TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Nowy, nieco zmieniony tytuł horroru SW

2009-02-27 23:33:07 eucantina i starwars.com

Dziś na stronie eucantina.net ukazała się informacja, że tytuł powieści Joe Schreibera będzie składał się z dwóch słów. W związku z tym ujawniono nową okładkę. Oto ona:Na forum strony oficjalnej Sue Rostoni odniosła się do opublikowanego przez Amazon.co.uk opisu fabuły. Okazało się, iż została tam umieszczona nie zatwierdzona oficjalnie wczesna wersja, która zepsuła niespodziankę dotyczącą dwóch występujących tam znanych postaci, zwłaszcza iż nie miały one być głównymi bohaterami. Zaś na stronie starwars.com ukazał się niedawno już oficjalny opis:

Spoiler:Od pierwszego pojawienia się Dartha Vadera w czwartym epizodzie SW fani dowiedzieli się jak to jest czuć strach - i pokochali to uczucie. Jednak nigdy wcześniej książki i komiksy nie odważyły się pokazać prawdziwego horroru... aż do teraz.

Kiedy imperialny statek więzienny "Purge" psuje się w niezbadanej części kosmosu, jedyna nadzieja jego załogi to dryfujący w przestrzeni stary gwiezdny niszczyciel, który wydaje się opuszczony. Kiedy część załogi zostaje wysłana na jego pokład po części do naprawy "Purge", wraca tylko połowa z nich - a wraz z nimi pojawia się śmiertelny wirus, który w ciągu kilku godzin zabija niemal wszystkich na pokładzie barki. A śmierć jest dopiero początkiem.

Stary niszczyciel nie jest bowiem opuszczony. Umarli powstają, bezduszni, niepowstrzymani i głodni....
Koniec spoilera.

"Death Troopers" pojawią się na półkach księgarni w USA 13. października w twardej oprawie, zaś miesiąc później w Anglii książkę nabyć będzie można w okładce miękkiej.

Temat na forum.


KOMENTARZE (31)

Książki

Zapowiedź nowej książki o Vaderze

2009-02-25 21:52:03 Becker&Mayer

Wydawnictwo Becker&Mayer ujawniło tytuł i opis książki jaka pojawi się w październiku 2009 roku, traktującej o Vaderze. Nie będzie to jednak powieść, a bardziej przewodnik po postaci Dartha, zarówno w świecie rzeczywistym jak i w uniwersum SW. Oto treść zapowiedzi:

Powstała na licencji Lucasfilm książka będzie zawierała informacje o historii, legendzie i wpływie Dartha Vadera na kulturę. Od wczesnych projektów George'a Lucasa w filmach oryginalnej trylogii do komiksów i książek; od pojawienia się tej postaci od reklam począwszy na pościeli skończywszy, wydawnictwo zaprezentuje kompletny wizerunek i spojrzenie na Vadera. Zawierać będzie elementy zarówno narysowane na papierze jak i wyjmowane. Ujrzymy nie publikowane dotąd szkice koncepcyjne, rzadkie materiały promocyjne, otrzymamy przegląd wczesnych komiksów, gier, figurek, plakatów filmowych itp.

Ów przewodnik nosił będzie tytuł: Darth Vader: The Dark Lord and His Universe. Napiszą go Pete Vilmur i Ryder Windham, wydany zostanie przez Random House, a cena podana na stronie Becker&Mayer to 60 dolarów.


KOMENTARZE (22)

Książki

''Piekło'' w sprzedaży

2009-02-23 20:55:29 Lord Sidious

Pod koniec zeszłego tygodnia w naszych rodzimych księgarniach pojawiło się Dziedzictwo Mocy 6: Piekło. Zgodnie z planem książka została wprowadzona do sprzedaży 19 lutego. A oto i opis „Piekła”:

Jacen Solo chce przejąć kontrolę nad Zakonem Jedi. Jest przekonany, że tylko on może uratować galaktykę i nie cofnie się przed niczym, nawet przed zgładzeniem własnych rodziców. Luke musi podjąć jedną z najtrudniejszych decyzji w swoim życiu: czy stanąć po stronie Jacena, czy wystąpić przeciwko niemu i Galaktycznemu Sojuszowi, który sam tworzył...

Książkę można nabyć za 29,80 złotych. Liczy ona 288 stron, a jej autorem jest Troy Denning. Tłumaczeniem zajął się niezastąpiony Andrzej Syrzycki.

Temat na forum
KOMENTARZE (23)

Książki

Fabuła "Darth Bane: Dynasty of Evil" ujawniona

2009-02-20 08:50:03 strona oficjalna

Strona oficjalna starwars.com ujawniła fabułę trzeciego tomu "Dartha Bane'a", który ponownie napisze Drew Karpyshyn. Książka ukaże się w USA 8. grudnia tego roku w twardej oprawie. Oto opis jaki pojawił się w katalogu Del Rey, wydawcy powieści:

Spoiler: Sithowie zginęli. Wszyscy z wyjątkiem Dartha Bane'a, twórcy Zasady Dwóch, która mówi, że nowy zakon Sithów złożony będzie z jednego mistrza i jednego ucznia. Ale jak można wytrenować ucznia, którego ostatecznym celem i udowodnieniem tego, iż jest godny być następcą nauczyciela, jest zabicie mistrza?

Darth Bane zaczyna odczuwać skutki oddziaływania na niego Ciemnej Strony, z której czerpał przez wiele lat. Zaczyna też wątpić w swoją uczennicę, Zannah, która do tej pory nie próbowała go zabić i sama zostać mistrzynią. Czy jest słaba? Niegodna by być jego uczennicą? Kiedy Bane odkrywa starożytny artefakt, mogący dać życie wieczne, wyrusza samotnie na jego poszukiwanie. Ale Zannah wcale nie jest słaba, a dostrzegając jego wątpliwości wie, że nadeszła chwila na zniszczenie swego mentora.

Siły zła ścierają się w spektakularnym pojedynku, a przyszłość Sithów wisi na włosku!
Koniec spoilera.

Temat na forum.


KOMENTARZE (19)

Książki

Fabuła "Imperial Commando: 501st"

2009-02-19 12:17:23 Amazon.co.uk

Na stronie angielskiego oddziału Amazonu pojawił się opis fabuły pierwszego tomu nowego cyklu autorstwa Karen Traviss. Przestrzegamy przed ewentualnymi spoilerami z "Republic Commando: Order 66".

Oto opis "Imperial Commando":

Spoiler: Wojny Klonów się skończyły. Jednak dla klonów-dezerterów osobista walka z Imperium dopiero się zaczyna. Z wyrokami śmierci i znienawidzonym imperialnym garnizonem na planecie Mandalore, klan Kala Skiraty - weterani-klony, mandaloriańscy najemnicy, uciekinierzy i dawni Jedi wie, że ich najgorsze koszmary ścigają ich aż do miejsca, o którym myśleli, że będzie bezpieczne. Poszukiwanie leku na powstrzymanie wcześniejszego starzenia się klonów staje się coraz bardziej desperackie. Syn Etain musi być chroniony za wszelką cenę. Darman i Niner zaś, przebywający w imperialnym legionie, starają się przetrwać w obcej armii.

Kiedy nowy Mandalore, Fenn Shysa, przygotowuje się do walki z Nowym Ładem Palpatine'a, Skirata zmuszony jest dać schronienie tym, których nienawidzi i tym, o których myślał, że nie żyją. Wydaje się, że dla klanu Kala Skiraty już nic nie może pójść gorzej - dopóki ta prywatna armia nie zostanie zmuszona do walki z Imperium. Najgorszymi ich wrogami są obecnie ich bracia...
Koniec spoilera.


KOMENTARZE (16)

Książki

Fabuła "Abyss"

2009-02-19 12:11:54 Amazon.co.uk

Na stronie angielskiego oddziału Amazonu ukazał się opis fabuły trzeciego tomu serii Fate of the Jedi, który napisze Troy Denning.

Oto on:

Spoiler:Luke i Ben w poszukiwaniu śladów, które doprowadziły Jacena do przejścia na ciemną stronę przybywają do Otchłani. Ale nie tylko oni tam przebywają. Podążając śladem znalezionego wcześniej na Ziost przez Bena prastarego statku Sithów, zjawiają się tam również mistrzyni Ciemnej Strony i jej uczeń. Kiedy odkrywają, że Luke przybył przed nimi, planują go zabić. Lecz w Otchłani kryje się coś jeszcze: potężna istota, zrodzona z czystego zła. Ona również ma plany do co mistrza Jedi...Koniec spoilera.

Temat na forum


KOMENTARZE (16)

Książki

Tydzień Mandaloriański - Książki

2009-02-19 08:05:01 X-Yuri
Książki w których można spotkać Mandalorian należałoby podzielić na dwie grupy: pierwsza to ta, w której każda książka w pewien sposób rozwija świat Mandalorian, ukazując czytelnikowi ogromna ilość informacji na ich temat. Do tej grupy zdecydowanie należą książki Karen Traviss (Lista według kolejności wydawania w USA):

Komandosi Republiki 1: Bezpośredni Kontakt.

Komandosi Republiki 2: Potrójne Zero.

Dziedzictwo Mocy 2: Braterstwo Krwi.

Dziedzictwo Mocy 5: Poświęcenie.

Republic Commando 3: True Colors (Polska premiera zapowiedziana na kwiecień 2009).

Legacy of the Force 8: Revelation.

Republic Commando: Order 66.

Mandalorianie mają także swój udział w finałowej, dziewiątej części serii Dziedzictwa Mocy Invincible, którą napisał Troy Denning.

Mando pojawią się także w cyklu "Imperial Commando" Karen Traviss. Fabułę tomu pierwszego zdradzamy w tym newsie.

Z kolei grupę drugą stanowią książki opisujące historie łowcy nagród i jednego z przywódców Mandalorian, chyba najbardziej znanego fanom, Boby Fetta. Jego młodość opisuje seria 6 następujących książek:

The Fight To Survive

Crossfire

Maze of Deception

Hunted

A New Threat

Pursuit.

Są to powieści przeznaczone nie tylko dla młodszego czytelnika, ale i dla starszych fanów, którzy chcą dowiedzieć się czegoś o dzieciństwie i wczesnej młodości słynnego łowcy. Napisali je Elizabeth Hand i Terry Bison, a ich akcja rozgrywa się w początkowym okresie wojen klonów.

Kolejna seria to trylogia Wojen Łowców Nagród którą napisał K.W. Jeter. Opowiadają one o zdarzeniach w których uczestniczył Fett w czasach 4 ABY, oraz w 0 ABY:

Mandaloriańska Zbroja

Spisek Xizora

Polowanie na Łowcę.

Boba Fett i jego grupka Mandalorian maja tez pewien udział w walce z Yuuzhan Vongami, o tych wydarzeniach można przeczytać w Jednoczącej Mocy, ostatnim tomie serii Nowa Era Jedi.

Początkowe spotkanie Mandalorian z przedstawicielami Yuuzhan opisane jest w e-booku Karen Traviss pt. A Practical Man.

Są to już właściwie wszystkie książki w których odgrywa on jakąś szczególną rolę, w wielu książkach (np. antologii Opowieści Łowców Nagród) jest wspominany, ale osobiście pojawia się niezwykle rzadko.

Pozostałe atrakcje tygodnia mandaloriańskiego znajdziecie tutaj.
KOMENTARZE (5)

Książki

Fabuła "Deathtroopers" ujawniona

2009-02-17 15:55:30 Amazon.co.uk

Na stronie angielskiego oddziału księgarni Amazon pojawił się opis fabuły horroru Joe Schreibera, zapowiadanego na 13 października tego roku. Przypomnijmy, iż książka ukaże się w twardej oprawie.

Oto streszczenie:

Spoiler: Krótko po zniszczeniu Gwiazdy Śmierci i pomiędzy bitwą o Yavin a założeniem przez Rebeliantów bazy na Hoth, siły Imperium, ponaglane przez Palpatine'a ścigały, więziły i odsyłały sympatyków Rebelii na nowo powstałe kolonie karne na księżycach. Stworzono wielkie więzienne barki, mogące pomieścić dużą ilość więźniów. Na owych barkach kwitnie wszelkiego rodzaju okrucieństwo, a dowodzący nimi imperialni oficerowie są równie zdemoralizowani co więźniowie.

Statek "Purge", przewożący kryminalistów tak ludzkich jak i z obcych ras, psuje się na drodze do jednej z kolonii karnych. Wkrótce załoga odkrywa stary gwiezdny niszczyciel, który, jak się wydaje, jest opuszczony. Dowódca wysyła ludzi z misją zbadania go i przyniesienia części potrzebnych do naprawy "Purge". Połowa z nich nie wraca, ci zaś, którzy przybyli z powrotem, zostali zarażeni śmiertelnym wirusem. Wkrótce niemal 99 % populacji statku ginie. Jednak dla garstki ocalałych, wśród których są dwaj bracia, oficer medyczna, sadystyczny kapitan strażników oraz pewien przemytnik i jego przyjaciel Wookiee, horror dopiero się zaczyna.

Ci z więźniów, którzy umarli, wcale nie chcą pozostać w tym stanie, a kiedy powracają do życia, są głodni. Nie mając innego wyjścia, ocaleli chronią się we wnętrzu gwiezdnego niszczyciela. Odkrywają, iż nie jest on opuszczony, a jego załoga czekała na nich...
Koniec spoilera.

Temat na forum


KOMENTARZE (68)

Książki

''Deathtroopers'' przesunięci

2009-02-13 20:17:37 Sue Rostoni na forum starwars.com

Jak donosi na forum strony oficjalnej starwars.com Sue Rostoni, publikacja horroru "Deathtroopers" Joe Schreibera przeniesiona została z pierwszego listopada na trzynastego października bieżącego roku. Dodatkową informacją dotyczącą tej publikacji jest to, iż zostanie wydany w twardej, a nie jak planowano, miękkiej okładce.

Temat na forumKolejna informacja dotyczy tytułu czwartego tomu serii Fate of the Jedi, rozgrywającej się po cyklu Dziedzictwo Mocy. Otóż książka Aarona Allstona, będąca jej czwartym tomem, nosić będzie tytuł "Backlash".

Przypomnijmy zatem daty wydania i dotychczas znane tytuły książek FotJ:

1. "Outcast" Aarona Allstona - 24 marca 2009

2. "Omen" Christie Golden - 23 czerwca 2009

3. "Abyss" Troya Denninga - 28 sierpnia 2009

4. "Backlash" Aarona Allstona - 26 stycznia 2010

Temat na forum


KOMENTARZE (15)

Książki

Tytuł trzeciej części ''Dartha Bane'a''

2009-02-08 08:27:16 starwars.com

Strona oficjalna ujawniła dwie rzeczy, dotyczące nadchodzących książek. Pierwsza z nich to tytuł zapowiadanej na koniec roku trzeciej części przygód Dartha Bane'a i jego uczennicy Zannah.

Tytuł ów brzmi "Darth Bane: Dynasty of Evil".

Temat na forum.Kolejna informacja to streszczenie drugiego tomu serii Fate of the Jedi, noszącego tytuł "Omen", a napisanego przez Christie Golden. Książka ukaże się 23 czerwca br.

Oto ono:

Spoiler: Zakon Jedi przechodzi kryzys. Przeobrażenie się Jacena Solo w Dartha Caedusa, rzuciło cień na tych, którzy używają Mocy w dobrych i słusznych celach. Zarzuty postawione Luke'owi spowodowały, że udał się on na dobrowolne wygnanie. Natasi Daala, obecna przywódczyni Sojuszu, wykorzystuje swoją niechęć do Jedi, by podważyć zaufanie do Zakonu w społeczeństwie.

Nie mogący wtrącać się w sprawy Jedi Luke wyrusza na wyprawę, mającą na celu odkrycie prawdy i sił stojących za przejściem Jacena na Ciemną Stronę. Oznacza to wyruszenie do Kathol Rift i dogadanie się z obcą rasą, która chce zarówno zniszczyć przybyszów z innych światów, jak i rozmawiać z nimi. Tymczasem na Coruscant Jysella Horn, rycerz Jedi, walczy z tym samym tajemniczym otępieniem, które "zaraziło" jej brata, Valina, i próbuje uwolnić się z rąk policji Daali.

Han i Leia walczą z obłąkanym Jedi, zdecydowanym na wszystko. Nawet Wielki Mistrz Kenth Hamner wydaje się uginać przed żelazną wolą Daali - za cenę całego Zakonu.

Ale nadchodzi kolejne niebezpieczeństwo. Wiele wieków wcześniej statek Sithów rozbił się na nieznanej, niezbyt zaawansowanej technologicznie planecie, a rozbitkowie, w ciągu stuleci jakie minęły, utworzyli nowe rodziny i było ich coraz więcej. Również Ciemna Strona, której używali, odrodziła się. Nadchodzi czas, kiedy owo zaginione plemię Sithów wyruszy na podbój galaktyki, wypełniając swoje przeznaczenie jako zdobywcy i władcy. Tylko jedna osoba stoi na drodze do ich przeznaczenia - nazwisko to zdradziła im Moc, a brzmi ono: Skywalker.
Koniec spoilera.

O FotJ rozmawiamy w tym miejscu.
KOMENTARZE (18)

Książki

Fragment ''Piekła'' i streszczenie ''Mocy uwolnionej''

2009-02-06 17:04:00 Wydawnictwo Amber i Andrzej Syrzycki

W czwartek 19 lutego w księgarniach pojawi się "Dziedzictwo Mocy 6: Piekło", autorstwa Troya Denninga. Już dziś jednak prezentujemy Wam fragment promocyjny powieści, udostępniony nam przez wydawnictwo Amber. Możecie go przeczytać w tym miejscu>>>. Książka będzie miała 288 stron, a jej cena wyniesie 29,80 zł. Tłumaczeniem zajął się Andrzej Syrzycki.

Również od dziś, możecie w naszym serwisie przeczytać streszczenie zapowiadanej na czerwiec powieści "Moc uwolniona" ("The Force Unleashed"), która napisana została na podstawie scenariusza gry komputerowej przez Seana Williamsa. Historia opowiada o sekretnym uczniu Dartha Vadera. Ostrzegając przed spoilerami, zapraszamy do lektury streszczenia pod tym linkiem>>>.
KOMENTARZE (26)

Książki

Windham weźmie pod lupę Luke’a?

2009-02-05 17:59:41 TheForce.Net

Ponownie niezastąpiony Amazon.com jest dla fanów Star Wars źródłem planów wydawniczych Scholastica. Tym razem rozchodzi się o kolejną biografię postaci z Gwiezdnych Wojen – Luke’a Skywalkera. Przypomnijmy, że w poprzednich latach ukazały się dwie anglojęzyczne książki biograficzne autorstwa Rydera Windhama: The Rise and Fall of Darth Vader i The Life and Legend of Obi-Wan Kenobi. Za napisanie „Luke Skywalker Bio” (taką roboczą nazwę nosi książka) ma zabrać się ponownie Windham. Książka ma mieć 224 strony i być w twardej oprawie i dodatkowo mieć obwolutę kartonową. Premiera tej pozycji planowana jest na 1 września 2009 roku. Koszt książki to niecałe 16$. Wszyscy zainteresowani pre-orderem powinni kliknąć w poniższy link:

Luke Skywalker Bio na Amazon.com

KOMENTARZE (21)

Książki

Kolejne informacje na temat ''Rebel Force''

2009-02-03 18:50:33 StarWars.com

Zaledwie dwa dni temu pisaliśmy o okładce Firefight - trzeciego tomu serii „Rebel Force”. Tymczasem okazało się, że to wcale nie trzeci tom a najprawdopodobniej czwarty. Wszystko za sprawą oficjalnej zapowiedzi trzeciej części serii, która nosi tytuł Renegade. Premiera książki planowana jest ma maj 2009. Jej autorem jest oczywiście Alex Wheeler, który zajmował się poprzednimi dwoma tomami serii.A oto opis książki jaki znajdziemy na tylnej okładce:

Śmiercionośny zabójca X-7 zinfiltrował Sojusz Rebeliantów. Wytrenowany przez bezwzględnego Komandora Reziego Soresha, X-7 jest najlepszy tam gdzie nie czuje niczego i widzi wszystko. Teraz poluje na ostateczną zdobycz: Luke’a Skywalkera, pilota który zniszczył Gwiazdę Śmierci. Pozornie nie mający zbyt wiele pojęcia dzieciak z Tatooine udowadnia, że jest trudniejszym do wyeliminowania celem niż X-7 mógł sobie kiedykolwiek wyobrazić. Otoczony przez przyjaciół i sojuszników, będący wrażliwy na Moc, która rośnie w nim z dnia na dzień, co nie pozwala na użycie przeciwko niemu standardowej taktyki.

Ale X-7 nie skończył z nim jeszcze. Tym razem wie jak załatwić Luke’a. Będzie rozbijał zaufanie, które utrzymuje Sojusz Rebeliantów w całości... i wytworzy ostateczną zdradę.

KOMENTARZE (4)

Książki

Okładka czwartego tomu ''Rebel Force''

2009-02-01 22:50:16 TheForce.Net

Fani młodzieżowych książek Star Wars wydawnictwa Scholastic mogą zaliczyć dzisiejszy wieczór do udanych. Ponieważ na Amazonie została zamieszczona kolejna pozycja tego wydawcy. Jak nie trudno się domyślić jest nią czwarty tom serii Rebel Force pod tytułem Firefight. Ku naszemu smutkowi nie poznaliśmy opisu tego tytułu ani przybliżonej daty jego wydania w Stanach Zjednoczonych. Wiemy natomiast, że książka będzie kosztowała niecałe 7$, a na jej okładce znajdzie się tym razem Luke Skywalker i scena pojedynku myśliwców. Pozostaje nam tylko czekać na kolejne informacje dotyczące zarówno tej książki, jak i innych pozycji z serii Rebel Force. A oto wspominana w tytule newsa okładka:KOMENTARZE (11)
Loading..