TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Przykładowe strony z "The Essential Atlas"

2009-07-28 20:49:51 Unjoe

Już niedługo w księgarniach za oceanem pojawi się pozycja, o której pisaliśmy kilkakrotnie, a mianowicie "The Essential Atlas" autorstwa Jasona Fry i Daniela Wallace'a, który według słów Sue Rostoni będzie rozszerzoną wersją "Przewodnika Po Planetach i Księżycach".

Znajdziemy tam mapy między innymi Imperium Rakatan, kampanii admirała Thrawna, inwazji Yuuzhan Vongów i wiele, wiele innych, a także informacje o planetach, zarówno kanonicznych jak i takich, które pojawiły się w niekanonicznych źródłach.

Dodatkowo urozmaicony będzie obrazkami bohaterów Star Wars, od starożytności do komiksowej serii Legacy.

Atlas będzie miał 256 stron, wyda go Del Rey, a kosztował będzie 30 dolarów (w sklepie Amazon 19,80 dolarów).

W sieci pojawiły się już przykładowe strony, które wam prezentujemy:Temat na forum.
KOMENTARZE (49)

Książki

Premiera Lost Tribe of the Sith #2: Skyborn

2009-07-22 01:17:06 StarWars.com

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami dziś swoją premierę ma ebook „Lost Tribe of the Sith: Skyborn”. Jest to drugi tom tej ebookowej sagi, której akcja osadzona jest po Wielkiej Wojnie Nadprzestrzennej, jaką prowadziło Imperium Sithów pod wodzą Nagi Sadowa z Jedi i Republiką. „Skyborn” za darmo możecie pobrać z tego miejsca na oficjalnej stronie StarWars.com. "Skyborn" liczy 30 stron, a jego autorem jest John Jackson Miller. A oto opis ebooka:

Zasadzka Jedi porzuciła statek Sithów „Omen” na obcym świecie, jego rozbitkowie stanęli twarzą w twarz z pewną śmiercią. Ale Sithowie nie ugną się więcej przed grymasami przeznaczenia i stawią opór swoim wrogom. Obecnego kapitana „Omena” Yaru Korsina nic nie powstrzyma przed powrotem do przestworzy gwiezdnych i prowadzonego przez Sithów podboju galaktyki. Mordując swojego brata udowadnia swoją bezlitosność, ale teraz na jego drodze stanęła cała rasa.

Prymitywni i przesądni Keshiri wyznają boga, którego zwą Skyborn. Uznana za heretyczkę młoda geolog, wdowa, Adari Vaal, walczy o swoje życie. Pośród tajemniczych Sithów znajduje swoje potężne sanktuarium. Z Adaro jako pionkiem, Skybornem jako koniem trojańskim i potęgą Ciemnej Strony Mocy na czele, zagubione plemię z pokładu „Omena” spróbuje ujarzmić całą planetę i jej mieszkańców. Położy tym samym fundamenty pod nowy naród Sithów.


Kolejnej części „Lost Tribe of the Sith” spodziewać się można kilka tygodni po premierze książki ”Fate of the Jedi #3: Abyss”, czyli we wrześniu. Obie serie są w końcu ze sobą dość mocno powiązane.

Lost Tribe of the Sith #2: Skyborn do ściągnięcia (format .pdf)Temat na forum
KOMENTARZE (8)

Książki

Okładka i opis ''Crosscurrent''

2009-07-21 00:46:34 Urthona i StarWars.com

Jakiś czas temu na oficjalnej zaprezentowano okładkę oraz opis powieści zatytułowanej "Crosscurrent". Będzie to debiut pisarza Paula Kempa w uniwersum Star Wars. Wcześniej zajmował się on głównie pisaniem książek z serii "Forgotten Realms". Jego nowa książka przybliży nam postać Jadena Korra, znanego do tej pory z gry "Jedi Knight: Jedi Academy". Poniżej opis:

Starożytny statek Sithów przybywa w przyszłość. Wiezie on ładunek, który na zawsze może zniszczyć nadzieje Luke'a Skywalkera na pokój.

Gdy wojna domowa przeciwko Darthowi Caedusowi powoli dobiega końca, Rycerz Jedi, Jaden Korr, doświadcza wizji Mocy tak silnej, że musi zareagować. Wydaje się, że ktoś (lub coś) potrzebuje pomocy. On i dwójka jego pomocników wyruszają w drogę...

Znajdują jednak coś, czego zupełnie się nie spodziewają. Liczący pięć tysięcy lat dreadnaught z całą grupą Sithów oraz jednym Jedi na pokładzie, przebył czas i przestrzeń. Jednak to nie sam statek stanowi zagrożenie dla pokoju, ale jego ładunek - specjalna ruda, która czyni użytkownika Ciemnej Strony niemal niezwyciężonym. Starożytny Jedi znajdujący się na pokładzie, zrobi wszystko, by zniszczyć Sithów. Ale Jadenowi przyświeca jeszcze jeden cel: wizja ukazała mu zagrożenie, które może zniweczyć wszystko, czego broni Zakon Jedi...


"Crosscurrent" ukaże się w USA już 26 stycznia 2010 roku w miękkiej okładce. Ponadto warto dodać, że do planu wydawniczego wraca książka Elaine Cunningham, zatytułowana "Blood Oath", która opowie nam o przygodach Zekka po wydarzeniach z "Dziedzictwa Mocy". Jej data wydania została ustalona na 23 marca 2010.

Temat na forum
KOMENTARZE (61)

Książki

Plan Amberu do końca 2009 roku

2009-07-18 05:22:36 Amber

Wydawnictwo Amber uchyliło niedawno rąbka tajemnicy i zaprezentowało nam to, co jak się wydaje, będzie ostatecznym planem wydawniczym serii Star Wars na drugą połowę roku. Znajdziemy tam nieco przetasowań w porównaniu z poprzednimi planami. Rzuca się jednak w oczy zwiększenie ilości książek, w stosunku do lat poprzednich, a także pewien powrót, jeśli chodzi o grono tłumaczy. Plan prezentuje się następująco:

 • październik 2009 - "Coruscant Nights 2: Street of Shadows", Michael Reaves (tłum. Anna Hikiert)
 • listopad 2009 - "Coruscant Nights 3: Patterns of Force", Michael Reaves (tłum. Andrzej Syrzycki)
 • grudzień 2009 - "Luke Skywalker and the Shadows of Mindor", Matthew Stover (tłum. Andrzej Syrzycki)

  W razie kolejnych zmian, bądź ukazania się informacji na temat książek w roku 2010, będziemy Was informować na bieżąco w następnych newsach.
  KOMENTARZE (57)
 • Książki

  Kolejna edukacyjna książeczka dla dzieci

  2009-07-11 23:08:44 TheForce.net

  W USA pojawiła się kolejna książeczka edukacyjna dla dzieci zatytułowana "Rescue in the Sky", oparta na serialu The Clone Wars.

  Generał Grievous porwał Artoo. Anakin Skywalker otrzymuje rozkaz zniszczenia statku generała, z droidem wciąż uwięzionym na pokładzie. Czy rycerz Jedi zdoła uwolnić swojego mechanicznego przyjaciela na czas?

  Książka przypomina komiks, a dzięki specjalnemu urządzeniu zwanemu Tag Reader, dzieci mogą uczyć się słuchając mówionych słów czy oglądając ruchome obrazki - dzięki temu całość "żyje" i jest atrakcyjna dla młodych czytelników w wieku 5-7 lat.

  Można się nauczyć czytania i układania słów, zanalizować charaktery postaci, wyciągać wnioski, "przepowiadać" jak potoczą się dalsze losy bohaterów i poprawiać pamięć oraz zarabiać punkty online. Rodzice zaś mogą podłączyć Tag Readera do tzw. Leap Frog Learning Path, by śledzić postępy swoich pociech - a wszystko to za 13,99 dolarów.

  Ze względu na użycie Tag Readera książeczka nie jest wysyłana poza granice USA, przynajmniej na stronie amerykańskiego oddziału Amazon.
  KOMENTARZE (16)

  Książki

  Lost Tribe of the Sith #2: Skyborn

  2009-07-08 21:23:25 StarWars.com

  W maju ruszyła nowa seria e-booków gwiezdnowojennych pod tytułem „Lost Tribe of the Sith”, której dalszą kontynuacją jest książkowy zbiór „Fate of the Jedi”. Akcja „Lost Tribe of the Sith” rozgrywa się 5000 lat przed bitwą o Yavin, czyli w czasach Wielkiej Wojny Nadprzestrzennej. Mamy już za sobą pierwszy tom serii: Precipice. Dziś na StarWars.com pojawiła się zapowiedź drugiego e-booku, który nosić będzie tytuł Skyborn:

  Zasadzka Jedi porzuciła statek Sithów „Omen” na obcym świecie, jego rozbitkowie stanęli twarzą w twarz z pewną śmiercią. Ale Sithowie nie ugną się więcej przed grymasami przeznaczenia i stawią opór swoim wrogom. Obecnego kapitana „Omena” Yaru Korsina nic nie powstrzyma przed powrotem do przestworzy gwiezdnych i prowadzonego przez Sithów podboju galaktyki. Mordując swojego brata udowadnia swoją bezlitosność, ale teraz na jego drodze stanęła cała rasa.

  Prymitywni i przesądni Keshiri wyznają boga, którego zwą Skyborn. Uznana za heretyczkę młoda geolog, wdowa, Adari Vaal, walczy o swoje życie. Pośród tajemniczych Sithów znajduje swoje potężne sanktuarium. Z Adaro jako pionkiem, Skybornem jako koniem trojańskim i potęgą Ciemnej Strony Mocy na czele, zagubione plemię z pokładu „Omena” spróbuje ujarzmić całą planetę i jej mieszkańców. Położy tym samym fundamenty pod nowy naród Sithów.


  Napisaniem „Lost Tribe of the Sith #2: Skyborn” zajął się nie kto inny jak John Jackson Miller. Premiera e-booku zapowiedziana jest na 21 lipca, a więc pozostały do niej niecałe 2 tygodnie. „Skyborn” zawierać będzie preview książki „Fate of the Jedi #3: Abyss”.
  Temat na forum
  KOMENTARZE (13)

  Książki

  Zapowiedź ''Furii''

  2009-07-05 11:57:00 Amber

  Na stronie wydawnictwa Amber pojawiła się zapowiedź książki "Dziedzictwo Mocy. Furia". Powieść autorstwa Aarona Allstona ukaże się w Polsce 25 sierpnia, będzie miała 304 strony, a jej cena wyniesie 32,80 zł. Tłumaczeniem zajęła się Aleksandra Jagiełowicz. Poniżej opis z tyłu okładki:

  Tom 7 cyklu z bohaterami słynnej serii Dziedzictwo Mocy

  Podczas gdy Luke przytłoczony poczuciem winy opłakuje swoją żonę Jaina, Jag i Zekk tropią zabójcę. Nie wiedzą, że dysponuje on mocą Sithów i może sprawić, że zwrócą się przeciwko sobie nawzajem. Starcie wydaje się nieuniknione, nowa wojna wisi w powietrzu i jedno tylko jest pewne: najbardziej poszukiwanym człowiekiem w Galaktyce jest Jacen, żywy lub martwy...  KOMENTARZE (66)

  Książki

  Przykładowe strony z ''LEGO SW: The Visual Dictionary''

  2009-07-02 12:50:07 StarWars.com

  Był 1 kwietnia 2009 kiedy żartobliwie napisaliśmy o albumie przedstawiającym Gwiezdne Wojny z punktu widzenia klocków LEGO. Niedawno oficjalna zaprezentowała jedną stronę tego niezwykłego przewodnika. Album wydany przy okazji 10-lecia wydawania przez LEGO figurek ze świata Star Wars ma przedstawiać wszystkie najważniejsze projekty postaci, pojazdów gwiezdnowojennych przerobionych na swoją klockową wersję.
  Do albumu ma być dodana w prezencie tajemnicza figurka. Album wydany przez DK Publishing ma pojawić się w księgarniach 10 października 2009.  Temat na forum.
  KOMENTARZE (25)
  Loading..