TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Plan wydawniczy na 2011 i 2012 rok wg Sue Rostoni

2011-01-31 21:53:34 StarWars.com

Zaledwie kilka dni temu Sue Rostoni pokazała nowy kalendarz wydawniczy, a już jest on nieaktualny. Na forum strony oficjalnej redaktorka opublikowała nowy, który wygląda następująco:

15 stycznia 2011 - Knight Errant (John Jackson Miller), TPB
22 lutego 2011 - Backlash (Aaron Allston), TPB – przedruk
22 marca 2011 - The Old Republic: Deceived (Paul Kemp), HC
29 marca 2011 – SW Craft book (Bonnie Burton)
26 kwietnia 2011 - Allies (Christie Golden), TPB – przedruk
24 maja 2011 - Convinction (Aaron Allston), HC
24 maja 2011 - The Old Republic: Fatal Alliance (Sean Williams), TPB – przedruk
21 czerwca 2011 - Dziedzic Imperium (Timothy Zahn), HC – edycja z okazji 20-lecia
19 lipca 2011 - Choices of One (Timothy Zahn), HC
16 sierpnia 2011 – „Ascension” (Christie Golden), HC
30 sierpnia 2011 - The Force Unleashed II (Sean Williams), TPB – przedruk
27 września 2011 – „Riptide” (Paul Kemp), TPB – przesunięcie z lipca
18 października 2011 – „The Old Republic 3” – tytuł roboczy (Drew Karpyshyn), HC – początkowo Sue nie chciała zdradzić, co to bo nie była pewna czy to już ogłoszono
28 października 2011 – „The Complete Vader „(Ryder Windham, Pete Vilmur), HC – amerykańskie wydanie. O przyczynach opóźnienia pisaliśmy tutaj. Wersja nie powinna różnić się od brytyjskiej.
29 listopada 2011 – „Shadow Games” (Michael Reaves i Maya Bohnhoff), TPB – przesunięcie z września
styczeń 2012 – „Darth Plagueis” – tytuł roboczy (James Luceno), HC
28 lutego 2012 - Red Harvest (Joe Schreiber), TPB – przedruk
20 marca 2012 – „The Essential Guide to Warfare” (Jason Fry), TPB
27 marca 2012 - Vortex (Troy Denning), TPB – przedruk
kwiecień 2012 – „Apocalypse” (Troy Denning), HC
maj 2012 – powieść Jeffa Grubba, TPB
29 maja 2012 - The Old Republic: Deceived (Paul Kemp), TPB - przedruk
26 czerwca 2012 - Choices of One (Timothy Zahn), TPB - przedruk
lipiec 2012 – powieść o Eskadrze Widm Aarona Allstona
sierpień 2012 – „Lost Tribe of the Sith” – antologia (John Jackson Miller) - oficjalnie potwierdzone
28 sierpnia 2012 - Convinction (Aaron Allston), TPB - przedruk
wrzesień 2012 – powieść o Nomi Sunrider (Alex Irvine), HC
31 października 2012 – „The Old Republic 3” – tytuł roboczy (Drew Karpyshyn), TPB - przedruk
listopad 2012 – pierwsza książka z dylogii (Paul S. Kemp), TPB

27 listopada 2012 – „Ascension” (Christie Golden), TPB - przedruk

Przy okazji pojawiło się też kilka wyjaśnień.

Natomiast dopiero w sierpniu 2013 zobaczymy „Jedi Dawn”.
Sue przyznała też, że przesunięcie „Apocalypse” na rok 2012 wynika głównie z tego, że trudno się edytowało całość serii w tak krótkim czasie.
Powieść o Nomi jest przesuwana głównie dlatego, że we wcześniejszych planach następują zmiany. Nie ma czego się obawiać, nie ma z nią żadnych problemów.
Na razie nie wiadomo dokładnie w jakim okresie będą się dziać powieści Grubba, dylogia Kempa i nowa powieść o Eskadrze Widm Allstona, choć raczej nie będzie to po „Fate of the Jedi”. Na razie nie planują nic, co by się działo po tej serii.Dotatkowo mamy dla was kilka informacji związanych ze wspomnianym wyżej wydaniem "Dziedzica Imperium". Otóż oprócz tekstu powieści dostaniemy w nim nowelkę pt. "Crisis of Faith" (Kryzys Wiary), w której występuje admirał Thrawn. Wydanie wzbogacone będzie o notatki oraz słowo wstępne Zahna i innych osób, dzięki którym powstała ta książka, a także specjalnie wydrukowaną wersję oryginalnej okładki, którą znajdziemy pod błyszczącą obwolutą, symbolizującą platynową rocznicę powstania powieści.


KOMENTARZE (16)

Książki

Premiera "Knight Errant"

2011-01-27 15:08:25 StarWars.com

Wczoraj swoją premierę miała długo oczekiwana książka Johna Jacksona Millera, pt. Knight Errant. Powieść była długi czas promowana. Zarówno w poszczególnych numerach serii komiksowej pod tym samym tytułem, jak i przez internetowe dodatki, takie jak: opowiadanie oraz dodatek do Essential Atlas. Knight Errant ma 385 stron.


Tysiące lat przed narodzinami Luke'a Skywalkera, pokolenie przed Darthem Bane, w odległej galaktyce...

Republika przeżywa kryzys, targana tajemniczą zarazą i konfliktami. Sithowie panoszą się, walcząc ze sobą o dominację. Ale jedna z Jedi, Kerra Holt, jest zdeterminowana by położyć kres panowaniu Mrocznych Lordów - dokonując aktów sabotażu. Ma wielu wrogów. Są wśród nich: Lord Daiman, który w swym szaleństwie widzi siebie jako stwórcę galaktyki, Lord Odion, który chce zniszczyć ten świat, rodzeństwo Quillan i Dromika czy enigmatyczna Arkadia. Wielu Sithów tka sieć zła - i jedynie Kerra Holt broni niewinnych przed nimi. Wyczuwając złowrogi plan w pozornym chaosie, Jedi wyrusza na wyprawę, która będzie obfitować w ciężkie walki z różnymi przeciwnikami i zabierze ją na wiele planet.

Jedyną szansą Holt jest przymierze z tymi, którzy służą jej wrogom, m. in. tajemniczym szpiegiem Sithów i sprytnym generałem najemników. Czy będą oni jej pomagać czy też szkodzić?

KOMENTARZE (17)

Książki

The Knight Errant Gazetteer

2011-01-22 18:28:22 StarWars.com

Pod koniec stycznia w USA nastąpi premiera powieści autorstwa Johna Jacksona Millera pt. Knight Errant. Jak zapewne większość z Was dobrze pamięta Knight Errant to nie tylko książka, ale również seria komiksowa, która od kilku miesięcy ukazuje się nakładem wydawnictwa Dark Horse Comics. To jednak jeszcze nie wszystko.

Jakiś czas temu informowaliśmy o Knight Errant: Influx, czyli krótkim opowiadaniu będącym wprowadzeniem do całego cyklu. Dziś mamy dla Was coś jeszcze, co pomoże bardziej wczuć się w klimat Knight Errant. Oficjalna zamieściła na swej stronie dodatek do Essential Atlas o nazwie "The Knight Errant Gazetteer". Dzięki zamieszczonym w nim m.in. opisom lakalizacji oraz gwiezdnym mapom fani tego cyklu mogą jeszcze lepiej poznać jego realia. Autorami dodatku są Daniel Wallace, Jason Fry oraz John Jackson Miller, z kolei ilustracje widoczne poniżej zostały przygotowane przez modiego i Christophera Westa. "The Knight Errant Gazetteer" można znaleźć w sieci dokładnie w tym miejscu.


UPDATE (promil - 02/12/2012 17:30)

Od października 2012 roku Knight Errant Gazetteer jest również dostępny bezpłatnie na stronie wydawnictwa Del Rey w tym miejscu.

KOMENTARZE (5)

Książki

Nowości książkowe

2011-01-21 19:29:52 różne

Ostatnio internet aż kipi od różnych plotek, niedopowiedzeń i nieoficjalnych zapowiedzi. Wszystkiemu jest winna oczywiście Sue Rostoni, która jedne plotki dementuje, tworząc jednocześnie nowe. Zanim jednak zajmiemy się plotkami, warto zaznaczyć jakie premiery miały miejsce w tym tygodniu.

Na pewno gorącą nowiną, jest długo oczekiwana premiera powieści Gwiazda Śmierci, która to jest pierwszą od pół roku, niezwiązaną z Wojnami Klonów. Książka została przetłumaczona przez Błażeja Niedzińskiego, a jej cena to 37.80 zł.

Senator Palpatine, Mroczny Lord Sithów, przejął kontrolę nad galaktyką. Lecz wie, że tylko absolutny strach zapewni mu niekwestionowane panowanie. Nawet przerażająco okrutny Darth Vader nie jest w stanie stłumić ducha Rebelii. Tak rodzi się straszliwe marzenie Imperatora - budowa gigantycznej bojowej stacji kosmicznej.

Najbardziej błyskotliwe umysły i niezwykłe osobowości, najbardziej ambitni i najbardziej zdeprawowani, żołnierze i niewolnicy, szpiedzy i mściciele – ich losy krzyżują się, gdy Gwiazda Śmierci przemierza drogę od dziewiczego lotu do ostatecznego unicestwienia w najmroczniejszym rozdziale historii Gwiezdnych Wojen.


Dzisiaj na facebooku wydawnictwa Amber, ukazała się informacja, że premiera książki Ruins of Dantooine została przeniesiona, lecz nie podano na kiedy. Jeżeli chodzi o nowości z USA, to pojawiło się kilka interesujących plotek i informacji rozpowiedzianych przez Sue Rostoni.

Del Rey i LucasBooks rozważają wciąż dostępność elektroniczną książek na platformach Kindle i iPad, acz nie należy się ich spodziewać szybko. Na przeszkodzie stoją sprawy związane z kontraktami.

Nie wiadomo jak potoczą się losy młodzieżowej serii „Adventures in Hyperspace” Rydera Windhama. Na razie wiadomo tylko, że ma być trzecia część, acz nie wiadomo kiedy. Pierwotnie miała się ukazać na początku września.

Zapowiedziana nowa dylogia Paula S. Kempa jest częścią obecnego kontraktu i ukaże się w twardych okładkach. Dodatkowo będzie prawdopodobnie osadzona w czasach Starej Republiki.

Nie ma dużej szansy na zamknięcie serii Republikańskich/Imperialnych komandosów w opowiadaniu w Insiderze.

Sue postanowiła też poruszyć sprawę tajemniczej serii widzianej na Amazonie. Tam np. przy książce Alex Irivine, na brytyjskim Amazonie jest informacja, że to pierwsza z siedmioczęściowego cyklu. Rostoni twierdzi, że nie ma pojęcia skąd tam się biorą takie insynuacje. Prawdopodobnie muszą wpisać coś w ramach tytułu, i jest to świadomy zabieg marketingowy.

Przyznała też, że nie ma planów dodruków Ciemnej Strony Mocy” i Ostatniego Rozkazu Timothy’ego Zahna. Może sytuacja się zmieni, gdy wyniki finansowe Dziedzica Imperium będą już znane.

W powieści Knight Errant pojawi się 14-stronicowy fragment komiksu pod tym samym tytułem, oraz fragment powieści Decieved Paula S. Kempa, której najnowszy opis prezentujemy poniżej:

Malgus doprowadził do ruiny Świątynię Jedi na Coruscant podczas brutalnego ataku, który zszokował galaktykę. Podczas gdy wojna uczyniła go najmroczniejszym wojownikiem gotowym rywalizować z najbardziej okrutnymi Mrocznymi Lordami, pokój zmieni go w coś o wiele bardziej potwornego - coś, czym Malgus nigdy nie chciał być. Nie może jednak tego powstrzymać - tak samo jak nie może powstrzymać zbliżającego się odszczepieńca Jedi.

Nazywa się ona Aryn Leneer - rycerz, którego zabił Malgus podczas walki w Świątyni był jej mistrzem. Teraz Aryn pragnie dowiedzieć się co się z nim stało, nawet jeśli oznacza to złamanie wszelkich zasad.


Niedawno ukazała się okładka do najnowszej powieści tego autora, pt. Riptide. Premiera już 26 lipca. W opisie znajdują się spoilery z pierwszej części.

Kiedy statek pełen sithańskich wojowników przybył do przestrzeni kontrolowanej przez Sojusz Galaktyczny, walka z nimi ujawniła kolejną groźbę: długo ukrywane klony stworzone w sekrecie jako broń władająca Mocą i nie robiące różnicy między Ciemną a Jasną Stroną. Teraz uciekły, a wszystko wskazuje na to, że mają genetyczną skazę i są szalone.

Jedi Jaden Korr ściga je, mając nadzieję na ich uleczenie, ale przygotowany też na to, że trzeba je będzie zniszczyć. Nie wie, że agenci Sithów są na jego tropie, pragnąc nie tylko odzyskać klony, ale też schwytać Jadena dla swoich celów. Korr dowie się rzeczy, która postawi go przed pytaniem, co czyni człowieka człowiekiem... i Jedi.


Aktualny plan wydawniczy w Stanach wygląda następująco:

 • Knight Errant (John Jackson Miller) TPB: 25 stycznia
 • Backlash - przedruk (Aaron Allston) TPB: 22 lutego
 • Allies - przedruk (Christie Golden) TPB: 26 kwietnia
 • Fate of the Jedi: Conviction (Aaron Allston) HC: 17 maj (Random House podaje 24)
 • Heir to the Empire Anniversary Edition czyli „Dziedzic Imperium”
 • (Timothy Zahn) HC: 21 czerwca
 • Choices (Timothy Zahn) HC: 19 lipca
 • Riptide (Paul Kent) TPB: 26 lipca
 • Fate of the Jedi: Ascension (Christie Golden) HC: 16 sierpnia
 • Shadow Games (Michael Reaves & Maya Bonhoff) TPB: 27 września
 • Vortex - przedruk (Troy Denning) TPB: 29 listopad

 • KOMENTARZE (18)

  Książki

  Wieści od Del Rey

  2011-01-13 17:18:17 EUCantina.net

  Ekipa serwisu EUCantina.net przeprowadziła niedawno wywiad z edytorem książek Star Wars, które są pisane z "naszego" punktu widzenia. Rozmówcą portalu był Erich Schoeneweiss. Wyjawił on kilka ciekawych informacji odnośnie planów wydawnictwa Del Rey na następne lata, a przynajmniej do roku 2013.

  Wieści były zarówno pozytywne, jak i negatywne. Pan Schoeneweiss wyjawił, że planowo mający się pojawić w sierpniu The Essential Guide to Warfare, został przeniesiony na wiosnę 2012 r. Sklep internetowy Amazon, jako nową datę premiery, podaje 20 marca. Przypomnijmy, że początkowo książkę miała napisać Karen Traviss, jednak po słynnej już aferze, podręcznik przeszedł w ręce Jasona Fray'a.
  Książka będzie zawierać oprócz opisów konfliktów zbrojnych i biografii znanych dowódców i władców, również opowiadania. Także te pisane z pierwszej osoby. Wiadomo już, że jedno z owych opowiadań na pewno będzie poświęcone konfliktowi między Taungami a Zhellami. Warto dodać że opowiadania będą pisane z perspektywy zwykłych żołnierzy.
  Hasła które pojawią się w podręczniku to między innymi Mandalorianie, Stacja Hosk, nowe planety należące do grupy Ord, konflikt między Rakattanami i Celestianami. Autor nie pominął konfliktów z serii komiksowej Marvel. Dowiemy się więcej o Nieznanych Rregionach i blokadzie nadprzestrzennej jaka oddziela je od reszty Odległej Galaktyki.  Najprawdopodobniej w 2013 r. pojawi się nowy podręcznik trzeciej edycji, zatytułowany Essential Guide to the Underworld. Oczywiście data może się zmienić, gdyż wciąż nie wybrano autora, a pomysł jest na razie tylko dyskutowany.

  Pomiędzy 2012 a 2013 mają się pojawić jeszcze inne podręczniki, dobrze znane starszym fanom Star Wars. Chodzi o odświeżoną, trzecią edycję takich przewodników jak Essential Guide to Characters, Essential Guide to Vehicles and Vessels. Erich wierzy również, że w tym terminie uda się skończyć trylogię i wydać The Making of Return of the Jedi. W 2013 r. przypada 30-lecie Powrotu Jedi.

  W wywiadzie znalazło się także miejsce dla oczekiwanych książek wewnątrz uniwersum. Wiadomo, że obecnie toczą się prace nad dylogią Paula S. Kempa, zapowiedzianą w zeszłym roku. Nie wiadomo jednak na razie do końca, o czym będzie ona opowiadać. Jest spora szansa, że przynajmniej w części będzie miała miejsce w czasach gry The Old Republic. Widać, Paul S. Kemp na stałe zapisał się jako twórca antycznych czasów uniwersum. Jakiś czas temu chodziły plotki, że autor pisze jeszcze jedną książkę w tych czasach. Na razie jednak nie wyjawiono więcej informacji. Możliwe, że plotka dotyczyła właśnie tworzonej obecnie dylogii.  Wyjawiono także kilka informacji odnośnie nowego wydania Dziedzica Imperium. Przypomnijmy, że w tym roku mija 20 lat od wydania pierwszego tomu, kultowej Trylogii Thrawna. Pytanie dotyczyło okładki nowego wydania, która jakiś czas wcześniej pojawiła się na stronie Random House. Przyznano, że nie jest to finalna wersja okładki, jednak ostatecznie będzie ją przypominać, gdyż właśnie w takim kierunku chcieli podążać, przygotowując tą pokazywaną na stronie. Jest to okładka "koszulkowa", pod nią będzie znajdować się klasyczna okładka z 1991 r.
  W wywiadzie mówi się, że materiał dodany do najnowszego wydania jest "fenomenalny". Adnotacje które tam się znalazły zostały napisane przez Timothy'ego Zahna, Betsy Mitchell i innych pracowników Lucasfilm. Premiera już w czerwcu.
  KOMENTARZE (12)

  Książki

  Przewodnik LEGO SW już 52 tygodnie na liście sprzedaży

  2011-01-08 00:07:12 StarWars.com

  Opublikowany w październiku 2009 roku album "LEGO Star Wars Visual Dictionary", o którym pisaliśmy w tym miejscu, w tym tygodniu doczekał 52 tygodnia na liście bestsellerów New York Times'a. To niezwykły rekord, przez 18 z tych tygodni album był na pierwszym miejscu listy zamieszczanej w New York Times, w kategorii sprzedaży książek obrazkowych dla dzieci, album przebywał też długo na listach sprzedaży sklepu IndieBound, czy gazety USA Today.

  Żeby uświęcić ten trwający ponad rok sukces albumu wydawca DK przeznaczył książki warte 52 000$ na cele charytatywne wskazane przez Legion 501st. i Rebel Legion, na ten sam cel firma LEGO oddała 5 200 gwiezdnowojennych zestawów klocków.

  Jak powiedział dyrektor publikacji Lucasfilm, Carol Roeder: "To taka przyjemna książka dla fanów w każdym wieku, więc jesteśmy bardzo podekscytowani, że cieszy się taką popularnością. Książka potrafi umiejętnie uchwycić zarówno oryginalne uniwersum Star Wars jak i jego niezwykłą interpretację przez LEGO". Wtóruje mu globalna szefowa licencji LEGO: "Nie moglibyśmy byćszczęśliwsi rozpoczynając partnerstwo w roku 2011 z tak ważną wiadomością i sukcesem".
  KOMENTARZE (4)

  Książki

  Nadchodzace książki DK

  2011-01-06 22:41:49 StarWars.com

  Na oficjalnej ukazała się mała zapowiedź, czego możemy się spodziewać od wydawnictwa DK, na nowy rok. Są to w książki dla dzieci, będące albumami z naklejkami, przewodnikami po filmach dla dzieci, przewodnikiem po figurkach LEGO Star Wars, oraz wersją "niesamowitych przekroi" dla The Clone Wars. Zapraszamy do przejrzenia. Może waszemu dziecku, małej siostrzyczce, lub też bratu spodoba się któraś z książeczek?

  The Ultimate Stickers Collection zostanie wydane w dwóch wersjach w tym miesiący. Amerykańska będzie zawierać 1000 (!) naklejek, przedstawiających figurki i pojazdy LEGO Star Wars. Mieszkańcy Wysp, natomiast, będą musieli zadowolić się uboższą wersją. Książka zostanie wydana w dwóch tomach "Heroes", oraz "Villians", każdy z nich zawierać będzie po 250 naklejek.  Od Lutego, młodsi fani Star Wars będą mogli nacieszyć się widokiem nowych "the visiual guide", poświęconych filmom. Tym razem przyszło na przewodnik po Jedi, oraz bataliach, które kolejno noszą tytuły The Mysteries of the Jedi, oraz Battles for the Galaxy.

  W Maju nastąpi premiera kolejnego albumu naklejek, tym razem poświęcony trzeciemu sezonowi The Clone Wars. Ten tom będzie zawierać, aż 1000 naklejek wielokrotnego użytku.  Wrzesień, to miesiąc książki Star Wars: The Clone Wars: Incredible Vehicles. Dzięki niej, zajrzymy pod maski 10 różnych pojazdów, które pojawiły się w The Clone Wars. Przykładowa strona przedstawia przekrój śnieżnego pojazdu z Orto Plutonii.

  Ci którzy jeszcze nie mają dość LEGO na dzisiaj ucieszą się z ostatniej zapowiedzi. Jest to przewodnik LEGO Star Wars Character Encyclopedia, który to przedstawi szczegóły poszczególnych figurek, jakie dotąd ukazały się w zestawach LEGO Star Wars. Na przykładowej stronie znajdziemy opis figurki Luke'a Skywalkera.

  Dla fanów duńskich klocków, mamy jeszcze jedną, ostatnią wiadomość. Otóż wydany w tamtym roku przewodnik LEGO Star Wars: The Visual Dictionary, jest już 52 tydzień na liście bestsellerów New York Times'a, z czego 18 tygodni spędził na miejscu 1. DK, by uczcić rocznicę wejścia ich powieści na tą zaszczytną listę, oddało książki, o łącznej wartości 52.000$ Rebel Legionowi, oraz Legionowi 501, by przekazali je na cele charytatywne, w zamian za pomoc w organizacji zabaw promujących ich produkty. Sama firma LEGO oddała na te same cele charytatywne 5200 zestawów LEGO Star Wars. Jak widać mieszanka LEGO i Star Wars wciąż zachwyca kolejne roczniki młodych fanów.
  KOMENTARZE (9)
  Loading..