TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Filmowe zapowiedzi książek

2009-09-22 17:47:20 StarWars.com

W tym newsie informowaliśmy was o książce "Draw Star Wars: The Clone Wars", która ukaże się niedługo w USA. Dzisiaj oficjalna strona starwars.com zaprezentowała jej filmowy "opis", dzięki któremu zajrzycie do środka. Oto on:Dodatkowo pokazano, co czeka na czytelników, którzy wybiorą jedną z książeczek pod wspólnym tytułem "Decide Your Destiny" (Wybierz Swoje Przeznaczenie). Przypominamy, że dwie książki z tej serii ukażą się także na polskim rynku.

Oto ów trailer:
KOMENTARZE (12)

Książki

Nowości książkowe w USA

2009-09-20 22:13:00

We sierpniu i wrześniu w USA rozpoczął się wysyp książkowy związany z rychłą premierą sezonu 2 Wojen Klonów, a także ich premierą na DVD/BD. Przy okazji pojawiły się też i "zwykłe" pozycje Scholastica. Poniżej lista.Na początek warto wspomnieć o A New Hope: The Life of Luke Skywalker. Powieść popełnił Ryder Windham, notoryczny autor Scholastica i nie tylko, który prawdopodobnie jest jednym z najpłodniejszych autorów w EU (jeśli nie najpłodniejszym). Sama książka to trzeci tytuł z cyklu biografii głównych postaci sagi. Wcześniej wydano The Rise and Fall of Darth Vader oraz Life and Legend of Obi-Wan Kenobi. Całość jak zwykle w twardej oprawie.Nie jest to jednak jedyna pozycja tego autora. W USA wyszła pierwsza książeczka z serii "Secret Mission" pt. Breakout Squad, tegoż autora. Prawdopodobnie tym razem jest to jednak powieść, a nie gra paragrafowa.Alex Wheeler kontratakuje. Tym razem jednak nie wiadomo, czy pod pseudoniem kryje się pani Watson czy Wasserman. Osobiście mam nadzieję, że ta druga. W każdym razie Scholastich zarządził. Firefight to czwarty tom serii "Rebel Force".Scholastic jednak nie odpuszcza tak łatwo i rozpoczyna atak z kolejnym przewodnikiem. Spaceships jest pozycją dla młodszego odbiorcy, która ułatwi mu rozróżnianie okrętów i myśliwców.

Następnym razem przejrzymy letnie premiery z TCW, bo tego było sporo.
KOMENTARZE (0)

Książki

Zapowiedź ''Alei Cieni''

2009-09-19 02:36:32 Amber

Na stronie internetowej wydawnictwa Amber ukazała się zapowiedź powieści autorstwa Michaela Reavesa - "Noce Coruscant 2. Aleja Cieni". Książka w polskim przekładzie ukaże się 8 października br., będzie liczyła 249 stron, a jej cena wyniesie 29,80 zł. Tłumaczeniem zajęła się nasza fandomowa koleżanka, Anna Hikiert.

Ocalały z zagłady Jedi Jax Pavan pracuje jako prywatny detektyw na Coruscant. Ale znalezienie mordercy eksperta od instalacji świetlnych nie jest proste. Zbyt wiele motywów, zbyt wielu podejrzanych, zbyt duże ryzyko, że w trakcie śledztwa wyjdzie na jaw prawdziwa tożsamość Jaxa. Były Jedi nie wie jednak, że grozi mu znacznie większe niebezpieczeństwo: Darth Vader wskazał go jako cel najsłynniejszej zabójczyni w galaktyce...

Więcej zapowiedzi znajdziecie tutaj>>>.

Temat na forum.
KOMENTARZE (21)

Książki

Wywiad z twórcami ''The Complete Vader''

2009-09-18 15:20:55 StarWars.com

„The Complete Vader” to zupełnie nowy przewodnik, który ukaże się pod koniec października w USA. Będzie zawierał 192 strony, które ukażą nam wszystkie informacje o Darthie Vaderze, zarówno historię postaci, kostiumy, jak i mnóstwo kolekcjonariów, a także ukażą wkład jaki ten wzór schwarzcharekteru wywarł na kinie. Z zapowiedzią albumu można zapoznać się tutaj, a kilka przykładowych stron obejrzeć można w tym miejcu.


Na oficjalnej z tej okazji przeprowadzono krótki wywiad z twórcami tego albumu – Ryderem Windhamem i Petem Vilmurem.

P: Kto zapoczątkował The Complete Vader i kiedy rozpoczęliście pracę nad nim?

Ryder Windham: Kjersti Egerdahl, redaktor w becker&mayer!, po raz pierwszy zwrócił się do mnie z tym projektem jakieś dwa lata temu, jesienią 2007. Dowiedziałem się też, że sam pomysł, wielkiej, nie fabularnej książki o Darthie Vaderze wyszedł od J.W. Rinzlera w Lucasfilm, który uważał, że to naturalna kontynuacja innego projektu becker&mayer! czyli "The Star Wars Vault" autorstwa Steve'a Sansweeta i Pete'a Vilmura. Po rozmowie z Kjerstim, zrozumiałem jak bardzo chciałem tę kawową książkę napisać, to było coś niesamowitego. [Windham określa ją jako kawową książkę w oryginale "coffee-table book" - jest to określenie książek, najczęściej albumów w twardej okładce, z masą zdjęć i obrazków, raczej nie fabularne, które raczej czyta się siedząc przy stoliku (ze względu na rozmiar)]. Ale ponieważ nie jestem ekspertem w dziedzinie Gwiezdno-wojennych kolekcjonariów, potrzebowałem współautora. Ucieszyło mnie i uspokoiło, gdy Pete Vilmur dołączył do projektu.

P: Macie jakiś jeden ulubiony obrazek Dartha Vadera, lub jakiś produkt?

RW: Moim odwiecznym ulubionym obrazkiem jest rysunek Vadera, który zobaczyłem w ogóle jako pierwszy. To jest okładka adaptacji książkowej, gdzie Vader rozpościerał się nad Lukiem i dominował na całej okładce. Mój starszy brat, Corey, kupił tę książkę w grudniu 1976, gdy miałem dwanaście lat. Przeczytałem ją tuż po nim. Już wcześniej widzieliśmy koncepty Gwiezdnych Wojen, których autorem był Ralph McQuarrie w magazynie Starlog, ale dopiero ta okładka jego autorstwa mną zawładnęła.

Pete Vilmur: Oczywiście, jako kolekcjoner posiadam ulubiony obrazek i ulubiony przedmiot. Obrazki, cóż zawsze podobała mi się seria Panasonic - plakatów z postaciami, które trafiły na rynek japoński pod koniec lat 80. Seria mało znana w Stanach, ale zdjęcia użyte do tych plakatów są zdumiewające. Ten z Vaderem zawsze był moim ulubionym, aż do niedawna, gdy pojawił się inny japoński plakat przedstawiający Vadera na ławce w parku otoczonego japońskimi uczennicami. Oba znajdują się w książce, jako dodatki.
A ulubiony przedmiot jeszcze nie został formalnie wypuszczony. Podobnie jak Ryder, zawsze podobała mi się wizja w jaki sposób McQuarrie przedstawiał początkowo hełm Vadera, więc nie mogę się doczekać kiedy pojawi się oryginalnych rozmiarów hełm Vadera eFX McQuarrie i wzbogaci moją kolekcję.

P: Czy gdy szukaliście materiału do książki, znaleźliście coś o Vaderze (lub powiązanych kolekcjonariach), co was zaskoczyło?

RW: Mnie zaskoczyło ile jest rzeczy związanych z Darthem Vaderem. Także byłem zaskoczony widząc jak mało materiałów promocyjnych dotyczyło wersji radiowej Gwiezdnych Wojen. Pete znalazł jakieś promocyjne broszurki i wycinki gazetowe, których nigdy wcześniej nie widziałem, domyślam się, że musiał głęboko kopać, by je znaleźć.

PV: Mnie zaskoczyło odkrycie, że postać grana przez Petera Cushinga - wielki moff Tarkin, we wczesnych fazach filmu był bardziej wyeksponowany, podczas gdy Vader był zaledwie jego ochroniarzem. Mam niesamowitą kolekcję materiałów sprzed premiery, i faktycznie prawie nie ma w nich Vadera, czasem znajdzie się pojedyncze zdjęcie czy komentarz. Ironiczne jest to, że dziś Vader to bez wątpienia ikona Gwiezdnych Wojen.

P: Jak tylko podpisaliście kontrakt, czy od razu myśleliście o jakimś konkretnym obrazku czy informacji, którą chcieliście umieścić w książce?

RW: Jestem wielkim fanem starych stripów komiksowych Archiego Goodwina i Ala Williamsona i zawsze polecam je fanom. Poza tym, że to są wspaniałe historie, są też przepięknie narysowane, a stripy ujawniają choćby konstrukcję flagowego okrętu Vadera - Egzekutora, a także ukazują trwający wątek z polowaniem i próbą pojmania rebelianta, który zniszczył Gwiazdę Śmierci. "The Complete Vader" dało mi możliwość, by ukazać jaki wpływ stripy komiksowe miały na późniejsze historie w EU, a także jak spopularyzowały Egzekutora, którego nazwa w filmach się nie pojawia.

PV: Byłem wniebowzięty możliwością ukazania jak Vader osiągnął status kultowej postaci. Fani praktycznie od razu wyczuli wyjątkowy charakter postaci i po premierze, rozwijali ją w opowiadaniach i artykułach, czy bardziej plastycznie tworząc obrazy, a także masę bootlegów, plakatów i wielu innych rzeczy. Fascynowały mnie wczesne formy tej fanowskiej ekspresji i „The Complete Vader” to idealna możliwość, by te materiały pokazać w taki sposób, by podkreślić ich znaczenie w bogatej historii fanów sagi.

P: Jak wam się pracowało razem? Pisaliście oddzielnie poszczególne rozdziały, czy może wymienialiście się tekstem i informacjami?

RW: Wstępny zarys napisałem ja, jeszcze zanim Pete zaczął cokolwiek, potem wymienialiśmy mnóstwo emaili, ustalaliśmy szczegóły, sortowaliśmy informację, poprawialiśmy i tak dalej. Zazwyczaj koncentrowaliśmy się na wybranych rozdziałach, ale podrzucaliśmy sobie pomysły, jak najlepiej dany materiał przedstawić, zwłaszcza w kontekście całości tematu. Na przykład, wspominałem o stripie komiksowym, który spopularyzował Egzekutora, ale to Pete miał wspaniały materiał o różnych wersjach zabawek tego okrętu. Oczywiście, nie chcieliśmy też, by książka zawierała informację zwielokrotnioną, a dodatkowo nauczyliśmy się, że nie zawsze dobrym rozwiązaniem jest publikowanie zdjęć w ich chronologicznie (od momentu ich pojawienia się). Nazwijcie nas ambitnymi, ale byliśmy bardzo zdeterminowani, by stworzyć książkę, na którą fani Gwiezdnych Wojen będą czekać z utęsknieniem.

PV: Jak powiedział Ryder, on napisał zarys, który był fantastycznie przemyślany, więc dodałem tylko kilka elementów, by rozbudować wpływ Vadera na popkulturę oraz potworną masę kolekcjonariów, które zainspirował. Sam zaś praktycznie stworzyłem rozdziały o międzynarodowych kolekcjonariach, a także "Vader w domu", ukazując jak mocno ta postać spenetrowała i zaszyła się w naszym codziennym życiu.

RW:Pete zrobił dużo więcej niż tylko dorzucił kilka elementów. Dostał złotą gwiazdę za nazwanie jednej sekcji „Objet D’Arth” (śmiech).

P: Jak wiele z materiałów w książce nie było wcześniej publikowanych?

RW:Nie liczyłem ile zdjęć nie było wcześniej publikowanych, ale myślę, że czytelnicy będą zaskoczeni ilością rzadkiego materiału, który się znalazł w książce. Właściwie jest tu wszystko od szkiców, przez zdjęcia z produkcji, po reprodukcje jeszcze nie odmłodzonych oryginalnych projektów graficznych. Oczywiście w książce znajdują się znane prace Ralpha McQuarriego czy Jonha Mollo, prawdę mówiąc byłoby przestępstwem, gdybyśmy ich nie umieścili. Han Park był bardzo hojny pozwalając nam wybrać sobie wiele rzeczy z jego kolekcji. Dodatkowo w książce znajdują się unikalne wywiady z Davem Filonim (reżyser nadzorujący Wojny Klonów), Henrym Gilroyem (scenarzysta) czy Randym Stradleyem (edytor w Dark Horsie).

PV: Nawet jako ktoś, kto żyje z pisania, wiem, że o sprzedaży tego typu książek decydują obrazki. Dlatego staraliśmy się dostarczyć tyle niepublikowanych wcześniej zdjęć ile tylko można, tak by powiew świeżości poczuli nawet najbardziej zatwardziali fani. Ryder i ja przejrzeliśmy nasze własne kolekcje, a także naszych przyjaciół (w tym Steve’a Sansweeta) no i archiwum Lucasfilmu, w poszukiwaniu nigdzie nie użytych wcześniej materiałów. I choć znajdują się w książce często używane zdjęcia i materiały dotyczące Vadera, nie oszczędzaliśmy miejsca na nowe, nigdzie wcześniej nie publikowane, zapewniam.

P: Czy jest coś, co chcieliście umieścić w tej książce, ale nie udało się z jakiś powodów?

RW: W początkowym stadium sugerowałem by do książki dołożyć dodatek audio, tak by otwierając okładkę usłyszeć dźwięk oddechu Vadera. Uważaliśmy, że to byłaby wspaniała rzecz, ale też baliśmy się, że mogłoby to wystraszyć trochę niespodziewających się tego czytelników. A poza tym, jak już książka poszła do druku, razem z Petem odkryliśmy, że mamy w zwyczaju poszukiwania, bo dalej dokopywaliśmy się do wspaniałych zdjęć i dziwnych faktów. Ale mówiąc to, jestem bardzo szczęśliwy, że skończyliśmy to w ten sposób. Projekt i produkcja tego była zdumiewająca.

PV: Byłem bardzo zadowolony z tego, co udało nam się zmieścić na 192 stronach, ale jak mówił Ryder, zawsze znajdzie się coś, co odkryjemy gdy skończył nam się czas, gdy już jest za późno, by to dołożyć. Jedną z takich rzeczy, które ostatnio odkryłem i z chęcią bym dołożył do rozdziału z plakatami Vadera to duża reklama McDonald’s z Francji, gdzie widzimy siedzącego Vadera, który Mocą sprowadza sobie tackę z jedzeniem, a w tle ściska się jakaś para. Nawet normalnie czerwony napis z logo McDonald’sa został tu przerobiony na czarny, to mój ulubiony nowy nabytek z Vaderem.

P: Czy macie jakąś ulubioną scenę z Vaderem z filmu?

RW: Jest zbyt wiele ulubionych. Ale myślę, że jedną z najciekawszych jest końcówka Imperium kontratakuje, zaraz po tym jak Sokół Millennium przełamał blokadę Bespina. Praktycznie czuć gniew Vadera, gdy zrozumiał, że Luke mu uciekł, a co ważne nie wyładowuje się na najbliższym oficerze. Gdy spogląda na admirała Pietta nie mówiąc ani słowa, czuje się niesamowitą, emocjonalną presję.

PV: Tak na szybko – i myślę, że wielu fanów się z tym zgodzi – to scena, w której Vader przechodzi na jasną stronę i wrzuca Palpatine’a do reaktora. To niesłychanie wzruszająca scena, ze świetnie dopasowaną muzyką Williamsa, która niejako powiązuje Luke’a na Tatooine czy śmierć Obi-Wana. Wciąż wywołuje to we mnie gęsią skórkę.

P: Czy pamiętacie pierwszy przedmiot związany z Vaderem, który kupiliście?

RW: Myślę, że pierwszą rzecz w pewien sposób ukradłem, chodzi o adaptację książkową, która należała do mojego brata, ale to się nie liczy. Miałem trzynaście lat, gdy w sklepach pojawiła się pierwsza figurka z Darthem Vaderem. Wielu chłopaków twierdziło, że są już za starzy na takie zabawki, ale nie ja. I tak, mam ją do dziś.

PV: Z łatwością. 12-calową figurkę Vadera firmy Kenner, którą otrzymałem na gwiazdkę w 1979. To była pierwsza moja zabawka z Gwiezdnych Wojen, no i pamiętam jak bardzo cieszyło mnie czerwone ostrze miecza, byłem bardzo prostym dzieciakiem.

P: Gdybyście mieli możliwość przebrania się w kostium Vadera publicznie, zrobilibyście to?

RW: Natychmiast. Zwłaszcza gdyby to była jakaś impreza dla małych dzieci, wtedy nie zastanawiałyby się nad tym, że jestem o kilka cali niższy niż prawdziwy Darth Vader.

PV: Ja mam klaustrofobię, gdy mam zakładać na głowę jakieś maski, więc prawdopodobnie nie. Poza tym wolę ubrać wewnętrzny kostium Vadera.


Temat na forum.
KOMENTARZE (6)

Książki

Książeczki młodzieżowe z The Clone Wars

2009-09-16 16:10:10 Wydawnictwo Hachette

Niedawno informowaliśmy was o książeczkach dla młodszych czytelników, jakie ukażą się nakładem wydawnictwa Hachette. Książki w sklepach pojawią się już 7. października tego roku, a cena każdego tomiku wyniesie 19,90 zł. Wszystkie pozycje będą dostępne m.in. w Empikach, Carrefourach oraz na stronie wydawcy.

"Grievous Atakuje!" to adaptacje czterech odcinków serialu (Rookies, Downfall of the Droid, Duel of the Droids i Lair of Grievous). Powieść "The Clone Wars" jest młodzieżową adaptacją filmu kinowego. Natomiast dwie kolejne książki, "Ścieżka Jedi" i "Zaginiony Legion" są rodzajem gry, w której czytelnik wybiera, co uczyni, dzięki czemu może przeżyć za każdym razem inne zakończenie i dokonać innych wyborów. Nie należy ich czytać od początku do końca, gdyż na każdej stronie znajduje się "ścieżka", którą można "podążyć" do jednego z 25 zakończeń.

The Clone Wars: Grievous Atakuje!

Na ekranach widzowie zobaczyli, jak Wielka Armia Republiki – dowodzona przez Yodę, Mace'a Windu, Obi-Wana Kenobiego i innych rycerzy Jedi – wyrusza naprzeciwko stworzonej przez Separatystów nowej Armii Droidów. Serial „Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów” cieszył się wówczas olbrzymią popularnością. Dziś zwolenników zyskuje powieść „Grievous atakuje!”, bazująca na trzech odcinkach telewizyjnego cyklu. Dzięki niej czytelnicy lepiej poznają swojego ulubieńca, scyborgizowanego Generała Grievousa.

Autorzy: Veronica Wasserman, Tracey West, Rob Valois. Cena 19,90 zł, 160 stron.
The Clone Wars: Ścieżka Jedi

Czy kiedykolwiek chciałeś zostać Rycerzem Jedi? Teraz masz szansę! Z komnat Świątyni Jedi możesz przenosić się do lasów Kashyyyk i walczyć ramię w ramię z potężnymi Wookie albo latać swoim myśliwcem w przestrzeni kosmicznej i stawać do walki z łowcami nagród. Mnóstwo ścieżek, które możesz obrać i prawie 25 różnych zakończeń, dają ci szansę na przeżycie całkiem nowej przygody za każdym razem, kiedy sięgniesz po książkę! Wybierz swoje przeznaczenie...

Autor: Jake Forbes. Cena 19,90 zł, 48 stron.
Powieść The Clone Wars (wersja młodzieżowa)

To niezwykle ważny moment w historii Galaktyki. Oto Wielka Armia Republiki, dowodzona przez Yodę, Obi-Wana Kenobiego i innych rycerzy Jedi, walczy z siłami Separatystów i stworzonymi przez nich droidami. Historia, którą poznałeś w kinie i na małym ekranie, tym razem rozgrywa się na kartach powieści. Przeżyj niezwykłe przygody wraz z bohaterami serii, poznaj przemilczane tajemnice. To gratka dla wszystkich miłośników „Gwiezdnych Wojen”!

Autor: Tracey West. Cena 19,90 zł, 160 stron.
The Clone Wars: Zaginiony Legion

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak to jest być żołnierzem Armii Klonów? Za pomocą tej książki łatwo wcielisz się m.in. w lekarza, dowódcę i specjalistę od ładunków wybuchowych. Czekają na ciebie niezwykle ważne decyzje oraz ponad 25 różnych zakończeń. Przeżyj tę przygodę sam – i to niejeden raz! Wybierz swoje przeznaczenie...

Autor: Tracey West. Cena 19,90 zł, 48 stron.

KOMENTARZE (23)

Książki

Polskie wydania książeczek z TCW

2009-09-04 22:29:20 Wydawnictwo Hachette

Wczoraj informowaliśmy was o książeczkach młodzieżowych jakie ukażą się nakładem wydawnictwa Hachette. Dziś mamy dla was nieco więcej informacji prosto od wydawcy: opis fabuły poszczególnych tomów oraz polskie okładki. Cena każdego tomiku wyniesie 19,90 zł. Premiera przewidziana jest na koniec września lub początek października.
The Clone Wars: Grievous Atakuje!

Na ekranach widzowie zobaczyli, jak Wielka Armia Republiki – dowodzona przez Yodę, Mace'a Windu, Obi-Wana Kenobiego i innych rycerzy Jedi – wyrusza naprzeciwko stworzonej przez Separatystów nowej Armii Droidów. Serial „Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów” cieszył się wówczas olbrzymią popularnością. Dziś zwolenników zyskuje powieść „Grievous atakuje!”, bazująca na trzech odcinkach telewizyjnego cyklu. Dzięki niej czytelnicy lepiej poznają swojego ulubieńca, scyborgizowanego Generała Grievousa.

Autorzy: Veronica Wasserman, Tracey West, Rob Valois. Cena 19,90 zł, 160 stron.
The Clone Wars: Ścieżka Jedi

Czy kiedykolwiek chciałeś zostać Rycerzem Jedi? Teraz masz szansę! Z komnat Świątyni Jedi możesz przenosić się do lasów Kashyyyk i walczyć ramię w ramię z potężnymi Wookie albo latać swoim myśliwcem w przestrzeni kosmicznej i stawać do walki z łowcami nagród. Mnóstwo ścieżek, które możesz obrać i prawie 25 różnych zakończeń, dają ci szansę na przeżycie całkiem nowej przygody za każdym razem, kiedy sięgniesz po książkę! Wybierz swoje przeznaczenie...

Autor: Jake Forbes. Cena 19,90 zł, 48 stron.
Powieść The Clone Wars (wersja młodzieżowa)

To niezwykle ważny moment w historii Galaktyki. Oto Wielka Armia Republiki, dowodzona przez Yodę, Obi-Wana Kenobiego i innych rycerzy Jedi, walczy z siłami Separatystów i stworzonymi przez nich droidami. Historia, którą poznałeś w kinie i na małym ekranie, tym razem rozgrywa się na kartach powieści. Przeżyj niezwykłe przygody wraz z bohaterami serii, poznaj przemilczane tajemnice. To gratka dla wszystkich miłośników „Gwiezdnych Wojen”!

Autor: Tracey West. Cena 19,90 zł, 160 stron.
The Clone Wars: Zaginiony Legion

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak to jest być żołnierzem Armii Klonów? Za pomocą tej książki łatwo wcielisz się m.in. w lekarza, dowódcę i specjalistę od ładunków wybuchowych. Czekają na ciebie niezwykle ważne decyzje oraz ponad 25 różnych zakończeń. Przeżyj tę przygodę sam – i to niejeden raz! Wybierz swoje przeznaczenie...

Autor: Tracey West. Cena 19,90 zł, 48 stron.

KOMENTARZE (29)

Książki

Narysuj sobie Ahsokę

2009-09-04 14:19:02 StarWars.com

W październiku w Stanach Zjednoczonych ukaże się książka "Draw Star Wars: The Clone Wars" autorstwa Bonnie Burton, z rysunkami Granta Goulda. Dzięki zawartym tam instrukcjom będziecie mogli narysować 20 postaci z serialu, m. in. Anakina, Obi-Wana, Threepio, Asajj Ventress, Ahsokę, kapitana Rexa czy generała Grievousa.

Dodatkowo do książki dołączony będzie zestaw rysownika: czarny marker, ołówki, pióro i gumka.


KOMENTARZE (21)

Książki

Książeczki dla dzieci z TCW

2009-09-03 20:40:31 Star-Wars.com.pl

Jak donosi serwis star-wars.com.pl wydawnictwo Hachette zamierza wprowadzić na polski rynek książeczki dla dzieci związane z serialem The Clone Wars. Będą to:

"Grievous atakuje" (Grievous Attacks), "Zaginiony Legion" (The Lost Legion), "Ścieżka Jedi" (Way of the Jedi), a także powieść "The Clone Wars", będąca adaptacją książkową filmu kinowego, pióra Tracy West.

Redakcja serwisu informuje też, że na odbywającym się już niedługo w Toruniu konwencie StarForce, będzie można owe książki wygrać w konkursie. Zostaną one wysłane tuż przed pojawieniem się w normalnych księgarniach.


KOMENTARZE (38)

Książki

Kolejne przykładowe strony z ''LEGO SW: The Visual Dictionary''

2009-09-02 23:53:31 StarWars.com

Już za miesiąc, a dokładniej 10 października tego roku w zagranicznych księgarniach powinien pojawić się album "LEGO Star Wars Visual Dictionary" wydany przez wydawnictwo DK Publishing, o albumie pisaliśmy już tutaj i tutaj. Album został wydany z okazji 10-lecia wydawania przez LEGO figurek ze świata Star Wars i ma przedstawiać wszystkie najważniejsze projekty postaci, pojazdów gwiezdnowojennych przerobionych na swoją klockową wersję.

Podczas tego rocznego Comic-conu odbył się panel z osobami odpowiedzialnymi za powstanie tego niezwykłego albumu, na spotkaniu pojawili się: Jonathan Rinzler redaktor wykonawczy LucasBooks, Rob Johnson dyrektor artystyczny Lego Group i Simon Beecroft autor i szef publikacji DK Publishing. Jak przyznali powstanie tego albumu miało na celu podsumowanie 10-letniej działalności LEGO z postaciami Star Wars, ale miało być czymś znacznie więcej niż tylko kolekcjonerskim katalogiem wszystkich zestawów LEGO. Album miał ukazać też całe uniwersum Gwiezdnych Wojen z nowej klockowej perspektywy. Jednak oprócz tego znajdą się tam również informacje o tym jak i kiedy powstawały poszczególne zestawy, szczegóły na temat powstawania figurek LEGO, a nawet wzmianka o fanach najsłynniejszych klocków.

Ponadto na konwencie wyjawiono jaka ekskluzywna figurka dołączana będzie do tego wydania, będzie to Luke Skywalker w uroczystym stroju z gali na Yavinie IV.

Oficjalna zamieściła kolejne przykładowe strony z przewodnika, prezentujemy je poniżej razem z jedną prezentowaną wcześniej:
Temat na forum.
KOMENTARZE (13)
Loading..