TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Nowa książka Zahna?

2011-07-31 13:01:43 EUCantina

Miłośnicy książek Star Wars muszą być bardzo niezadowoleni. Na tegorocznym Comic-Conie przedstawiono niezwykle mało wieści dotyczących powieści z uniwersum George'a Lucasa.
Wczoraj jednak ukazał się ciekawy news, odnośnie planów Timothy'ego Zahna na przyszłą książkę Star Wars. Są to tylko jego plany, niepotwierdzone przez Del Rey. Należy czekać na oficjalne zapowiedzi, czy projekt dojdzie do skutku.

Oto co popularny autor chciałby przedstawić w nowej książce:
 • Znane postaci dostaną mniejszą rolę, jako że chce ukazać zupełnie nowe,
 • Powieść powinna dziać się we wcześniej niewykorzystanym okresie czasowym,
 • Najbliższym wolnym terminem wydania nowej powieści jest listopad 2013
 • Jeżeli projekt wypali i zamieni się w dylogię, to drugi tom zostanie wydany na przestrzeni roku bądź pół roku od premiery wcześniejszego,
 • Lucasfilm na konwencie wyrazili swoje zainteresowanie projektem, jednak wciąż niczego nie potwierdzono. • Każda nowa książka Timothy'ego Zahna wzbudza wiele emocji. Przypomnijmy, że w tym roku mija dwadzieścia lat od wydania pierwszego tomu trylogii Dziedzica Imperium. Z tej okazji wydana zostanie odświeżona wersja książki z nowymi adnotacjami na każdej stronie. Najnowszą z nich prezentujemy poniżej:

  Chciałem by wrogiem w "Dziedzicu" był wojskowy. Nie Moff, Sith czy jakiś gubernator. Wydawało mi się jednak, że zwyczajny admirał nie jest wystarczająco ciekawym tytułem. Dlatego też dodałem do niego "Wielki". Pierwszy raz spotkałem się z tą nazwą w książce Williama L. Shirera "Rozkwit i upadek trzeciej rzeszy"
  KOMENTARZE (9)

  Książki

  Encyklopedia figurek LEGO SW – przykładowe strony

  2011-07-28 23:23:00 StarWars.com

  Oficjalna zaprezentowała kilka przykładowych stron z przewodnika LEGO Star Wars Character Encyclopedia, który będzie zawierał opisy setek ludzików LEGO, jakie dotychczas ukazały się w zestawach LEGO Star Wars. Ponadto do przewodnika dodana będzie ekskluzywna figurka Han Solo ze złotym medalem z Yavinu. Przewodnik ukaże się w sprzedaży 3 października 2011.

  Oficjalny opis: "Ułożone w kolejności pojawiania się w filmach Star Wars, każda figurka LEGO Star Wars ma swój całostronicowy opis pełen fascynujących faktów. LEGO Star Wars Character Encyclopedia zawiera ponad 400 ujmujących zdjęć. Każdy opis zawiera pełne zdjęcie figurki, razem z małymi obrazkami pokazującymi niewidziane elementy, zdjęciami rzadkich wersji figurek, czy szczególnie interesujące zestawy."
  Przewodnik zawierać ma: ponad 300 figurek, ponad 400 zdjęć, na 208 stronach, cena wynosi 18.99 $. Więcej przykładowych stron, oraz duże zdjęcie specjalnej figurki Hana Solo dodawanej do przewodnika można obejrzeć tutaj.

  Temat na forum
  KOMENTARZE (8)

  Książki

  SDCC 2011: ulotki z ''Book of Sith''

  2011-07-24 14:03:03 Twitter

  Na tegorocznym Comic-conie, wśród wielu niezwykłych atrakcji, pojawiły się też ulotki, z których wyraźnie wynika, że w styczniu 2012 roku w sprzedaży pojawi się książka "Book of Sith", która będzie stworzona na wzór "Jedi Path", tyle, że będzie "kolekcją sekretów z Ciemnej Strony". Napisana ma być przez tych samych autorów, czyli przede wszystkim Daniela Wallace'a, oraz cały szereg rysowników. Publikacją zajmie się wydawnictwo becker&mayer.  Temat na forum
  KOMENTARZE (7)

  Książki

  Wieści książkowe!

  2011-07-21 23:57:55 TFN

  Czas na kolejny zbiór newsów książkowych, które były tylko krótkimi informacjami, niezasługującymi na całego newsa. Wszystkie informacje dotyczą nowości zza granicy. Wkrótce możemy spodziewać się ich o wiele więcej, jako że do niedzieli trwać będzie konwent Comic-Con 2011.

  Zaczynamy od tytułu nowego tomu serii X-Wing, która po trzynastu latach wróci do księgarń. Ostatnia część, "Myśliwce Adumaru", ukazała się w 1999 r. Za obydwie książki odpowiada Aaron Allston. Tytuł drugiej to "Mercy Kill", czyli Łaskawa/litościwa śmierć. Książka powinna zostać wydana w lipcu 2012 r.

  Wspominane wcześniej nowe wydania książek "Darth Maul: Łowca z Mroku, oraz "Mroczne Widmo" doczekały się tytułów krótkich opowiadań, które w nich się ukażą. Pierwsza z książek dostanie opowiadanie pt. Darth Maul: Restraint, co można tłumaczyć jako Darth Maul: Poskromienie. Z kolei Mroczne Widmo zostanie wzbogacone o Darth Maul: End Game, czyli "koniec gry". Kolejno książki powinny ukazać się w grudniu i styczniu.

  Neimoidiański zdrajca wykrada holocron z informacjami o planowanej przez Federację Handlową blokadzie Naboo. Lord Sithów wysyła w pościg swego ucznia. Tylko bezwzględny Darth Maul jest w stanie odzyskać holocron. Na drodze staje mu jednak dwójka rycerzy Jedi... i potężna bestia, która potrafi ukryć się przed Mocą.

  Temat na forum.

  Początek najsłynniejszej kosmicznej sagi wszech czasów Trzydzieści lat PRZED wydarzeniami klasycznej już pierwszej trylogii George`a Lucasa

  Oddziały desantowe Federacji Handlowej napadają na planetę Naboo. Bezpośrednia interwencja Republiki nie może mieć miejsca, ale senat wysyła na Naboo dwóch rycerzy Jedi: mistrza Qui-Gon Jinna i jego ucznia - młodego Obi-Wana Kenobiego. Po dramatycznych przeżyciach na planecie obaj muszą uciekać przed siłami Federacji. Nie mając innego wyjścia, lądują na Tatooine. Spotykają tam dziewięcioletniego Anakina Skywalkera, chłopca obdarzonego niezwykłym talentem... Wielki początek najpopularniejszej serii science fiction!


  Ostatnia informacja zainteresuje miłośników Sithów. Otóż ma zostać wydana książka skupiająca się na tych użytkownikach Mocy. Formą ma przypominać to co widzieliśmy już w "The Jedi Path. "Book of Sith" powinna ukazać się w styczniu 2012 roku.
  KOMENTARZE (10)

  Książki

  Premiera "Choices of One" Timothy'ego Zahna

  2011-07-21 11:05:19 Theforce.net

  Przedwczoraj w USA ukazała się kolejna powieść Timothy'ego Zahna, zatytułowana "Choices of One", będąca dalszą częścią przygód drużyny szturmowców-renegatów z Ręki Sprawiedliwości przedstawionych w powieści "Posłuszeństwo". Przypomnijmy fabułę:

  Przyszłość Rebelii zależy od następnego ruchu Luke'a Skywalkera. Ale czy Rebelianci znajdą bezpieczną przystań czy też wpadną w pułapkę?

  8 miesięcy po bitwie o Yavin Rebelia potrzebuje nowej bazy. Kiedy gubernator Ferrouz z Sektora Candoras proponuje przymierze, oferując Rebeliantom schronienie w zamian za ochronę przeciwko watażce zwącemu się Nuso Esva, Luke, Leia, Han i Chewie zostają wysłani aby dopracować szczegóły.

  Tymczasem Ręka Imperatora, Mara Jade, także wyrusza na Candoras wraz z pięcioma szturmowcami-renegatami z Ręki Sprawiedliwości. Ich misją jest ukaranie Ferrouza za zdradę i zniszczenie Rebelii. Ale w tej grze, gdzie zdrada goni zdradę, pewna karta ciągle czeka aż ktoś ją wyciągnie...


  Cena wynosi 14.51 dolarów amerykańskich, książka zaś posiada 384 strony i ukazała się w twardej okładce.  Temat na forum.

  Przy okazji przypominamy, że 6 września ukaże się specjalne wydanie "Dziedzica Imperium" zawierające notatki autora i dodatkowe opowiadanie, "Crisis of Faith". Na facebookowej stronie Del Rey, Zahn dodaje kolejne notki. Oto dwie z nich, dotyczące wymowy nazwiska Joruusa C'baotha oraz tytułu admirała.

  C'baoth wymawia się SA-bay-oth, z pierwszą samogłoską wymawianą jak "a" w angielskim słowie "has". Gdybym wiedział, że to będzie tak trudne do domyślenia się, zmieniłbym sposób wymowy.

  Admirał to normalna na statku forma zwracania się do przełożonego (chociaż Wielki Admirał jest trochę długie do zwykłej rozmowy), ale C'baoth niemal bez przerwy używa całej nazwy rangi. Oczywiście nie jako wyrazu szacunku, ale z sarkazmem.
  KOMENTARZE (16)

  Książki

  SDCC 2011: Okładka powieści The Old Republic: Revan

  2011-07-21 09:05:50 StarWars.com

  Na łamach StarWars.com pojawiła się okładka powieści The Old Republic: Revan, która została również zaprezentowana na stoisku Del Rey Books w San Diego na właśnie odbywającym się konwencie Comic-Con International 2011. Autorem książki jest Drew Karpyshyn.

  Poniżej zostaje przedstawiony opis fabuły książki:
  Coś czai się w głębi kosmosu: siła, mogąca zgnieść Republikę. Jeden samotny Jedi, odrzucony i poniżony, musi ją powstrzymać.

  Revan: bohater, zdrajca, zdobywca, złoczyńca, zbawca. Jedi, który wyruszył z Coruscant by powstrzymać Mandalorian i powrócił jako sługa Ciemnej Strony, pragnący zniszczyć Republikę. Rada Jedi przywróciła mu życie, ale cena odkupienia była wysoka. Wymazano jego wspomnienia. To co zostało, to koszmary i nieustająca trwoga.

  Co tak naprawdę stało się poza Zewnętrznymi Rubieżami? Revan nie do końca pamięta, ale nie potrafi także zapomnieć. Jednak natrafia na sekret, który zagraża istnieniu Republiki. Nie mając pojęcia co to i jak to powstrzymać, Revan może zawieść, bo nigdy nie stawał przeciw tak potężnemu i przebiegłemu wrogowi. Ale tylko śmierć może powstrzymać go przed spróbowaniem pokonania owej siły.


  Temat na forum.
  KOMENTARZE (34)

  Książki

  Kolejny ebook z serii "Lost Tribe of the Sith"

  2011-07-19 18:57:39

  Już od dziś ściągnąć można kolejny, 7. już "tom" ebookowej serii autorstwa Johna Jacksona Millera "Lost Tribe of the Sith" zatytułowany "Pantheon". Oto jego treść:

  Kiedy statek Sithów Omen rozbił się na Kesh dwa tysiące lat temu, jego załoga podbiła i okiełznała barbarzyński lud. Teraz burzliwe tysiąclecie zredukowało Zaginione Plemię do małego państewka. Ale nauki Sithów zostały zapamiętane, honorowane i praktykowane, jednak wiedza Zaginionego Plemienia na temat swojego pochodzenia zanikła.

  Mroczny wiek naraził Sithów na niebezpieczeństwo, przyszłość leży w rękach najbardziej niesamowitego z ludzi: Opiekuna Hiltsa – oficjalnego strażnika wiedzy. Dobrze prowadzący się jak na standardy Sithów, wiekowy Hilts ma nadzieję na użycie wiedzy starożytnych do zjednoczenia swoich ludzi. Prawda, którą odkryje, stanie się zbawienna dla Plemienia. Lecz może on stracić swoje siły, prowadząc je i siebie ku destrukcji.


  Aby ściągnąć ebooka zapraszamy na przykład w to miejsce.

  Ostatni "tom" czyli "Secrets" pojawi się w marcu 2012 r. Na sierpień tego samego roku zostało zapowiedziane zbiorcze wydanie opowieści, które zawierać ma dodatkową historię.

  Temat na forum
  KOMENTARZE (4)

  Książki

  Przykładowe strony ze ''Star Wars Blueprints''

  2011-07-19 15:31:49 Rebelscum.com

  Kolekcjonerski serwis Rebelscum dostał szansę zaprezentowania kilku przykładowych stron z nowego niepowtarzalnego albumu ''Star Wars Blueprints'', który zawiera oryginalne projekty tworzone na potrzeby filmów wyciągane z archiwów Lucasfilm. Pisaliśmy już o nim w tym miejscu.

  Projekty zebrał i opisał J. W. Rinzler, a album ukaże się w sprzedaży we wrześniu 2011 w limitowanej edycji 5000 numerowanych egzemplarzy, w tym, jak się okazuje, pierwsze 125 egzemplarzy ręcznie podpisanych przez trzech laureatów Oskara będzie kosztowała 1000 dolarów, a pozostała reszta zaledwie 500$. Album ma 336 stron, ponad 500 zdjęć i ilustracji, certyfikat autentyczności.  Szczegółowe zamówienia można składać na oficjalnej stronie projektu.
  KOMENTARZE (12)

  Książki

  Egmont wraca do książek!

  2011-07-14 13:57:50 Facebook

  Minęły lata od czasu, gdy wydawnictwo Egmont wypuściło na rynek ostatnią książkę z serii Star Wars. Zamiast tego skupiło się na komiksach, dostarczając nam co miesiąc "najlepsze komiksy ze świata Star Wars". Wydawnictwo co jakiś czas zwiększało swoją ofertę, tym razem jednak wychodzi poza historie obrazkowe i dodaje do listy książki. Chodzi tutaj o albumy, których brakowało na naszym rynku od kilku lat. O to co będzie nam dane przeczytać już na początku września!


  "Encyklopedia Postaci"

  Ta bogato ilustrowana encyklopedia postaci Star Wars to prawdziwa gratka dla fanów serii. Poznaj rycerzy Jedi, lordów Sithów, łowców nagród, żołnierzy klonów i wiele innych postaci. Dowiedz się wszystkiego o ulubionych bohaterach i ich najgorszych wrogach toczących zmagania o los galaktyki. Wspaniała zabawa dla dzieci i rodziców, która poszerzy waszą wiedzę o świecie Gwiezdnych Wojen.  Cena: 39,99  "Wielka księga naklejek"

  Ponad 600 kolorowych naklejek odklejek. Odtwarzaj swoje ulubione sceny i bitwy z Wojen klonów. Przemierzaj wszechświat Star Wars z bohaterami Jedi – Anakinem i Ahsoką. Poznaj złoczyńców, kosmitów, droidy, statki kosmiczne i broń z odległej galaktyki.  Cena: 39,99


  "Darth Vader: Kronika rekonstrukcji 3D"

  "Człowiek czy maszyna?" - zajrzyj pod maskę i zbroję jednego z najbardziej osławionych czarnych charakterów galaktyki i kultury popularnej. Książka zawiera nigdy wcześniej niepokazywany przekrój zbroi Dartha Vadera. Warstwa po warstwie obnaża Lorda Sithów, ukazując niezwykłą technologię, która trzyma go przy życiu.  Cena: 59,99
  Temat na forum.
  KOMENTARZE (25)

  Książki

  Zapowiedź "Dartha Plagueisa"

  2011-07-08 23:07:57 Oficjalna

  Za oceanem ukazała się zapowiedź książki "Darth Plaguies", jednak news zaczynamy od małej rewelacji. W katalogu Del Rey ukazała się notka, że wychodzący w kwietniu ostatni tom Fate of the jedi pt. Apocalypse, będzie zawierać zajawkę nowej serii książkowej. To odrobinę komplikuje sprawę, jako że wcześniej mówiono o zakończeniu wydawania dłuższych serii. Całkiem możliwe, że autor wpisu miał na myśli serię trzy tomową, co jednak wcześniej zapowiadano.  Star Wars: Darth Plagueis


  W "Zemście Sithów", podczas podziwiania występu w operze, Kanclerz Palpatine opowiedział Anakinowi Skywalkerowi opowieść o Lordzie Sithów znanym jako Darth Plagueis. Był on tak mądry i potężny, że potrafił manipulować Mocą, aby tworzyć życie lub też ratować innych od śmierci. Ironicznie, tak potężna istota, nie mogła zapobiec własnej śmierci. Plagueis zginął z ręki własnego ucznia we śnie.

  Palpatine opowiedział tą historię, by rozpocząć serię zdarzeń, które miały odcisnąć swoje piętno na Wybrańcu. Od lat fani Star Wars chcieli wiedzieć więcej o tajemniczym mistrzu. Autor James Luceno zanurzył się głęboko w czeluściach ciemnej strony, by wydobyć sekrety i dowiedzieć się więcej o dwóch Sithach. Darth Sidious, oraz Darth Plaguies w nowej powieści pt. "Star Wars: Darth Plagueis", już tej zimy.
  Temat na forum.
  KOMENTARZE (40)

  Książki

  Gwiezdnowojenna książka z wydawnictwa John Wiley & Sons

  2011-07-07 11:34:59 New York Times

  Jak donosi New York Times, wydawnictwo John Wiley & Sons zamierza stworzyć książkę, odkrywającą podobieństwa pomiędzy historią, a filmami z Gwiezdnej Sagi.
  „George Lucas jest entuzjastą historii, a jego fascynacja tym tematem miała ogromny wpływ na fabułę i tematykę szerzej odkrywaną w uniwersum Gwiezdnych Wojen.” mówi Connie Santisteban, redaktor książki z wydawnictwa Wiley. „Bliska praca z panem Lucasem nad tą oraz innymi książkami, dostarczy fanom szersze spojrzenie na prawdziwą naukę, historię, a także politykę zawartą w Gwiezdnych Wojnach, co również będzie stanowić dla czytelnika rodzaj pouczającej lektury.”

  Treść zostanie opracowana przy współpracy Pań profesor w dziedzinie historii: Nancy Reagin oraz Janice Liedl, które tworzyły również w tym samym duchu książki na temat Harry`ego Pottera oraz Zmierzchu.
  Książka dostała zielone światło od Lucasfilmu. Zostaną w niej uwzględnione pomysły oraz wskazówek od George`a Lucasa.
  KOMENTARZE (7)

  Książki

  Kroniki Stele`a

  2011-07-04 20:07:40 Stele

  Wielokrotnie namawiamy fanów do współtworzenia Bastionu i każdy Wasz wkład w stronę bardzo nas cieszy. Tym razem do poszerzenia zbiorów Bastionu przyczynił się Stele, który przetłumaczył nowy tekst do działu tłumaczeń.

  Kroniki Stele'a (The Stele Chronicles), bo o tym tytule mowa, to opowiadanie, które było dołączone do gry Star Wars: TIE Fighter. Jego bohaterem jest Maarek Stele, będący główną postacią w grze. Opowiadanie, którego autorem jest Rusel DeMaria, stanowi zarazem sfabularyzowaną instrukcję gry.

  Kroniki Stele'a (The Stele Chronicles) znajdziecie w tym miejscu.
  Zapraszamy do lektury.
  KOMENTARZE (6)

  Książki

  Zapowiedź "Wygnańca"

  2011-07-04 10:44:01 Amber

  Na stronie Wydawnictwa Amber ukazała się zapowiedź pierwszego tomu nowej serii Star Wars. "Wygnaniec" ukaże się 18 sierpnia. Książkę napisał Aaron Allston, a jej tłumaczeniem zajęli się Andrzej Syrzycki i Błażej Niedziński. Tę książkę jak i dotychczas wydane można już zamawiać w sklepie wydawnictwa Amber.

  Początek nowej bestsellerowej serii Los Jedi
  Czy nowy rozdział w historii Galaktycznego Sojuszu oznacza początek końca dla Zakonu Jedi?

  Po brutalnej wojnie domowej i spustoszeniach dokonanych przez nieżyjącego już Dartha Caedusa Sojusz Galaktyczny przeżywa kryzys. Ze wszystkich stron przybywają na Coruscant politycy i przywódcy wojskowi, aby wziąć udział w szczycie, który ma przywrócić ład i zadecydować o przyszłości ich zjednoczonych światów. Jednak jeszcze ważniejsza i o wiele bardziej niepewna jest przyszłość Jedi.

  Przywódczyni Sojuszu wydaje szokujący rozkaz aresztowania Luke’a Skywalkera. Ale to dopiero początek wymierzonej przeciwko Jedi kampanii. Zmuszony do odejścia z Zakonu w zamian za wolność, Luke, wraz ze swoim synem Benem, postanawia odkryć całą prawdę o upadku Jacena Solo. Jednak tajemnice, które ujawni, mogą doprowadzić jego wyprawę - i jego dotychczasowe życie - do gwałtownego końca. A w tym samym czasie inny Rycerz Jedi, ogarnięty szaleństwem, zmierza na Coruscant z przerażającą misją, która może zniszczyć całą galaktykę...


  Na Forum: o "Wygnańcu">>>


  KOMENTARZE (27)
  Loading..