w miękkiej okładce w kwietniu 2009.

Na zakończenie miło nam poinformować, iż ksiązka "The Force Unleashed" autorstwa Seana Williamsa stała się w USA bestsellerem, znalazła się na listach sprzedaży zarówno w piśmie Publishers Weekly, jak i w najsłynniejszej z nich: w New York Timesie.
KOMENTARZE (10)
Loading..