TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Lost Tribe of the Sith #1 do ściągnięcia

2009-05-28 22:34:31 Club Jade

Dokładnie miesiąc temu pisaliśmy o zapowiedzi nowego ebooka, który ma być silnie powiązany z serią książkową „Fate of the Jedi”. Ku uciesze miłośników er starożytnych w Gwiezdnych Wojnach owy ebook, a w zasadzie seria ebooków o tytule „Lost Tribe of the Sith”, miała opisywać wydarzenia na kilka tysięcy lat przed tymi znanymi nam z Epizodów.

Dziś swoją premierę ma pierwsza część „Lost Tribe of the Sith” pod tytułem Precipice (Urwisko). Dla wielu jest to zaskoczenie, bowiem Del Rey zapowiadał premierę początkowo na czerwiec. W dodatku „Precipice” jest całkowicie darmowe, można je ściągnąć na własny komputer ze strony Borders.com, lub też poczytać w internecie. Ebook liczy cztery rozdziały, które zawierają 25 stron. Na koniec dodany jest preview „Fate of the Jedi #2 – Omen”. Zdradzić możemy, że akcja „Precipice” dzieję się dokładnie 5000 tysięcy lat przed zniszczeniem pierwszej Gwiazdy Śmierci oraz że w ebooku wyjaśnione jest, czym tytułowy Omen jest. Autorem „Precipice” jest John Jackson Miller, scenarzysta serii komiksowej „Knights of the Old Republic”. Życzymy miłej lektury!

Lost Tribe of the Sith #1 – Precipice do ściągnięcia (format .pdf)Temat na forum
KOMENTARZE (14)

Książki

Tydzień ''Mrocznego Widma'' – książki

2009-05-25 22:17:08Świat książek powiązanych z „Mrocznym Widmem” rozwijał się podobnie jak ten komiksowy. Początkowo liczyła się tylko nowelizacja, ale z biegiem czasu fabułę Epizodu I zaczęto poszerzać i rozwijać. W efekcie czego powstały dwie książki silnie powiązane z „Mrocznym Widmem”. Były to Darth Maul – Łowca z Mroku – opowiadająca o jednym z zadań Lorda Sithów oraz Maska kłamstw, która wyjaśniała wątek opodatkowania szlaków handlowych w Republice. „Mroczne Widmo” stało się punktem zwrotnym w historii gwiezdnych książek młodzieżowych. W 1999 roku wystartowała seria wydawnictwa Scholastic pod tytułem Uczeń Jedi. Skupiała się ona na losach Qui-Gon Jinna i jego padawana Obi-Wana Kenobiego przed tymi ukazanymi nam w „Mrocznym Widmie”. Ostatecznie seria dobiła do 18 tomów i 2 specjalnych wydań. Wydawnictwo Egmont wydało pierwsze 7 tomów serii w Polsce. Niestety zapowiadanego 8–ego nie doczekaliśmy się do dziś.

Wśród książek dla dzieci nastawiono mocny akcent na rozwijanie postaci, w efekcie czego doczekaliśmy się pamiętników bohaterów „Mrocznego Widma”. Były to książeczki ukazujące fabułę filmu z perspektywy jej bohaterów. Dwa z nich wydał u nas Egmont.

 • Pamiętnik królowej Amidali
 • Pamiętnik Anakina Skywalkera
 • Star Wars Episode I Journal Darth Maul  Swoje 3 grosze dorzuciło wydawnictwo Random House wydając całą masę książeczek dla dzieci, skupiających się na różnych momentach filmu. Młodsi czytelnicy mogą kojarzyć podobny „wydawniczy atak” z zeszłego lata, w które swoje żniwo zbierał film „Wojny Klonów”.
 • Darth Maul's Revenge
 • Jar Jar's Mistake
 • Anakin to the Rescue
 • Anakins's Pit Droid
 • Queen in Disguise
 • Dangers of the Core
 • Anakin's Fate


  Scholastic zabrał się również za serię Episode I Adventures przeznaczoną dla najmłodszych. Książki z tej serii nie były typowymi książka dla dzieci, ale czymś w rodzaju książeczek do zabawy. W trakcie czytania rozwiązywało się konkretne zadania, które pomagały nam w rozwiązywaniu głównego wątku.

 • Search for the Lost Jedi
 • The Bartokk Assassins
 • The Fury of Darth Maul
 • Jedi Emergency
 • The Ghostling Children
 • The Hunt for Anakin Skywalker
 • Capture Arawynne
 • Trouble on Tatooine
 • Rescue in the Core
 • Festival of Warriors
 • Pirates from Beyond the Sea
 • The Bongo Rally
 • Danger on Naboo
 • Podrace to Freedom
 • The Final Battle

  Kilka książeczek ilustrowanych Scholastica dla dzieci ukazało się w Polsce, oczywiście dzięki wydawnictwu Egmont. 4 pozycje zbliżone profilem do tych z Random Hause mogli zakupić fani w Polsce w 1999 roku.

 • To ja, robot
 • To ja, Jedi
 • Wielki wyścig
 • Uważaj Jar Jar!  Wydawnictwo DK wskrzesiło kult „Mrocznego Widma” wydając w 2007 roku dwie książki – przeznaczone oczywiście dla młodszej części fandomu Star Wars: A Queen's Diary i Ready, Set, Podrace!

  Egmont wydał w 1999 roku kilka zeszytów do zabawy dla dzieci. Jednym z nich były Przygody Anakina do kolorowania, pozostałe to: „Bitwy do kolorowania” i „Zagadki galaktyki”.

  Znacznie dojrzalszymi pozycjami związanymi z „Mrocznym Widmem” były wszelakie albumy i przewodniki. W Polsce z powodzeniem oba gatunki wydawało wydawnictwo Amber oraz Egmont.

 • Słownik obrazkowy
 • Jak powstał film
 • Album
 • Niesamowite przekroje

  Pozostałe atrakcje Tygodnia „Mrocznego Widma” znajdziecie w tym miejscu.
  KOMENTARZE (16)
 • Książki

  "Moc Wyzwolona" w czerwcu w księgarniach

  2009-05-21 11:16:33 Amber

  Na stronie wydawnictwa Amber pojawiła się dziś zapowiedź powieści Seana Williamsa "Moc Wyzwolona" (The Force Unleashed), będącej adaptacją gry komputerowej pod tym samym tytułem.

  Oto jej fabuła:

  Czarny Lord Sithów, Darth Vader, wierny sługa Imperatora, szkoli potajemnie ucznia. Zleca Starkillerowi coraz trudniejsze zadania, przygotowując go do wykonania ostatecznego rozkazu: obalenia samego Imperatora. Vader nie przeczuwa jednak, że posłuszny mu przez lata uczeń wybierze własną drogę, a jego duszy nie zniewoli Ciemna Strona Mocy...

  Przekład: Andrzej Syrzycki, stron: 320, cena: 34.80 zł  Powieść dostępna będzie w księgarniach od 9 czerwca.

  Temat na forum
  KOMENTARZE (73)

  Książki

  Dwie książki Karen Traviss w USA

  2009-05-19 17:46:41 amazon.com

  Dziś na amerykańskim rynku wydawniczym pojawiły się aż dwie książki z Gwiezdnych Wojen, obie ściśle związane z Wojnami Klonów, obie autorstwa Karen Traviss.
  Po pierwsze dziś swoją premierę ma trzeci tom książkowej serii "The Clone Wars" z podtytułem "No Prisoners". Książka wydana w miękkiej okładce, oraz nowym dla książek SW, nieco większym formacie TPB, ma 272 strony i kosztuje 16 $.

  Ponadto w księgarniach pojawiła się tańsza edycja czwartego tomu serii "Komandosi Republiki" autorstwa Karen Traviss pod tytułem "Order 66": w miękkiej okładce i tradycyjnym już formacie MMPB. Już za 7.99 dolarów można kupić książkę, która ma 496 stron.

  Temat na forum
  KOMENTARZE (11)

  Książki

  Okładka biografii Luke’a

  2009-05-10 11:33:35 StarWars.com i Rebelscum

  Na oficjalnej stronie Star Wars pojawiła się okładkowa zapowiedź książkowej biografii Luke’a wydawnictwa Scholastic. Jest to już trzecia biografia za jaką zabrało się amerykańskie wydawnictwo. Pełny tytuł nowej książki to: A New Hope: The Life of Luke Skywalker. Jej autorem jest oczywiście Ryder Windham. Zapowiadana premiera przewidziana jest na początek września tego roku. Cena książki nie odbiega od poprzednich tego typu biografii i wyniesie 15,99$. Jako że książka ma kartonową nakładkę na sztywna okładkę oczy fanów uraczą dwa malownicze obrazki.

  Ukrywany od urodzenia chciał wierzyć że jest sierotą. Obserwowany przez tajemniczego pustelnika mógł odkryć swoje niesamowite zdolności. Widział nadzieję tam gdzie wszyscy pozostali widzieli tylko zło. Mógł przywrócić równowagę galaktyce.
  Wczoraj swoją premierę miał trzeci tom młodzieżowej serii Rebel Force pod tytułem Renegade.

  Śmiercionośny zabójca X-7 zinfiltrował Sojusz Rebeliantów. Wytrenowany przez bezwzględnego Komandora Reziego Soresha, X-7 jest najlepszy tam gdzie nie czuje niczego i widzi wszystko. Teraz poluje na ostateczną zdobycz: Luke’a Skywalkera, pilota który zniszczył Gwiazdę Śmierci. Pozornie nie mający zbyt wiele pojęcia dzieciak z Tatooine udowadnia, że jest trudniejszym do wyeliminowania celem niż X-7 mógł sobie kiedykolwiek wyobrazić. Otoczony przez przyjaciół i sojuszników, będący wrażliwy na Moc, która rośnie w nim z dnia na dzień, co nie pozwala na użycie przeciwko niemu standardowej taktyki.

  Ale X-7 nie skończył z nim jeszcze. Tym razem wie jak załatwić Luke’a. Będzie rozbijał zaufanie, które utrzymuje Sojusz Rebeliantów w całości... i wytworzy ostateczną zdradę.  Ponadto Maya Kaathryn Bohnhoff zdradziła na swoim blogu, że Dash Rendar nie będzie tytułowym „Holostar”, czyli gwiazdorem holobiznesu...
  KOMENTARZE (15)

  Książki

  The Art of Star Wars: The Clone Wars

  2009-05-05 09:25:27 StarWars.com

  Na oficjalnej znalazła się szersza zapowiedź nowego wydawnictwa pod tytułem "The Art of Star Wars: The Clone Wars" autorstwa Franka Parisi i Gary'ego Scheppke, ze wstępem Dave'a Filoniego i Georga Lucasa. Ten 288-stronicowy album zawiera ponad 400 szkiców i grafik, oraz wywiady prezentujące historię powstania projektu według: animatorów, rysowników, scenarzystów, projektantów, producentów i reżyserów. Nie zabraknie też krótkiej zapowiedzi sezonu drugiego serialu.
  Album wydany w twardej oprawie doczeka się dwóch wersji: prócz zwykłego wydania, ukaże się też Limitowana Edycja z dodatkową obwolutą, na której znajdzie się oryginalny rysunek Russella Chenga przedstawiający główne postaci serialu w stylu i pozach jak z pewnego szkicu Ralpha McQuarrie z "Nowej nadziei". Ponadto w specjalnym wydaniu znajdą się też specjalne wkładki z ekskluzywnymi materiałami, oraz koperta zawierająca portfolio ośmiu artystów związanych z serialem.


  Album w sprzedaży pojawić się ma jesienią tego roku, ale pierwsze egzemplarze będzie można obejrzeć już latem na Comic-Conie w San Diego.
  KOMENTARZE (23)

  Książki

  Komandosi Republiki: Prawdziwe barwy - wymiana wadliwych egzemplarzy!

  2009-05-04 16:51:27 Amber

  Kilka tygodni temu na naszym rynku, nakładem wydawnictwa Amber ukazała się nowa powieść Karen Traviss zatytułowana "Komandosi Republiki: Prawdziwe barwy". Przy okazji premiery nowej pozycji Star Wars pojawił się jednak pewien problem, ponieważ jak się niestety później okazało w książce zabrakło około trzydziestu stron tekstu. O całej sprawie informowaliśmy już na łamach naszej witryny w tym miejscu.

  W związku z tym wydarzeniem postanowiliśmy zwrócić się do wydawnictwa Amber w celu wyjaśnienia tej sprawy. A oto odpowiedź jaką otrzymaliśmy od jej przedstawiciela.

  Jeszcze raz, także za pośrednictwem Państwa witryny, gorąco przepraszając wszystkich czytelników za zaistniałą sytuację, dyskomfort i kłopoty, prosimy o wysyłanie na adres Wydawnictwo Amber 05-500 Piaseczno ul. Raszyńska 13 Magazyn wejście 3A zakupionych wadliwych egzemplarzy.
  W ciągu kilku dni odeślemy na adresy zwrotne nowe egzemplarze Prawdziwych Barw, mam nadzieję w pełni satysfakcjonujące wszystkich fanów Gwiezdnych Wojen. Nie będę oczywiście nawet wspominał, że to my pokrywamy wszelkie koszty związane z tą operacją.

  Do wszystkich zainteresowanych wysyłaliśmy jak najszybciej rozdział XI w wersji elektronicznej, ale było to tylko działanie doraźne, pozwalające na kontynuowanie lektury, ale nie zastępujące posiadania w swoich zbiorach prawidłowo wydanego egzemplarza.

  Słowo wyjaśnienia,dlaczego nie odsyłamy naszych czytelników do księgarń, czy nie proponujemy zwrotu ceny nabytej książki. Naszymi partnerami handlowymi są głównie duzi dystrybutorzy, którzy zajmują się dalszą redystrybucją i nie mamy kontaktu ani listy dalszych odbiorców w postaci księgarń, czy pozostałych punktów sprzedaży i przeprowadzenie całej akcji na poziomie detalu nie gwarantuje prawidłowego załatwienia wszystkich reklamacji. Nie chcemy też narażać naszych czytelników na żądania od nich paragonów, czy innych dowodów zakupu tej książki. Rozliczając się z naszymi odbiorcami w cenach zbytu, nie mamy wpływu na stosowanie ceny detalicznej, mogącej w wielu miejscach różnić się od tej katalogowej, podanej na okładce.
  Wybraliśmy więc taką drogę wpierw wymiany wadliwych egzemplarzy, by w kolejnym kroku wycofać pierwszy nakład. Pomysł wydania dodatkowej broszury, czy dołączenia poprawionej treści do następnej pozycji wydaje nam się mało atrakcyjnym dla fanów GW.

  Obiecuję, że każda przysłana książka będzie wymieniona na egzemplarz pozbawiony wad.

  Jeszcze raz przepraszając za zaistniałą sytuację

  z wyrazami szacunku

  Dariusz Almar Stachowiak


  Wydawnictwo Amber dysponuje już egzemplarzami "Prawdziwych barw" w prawidłowej objętości i jest gotowe do wymiany wadliwych wersji.
  KOMENTARZE (56)
  Loading..