TWÓJ KOKPIT
0

Książki

20-lecie Dziedzica Imperium

2010-09-30 01:27:25 EUCantina.net

Już za rok będziemy mogli powiedzieć, że Expanded Univerese istnieje od dwudziestu lat. Nikt nie zaprzeczy, że rozwój uniwersum rozpoczął się wraz z książką "Dziedzic Imperium" w 1991 r. Oczywiście, nie umniejszając zasług komiksów Marvel, czy też starszych książek takich jak "Spotkanie na Mimban". "Dziedzic Imperium" zapoczątkował dzisiejsze Expanded Universe i wprowadził multum postaci, która na stałe przyjęły się w dalszych książkach i komiksach. Chociażby Talon Karrde i Mara Jade, którzy odegrali ważne role w dalszych powieściach.Z okazji dwudziestolecia pierwszego tomu Trylogii Thrawna, ukaże się specjalne wydanie książki. Oto, co mówi się na oficjalnej:

W przyszłym roku Del Rey, będzie świętować dwudziestą rocznicę tej wyjątkowej książki, będącej prawdziwym kamieniem milowym pośród powieści Star Wars. Powieść w twardej oprawie, będzie zawierać specjalne adnotacje w tekście, oraz krótką historyjkę, w której przeczytamy o Wielkim Admirale Thrawnie. Premiera w czerwcu 2011 r.

Jak na razie nie ma informacji, czy wydane zostaną dwa pozostałe tomy trylogii, czyli "Ciemna Strona Mocy" i "Ostatni Rozkaz".
KOMENTARZE (13)

Książki

''Head to Head'' – edycja drużynowa

2010-09-29 23:56:56 StarWars.com

Co by się stało, gdyby najodważniejsze charaktery z uniwersum Star Wars połączyły siły i próbowały pokonać swoich przeciwników w drużynach? Przed fanami możliwość obejrzenia trzydziestu epickich pojedynków, Aayla Secura, Shaak Ti, Komandor Bly, kontra Zuckuss, Bossk i wampa na śnieżystych lodowcach Hoth, albo Luke Skywalker, Admirał Ackbar i R2-D2 kontra gang niebezpiecznych potworów w samym środku zgniatacza śmieci. Kto wygra? Zdecyduj sam, a potem sprawdź opinię eksperta w książce "Star Wars: Head-to-Head: Tag Teams".

Książka, autorstwa Pablo Hidalgo, jest kontynuacją książki Star Wars: Head to Head, obie wydane są przez wydawnictwo Scholastic. Premierę "Head-to-Head: Tag Teams" zaplanowano na wiosnę przyszłego roku.
KOMENTARZE (5)

Książki

Dylogia na horyzoncie

2010-09-28 01:53:50 EUCantina.net

Sue Rostoni, na oficjalnym forum napisała interesujący post:

Podpisaliśmy z Paulem S. Kempem umowę o dylogię. Nie mogę obecnie nic więcej wyjawić. Nie jesteśmy jeszcze pewni daty wydania, ani tego czy książka ukaże się w twardej oprawie. Tak więc nie zadawajcie pytań, gdyż nie mam odpowiedzi.

Kilka dni wcześniej, autor napisał na swoim blogu, że napisze dylogię, która zostanie wydana w twardej oprawie. Nie pisał jednak, czy chodzi o książkę Star Wars.
Paul S. Kemp jest autorem Rozdroży Czasu. Obecnie pracuje nad sequelem swojej pierwszej powieści w uniwersum Lucasa, pt. Riptide. Drugą książką, którą obecnie pisze to Deceived. Osadzona jest ona w erze Starej Republiki i będzie opowiadać o przygodach Dartha Malgusa.
KOMENTARZE (14)

Książki

Okładka "Żadnych Jeńców"

2010-09-26 10:49:29 Wydawnictwo Amber

28. pażdziernika do księgarń w Polsce trafi książka Karen Traviss zatytułowana "Żadnych Jeńców", będąca częścią cyklu "Wojny Klonów". Wydawnictwo Amber przedstawiło na swojej stronie okładkę, jaką będziemy mogli się cieszyć, kiedy już powieść dostanie się w nasze ręce. Oto ona:Wojny Klonów zbierają krwawe żniwo. Zbuntowani Separatyści walczą zaciekle, by odebrać Republice władzę nad galaktyką. Lecz obie strony nie wiedzą o podstępnych knowaniach Wielkiego Kanclerza Palpatine’a...

Kapitan Rex z Kompanii Potok zgadza się uwolnić Anakina Skywalkera od jego wszędobylskiej i ciekawskiej padawanki, zabierając ją na rutynowy lot próbny. Kiedy jednak wysłana na odległą planetę tajna agentka Republiki przepada bez wieści, treningowy lot zmienia się w niebezpieczną misję ratunkową…


Przekładem zajął się Błażej Niedziński, liczyła będzie 280 str. i kosztować 32,80 zł.

Temat na forum
KOMENTARZE (20)

Książki

Zapowiedzi książeczek dla młodszych czytelników

2010-09-26 08:30:00 StarWars.com

Na oficjalnej stronie starwars.com ukazały się zapowiedzi kilku książek dla młodszych czytelników, które ukażą się w 2011 roku. Wydawcą będzie DK Readers.

W styczniu będzie to książeczka z naklejkami zatytułowana "The LEGO Star Wars Ultimate Sticker Collection". Zawierać będzie ponad 1000 naklejek, dzięki czemu możliwe będzie odtworzenie słynnych pojedynków i sytuacji z Sagi.

"Secrets of the Jedi" to przewodnik dla dzieci od 7 lat. Zawierać będzie informacje o postaciach i wydarzeniach z prequeli oraz klasycznej trylogii.

Dla dzieci uczących się czytać przeznaczono "Blast Off!" i "Tatooine Adventures". Są to książki z obrazkami i słowniczkiem. Dla dzieci starających się już czytać samodzielnie przeznaczono "Clone Troopers in Action" zawierającą rozbudowany zasób słów i dłuższe zdania.

"Feel the Force" będzie zawierało alfabetyczny słowniczek i jeszcze dłuższe zdania. To książka dla dzieci, które umieją już czytać.


KOMENTARZE (4)

Książki

Okładka Red Harvest

2010-09-23 11:36:15 Ludwik

Dziś w nocy, na oficjalnej ukazała się okładka do nadchodzącego sequela Szturmowców Śmierci autorstwa Joe Schreibera. Książka ukaże się w twardej oprawie 28 grudnia 2010 r.

Wciąż nie ukazał się opis powieści, jednak z informacji które dotychczas ujawniono, wynika, że książka ukaże początki zabójczego wirusa znanego z poprzedniej części. Wydarzenia toczą się 4000 lat przed zniszczeniem Gwiazdy Śmierci, w Akademii Sithów.

Poza tym oficjalna udostępniła fragment nadchodzącej powieści The Force Unleashed II, której autorem jest Sean Williams. Książka licząca 480 stron ukaże się 5 października. Fragment znajdziecie w tym miejscu.
KOMENTARZE (21)

Książki

Zapowiedzi książek

2010-09-20 15:19:55 różne

Ostatnio ukazało się sporo nowych, interesujących wiadomości książkowych, które ucieszą z pewnością wszystkich fanów. Zaczynamy od wiadomości z kraju.

Ukazała się zapowiedź kolejnego tomu z serii Wojny Klonów, Żadnych Jeńców. Pierwszą część możecie kupować już od jakiegoś czasu, z kolei druga będzie miała premierę za kilka dni.

Trzeci tom cyklu Wojny Klonów


Wojny Klonów zbierają krwawe żniwo. Zbuntowani Separatyści walczą zaciekle, by odebrać Republice władzę nad galaktyką. Lecz obie strony nie wiedzą o podstępnych knowaniach Wielkiego Kanclerza Palpatine’a...

Kapitan Rex z Kompanii Potok zgadza się uwolnić Anakina Skywalkera od jego wszędobylskiej i ciekawskiej padawanki, zabierając ją na rutynowy lot próbny. Kiedy jednak wysłana na odległą planetę tajna agentka Republiki przepada bez wieści, treningowy lot zmienia się w niebezpieczną misję ratunkową…

Pojawiła się również data premiery czwartego tomu z cyklu Wojny Klonów. Misja na Lanteeb ukaże się 25 listopada. Jest to pierwsza część dylogii Gambit, napisanej przez Karen Miller.Co do informacji z za oceanu. Oczywiście wraz z premierą nowego sezonu The Clone Wars, ukazały się zapowiedzi książek powiązanych z tym serialem. Między innymi:

Villains: A Pop-up Storybook

Niesamowite strony 3-D i historie w klimatach komiksowych, spowodują, że fan w każdym wieku zechce doświadczyć ciemnej strony. Generał Greivous i Asajj Ventress są tylko dwoma z wielu złoczyńców, którzy będą wyskakiwać ze stron tej książki. Jest to odpowiednik Heroes, który został wydany zeszłej jesieni. Villians będzie dostępny w październiku.

Pod tym linkiem znajdziecie próbkę atrakcji jakie zapewnia książka.
Defenders of the Republic to kolejna zapowiedź na październik. Ta książka została napisana z myślą o młodszych czytelnikach. Jest to adaptacja odcinków o Kamino z trzeciego sezonu The Clone Wars. Ukazuje historię grupy klonów, którzy awansują ze zwykłych kadetów, do rangi żołnierzy ARC.Ostatnio pojawiło się również kilka mniejszych informacji. Zmiany dat premier, tytułów itp. nadchodzących książek.

Premiera Vortex w USA została przełożona z 7 grudnia, na 30 listopada. Pomimo to, nie zmieniła się data wydania książki w Wielkiej Brytanii, czyli 9 grudnia.

Ponownie zmienił się tytuł najnowszej książki Timothy'ego Zahna. Przypomnijmy, że powieść wcześniej miała nazywać się Choices, później Hand of Judgment, a teraz Choices of One.
Najnowsza powieść najsłynniejszego autora Star Wars będzie sequelem Posłuszeństwa, a także ważną książką dla Zahna, gdyż zostanie wydana w okolicach 20 rocznicy wydania Dziedzica Imperium, który właściwie zapoczątkował obecne Expanded Universe.

Ukazał się również niedawno wywiad z twórcą książki i komiksu Knight Errant, w którym ukazały się ciekawe informacje.

Komiks i książka to zupełnie różne historie, lecz z tymi samymi postaciami. John Jackson Miller ma nadzieję, że osoby które przeczytają książkę i polubią postaci, które tam występują sięgną po komiks.

Autor jest zadowolony, że wybrał okres jednego pokolenia przed Lordem Bane. Dzięki temu mają większą swobodę w tworzeniu historii.

Tło historii jest już większości znane, ale przypomnijmy, że Republika wycofała się z Zewnętrznych Rubieży w wyniku ciągłych walk, plag i natłoku samozwańczych Lordów Sithów. Zerwano wszelkie kontakty z tymi terytoriami. Barierą nie do przebicia miało być wyłączenie sond wytyczających szlaki nadprzestrzenne. Granic strzegą Jedi, lecz Sithowie są zbyt zajęci walką między sobą, by stanowić zagrożenie dla Republiki.
Jednemu Jedi nie spodobały się działania Republiki. Wraz z grupą użytkowników Mocy, Vannar Treece przedostaje się na teren okupowany i próbuje wspomóc tych, których pozostawiono za granicami. W grupie Jedi owego mistrza Jedi jest osiemnastoletnia Kerra Holt, która w przeszłości poprzysięgła uwolnić, albo chociaż pomóc swoim ludziom, pokonanym w walce z Sithami. Wkrótce zostaje sama, pełna wątpliwości czy poradzi sobie bez wsparcia i pozbawiona łączności z Republiką.

Seria komiksowa, wraz z książką mają być klasyczną Odyseją w świecie Gwiezdnych Wojen. Kerra jest ciągle w ruchu, pełna czarnych myśli.

Książka Knight Errant ma różnić się od komiksu tym, że będzie łatwiej poznać postać Kerry. Miller zauważył, że aby poznać osobowość głównej bohaterki, trzeba by każdą stronę komiksu wypełnić masą chmurek z jej przemyśleniami. Książka ma to ułatwić, a także przedstawić trochę więcej tła wydarzeń.

Kerra będzie młodą Jedi, która dopiero co przeszła próby i nie widziała wielu akcji. Jest to jej pierwsza duża misja i będzie pełna entuzjazmu. Wkrótce jednak zda sobie sprawę, że w obecnym położeniu wiele nie zdziała, gdyż Zewnętrzne Rubieże są zupełnie innym miejscem niż nam się wydaje. Największym problemem są szlaki nadprzestrzenne, które po prostu obecnie nie istnieją.

Autor porównuje Kerrę do Zayne'a z serii KotOR. Zayne nigdy nie był świetnym wojownikiem, zawsze wątpił w swe zdolności. Wolał działać w ukryciu i używać sztuczek umysłowych, zamiast stawać bezpośrednio do walki. Nie bez powodu w serii podróżował z grupą oszustów.
Kerra jest absolutnym przeciwieństwem Zayne'a. Nie używa przebrań do zmylenia wroga. Nie ma na to po prostu czasu. Nienawidzi się skradać. Jest jak Han Solo. Woli bezpośrednią walkę.

Bothanin z fragmentu książki, wydawanej na Celebration V, Narsk Ka’hane, będzie jedną z głównych postaci powieści Knight Errant. Drugą zostanie artylerzysta najemników, Rusher. Obydwoje będą próbowali zachować jakąkolwiek niezależność w przestrzeni Sithów. Powieść ma ukazać jak ludzie radzą sobie pod okupacją. Według Narska u Sithów każdy jest niewolnikiem. Nie ma po prostu innego wyjścia. Można pracować dla jednego Lorda, albo dla drugiego. Nie ma innego pracodawcy. Można wykorzystywać swoje talenty, lub też pracować jako nic nie znaczący niewolnik.

Wkrótce na oficjalnej ma ukazać się prolog do powieści Knight Errant. Nie wycinek książki jak to było w przypadku Celebration V, ale krótkie, darmowe opowiadanie.

John Jackson Miller pracuje z twórcami The Essential Atlas (Daniel Wallace i Jason Fry), którzy wydadzą mały przewodnik po tym co Jedi wiedzą o planetach które odwiedzi Kerra.
KOMENTARZE (13)

Książki

''The Making of The Empire Strikes Back'' - zwiastun

2010-09-15 11:31:16 Ain’t It Cool News

Pisaliśmy już o książce "The Making of The Empire Strikes Back" autorstwa J.W. Rinzlera, która szczegółowo opisuje tajemnice produkcji "Imperium kontratakuje", opierając się na olbrzymich materiałach archiwalnych Lucasfilm. Jest ona swego rodzaju kontynuacją książki The Making of Star Wars.

Niedawno ukazał się zwiastun tej książki:


Album ukaże sie w sprzedaży w październiku, wydany w grubej oprawie ma mieć 372 stron. Cena okładkowa 85$.

Fragmenty tego wydawnictwa obejrzeć można tutaj, oraz tutaj.
KOMENTARZE (6)

Książki

Losy Zaginionego Plemienia Sithów

2010-09-14 14:45:27 Star Wars Books

W maju, przy okazji prezentacji planu wydawniczego Del Rey’a na jesień 2010 i wiosnę 2011, Sue Rostoni podała, że seria e-booków „Lost Tribe of the Sith” składać się będzie z 8 tomów. Dziś wiemy, że każdy z nich będzie wydawany około miesiąca przed premierą kolejnych części „Fate of the Jedi” i zawierać będzie krótki fragment powieści. Znamy także tytuły kolejnych e-booków i przybliżone daty ich pdfowych inauguracji:

 • „Purgatory” (oznacza czyściec w języku polskim) – premiera w listopadzie 2010, poprzedzi „Vortex”,
 • „Sentinel” (wartownik) – premiera w kwietniu 2011, poprzedzi „Conviction”,
 • „Pantheon” (panteon) – premiera w lipcu 2011, poprzedzi „Ascension”,
 • „Secrets” (sekrety) – premiera w październiku 2011, poprzedzi „Apocalypse”.

  Dwa ostatnie tomy „Lost Tribe of the Sith” zostaną umiejscowione w chronologii po wydarzeniach znanych nam z czasów „The Old Republic”, lecz przed zajściami opisanymi w serii komiksowej „Knight Errant” i książkach o przygodach Dartha Bane’a. Stali czytelnicy „Lost Tribe of the Sith” domyślać się mogą, że w „Purgatory” i „Sentinel” poznamy dalsze losy dzieci Yaru Korosina. Zaś fabuła dwóch ostatnich tomów jest póki co owiana tajemnicą.


  Temat na forum
  KOMENTARZE (8)
 • Książki

  Tytuł książki o Nomi Sunrider UPDATE

  2010-09-06 11:49:06 EUCantina

  Alex Irvine wyjawił tytuł zbliżającej się książki poświęconej słynnej mistrzyni Jedi Nomi Sunrider. Akcja toczyć się będzie w 3980 BBY, po Wielkiej Wojnie Sithów, cztery lata przed początkiem Wojen Mandaloriańskich. Powieść zostanie wydana w grudniu 2011 r., a jej tytuł to:


  Mandorla


  Czym jest Mandorla? Według popularnej wikipedii, jest to:

  Owalna, bardziej archaiczna niż tarcza słoneczna aureola, otaczająca postać Jezusa, ale czasem także postać Marii.

  Symbolizuje i podkreśla boską naturę przedstawianej postaci. Najczęściej mandorlie występują przy przedstawieniach Transfiguracji i Zbawiciela w siłach. Mandorla jest jednym z najstarszych motywów w sztuce sakralnej, najprawdopodobniej powstała w Egipcie, gdzie dominowali monofizyci. Na początku przyjmowała ona kształt migdału (od którego wzięła nazwę) i miała kolor biały (symbolizujący czystość i boskość) lub biało-niebieski (niebieski symbolizuje boską tajemnicę, ale także niebo). Potem zaczęła przyjmować różne kształty (np. rombu) i kolory (np. czerwony) oraz zaczęto malować kilka mandorli na raz, symbolizujących różne aspekty boskości postaci.


  Jak to się odnosi do samej powieści? Przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać na więcej informacji. Tytuł jednak może być mylący, jako że w powieści mają się pojawić Mandalorianie.

  UPDATE Autor na swoim blogu umieścił następujący wpis:

  Widzę, ze moje rozmyślania nad prawdopodobnym tytułem powieści Star Wars, spowodowały więcej zamieszania niż się spodziewałem, lub też miałem zamiar spowodować. Żeby wszystko było jasne: To nie jest ostateczny tytuł. Po prostu myślałem na głos. Nie wiadomo jaki ostatecznie wybiorę.

  Przepraszam jeżeli komuś wydawało się inaczej.


  KOMENTARZE (45)

  Książki

  The Way of the Warrior - spersonalizowana książeczka TCW

  2010-09-03 21:07:00

  Penguin Books, czyli firma, która wydaje zdecydowaną większość książeczek związanych z Wojnami Klonów, wraz z wydawnictwem Penwizard zaczynają oferować nowy produkt – pierwszą, spersonalizowaną książeczkę z cyku Star Wars: The Clone Wars. Co znaczy spersonalizowaną? Znaczy tyle, że można się w tej książce pojawić obok znanych bohaterów i szwarccharakterów. Wystarczy tylko zamówić książeczkę, opisać swoją postać (awatara), wybiera się między innymi kształt twarzy, kolor włosów i tak dalej, a postać ta pojawi się w książce. Jeśli chcemy ją komuś sprezentować można dodać specjalną wiadomość.

  Na razie książki będą dostępne jedynie w Wielkiej Brytanii. W 2009 obie firmy wypuściły już coś podobnego pod tytułem „Peppa Pig: Go to Playgroup” i podobno okazało się to sporym sukcesem.

  Książeczka ma tytuł: „The Way of the Warrior” i będzie dostępna w Wielkiej Brytanii od października w cenie £14.99 (plus koszty wysyłki). Wydrukowanie jej i wysłanie następuje w ciągu 7 dni roboczych. Wersja amerykańska jest planowana na jesień, ale na razie nie podano szczegółów. Zamówienia można składać na: www.penwizard.co.uk/clonewars.


  KOMENTARZE (0)
  Loading..