TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Wielki mistrz patrzy

2010-08-26 19:14:52 Oficjalna

Na oficjalnej ukazała się druga część okładki do kolejnego tomu Fate of the Jedi pt. Vortex. Poza zdjęciem mistrza Kentha Hamnera, możemy również przeczytać dwa opisy książki. Jeden pochodzi z tej samej okładki, drugi z kolei z oficjalnej strony i zdradza kilka SPOILERÓW dotyczących serii. Tak więc czytajcie na własną odpowiedzialność!

Jedi i Sith walczą ramię w ramię z silniejszym przeciwnikiem niż oni sami. Jak długo jednak przeciwnicy mogą pozostać sojusznikami? Jak wysoka jest cena zdrady?

Dłuższy opis z oficjalnej:

W niesamowitym wyniku wypadków, Luke i jego syn Ben sprzymierzyli się z Sithami, którzy wcześniej mieli za zadanie ich zlikwidować. Ich połączone siły zostały skierowane przeciwko istocie znanej jako Abeloth, której potęga doprowadzała młodych Jedi do szaleństwa. Jednak wraz ze zniknięciem Abeloth i przywróceniem rycerzom władzy nad ich myślami, Sithowie dopuścili się zdradzieckiego zamachu na życie Luke'a.

Luke i Ben nie mają czasu na odwet. Powstaje jeszcze bardziej złowrogie zagrożenie, które zagrozi nie tylko Jedi, ale i całemu Sojuszowi Galaktycznemu. Chyba, że Skywalkerowie przetrwają, by ogłosić alarm, oraz przekazać dalej informacje które zdobyli o Abeloth i Sithach. Galaktyka może ucierpieć jak nigdy dotąd. Wsparcie którego potrzebują Skywalkerowie zostało jednak uziemione na Coruscant, w politycznej batalii pomiędzy Zakonem Jedi, a przywódczynią Galaktycznego Sojuszu Natasi Daali. Konflikt ten sięga krytycznego punktu.

Luke i Ben zostają uciekinierami, zabierając ze sobą również tajemniczą i niebezpieczną Vestarę Khai. Wraz z grupą ścigających ich Sithów, Skywalkerowie wkrótce zdają sobie sprawę z tego, że zostali uwięzieni na księżycu Pydyr. Z jednej strony mają byłych sojuszników, z kolei z drugiej wściekły tłum Fallanassi. Nowy pakt może być ich jedynym ratunkiem. Ale czy Sithom można jeszcze ufać?

Najsłynniejsza drużyna ojciec-syn w galaktyce została pozbawiona sprzymierzeńców i możliwości obrony. Rozpoczęło się odliczanie do galaktycznej katastrofy, a czasu jest coraz mniej!KOMENTARZE (39)

Książki

"Wojny Klonów"

2010-08-24 15:21:12 Amber

W księgarniach w całej Polsce można już dostać pierwszy tom nowej serii Wojny Klonów. Książkę napisała Karen Traviss, a tłumaczeniem zajęła się Anna Hikiert, znana z fandomu jako FaultFett. Powieść liczy 288 stron, a cena wynosi 29,80 zł. Przypominamy, że już za miesiąc premierę będzie miał drugi tom serii, pt. Dzika Przestrzeń.

Wojny Klonów

W galaktyce szaleją Wojny Klonów. Separatyści pod wodzą hrabiego Dooku nie ustają w krucjacie przeciwko Republice. Lecz armia kanclerza Palpatine’a, złożona z żołnierzy-klonów walecznie stawia im czoło.

Anakin Skywalker walczy u boku swego Mistrza Obi-Wana Kenobiego. Na każdym kroku czyhają na nich niebezpieczeństwa, a wszystko komplikuje się jeszcze bardziej, gdy w życiu młodego Jedi pojawia się wyznaczona mu na padawankę wścibska czternastolatka.

Nie czas jednak na kwestionowanie decyzji Rady, bo trójka Jedi otrzymuje rozkaz wypełnienia niebezpiecznej misji, od której zależą losy wojny...


Temat na forum.
KOMENTARZE (36)

Książki

''Star Wars: Year By Year'' w sprzedaży

2010-08-24 12:40:03 StarWars.Com

W zeszłym tygodniu w sprzedaży ukazała się książka "Star Wars: Year By Year - A Visual Chronicle", o której pisaliśmy wcześniej. Jest to publikacja wydawnictwa DK, która przedstawia historię Star Wars od wczesnych lat siedemdziesiątych, przez produkcję starej i nowej trylogii, aż do "The Clone Wars". Autorami książki są Pablo Hidalgo, Gus Lopez, Daniel Wallace i Ryder Windham. Album liczy 320 stron, a cena okładkowa to 50 dolarów.

Jak wypowiadali się sami autorzy podczas tegorocznego Comic-conu jako pierwszy do tego przedsięwzięcia zaangażowany został Ryder Windham, a początki tej książki sięgają wcześniejszego albumu jego autorstwa - The Ultimate Visual Guide. Jak opowiada sam Ryder, po napisaniu planu tamtego wydawnictwa "Jonathan Rinzler z Lucas Books poprosił o niefikcyjną historię Star Wars, więc zrobiłem krótki rozdział pod koniec tamtej książki, chronologia mająca ze cztery strony. Ale Jonathan bardzo chciał zobaczyć niefikcyjną książkę o tym fenomenie, więc jakieś dwa lata temu zostałem zaangażowany do tego projektu."

Każdy autor dostał bardzo konkretne zadanie: Windham był odpowiedzialny za materiały sprzed oryginalnych Gwiezdnych Wojen do 1983, Wallace opisywał lata 1984-96, Hidalgo zajął się prequelami, a Lopez wypełnił książkę historiami na temat merczendajzingu i gadżetów. Nie była to jednak praca łatwa, na przykład dla Daniela Wallace’a najtrudniejszym wyzwaniem był brak Gwiezdnych Wojen podczas tzw. mrocznych czasów, a szczególnie w latach 1987-89. Ale było tam kilka wydarzeń: specjalna atrakcja parków rozrywki Star Tours, gry z West End Games, oraz rewia Ewoków na lodzie...a także mało znane japońśkie przedstawienie „George Lucas Super Live Adventure”. Książka ta pozwoli dowiedzieć się więcej o tym, a także o wielu innych gwiezdnowojennych ciekawostkach dziejących się przez te wszystkie lata.


KOMENTARZE (5)

Książki

Wieści książkowe

2010-08-14 21:58:32 różne

Celebration V trwa. Tak jak wszyscy się spodziewali ujawniane jest mnóstwo wiadomości na temat przyszłości różnych serii Star Wars. Oto wieści jakie ostatnio się ujawniły:

 • Co prawda nie jest to wiadomość z Celebration, gdyż pojawiła się jakiś czas temu. Otóż Del Rey zapowiedziało, że w książkach, które pojawią się w aktualnym planie wydawniczym (do 2012 r.) nie pojawi się powieść, w której zginie Luke, Han bądź Leia.
 • Ostatni tom Fate of the Jedi, który ukaże się w listopadzie 2011 r. zostanie zatytułowany Apocalypse
 • Pojawi się trzecia powieść, która toczyć się będzie wokół wydarzeń z gry The Old Republic. Zostanie napisana przez Drew Karpyshyna.
 • W okolicach połowy 2012 r. ma się ukazać nowy tom serii o Eskadrze Widm. Napisze go oczywiście Aaron Allston, a książka wypełni lukę powstałą po anulowaniu "Imperial Commando 2".
 • Oprócz Dasha Rendara, w nadchodzącej książce Holostar pojawi się również Han Solo. Powieść ukaże się we wrześniu 2011.
 • W książce Timothy'ego Zahna Hand of Judgment pojawi się Thrawn. Premiera w lipcu 2011 r.
 • Zapowiedziana na czerwiec 2011 książka Jeffa Grubba zostanie poświęcona Huttom.
 • Przedstawiciele Del Rey potwierdzają, że Fate of the Jedi jest ostatnią serią przygotowywaną przez wydawnictwo. Po zakończeniu obecnych przygód Luke'a Skywalkera, mają zamiar powrócić do pojedynczych książek, jak przed laty. Trylogie to najdłuższe serie jakie mają zamiar wydawać.

 • KOMENTARZE (30)

  Książki

  Nowe książki od Hachette

  2010-08-14 14:04:04 www.platon.com.pl

  Wydawnictwo Hachette, które wydaje w Polsce młodzieżówki The Clone Wars kontynuuje wydawanie nowych pozycji. Niedawno na rynku ukazały się dwie nowe książeczki. Obydwie kosztują 19,90 i należą do serii Tajne Misje

  STAR WARS ODDZIAŁ BREAKOUT

  Pierwsza część przygód z nowej serii powieściowej "Tajne misje". Generał Jedi zaginął na odległej planecie. Losy tajnej misji spoczywają teraz na barkach jego ucznia oraz grupy niedoświadczonych klonów. Oddział Breakout ugrzązł na Dzikich Przestworzach, gdzieś na rubieżach Galaktyki. Aby przetrwać, klony szukają wsparcia wśród przemytników i kryminalistów. Jego członkom grozi śmiertelne niebezpieczeństwo ze strony Cada Bane’a, łowcy głów na usługach Dartha Sidiousa. Czas płynie nieubłaganie – aby wykonać zadanie, Padawan oraz towarzyszące mu klony muszą komuś zaufać!

  STAR WARS KLĄTWA PIRATÓW


  Druga część przygód z nowej serii powieściowej "Tajne misje". Podczas swojej pierwszej oficjalnej misji młody Jedi Nuru Kungurama i niedawno uformowany oddział Breakout trafiają na stację kosmiczną, położoną w niebezpiecznych Nieznanych Regionach. Atakowani przez Separatystów i schwytani przez kosmicznych piratów, uświadamiają sobie, że jest wśród nich zdrajca. Tymczasem w innym zakątku Galaktyki lord Sith próbuje przekonać Jedi do realizacji swoich mrocznych planów.
  KOMENTARZE (14)

  Książki

  Zapowiedzi Amberu na pierwsze miesiące 2011

  2010-08-13 14:05:58 FaultFett na Forum

  Jak uprzejmie donosi FaultFett na Forum, wydawnictwo Amber ustaliło już plan wydawniczy serii Star Wars na pierwsze miesiące roku 2011. Z pewnością ucieszy on miłośników wielkiej trójki oraz serii "Dziedzictwo Mocy", pozostali natomiast odczuwać będą braki jeśli chodzi o książki ze Starej Republiki. Plan prezentuje się następująco:

 • styczeń - "Death Star", Michael Reaves & Steve Perry, tłum. Błażej Niedziński;
 • luty - "Galaxies: The Ruins of Dantooine", Voronica Whitney-Robinson przy współudziale Hadena Blackmana, tłum. Anna Hikiert;
 • marzec - "Legacy of the Force 8: Revelation", Karen Traviss;
 • kwiecień - "Legacy of the Force 9: Invincible", Troy Denning;
 • maj - "Millennium Falcon", James Luceno.

  Na bieżąco będziemy was informować o zmianach, bądź zapowiedziach na kolejne miesiące.
  KOMENTARZE (46)
 • Książki

  Zapowiedź "Dzikiej Przestrzeni"

  2010-08-12 12:59:26 Amber

  Na stronie wydawnictwa Amber ukazała się zapowiedź najnowszej książki z uniwersum Star Wars. Chodzi o drugi tom serii The Clone Wars, napisany przez Karen Miller. Książka pt. Dzika Przestrzeń ukaże się już 28 września. Przypominamy, że za pięć dni premierę w Polsce będzie mieć powieść poprzedzająca powyższą, czyli Wojny Klonów.

  Tom 2 cyklu Wojny Klonów


  Trwają zaciekłe Wojny Klonów. Podczas gdy generałowie Jedi walczą z rebeliantami hrabiego Dooku, Kanclerz Palpatine realizuje swój mroczny plan...

  Obi-Wan Kenobi otrzymuje wiadomość o niebezpieczeństwie grożącym Jedi ze strony Sithów na tajemniczej planecie w Dzikiej Przestrzeni. Mimo odniesionych ran postanawia tam polecieć wraz ze swoim informatorem, senatorem Bailem Organą. Im bliżej są celu, tym potężniejszy jest wpływ Ciemnej Strony Mocy, która pozbawia sił mistrza Jedi. Nie przeczuwają jednak, że idą prosto w pułapkę - i że ucieczka nie oznacza ocalenia...

  Amber wydał też krótką informację, według której trzeci tom, Żadnych jeńców, ukaże się 28 października.

  Temat na forum.
  KOMENTARZE (11)
  Loading..