TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Zapowiedź wideo ''Star Wars Art: Comics''

2011-10-20 01:32:21 TheForce.net

Zgodnie z dość dziwaczną modą, która teraz stała się już chyba nową świecką tradycją, Lucasfilm, wespół z wydawnictwem Abrams Books, wydało krótki klip wideo promujący ich najnowszy album, drugi tom serii "Star Wars Art" z podtytułem "Comics", który na Zachodzie jest już dostępny w sprzedaży, a o którym pisaliśmy w tym miejscu. W krótkim filmie usłyszeć można wypowiedzi prezesa Lucas Licensing Howarda Roffmana, artystów takich jak: Kilian Plunkett, Ryan Sook i Arthur Adams, oraz głównego redaktora albumu J.W. Rinzlera, a przede wszystkim obejrzeć nowe przykładowe prace z albumu.


KOMENTARZE (10)

Książki

Wieści z Comic-Conu

2011-10-18 21:08:06 Różne

W miniony weekend w Nowym Jorku miał miejsce Comic-Con, na którym nie zabrakło Gwiezdnych Wojen. Z pewnością jesienna edycja tej imprezy przyniosła więcej wiadomości, niż jej letni odpowiednik w San Diego.

Drew Kapryshyn, autor scenariuszy do gier Knights of the Old Republic, The Old Republic, oraz książek z serii Darth Bane napisze jeszcze jedną powieść, nawiązującą do zbliżającego się MMO Star Wars. Jego wcześniejsza książka Revan, czekaj w tej chwili na wydanie. Tytuł nowej książki jeszcze nie został ogłoszony. Na razie została oznaczona jako The Old Republic 4. Premiera książki została zapowiedziana na jesień 2012.

Z kolei inny popularny autor Timothy Zahn ogłosił, że pisze nową powieść osadzoną w gwiezdnej sadze. Ten projekt również nie ma jeszcze tytułu. Wiadomo jedynie, że jednym z bohaterów będzie Han Solo, a powieść będzie się toczyć w trakcie Starej Trylogii.

Warto tutaj wspomnieć o wydanej całkiem niedawno (19 lipca) książce Choices of One, która jest kontynuacją Posłuszeństwa. W styczniu powieść ukaże się w miękkiej oprawie. Jak się okazuje obydwie wersje będą się różnić okładką. Poniżej prezentujemy obydwie.

Twarda okładka


Miękka okładka
Przyszłość Rebelii zależy od następnego ruchu Luke'a Skywalkera. Ale czy Rebelianci znajdą bezpieczną przystań czy też wpadną w pułapkę?

8 miesięcy po bitwie o Yavin Rebelia potrzebuje nowej bazy. Kiedy gubernator Ferrouz z Sektora Candoras proponuje przymierze, oferując Rebeliantom schronienie w zamian za ochronę przeciwko watażce zwącemu się Nuso Esva, Luke, Leia, Han i Chewie zostają wysłani aby dopracować szczegóły.

Tymczasem Ręka Imperatora, Mara Jade, także wyrusza na Candoras wraz z pięcioma szturmowcami-renegatami z Ręki Sprawiedliwości. Ich misją jest ukaranie Ferrouza za zdradę i zniszczenie Rebelii. Ale w tej grze, gdzie zdrada goni zdradę, pewna karta ciągle czeka aż ktoś ją wyciągnie...


Temat na forum.


Na sam koniec prezentujemy tylne okładki dla książek Apocalypse i Darth Plagueis. Na pierwszej widać Jaggeda Fela i Jainę Solo, a na drugiej Dartha Maula.
Bez możliwości złożenia broni
Bez litości
Stawką nie jest tylko przyszłość galaktyki -
To przeznaczenie Mocy.

W emocjonującym finale niesamowitej serii Przeznaczenie Jedi, Sithowie oraz Jedi stają naprzeciwko siebie. Na polu bitewnym znanym jako Coruscant. Dla Sithów jest to szansa odzyskać utraconą pozycję w Galaktyce, która przez lata niemal o nich zapomniała. Dla Abeloth jest to ważny krok na drodze do podporządkowania sobie wszelkiego życia. Z kolei dla Luke'a Skywalkera jest to wezwanie do walki, by na zawsze pozbyć się Sithów i ich nowej pani.

W planetarnym ataku, drużyny Rycerzy Jedi i dywersantów Sithów ścierają się w szybkim i zabójczym ataku z zaskoczenia. Zwycięstwo przeciw przebiegłej i dzikiej Abeloth, oraz jej ostatecznej rozgrywce jest dalekie od pewnego. Luke, Ben, Han, Leia, Jaina, Jag, oraz ich sojusznicy zbliżają się, a wkrótce wyjawiona zostanie prawda o stworzeniu zrodzonym z Ciemnej Strony. Fakt ten rozejdzie się falą uderzeniową przez Zakon Jedi, galaktykę, a nawet samą Moc.
Temat na forum poświęcony serii.
Darth Plagueis: jeden z najgenialniejszych Sithów jacy żyli kiedykolwiek. Potęga jest tym, czego pożąda. Przeraża go myśl, że mógłby ją utracić. Jako uczeń idzie drogą Sithów. A kiedy nadchodzi właściwy czas, zabija mistrza, lecz przysięga sobie, iż nigdy nie padnie ofiarą takiego samego losu, gdyż w przeciwieństwie do innych akolitów Ciemnej Strony, nauczył się kontrolować życie i śmierć.

Darth Sidious: wybrany uczeń Plagueisa. Pod kierunkiem swojego mistrza, w sekrecie studiuje nauki Sithów, podczas gdy publicznie dochodzi do zaszczytów w rządzie galaktycznym, najpierw jako senator, potem kanclerz, a w końcu Imperator.

Darth Plagueis i Darth Sidious: mistrz i uczeń. Pragną władać galaktyką i zniszczyć zakon Jedi. Ale czy będą potrafili oprzeć się okrutnej tradycji Sithów? Czy pragnienie jednego aby władać niepodzielnie i marzenie drugiego o życiu wiecznym zasieją ziarna ich upadku?


Temat na forum>>>


KOMENTARZE (17)

Książki

''The Complete Vader'' w sprzedaży w USA

2011-10-18 15:42:11 blog oficjalnej

Najpierw ciekawostka wydawnicza: dwa tygodnie temu w USA do sprzedaży trafił album "Darth Vader kronika rekonstrukcji 3D", który polscy czytelnicy mogą czytać od dawna, bo został wydany już na początku września.

Natomiast dziś w amerykańskich księgarniach, po ponad dwóch latach oczekiwania, w sprzedaży pojawił się album "Star Wars: The Complete Vader", który wspólnie napisali Pete Vilmur i Ryder Windham, a wywiad, w którym opowiadają o tym albumie, zamieściliśmy już tutaj.

Album miał się ukazać już dwa lata temu, ale został wycofany ze sprzedaży z powodu błędu drukarskiego, który powodował klejenie się stron. Jednocześnie książka została wydana poprawnie w innych krajach: więc już od dawna dostępna była w Kanadzie, czy w Wielkiej Brytanii. Przy okazji wydania amerykańskiego pojawił się jednak nowy opis: "Star Wars: The Complete Vader jest ultymatywną książką na temat historii, mitu i kulturalnego wpływu Dartha Vadera. Od jego pierwszych projektów w oryginalnym filmie Star Wars George'a Lucasa, po nowe legendy stworzone w komiksach, grach wideo i powieściach, przez jego ciągłe pojawianie się w reklamach telewizyjnych, albo na dziecięcej pościeli, album prezentuje kompletny obraz różnych wcieleń Mrocznego Lorda Sithów. Wykraczając poza filmy, przeglądając jego dalsze przygody w Expanded Unvierse, ksiązka łączy nowe wiadomości z ekskluzywnymi wywiadami i zdjęciami prosto z archiwów Lucasfilm. Interaktywne reprodukcje i rzadkie memorabilia rozpalają wyobraźnię, podczas gdy strony wypełnione nigdy nie publikowanymi wcześniej zdjęciami poszerzają niekończącą się fascynację słynnym Darthem Vaderem."

Alcum wydany w grubej okładce ma 192 stron, czyli nie powinien się mocno różnić od starszej wersji brytyjskiej. Przykładowe strony z albumu prezentowaliśmy w tym miejscu.
KOMENTARZE (9)

Książki

Premiera "Otchłani"

2011-10-16 00:31:38 Amber

W księgarniach w całej Polsce można już dostać trzeci tom serii "Przeznaczenie Jedi". "Otchłań" Troya Denninga została przetłumaczona przez Annę Hikiert i Błażeja Niedzińskiego. Powieść ma 368 stron i dostępna jest w cenie okładkowej 35,80 zł.

Tom 3 nowej bestsellerowej serii Przeznaczenie Jedi

Filozofią Jedi jest pokój. Jednak kiedy na każdym kroku czyhają śmiertelni wrogowie, jedynym wyjściem może być wojna.
Na Coruscant epidemia szaleństwa nęka Zakon Jedi, popychając władze Galaktycznego Sojuszu do zbrojnych działań. Podczas gdy Han i Leia Solo wraz ze swoją córką Jainą przyłączają się do walki o ochronę kolejnych dotkniętych chorobą Rycerzy przed aresztowaniem, uzdrowiciele Jedi gorączkowo próbują znaleźć lek na szerzącą się plagę. Tymczasem Luke Skywalker kontynuuje swoją wyprawę, by poznać powody upadku Jacena Solo i przywrócić dobre imię Zakonowi Jedi – podróż, która zawiedzie jego i jego syna Bena w zakazaną Otchłań, gdzie żyją Wędrowcy Umysłów, których zdolność opuszczania własnego ciała i zespolenia z Mocą jest kusząca i potencjalnie śmiertelna. Wystawiając swoje umiejętności Jedi na ciężką próbę, Luke i Ben zbliżają się do skupiska energii Ciemnej Strony o niespotykanej sile i do zażartej konfrontacji, którą tylko jeden Mistrz – dobry albo zły – może przeżyć.


Temat na forum.

Dotychczas wydane pozycje Star Wars możecie nabyć bezpośrednio w sklepie wydawnictwa Amber.
KOMENTARZE (17)

Książki

Zahn czatuje na Facebooku

2011-10-13 19:33:15

Niedawno wydawnictwo Del Rey na swojej facebookowej stronie przeprowadziło czat z Timothym Zahnem. Oto zapis tego czatu. Czytając go należy przede wszystkim pamiętać o tym, że są to głównie własne opinie Timothy’ego Zahna, które niekoniecznie muszą się stać potem rzeczywistością.

P: Skoro niebawem dostaniemy książki o Revanie i Plagueisie, czy jest szansa na książkę o Thrawnie?
O: W świecie Gwiezdnych Wojen zawsze jest szansa na wszystko. Ale w tym momencie, nie ma planów na powieść skoncentrowaną na Thrawnie.

P: Bardzo lubię twoją pierwszoosobową narrację. Zastanawiałeś się kiedyś nad użyciem jej w książkach Star Wars?
O: Moje książki SW są wielowątkowe, co oznacza, że mamy wiele punktów widzenia. Mike Stackpole użył pierwszoosobowej narracji w „Ja, Jedi”,ale nie sądzę by to współgrało z typem moich opowieści SW.

P: Wiemy, że nie lubisz śmierci głównych postaci. Ale gdybyś miałmożliwość napisania ostatniej przygody wielkiej trójki, byłbyś zainteresowany? I jak twoim zdaniem powinni to skończyć?
O: Zawsze byłem wielkim fanem tego jak Conan Doyle zakończył Sherlocka Holmesa. Nie umarł, tylko przeszedł na emeryturę na wsi. Nie wydaje mi się, by wielka trójka musiała umierać. Ale jeśli już, to nie wiem czy chciałbym być tym, który to zrobi.

P: Czy są plany na specjalne rocznicowe wydania z okazji 20-lecia „Ciemnej Strony Mocy” czy „Ostatniego rozkazu”? Czy nadal czekacie na wyniki sprzedaży „Dziedzica Imperium”?
Odpowiada David Pomerico z Del Rey: Na razie nie mamy planów by zrobić rocznicowe wydania pozostałych książek z serii.

P: Ile czasu potrzebujesz by napisać książkę?
O: Moje wczesne książki SW zabierały mi 8-12 miesięcy. Wtedy pisało się wolniej. Teraz piszę powieść w cztery miesiące, lub trzy, jeśli mam dobrą inspirację.

P: Czy masz plany na jakieś książki, spoza okresu filmów?
O: Mam pomysły na 4 lub 5 nowych książek SW, ale wszystkie dzieją się w okolicach filmów.

P: Są jakieś szanse na pojedynczą powieść z czarnym charakterem, nie licząc Mary i jej służby w Imperium?
O: Chciałbym napisać coś z mroczniejszym bohaterem, gdyby pomysł mi podpasował, ale na razie nad niczym takim nie pracuję.

P: Na San Diego ComicCon opisałeś Marę Jade jako „użyteczną” postać. Mógłbyś to rozwinąć?
O: Myślę, że Mara jest pożyteczna, bo jest byłą imperialną, z bagażem, który jej ciąży, i jest Jedi, no i dobrą partią dla Luke'a. To powoduje, że to postać którą łatwo można włożyć w wiele sytuacji, dlatego jest „użyteczna”.

P: Chciałbym wiedzieć, w jaki sposób wymyśliłeś wspaniałą postać Talona Karrde'a.
O: Kilka przemyśleń o Thrawnie, Karrdzie i Marze zawarłem w swoich uwagach do „Dziedzica Imperium”. Trochę tego za dużo by tu opowiadać.

P: Gdybyś robił rocznicowe wydanie „Ciemnej Strony Mocy” i „Ostatniego rozkazu”, czy myślisz że byłoby tam tyle uwag co w „Dziedzicu”?
O: Jeśli będziemy robić te wydania, to myślę że będzie tyle uwag ile mogę, no i pewnie nowe opowiadanie. Ale na razie nie ma jeszcze decyzji.

P: Myślałeś kiedyś nad napisaniem książki w czasach prequeli czy „Wojen Klonów”?
O: „Poza galaktykę” jest w erze prequeli, ale na razie nie mam żadnych planów. A co się tyczy opowieści po-Dziedzictwie, nie mam na razie nic w głowie. Jest możliwość opowieści o Luke'u, Marze i Benie przed Dziedzictwem, ale znów to tylko pomysł, nie ma o czym mówić.

P: Czy jest szansa byś pojawił się na Celebration VI w Orlando?
O: Wszyscy mamy nadzieję się tam stawić, ale nie znamy jeszcze szczegółów.

P: Kiedy pierwszy raz pisałeś o locie poza galaktykę, czy już wtedy planowałeś, że Thrawn nie chciał go zniszczyć? Czy to się zmieniło później.
O: „Poza galaktykę” to opowieść, której nigdy nie planowałem napisać. Gdy Del Rey poprosiło mnie o tę książkę, postanowiłem trochę zmienić ciąg wypadków, rozwijając Thrawna.

P: Oglądasz „Wojny Klonów” w Cartoon Network?
O: Nie mamy Cartoon Network, więc nie widziałem jeszcze serialu, ale będę musiał obejrzeć go na DVD.

P: Która postać z filmu jest twoją ulubioną?
O: Han w klasycznej trylogii, a Obi-Wan w nowej. Choć Palpatine kradnie wszystkie sceny, w których jest.

P: Czy ci obcy w „Choices of One” mieli być przebranymi Noghrimi?
O: Nie. Nie ma tam żadnych Noghrich, to zupełnie inne rasy.

P: Czy pisząc „Poza galaktykę” wiedziałeś, co Del Rey planuję? Chodzi o Yuuzhan Vong?
O: To nienazwane zagrożenie to Vongowie. Choć Del Rey (i LFL) podkreślały, by bohaterowie oficjalnie ich nie spotkali i zidentyfikowali przed NEJ. Więc miałem pewne ograniczenia.

P: Czy chciałbyś zobaczyć figurkę Rukha?
O: Jest już kilka zabawek bazujących na moich postaciach. Więc Rukh czy ktoś inny, czemu nie, im więcej tym lepiej.

P: Kiedy pracowałeś nad „Dziedzicem Imperium”, Tom Veitch i Cam Kennedy pracowali nad „Dark Empire”. Oba te dzieła były zaczątkami franczyzy w swoich mediach. Wymienialiście się jakoś pomysłami, konsultowaliście się?

O: Miałem dostęp do kilku materiałów na temat „Dark Empire”, ale nie pracowaliśmy razem. Oni mieli swoją opowieść, ja swoją i wszyscy ufaliśmy, że LFL zadba byśmy sobie nie wchodzili w drogę.

P: Co sądzisz o przeredagowaniu trylogii Thrawna, by lepiej współgrała z prequelami, choćby czasowo.
O: Nie chciałbym jej edytować, choćby dlatego, że jest dziełem swojego czasu, okresu w którym ją pisałem. I wszystkie jej dobre i złe strony powinny zostać takie jakie były.

P: Jak sobie radzisz z ciągle rozrastającym się EU?
O: Nie mam czasu by pilnować materiału SW. Muszę polegać na LFL, Del Rey no i korzystam z Wookieepedii.

P: Nad czym teraz pracujesz?
O: Pracuję nad kilkoma pozycjami. Możecie je sprawdzić na mojej stronie na FB. Ale nie ma tam nic z SW, przynajmniej nic oficjalnie zakontraktowanego, acz z Shelly mamy pewien pomysł i przysiądziemy do niego z końcem roku.

P: Czy zobaczymy kiedyś książkę o Lando i Marze i ich poszukiwaniach Car'dasa?
O: Myślałem by zrobić książkę o przygodzie Landa i Mary wspomnianej w Ręce Thrawna. Dodam ją do listy pomysłów, którą pokażę kiedyś w Del Rey.

P: Czy będzie kiedyś książka o walce Thrawna i Nuso Esvy?
O: Nie mam planów na tę chwilę, dodam do listy. Dawajcie dalej, to poproszę Shelly o kontrakt na 10 książek.

P: Czy widziałeś kiedyś Holiday Special i czy na nim bazował opis Kashyyyku w trylogii Thrawna?
O: Nigdy tego nie widziałem i raczej nie zobaczę. Opis pochodził z źródeł West End Games.

P: Czy dowiemy się czegoś więcej o Nuso Esvie? Chciałbym byś zrobił z niego Thrawnowskiego Moriarty'ego.
O: Ciekawy komentarz. Ale teraz zapisz sobie imię Nusoesva, następnie każdej spółgłosce przyporządkuj poprzednią, samogłoskom tak samo, z tym że w przypadku samogłosek z początku alfabetu trzeba przejść do tych na końcu...
Komentarz: Nusoesva. N->M, s->r, v->t, u->o, o->i, e->a, a->y, wychodzi: Nusoesva -> Moriarty.

P: Jaką masz opinie o audiobookach i adaptacjach komiksowych twoich powieści, zwłaszcza trylogii Thrawna?

O: Nie jestem fanem skróconych wersji opowieści, dlatego nigdy nie słuchałem oryginalnej adaptacji trylogii Thrawna. Cieszę się, że z okazji 20-lecia wydano „Dziedzica” w wersji nieskróconej. A co do komiksu, dużo wycięto, ale byłem w miarę zadowolony z rezultatów.

P: Czy w twojej powieści na 2013 będzie wielka trójka? Jakie będą mieli rolę?
O: Nie jestem upoważniony by mówić o przyszłych planach, zwłaszcza gdy moje pomysły nie zostały jeszcze zatwierdzone przez LFL czy Del Rey. Jak będziemy mogli to podamy pewne szczegóły bardzo szybko.

P: Czy skoro w nieznanych rejonach jest tyle zła, przed którym Thrawn chronił galaktykę, byłbyś zainteresowany serią o Chissach? może parę lat przed Thrawnem, o ich wojnach i ekspansji?
O: Chętnie bym zrobił serię o Chissach. Pogadam z Shelly o kontrakcie na 15 książek.
KOMENTARZE (0)

Książki

Zapowiedź ''BOOK OF SITH: Secrets from the Dark Side''

2011-10-13 18:01:16 TheForce.Net

Na tegorocznym Comic-Conie pojawiły się ulotki na temat nowej książki wydawnictwa becker&mayer!, które wcześniej dało nam "Jedi Path". Dziś ukazało się więcej konkretnych informacji temat książki BOOK OF SITH: Secrets from the Dark Side: autorem książki jest Daniel Wallace, książka ma mieć 160 stron, kolorowe ilustracje i ma zawierać sześć tekstów Sithów napisanych przez następujących mistrzów Cimenej Strony: Sorzus Syn, Darth Malgus, Darth Bane, Mother Talzin, Darth Plagueis i Darth Sidious. Podobnie jak z podręcznikiem Jedi, Księga Sithów zostanie wydana w specjalnej ekskluzywnej skrzyneczce razem z dodatkowymi akcesoriami. Droższe wydanie ukaże się w sprzedaży 10 lutego 2012 i będzie kosztować 99.99$, tańszej wersji należy się pewnie spodziewać pod koniec następnego roku. Oto co o swojej książce do powiedzenia ma wydawca:

Zmęczony kryciem się w cieniach Jedi, czekając na szansę przejęcia kontroli? Nareszcie sekrety Ciemnej Strony zostają odsłonięte. Obojętnie czy jesteś mistrzem czy uczniem, teraz możesz teraz spełnić swoje przeznaczenie z książką BOOK OF SITH: Secrets from the Dark Side, kolekcji tekstów Sithów napisanych w całej historii galaktyki i zebranych w jednym epickim tomie.

Dawno temu, w odległej galaktyce....Fragmenty pięciu podstawowych tekstów o ciemnej stronie były przekazywane wielu Sithom i Jedi – przeglądali je Darth Sidious, Darth Vader, Luke Skywalker, Asajj Ventress, Mace Windu, Quinlan Vos, i inni, którzy dodali swoje komentarze na stronach. Przez wiele lat Darth Sidious wykradał i ukrywał te teksty, razem z innymi potężnymi obiektami stworzonymi przez jego potężnych poprzedników. Używając zebranej wiedzy Imperator napisał własny manifest, sithowy tekst, a także przedsłowie tego zbioru. Każdy oryginalny tekst pokazuje więcej informacji o spiskach, dokonaniach i filozofii niesławnego Zakonu Sith.

Przez wiele lat te materiały i różne dodatkowe artefakty pozostawały zamknięte w tajemniczej skrzyneczce w kształcie piramidy. Ale teraz, z odzyskanym zbiorem, wszyscy studenci Mocy mogą uwolnić potęgę i szaleństwo Ciemnej Strony."BOOK OF SITH i THE JEDI PATH, która ją poprzedzała, są pierwszymi książkami Star Wars, które zostały obmyślane i opracowane jako prawdziwe artefakty, które powstały w galaktyce Star Wars" – mówi Carol Roeade, szefowa wydawnictw w Lucasfilm - "teraz obie strony, ciemna i jasna, mają szansę nauczyć się od potężnych Lordów Sithow i Mistrzów Jedi, którzy byli przed nimi."

160-stronicowa książka zawiera okładkę ze sztucznej skóry, z tłoczeniami i oznaczeniami ognia. Pięć wysuwanych artefaktów – włączając w to fragment szaty pogrzebowej Sithów, mapę bitewną z Wielkiej Wojny Galaktycznej, diagram planu Palpatine’a, propagandowy plakat Imperium i notatka od Luke’a Skywalkera – zostały powkładane w strony książki. Elegancki design książki pokazuje oryginalne ilustracje znanych autorów Star Wars, takich jak: Paul Allan Ballard, Jeff Carlisle, Chris Reiff, Chris Trevas, Russell Walks, Terryl Whitlatch, oraz ilustratorów z Aristia/Hive Studios.

Księga oraz dwie dodatkowe pamiątki – Sithański kryształ, oraz Sithowy talizman – zostały zamknięte w zmechanizowanym krwistoczerwonym Holokronie, który otwiera się za przyciśnięciem guzika, z efektami świetlnymi i dźwiękowymi.

"Kiedy zaczęliśmy ten projekt naprawdę chcieliśmy zagłębić się w sithową stronę historii" - mówi Jim Becker szef i wydawca w becker&mayer! - "staraliśmy się wyobrazić sobie jakiego rodzaju historię leżą za ich pogonią za potęgą absolutną. I jak Sithowie ukrywali swoje sekrety w okresie czasu. To zainspirowało innowacyjne opakowanie, w tym niesamowitą skrzyneczkę-Holokron, którą opracowała nasza drużyna razem z Lucasfilm."

Gdy każdy Lord Sithów rósł w siłę i upadał, wiedza którą zebrał znikała razem z nim. Albo tak się wydawało...

Temat na forum
KOMENTARZE (19)

Książki

Książkowe wieści z sieci

2011-10-09 09:09:15

Odkąd odeszła Sue Rostoni jest trochę problemów z zebraniem nowych plotek książkowych. Pojawiają się w różnych miejscach, ale nadal można je znaleźć. I zebrać. Oto krótkie informacje z ostatnich tygodni.

Troy Denning oddał do Del Rey finalny manuskrypt Apocalypse. Powieść ukaże się w 3 kwietnia 2012.

Dwóch nowych autorów David J. Williams i Mark Williams napisze opowiadanie do Insidera. Opowiadanie to będzie opisywać przygodę Hana i Chewbaccy, jeszcze z czasów sprzed Rebelii, a kluczową rolę odegra w nim Sokół Millennium. Utwór jest związany z albumem The Millennium Falcon Owner’s Workshop Manual. Nie wiadomo, czy obu autorów jeszcze zobaczymy w sadze, możliwe, że Del Rey ich dopiero testuje.

Jonathan W. Rinzler, edytor z Lucasfilm, na swoim Twitterze napisał, że był w DK w sprawie nowych albumów. Podobno ma to być coś niesamowitego.

Darth Plagueis został przesunięty na przyszły rok, dokładniej na 10 stycznia 2012. Zmiana terminu wynika najprawdopodobniej z obsunięć TORa, nie chcą w Del Rey by książka konkurowała z Revanem. Swoją drogą z przecieków z Del Rey wnika, że książka ta jest niesamowita, Luceno odwalił kawał dobrej roboty, a publikę kradnie Palpatine. Oczywiście trzeba pamiętać, że to opinia wydawcy.

Zmiany w Del Rey. Na emeryturę odchodzi Betsy Mitchell, która pracowała tam jeszcze w czasach Bantham. Należy pamiętać, że Bantham i Del Rey są dwoma osobnymi imprintami wydawnictwa Ballantine. Imprint to marka, takie małe wewnętrzne wydawnictwo, powiązane kapitało z większym. Na miejsce Betsy do Del Reya przyszedł Frank Parisi, o którym pisaliśmy ostatnio.

Na koniec w sieci Del Rey pokazało swoją kolekcję książek Star Wars. Wygląda ona tak:


KOMENTARZE (0)

Książki

Zapowiedź "Odwetu"

2011-10-08 13:00:39 Amber

Na stronie Wydawnictwa Amber ukazała się zapowiedź czwartego tomu serii Przeznaczenie Jedi. "Odwet" ukaże się w księgarniach 15 listopada w cenie 35,81 zł. Objętość książki wynosi 368 stron, napisał ją Aaron Allston, a tłumaczeniem zajęli się Aleksandra Jagiełowicz i Grzegorz Ciecieląg.

Tom 4 nowej bestsellerowej serii Przeznaczenie Jedi
Pogrążeni w wojnie Zakon Jedi i Sojusz Galaktyczny muszą zawiesić broń – zanim dosięgnie ich odwet mrocznej armii Sithów

Skutki fatalnego przejścia Jacena Solo na Ciemną Stronę Mocy i tajemnicza plaga szaleństwa, która dotknęła młodych Jedi, wciąż sieją chaos w galaktyce. Luke i Ben Skywalkerowie ruszają w pościg za pozbawioną Mistrza uczennicą Sithów.To polowanie zawiedzie ich na posępną planetę Dathomirę, gdzie będą zmuszeni walczyć o swoją ofi arę i o życie.Tymczasem Han i Leia zakończyli własną desperacką misję, przewożąc dotkniętych szaleństwem Jedi w bezpieczne miejsce, poza zasięg Prezydent Sojuszu Galaktycznego, Natasi Daali. Nie istnieje jednak większe zagrożenie, niż Abeloth, istota owładnięta żarłoczną energią Ciemnej Strony, która przyzywa zarówno Jedi, jak i Sithów. Dla jednych może to być ostateczna odpowiedź na pytanie, jak przeżyć. Dla drugich – ostateczna broń umożliwiająca podbój. Dla wszystkich jednak będzie to starcie zmieniające zasady gry o niewypowiedzianym znaczeniu i niewyobrażalnych skutkach.


Temat na forum.


KOMENTARZE (15)

Książki

"Riptide" w księgarniach

2011-10-06 20:14:55 swbooks

W Wielkiej Brytanii ukazała się druga część Rozdroży Czasu, napisanej przez Paula S. Kempa. W Stanach Zjednoczonych powieść ta zostanie wydana dopiero za dwa tygodnie. Riptide ma 304 strony i toczy się po wydarzeniach znanych z serii "Dziedzictwo Mocy".

Kiedy statek pełen sithańskich wojowników przybył do przestrzeni kontrolowanej przez Sojusz Galaktyczny, walka z nimi ujawniła niezwykłe zagrożenie: długo ukrywane klony stworzone w sekrecie jako broń władającą Mocą i nie znające różnicy między Ciemną a Jasną Stroną. Teraz uciekły, a wszystko wskazuje na to, że mają genetyczną skazę i są szalone.

Jedi Jaden Korr ściga je, mając nadzieję na ich uleczenie, ale przygotowany jest też na zniszczenie ich. Nie wie, że agenci Sithów są na jego tropie, pragnąc nie tylko odzyskać klony, ale też schwytać Jadena dla swoich celów. Korr dowie się rzeczy, która postawi go przed pytaniem, co czyni człowieka człowiekiem... i Jedi.


Temat na forum.
KOMENTARZE (9)

Książki

''Star Wars Art: Comics'' w sprzedaży

2011-10-05 23:32:34 blog oficjalnej

Kilka dni temu do sprzedaży trafił album Star Wars Art: Comics, który zawiera wysokiej jakości reprodukcje najciekawszych komiksowych prac, jakie powstały przez ponad 30 lat historii komiksów Star Wars, oraz kilka nowych prac takich artystów jak: Arthur Adams, John Cassaday, Amanda Conner, Mike Kaluta, Sam Kieth, Joe Kubert, David Lapham, Mike Mignola, George Pérez, Paul Pope, Frank Quitely, John Romita, Sr., Tim Sale, Jeff Smith, Ryan Sook, Jim Steranko i J.H. Williams III.
Przy okazji premiery blog oficjalnej zorganizował krótki wywiad z autorem albumu J.W. Rinzlerem, który współpracował blisko z George’m Lucasem tworząc niniejsze wydawnictwo. Przy okazji autor zapowiedział, że to nie koniec serii albumów „Star Wars Art”, w przyszłości pojawi się ich więcej.

Pytanie: Na początek, co zainspirowało Star Wars Art: Comics?

J.W. Rinzler: Cóż, seria Star Wars Art to pomysł George’a. Pierwszy był album „Star Wars Art: Visions”, a to jest drugi album. George chciał zaprezentować to co najlepsze w grafice komiksowej Star Wars, włączając w to kilka nowych prac zamówionych u najlepszych artystów komiksowych, starych i młodych. Jego głównym zadaniem było zaprezentowanie sztuki komiksowej jako sztuki pięknej.

P: Lucas przechowuje dużą kolekcję plakatów filmowych, których można się spodziewać po kimś, kto tak blisko związany jest z branżą filmową. Dlaczego zdecydował się także zbierać rysunki z komiksów Star Wars?

JWR: Cóż, George, w swojej młodości, czytał komiksy, interesował się komiksami, a nawet uruchomił serię komiksową, żeby publikować Gwiezdne Wojny, więc myślę, że od zawsze interesował się sztuką komiksu. To tylko moja opinia, ale myślę, że on uważa, że sztuka komiksu i ilustratorzy tacy jak Norman Rockwell zasługują na miejsce na równi z cenionymi artystami. On jest bardzo zainteresowany sztuką narracji. Lubi kiedy jeden obraz opowiada całą historię. Dlatego właśnie nie chcieliśmy zbyt wielu dymków dialogowych - jest ich kilka, ponieważ tak zostały w oryginale stworzone – ale chcieliśmy to uczynić jak najbardziej niemym filmem. (Ponieważ dymki z tekstem są teraz dodawane do obrazu cyfrowo, „Star Wars Art: Comics” jest pozbawiony dymków kiedy to tylko możliwe, żeby obraz mógł mówić sam za siebie).P: Czego szukaliście wybierając prace do Star Wars Art: Comics?

JWR: George przejrzał swoją prywatną kolekcję i wybrał kilka. Chciał zobaczyć materiały, które wizualnie opowiadają historię. Jego kolekcja pochodzi głównie z Dark Horse (Comics), dlatego zwróciliśmy się do kolekcjonerów po wiele z wcześniejszych materiałów. Na szczęście udało nam się skontaktować z Cori Williamson (żoną rysownika Ala Williamsona) i ona była w stanie przekazać nam mnóstwo rzeczy (książka jest dedykowana pamięci zmarłego Ala Williamsona).

P: Książka wydaje się być ułożona niemal chronologicznie, ale nie sztywno. Co decydowało o kolejności prac?

JWR: Abrams zaproponował nam pomysł prezentowania prac zgodnie z chronologiczną historią, zaczynając od Epizodu IV. Jednak nie jest to restrykcyjne.

P: Czyli prace poukładane są epizodami, a nie tym, kiedy powstała dana praca?

JWR: Tak, a potem w miarę tematami prezentowanymi w kolejnych epizodach.P: Kontynuując tradycję, którą ustanowiliście w Star Wars Art: Visions, widzimy kilka nowych zamówionych prac stworzonych przez rysowników komiksowych. Jakich twórców szczegółowo szukaliście?

JWR: George wybrał kilka prac, które podobały mu się w jego kolekcji, a ja dodałem kilka nazwisk artystów komiksowych, którzy nadawali by się do tej książki, które on zatwierdzał, bądź nie. Zaproponowałem pewnie około 35 nazwisk, a on zgodził się na 20. Naszym zadaniem dla nich było wizualne opowiedzenie historii, nie używając słów. Na przykład wspomniałem Samowi Kiethowi, że George bardzo lubi ten rysunek robota (autorstwa Iana Gibsona), w którym robot idzie robiąc „TUP TUP TUP TUP...”, więc Sam, który już zrobił dla nas pracę z rankorem, zrobił drugą prace, w której robot idzie robiąc „PUT PUT PUT PUT…” i zestawiliśmy je razem.

P: Skoro album „Comics” jest drugi w serii, czego możemy się spodziewać po serii w przyszłości?

JWR: Nie możemy powiedzieć czym one jeszcze są, ale będzie trzecia, czwarta i piąta, z pewnością.

Album wydany w grubej oprawie ma 180 stron, 150 kolorowych ilustracji i kosztuje 40$ na stronie wydawnictwa Abrams Books. Przykładowe prace, które znaleźć można w albumach serii "Star War Art" ujrzeć można w naszej galerii.
KOMENTARZE (15)

Książki

Książeczki edukacyjne ''The Clone Wars'' dla najmłodszych

2011-10-03 21:19:17 Ameet

Na polskim rynku wydawniczym tytułów Star Wars pojawił się nowy gracz – firma Ameet z ciekawymi pozycjami dla najmłodszych fanów. Mowa o książeczkach edukacyjnych z serii „The Clone Wars”, które od jakiegoś czasu można znaleźć na półkach sklepowych. Książeczki edukacyjne to krótkie, głównie zeszytowe, pisemka, w których dziecko będzie mogło znaleźć dla siebie wiele interesujących zabaw, jak na przykład: kolorowanki, labirynty, historyjki obrazkowe, zadania i naklejki do naklejania. Ich rolą jest rozwijanie umiejętności dzieci od najmłodszych lat. Złote lata książeczek edukacyjnych są już raczej za nami, bowiem obecnie przegrywają one walkę z internetem i innymi multimedialnymi atrakcjami, ale na twarzy niejednego rodzica pojawi się uśmiech kiedy pomyśli o takim czasopiśmie jak chociażby „Miś”. : )

Ameet wydał dotychczas 3 pozycje książeczek edukacyjnych „The Clone Wars” w dwóch liniach – krótszej (16 kartkowej – większy format) i dłuższej (64 kartkowej – mniejszy format). Książeczki można już znaleźć w kioskach i sklepach, natomiast w Emipakch ich premiera przewidziana jest dopiero na połowę października. Poniższe informacje pochodzą ze strony internetowej wydawnictwa Ameet i źródeł szeroko pojętego wywiadu Bastionu.


Star Wars: The Clone Wars - Strzępy terroru

STRON: 64
OKŁADKA: Miękka
FORMAT: 140x200mm

Rycerze Jedi wyruszają na niebezpieczną misję. Muszą za wszelką cenę zniszczyć tajną fabrykę broni Separatystów na Geonosis. Jednak frontalny atak niesie ze sobą ogromne ryzyko, dlatego Ahsoka Tano i Anakin Skywalker opracowują śmiały plan. Czy uda im się wykonać zadanie?

Podczas kolejnej wyprawy Jedi ruszają na pomoc Luminarze Unduli więzionej przez geonosjańskich wojowników Zombie. Aby uratować Mistrzynię Jedi, rycerze zapuszczają się w głąb mrocznych katakumb opanowanych przez armię wroga…

W książce, oprócz pełnych akcji komiksów, fani Gwiezdnych Wojen znajdą porywające zadania oraz ponad 80 fantastycznych naklejek.Star Wars: The Clone Wars – Złoczyńcy i łowcy nagród

STRON: 16
FORMAT: 205x290mm
CENTA: 6,99 PLN brutto

Wejdź do świata Gwiezdnych Wojen!

Dołącz do wojowników Jedi i pomóż im pokonać złoczyńców w walce o przywrócenie galaktycznego pokoju. Podejmij wyzwanie Cada Bane’a oraz jego łowców nagród. Pokonaj ciemną stronę Mocy, rozwiązując fantastyczne zadania, zagadki i quizy.Star Wars: The Clone Wars – Starcie mocy

STRON: 16
FORMAT: 205x290mm
CENTA: 6,99 PLN brutto

Wejdź do świata Gwiezdnych Wojen!

Zostań sojusznikiem Republiki – złóż przysięgę i zostań członkiem Wielkiej Armii. Separatyści zbroją się do walki. Czy rycerzom Jedi uda się odeprzeć kolejną inwazję? To zależy od Ciebie!. Dzięki fantastycznym naklejkom stworzysz własne sceny bitewne i zadecydujesz, kto będzie władał galaktyką.
KOMENTARZE (19)
Loading..