TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Zapowiedź nowej książki

2012-02-29 23:57:13 Star Wars Books

W Internecie ukazała się zapowiedź nowej książki Star Wars. Jest to kolejny tom powiązany z grą The Old Republic. Powieść napisze Drew Karpyshyn, a jej premiera została ogłoszona na 13 listopada tego roku.

"Star Wars: The Old Republic: Annihilation" to powieść o agencie Republiki Theronie Shan i jego Twi'lekańskiej towarzyszce Teff'ith. Obydwoje są bohaterami komiksu wydawnictwa Dark Horse "Zaginione Słońca". W nowej powieści muszą się zmierzyć z kontratakiem Imperium Sithów, dowodzonym przez zabójczego ucznia Dartha Malgusa. W tej niesamowitej książce, opartej na nagradzanej grze Bioware i LucasArts, pojawią się również Satele Shan i Jace Malcolm.
KOMENTARZE (16)

Książki

Pożegnanie z Nomi Sunrider

2012-02-29 21:28:14 swbooks

Mamy smutną wiadomość dla wszystkich fanów starożytnych klimatów Star Wars. Z planu wydawniczego wypadła książka poświęcona Nomi Sunrider, o roboczym tytule Mandorla. Jak zostało napisane, powieść Alexandra Irvine'a została anulowana z powodu zmian w planowaniu i koncepcji nowych książek. Nic jednak straconego. Lata temu podobna sytuacja spotkała powieść "Darth Plagueis", który pomimo ciężkiej drogi w końcu się ukazał. W końcu książka o Nomi Sunrider miała się ukazać już w grudniu 2011 roku.
Przy okazji tej smutnej wiadomości ukazała się informacja, że w najbliższych miesiącach mamy oczekiwać nowych i ekscytujących zapowiedzi na rok 2013 i dalej
O to jak wygląda aktualny plan wydawniczy za oceanem:

STAR WARS: FATE OF THE JEDI: APOCALYPSE - Troy Denning- 13 marca.
STAR WARS: THE ESSENTIAL GUIDE TO WARFARE - Jason Fry - 3 kwietnia
STAR WARS: SCOURGE - 24 kwietnia. STAR WARS: LOST TRIBE OF THE SITH: THE COLLECTED STORIES - John Jackson Miller - 31 lipca.
STAR WARS: X-WING: MERCY KILL - Aaron Allston - 7 sierpnia STAR WARS: THE ESSENTIAL READER’S COMPANION - Pablo Hidalgo - 21 sierpnia.
STAR WARS: THE OLD REPUBLIC: ANNHILATION - Drew Karpyshyn - 13 listopada
Nowa książka Timothy'ego Zahna - zima 2012

KOMENTARZE (12)

Książki

Nowości książkowe

2012-02-27 16:55:15

Ostatnie dwa miesiące, to intensywna promocja produktów okolicznościowych związanych z Gwiezdnymi Wojnami i Mrocznym widmem. W USA swoją premierę miało kilkanaście książek, albumów i książeczek. Oto ich krótki przegląd.Book of Sith - Bardziej zabawka, niż książka. Produkt wyszedł spod pióra Dana Wallace'a i ekipy, z która stworzył "The Jedi Path". To też niejako kontynuacja i odpowiedź tej poprzedniej. 160 stron, 99,99 USD.Star Wars: The Phantom Menace: The Expanded Visual Dictionary - nowa wersja słownika firmy DK. Trochę poprawiona przez Jasona Fry'a, a przede wszystkim wydawana w odświeżonej formie graficznej. 104 strony, 19,99 USD.Ultimate Sticker Collection: Star Wars: The Phantom Menace - kolejny produkt DK, nowy album z naklejkami, tym razem związanymi z Epizodem I. Naklejek jest tu ponad 1000, całość ma 96 stron i kosztuje 12,99 USD.Star Wars Episode I The Phantom Menace: 3D Storybook - Tym razem pozycja ze stajni Scholastica. Jakoby nowa, ale nie wiadomo na ile jest to odgrzebany kotlet (Mroczne widmo - Opowieść filmowa). Ilość stron 64 (jak poprzednio), cena 9,99 USD.Wrath of Darth Maul - czwarta z serii biografii autorstwa Rydera Windhama. Podobnie jak poprzednie, wydana przez Scholastic. Ta książka jest też pierwszym oficjalnym źródłem, opisującym jak Darth Maul przeżył swój upadek. 224 strony, 16,99 USD.LEGO STAR WARS: Padawan Menace - Scholastic poszedł po bandzie i przy okazji TPM w 3D, wypuścił na rynek adaptację "Padawańskiego widma". Tym razem mamy do czynienia z fotokomiksem, składającym się z 32 stron i kosztującym 3,99 USD.LEGO Star Wars: The Phantom Menace - kolejna adaptacja, tym razem ze stajni DK. Autorką jest Hannah Dolan. Ta wersja różni się tym, że wszystkie zdjęcia są zrobione za pomocą klocków LEGO. 32 strony, 3,99 USD.Darth Maul: Sith Apprentice - kolejna książeczka DK, której autorem jest Jo Casey. Tym razem to mini przewodnik po Lordzie Sithów. 48 stron, 3,99 USD.Battle for Naboo - autorstwa Lisy Stock, to kolejna adaptacja fragmentu Mrocznego widma, wydana przez DK. 48 stron, 3,99 USD.The Secret Villian - tym razem to książeczka wydawnictwa Gosset & Dunlap, wydana przez imprint Penguin. Widać podążają powoli szlakiem DK, ale koncentrują się na Wojnach klonów. 32 strony, 3,99 USD.Beware the Sith - kolejny przewodnik DK, z serii post słownikowych. 96 stron, 12,99 USD.Star Wars: The Millennium Falcon Owner's Workshop Manual - kolejny raz Ryder Windham, wspomagany przez Chrisa Trevasa i Chrisa Reifa. Tym razem mamy przewodnik po Sokole Millennium dla jego właścicieli, czyli taka instrukcja obsługi. 128 stron, 28 USD.Darth Maul: Łowca z Mroku - wydanie w nowej okładce z nowymi opowiadaniami Jamesa Luceno pojawiło się jeszcze w 2011 roku (grudzień). Ale to ono właściwie zaczęło ten wysyp nowości.
KOMENTARZE (0)

Książki

Premiera "Zasady Dwóch"

2012-02-24 22:00:06 Edipresse.pl

Wczoraj ukazał się drugi numer nowej kolekcji Wydawnictwa Amber, w której serwowane są reedycje książek. Już teraz w kioskach i salonikach prasowych w całej Polsce można zakupić Zasadę Dwóch, czyli drugi tom wysoko ocenianej Trylogii Dartha Bane'a. Książka różni się od oryginału rozmiarem czcionki, oraz formatem, który wynosi 105x175 mm. Cena numeru to 13,99 zł.Darth Bane: Zasada Dwóch

Wreszcie Darth Bane może wprowadzić swoją zasadę dwóch w życie. Kluczem do sukcesu jest jego uczennica, Zannah, młoda adeptka Ciemniej Strony Mocy, bardzo zdolna, pomimo swojego wieku. Jak się okazuje Zannah będzie bardzo pomocna swemu mistrzowi w jego planie zniszczenia Jedi i przejęcia władzy nad Galaktyką.

Tylko jedna osoba może powstrzymać Bane'a: zdesperowany i ogarnięty chęcią zemsty Johun Othone, padawan Lorda Hotha, który zginął z ręki Bane'a podczas ostatniej wielkiej Wojny Sithów. Pomimo drwin ze strony reszty Jedi, Johun nie wierzy w to, że wszyscy Sithowie zostali zniszczeni.

W czasie gdy Johun kontynuuje swój pościg za Lordem Sithów, Zannah, zmuszona do zmierzenia się z postacią ze swej przeszłości, zaczyna zastanawiać się nad swoim związkiem z Ciemną Stroną Mocy. W tym samym czasie Bane jest dręczony zsyłanymi mu przez Moc wizjami księżyca, gdzie może odnaleźć zdumiewającą wiedzę i siłę. Siłę, która da mu niewyobrażalne możliwości.
Zdjęcia - Master of the Force

KOMENTARZE (53)

Książki

Nowe książki dla dzieci

2012-02-21 00:41:37 TFN

W Internetowym sklepie Amazon ukazały się zapowiedzi nowych książek Star Wars na jesień 2012. Jak łatwo się domyśleć mają one związek z The Clone Wars i sezonem piątym serii, który wtedy zadebiutuje za oceanem.

Lego Star Wars - 1 września 2012, 24 strony, autor Ace Landers

Kontynuacja hitu z 2011 roku Darth Maul's Mission. Anakin Skwalker i Obi-Wan Kenobi zostają przydzieleni jako ochrona dla senator Padme Amidali, która jest zagrożona atakiem ze strony łowcy nagród Jango Fetta. Po kilu przepełnionych akcją i zabawą scenach, historia przenosi nas wraz z małą armią Jedi na planetę Geonosis. Tam między innymi Yoda i Mace Windu zmierzą się z armią droidów i wspomnianym łowcą.


Star Wars: The Clone Wars - 1 września 2012, 160 stron


Po raz pierwszy, wydawnictwo Scholastic, przedstawia historię na podstawie numeru jeden stacji Cartoon Network. Widowiska które tygodniowo ogląda 2,4 miliona ludzi. Wciąż czekamy na wieści od LucasFilm o sezonie 5, jednak można zdradzić, że powieść będzie zawierać długo oczekiwany powrót Dartha Maula. Złoczyńcę z "Mrocznego Widma", który jest równie popularny jak Boba Fett.


Star Wars Phonics Boxed Set - 1 września 2012, autor Quinlan B. Lee

O Phonics Reading Program: książki powstały na podstawie badań przeprowadzonych w związku z rozwijaniem przez dzieci umiejętności czytania. Zawierają wybrany zestaw głosek, ułożony tak by dzieci mogły łatwiej się uczyć. Każda z książek pomaga dziecku rozwinąć pewność siebie w czytaniu, dzięki powtórzeniom, literom na których trzeba się skupić, słówkom do nauczenia, i wypowiedzenia.


Star Wars The Clone Wars - What is a Sith Warrior? - 3 września 2012, 96 stron

BRAK OPISU

Star Wars: The Clone Wars - Who are the Jedi? - 3 września 2012, 96 stron

BRAK OPISU

Star Wars: Obi-Wan - Jedi Knight - 15 października, 48 stron

BRAK OPISU

Star Wars: Who Saved the Galaxy? - 15 października, 48 stron

BRAK OPISU

Star Wars: A Galactic Pop-Up Adventure - 16 października, autor Matthew Reinhardt

BRAK OPISU

KOMENTARZE (7)

Książki

Luceno na Facebooku

2012-02-19 11:24:15

Niedawno na oficjalnym koncie Facbookowym Del Reya odbył się czat z Jamesem Luceno. Oto jego zapis. Uwaga, czat zawiera wiele spoilerów do książki „Darth Plagueis”.P: Zastanawia mnie jedno, Yoda w ROTJ mówi, że silny jest Mocą, ale nie tak silny, w domyśle by powstrzymać śmierć. Czy umiejętności Plagueisa bazowały na jego sile Mocy, czy raczej woli odkrywania tego, co nienaturalne. A może i to i to?
O: Wierzę, że potęga Plagueisa wynikała z jego woli, by pójść tam gdzie potrzebował...

P: Czy myślisz, że gdyby doszło do pojedynku na miecze lub Moc, Sidious byłby w tej walce uprzywilejowany?
O: Jeśli doszłoby do pojedynku, Plagueis znalazłby sposób, by podkopać potęgę swego ucznia.

P: Co to za pomysł, by rozpocząć książkę od sceny śmierci Plagueisa? Czy próbowałeś pokazać fanom tę jedyną część jego historii o której słyszeli?
O: Czułem się jakbym miał do czynienia z przysłowiowym słoniem w pokoju (angielskie przysłowie, sugerujące coś, z czymś trudno dać sobie radę).Jedyną niespodzianką, o ile można to tak nazwać, właśnie był moment, a nie sposób.

P: Gdy pisałeś tę powieść, aż po wydarzenia Epizodu I, jakie myśli kłębiły ci się w głowie?
O: Podczas pisania miałem wrażenie, że żyję wewnątrz tego filmu.

P: Jakaś szansa na autografy w niedalekiej przyszłości?
O: Nie mam zaplanowanych spotkań autografowych, ale myślę, że doskonała szansa będzie na Celebration VI.

P: Kto wynajął Subtext Mining do sabotowania droidów górniczych Tenebrousa?
O: Tak jak myślał Plagueis: Rugess Nome miał wielu wrogów. Trzeba się przyjrzeć Santhe.

P: Ciekawi mnie ile czasu poświęciłeś na przygotowania się do tej książki. Zauważyłem, że wspomniałeś choćby jednym słowem o każdym elemencie, który o Palpatinie napisano.
O: Normalnie nie miałbym czasu na tak oddane poszukiwania. Ale skasowanie tej powieści wyszło jej na dobre.

P: Czy to oznacza, że Sidious nie miał ucznia przed 50-tką? Czy cały czas manewrował Plagueisem, jeśli tak czemu go nie zabił?
O: Rzecz w tym, że Palpatine nigdy nie myślał o sobie jak o uczniu, a Plagueis nigdy nie traktował go jak podwładnego. Palpatine dobrze wykorzystywał swój czas, czekał aż Plagueis ujawni mu pełną głębie swojej wiedzy o Ciemnej Stronie.

P: Która książka Star Wars była dla ciebie najzabawniejsza do napisania?
O: Myślę, że „Maska kłamstw”. Podobało mi się móc bawić Qui-Gonem i Obi-Wanem, no i ukazywać Palpatine'a i Sidiousa jako dwie osobne postaci.

P: Czy możesz powiedzieć, czy OneDeeFour miał wyczyszczoną pamięć i może przemianowano go na innego droida, może znanego nam z EU?
O: Pod koniec „Labirytnu Zła” jest taka scena, gdzie kilka droidów wpada na gości, którzy zbliżają się do sekretnej siedziby Sidiousa. Lubięmyśleć, że 11-4D mógł być w tym miejscu, i z pewnością był tam, gdy Anakin przywdziewał swój strój.

P: Czy to twój pomysł, by Anakin nie był bezpośrednim produktem działań Plagueisa?
O: Wśród naukowców swego czasu były rozmowy o możliwościach niektórych cząstek subatomowych, które kolidowały z próbami pełnego zrozumienia kompleksowej struktury atomu. Zupełnie jakby te cząstki miały własną wolę.Teorię oczywiście zarzucono.

P: Kiedy pisałeś tę książkę, jak wiele z niej ci opowiedziano?
O: Niewiele mi powiedziano o samej opowieści. Raczej dano mi pewne wytyczne, a ja kreowałem większość historii. Oczywiście, niektóre rzeczy, które zaproponowałem, zostały odrzucone lub zmienione, tak by zadowolić innych.

P: Wiem, że George Lucas nie ma wiele wspólnego, jeśli cokolwiek, z EU, ale ponoć czasem jest zaangażowany w ważne kwestie, jak choćby zaakceptował śmierć Chewiego. Ciekawi mnie jak wysoko były akceptowane ramy czasowe końcówki Plagueisa?
O: Jak już odpowiadałem w innych wywiadach, George Lucas był tym, który stwierdził, że Plagueis powinien być Muunem i że powinien mieć wypadek, który zmusi go do noszenia maski. Lucas był zaangażowany także w inne kwestie, choć bardziej przez Howarda Roffmana, z którym blisko współpracowałem.

P: A jak teraz podchodzisz do midi-chlorianów, po czasie jaki spędziłeśmyśląc o nich i pisząc tę książkę?
O: Wciąż nie jestem ich wielkich fanem, ale przyznaję, że to było wyzwanie by nadać im trochę sensu, o ile sens to dobre słowo.

P: Czy można bezpiecznie mówić, że Sidious nie przestrzegał Zasady dwóch?
O: Sidious nie przestrzegał żadnych reguł.

P: Jak Palpatine ostatecznie nauczył się przenosić esencję życiowąw erze po Endorze, skoro Darth Gravid sabotował wszystkie holokrony? Czy nauczył się tego sam?
O: Próby zniszczenia wszystkiego przez Gravida zostały ukrócone przez jego/jej ucznia/uczennicę.

P: Możesz powiedzieć coś o wyrwie Mocy?
O: Wyrwa to coś, co powinno być rozwinięte. Na razie nie mogępowiedzieć nic więcej.

P: Jak zacząłeś pisać do Gwiezdnych Wojen? I czy spotkałeśosobiście George'a Lucasa?
O: Wciągnięto mnie do Star Wars jako konsultanta przy Nowej Erze Jedi, która była wówczas w fazie planowania. Myślałem, że to będzie praca na rok, okazało się, że zmieniła moją karierę. A co do Lucasa, rozmawiałem z nim twarzą w twarz tylko kilka razy.

P: Czy Darth Gravid był twoim pomysłem, czy jedną z tych rzecz, które miałeś dołączyć do powieści?
O: Gravid to mój wynalazek. Musiałem jakoś zdystansować Plagueisa od starożytnych nauk i mocy. Ale im więcej myślałem o Gravidzie, tym bardziej jego/jej historia wydawała mi się interesująca.

P: Czy myślałeś kiedy, czy Palpatine w jakiś sposób był zamieszany w atak Tuskenów na Shmi, po to by Anakin stał się bardziej podatny na jego wpływ?
O: Mój syn i ja wiele o tym rozmawialiśmy. Nie mogę nic powiedziećostatecznie, ale wierzę, że Sidious maczał swoje palce w porwaniu Shmi.

P: Czy gdybyś znalazł czas w swoim grafiku, napisałbyś powieść o początkach Sithów, gdyby cię o to poproszono?
O: Wierzę, że Drew i inni lepiej sobie radzą z dawnymi Sithami. No i czekam na to jak Dark Horse poradzi sobie z wczesnymi Jedi.

P: Jak wiele z tego, co mówi Sidious to faktycznie jego manipulacje, a na ile jego ego lub użycie Dun Möch?
O: Sidious lubi się chełpić i jest pełen pychy. Przekonuje Neimoidian, że wszystko idzie zgodnie z planem. Kłamie Anakinowi. Przechwala się przy Luke'u.

P: Czy celowo nawiązałeś do Trylogii Mortis z Wojen Klonów, wspominając o wyższych bytach kontrolujących równowagę Mocy?
O: Nawiązywałem do trylogii Mortis kilkukrotnie. I to bardziej do właściwości, niż samych postaci.

P: Z innej beczki, widziałem, że Ryder Windham się przewinął w dyskusji, więc chciałem tylko wspomnieć jak bardzo podobał mi się „Wrath of Darth Maul”.
O: „The Wrath of Maul” wspaniale się czyta. Cieszę się, że poznałem Rydera i z nim pracowałem.

P: Jesteś zainteresowany napisaniem opowiadania o Darthie Kraycie i jego Jednym Sithie?
O: Podobnie jak starożytni Sithowie, ci też są w dobrych rękach.

P: Jak stworzyłeś postać Plagueisa? Jest niewielu Sithów, ale żaden z nich nie koncentrował się tak na knuci i planowaniu, a już na pewno nie tak jak Plaguies.
O: Plagueis jest złożeniem kilku rzeczy, część to ojciec chrzestny, częściowo to magik, trochę szalony naukowiec i jeszcze wampir, jeśli można to tak nazwać. Ale zbudowanie go zajęło lata.

P: Jak pisałeś „Dartha Plagueisa”, pisałeś go chronologicznie, czy przeskakiwałeś pewne elementy, by do nich wrócić?
O: Miesiącami myślałem o tej historii, zanim napisałem choćby jedno słowo. To mój sposób pracy. Kiedy miałem już w głowie całą historię, nawet zalążki dialogów, napisałem szczegółowy plan i bazowałem nad nim pisząc całość,od początku do końca. Po drodze dokonałem odkryć, które wymagały bym wrócił do tego, co napisałem i zmienił konieczne rzeczy.

P: W „Mrocznym widmie” Yoda powiedział do Mace'a Windu: Zawsze dwóch ich jest, nie więcej, nie mniej. Mistrz i uczeń. Skąd Yoda znał zasadędwóch?
O: Jeśli się nie mylę to Drew - w jednej z książek o Banie - dałwyjaśnienie, skąd Jedi wiedzieli o zasadzie dwóch.

P: Ty i Matthew Stover jesteście moimi ulubionymi autorami.
O: Matt Stover także jest jednym z moich ulubionych.

P: Pod koniec Sidious mówi Plagueisowi, że cało wdrożenie planu w ruch (Yinchorr, Dorvalla, Eriadu...) to był jego pomysł. Nie mogę tego wychwycić w powieści, może coś ominąłem. Mógłbyś mi to trochę rozjaśnić?
O: Sidious sobie wszystko przypisuje, ale czy można mu wierzyć? Unikałem wchodzenia w głąb myśli Palpatine'a zwłaszcza w samym środku powieści, ale sątam wskazania, ukazujące jego motywy i manipulację.
KOMENTARZE (0)

Książki

Albumowe nowości Egmontu

2012-02-16 21:43:16 Egmont Polska

Mniej więcej przed tygodniem ukazał się pierwszy z tegorocznych albumów Mroczne widmo część I. Nowy słownik ilustrowany. Przyszedł czas aby donieść o kolejnych pozycjach wydawnictwa Egmont, które pojawiły się niedawno na rynku. Na półkach sklepowych czekają już na fanów "Świat Gwiezdnych Wojen. Kronika ilustrowana" oraz "Wielki ilustrowany przewodnik. Wydanie specjalne".

Świat Gwiezdnych Wojen. Kronika ilustrowana

Specjalne wydanie kolekcjonerskie kroniki świata Gwiezdnych Wojen, jakiej jeszcze nie było!
W 1977 roku świat ujrzał "Gwiezdne wojny" – pierwszy ze wspaniałych filmów George’a Lucasa, który od razu podbił serca widzów na całym wiecie. Kolejne filmy, książki i komiksy zdobywały uznanie kolejnych pokoleń, tworząc świat Star Wars, będący częścią współczesnej kultury.
Dziś do rąk czytelników trafia pierwsza kompletna kronika świata Star Wars opisująca w porządku chronologicznym ponad trzydzieści lat historii świata Gwiezdnych Wojen.
Ta niezwykła książka powstała dzięki współpracy wytwórni Lucasfilm i specjalistów w dziedzinie Gwiezdnych Wojen: Rydera Windhama, Daniela Wallace’a i Pabla Hidalga.
To prawdziwa kopalnia wiedzy o Star wars – począwszy od inspiracji, które pomogły Lucasowi stworzyć Gwiezdną Sagę, przez szczegółowa historię jej powstawania, na wszelkich gwiezdnowojennych produktach skończywszy. To także opowieści o ludziach, których pasja i talent zbudowały potęgę Star Wars. To tysiące informacji, faktów, opisów zdarzeń. Wszystko to tworzy prawdziwa kronika Świata Gwiezdnych Wojen, jakiej jeszcze nie było!
Dwa wyjątkowe zdjęcia w prezencie.
Autor wydanie zbiorowe, tłumaczenie Anna Hikiert. Cena 199 zł, 320 stron, twarda oprawa.


Wielki ilustrowany przewodnik. Wydanie specjalne

Niezwykły album, przybliżający odległą galaktykę.
"Wielki ilustrowany przewodnik" prezentuje historię Gwiezdnej Sagi w całej okazałości. Obszerne informacje o uniwersum Gwiezdnych Wojen opatrzono licznymi kadrami z filmów i kreskówek, grafikami z komiksów i powieści, a także fotosami z planu filmowego.
Niniejsze wydanie specjalne zostało uzupełnione informacjami o najnowszych komiksach, gadżetach, a także konwentach fanów.
W niniejszym przewodniku zawarto mnóstwo informacji o liczącej sobie miliony lat historii galaktyki Lucasa – od początków dziejów Jedi i Sithów do utworzenia przez Luke’a Skywalkera nowego zakonu Jedi. Czytelnik znajdzie w nim także wiele ciekawych faktów dotyczących powstawania wciąż rozrastającego się uniwersum Star Wars.
Spis treści: Dzieje galaktyki; Postacie, technologia, droidy, obcy i planety; Historia powstania filmów; Barwne ilustracje z uniwersum Gwiezdnych Wojen; Komiksy, książki i gry komputerowe.
Autor Ryder Windham, tłumaczenie Anna Hikiert. Cena 79,99 zł, 160 stron, twarda oprawa.
Recenzję wydania podstawowego tej pozycji można przeczytać tutaj.

Zachęcamy do dyskusji na temat nowych albumów na naszym forum.
KOMENTARZE (21)

Książki

Zapowiedzi wydawnictwa Amber na marzec...

2012-02-13 14:59:08 Amber

Na stronie internetowej Wydawnictwa Amber ukazały się zapowiedzi książkowe na miesiąc marzec. Poza zapowiadaną nowością z serii "The Old Republic", w księgarniach zobaczymy też jedno wznowienie w tradycyjnym formacie...

We wtorek 13 marca ukaże się wznowienie książkowej wersji "Nowej Nadziei" tym razem w filmowej okładce. Książka będzie miała 240 stron, a jej cena wyniesie 29,80 zł. Ponadto, wydawnictwo poinformowało, iż odpowiednio w kwietniu i w maju do księgarń trafią wznowienia adaptacji pozostałych dwóch epizodów ze starej trylogii - "Imperium kontratakuje" oraz "Powrotu Jedi" - także w okładkach filmowych.

Nowe wydanie powieści rozpoczynającej kultową sagę – tuż po kinowej premierze Mrocznego widma w wersji 3D

W lutym 2012 George Lucas powrócił na ekrany kin z pierwszym epizodem swojej galaktycznej epopei przekonwertowanej na 3D - dla nowego pokolenia widzów i czytelników!

Wkrótce kolejne filmy klasycznej trylogii: Nowa nadzieja, Imperium kontratakuje, Powrót Jedi!

Luke Skywalker mieszka na Tatooine i pomaga wujowi Owenowi w pracy na farmie. Kupując dwa roboty, nie zdaje sobie sprawy, że w pamięci jednego z nich, robota astronawigacyjnego R2D2, jest zapisana tajna wiadomość od księżniczki Leii Organy z Alderaanu dla Obi-Wana Kenobiego, rycerza Jedi. Tylko z opowiadań wie o toczącej się wojnie pomiędzy Sojuszem Rebeliantów a wojskami Imperium. Wizyta u Obi-Wana i poznanie Hana Solo sprawia jednak, że całe życie Luke’a ulegnie dramatycznej zmianie.


Natomiast już w czwartek 29 marca jedna z najbardziej oczekiwanych premier tego roku. Mowa tu oczywiście o powieści "The Old Republic: Revan" autorstwa Drew Karpyshyna! Książka będzie miała objętość 400 stron, a jej cena okładkowa wyniesie 37,80 zł. Tłumaczeniem zajęli się Aleksandra Jagiełowicz, Grzegorz Ciecieląg oraz Jerzy Śmiałek.

Na podstawie najnowszej bestsellerowej gry wideo Old Republic

Coś czai się poza Odległymi Rubieżami: niszczycielskie zło, które unicestwi Republikę - jeśli samotny i pogardzany Jedi go nie powstrzyma.

Revan: bohater, zdrajca, zdobywca, zbawca. Jedi, który opuścił Coruscant, by pokonać Mandalorian, a powrócił jako adept Ciemnej Strony, by zniszczyć Republikę. Rada Jedi przywróciła mu jego dawne życie, ale cena odkupienia była ogromna. Jego wspomnienia wymazano. Wszystko, co mu pozostało, to koszmary. I potworny, nieustanny strach.

Co dokładnie wydarzyło się poza Odległymi Rubieżami? Revan niezupełnie to pamięta, ale nie może też całkiem zapomnieć. Jest pewien, że trafił tam na straszliwą tajemnicę zagrażającą istnieniu Republiki. Nie mając pojęcia, co to za tajemnica ani jak powstrzymać nadciągający chaos, może zawieść, bo jeszcze nigdy nie musiał stawić czoła równie potężnemu i diabolicznemu przeciwnikowi. Lecz tylko śmierć może powstrzymać go przed próbą.


Temat na forum.

Wszystkie zapowiedzi znajdziecie tutaj>>>.
KOMENTARZE (44)

Książki

Premiera Drogi Zagłady

2012-02-09 19:29:08 Edipresse.pl

Niedawno informowaliśmy o nowej kolekcji wydawnictwa Amber, w której skład będą wchodzić przedruki wcześniejszych pozycji. Dzisiaj na półki kiosków i salonów prasowych trafił pierwszy tom owej serii - Darth Bane: Droga Zagłady. Książka jest nieco innego wymiaru niż jej wcześniejsze wydanie (105x175mm). Dodatkowo zmieniszyła się nieco czcionka, lecz jakość papieru pozostała ta sama. Za pierwszy tom kolekcji trzeba będzie zapłacić 5,99 zł. Za dwa tygodnie, 23. lutego ukaże się drugi tom stanowiący kontynuację dzisiejszej publikacji. Jego cena i wszystkich następnych tomów będzie wynosić 13,99 zł. Pod opisem książki można zobaczyć zdjęcia użytkownika Bastionu, Matka, które dokładnie pokazują różnice pomiędzy tym, a wcześniejszym wydaniem książki.Darth Bane: Droga Zagłady

Toczący walki we własnych szeregach Sithowie, pozwolili by Rycerze Jedi udaremnili ich mroczne plany, zaś ostatnia wielka bitwa w dobie ich panowania zadecydowała o ich wyginięciu. Albo tak się tylko wszystkim wydawało - jeden z Mrocznych Lordów przeżył...

Z popiołów powstaje Darth Bane, jedyny z Sithów, który przewidział upadek źle zorganizowanego zakonu. Ucząc się na jego błędach, stworzył on nowy, sekretny zakon Sithów, mający na celu spiskowanie w cieniu oraz powolne odbudowywanie potęgi i wiedzy całych pokoleń do momentu, aż wreszcie, po całych stuleciach, nadejdzie czas na upragnioną zemstę.KOMENTARZE (37)

Książki

Tydzień kina 3D: Książki 3D

2012-02-09 09:09:27


Właściwie to wszystkie książki, nie tylko te z cyklu Gwiezdne Wojny, są przedmiotami trójwymiarowymi. Jednak podstawowy wymiar książki to tekst, czasem w przypadku np. albumów czy pozycji przeznaczonych do młodszego odbiorcy także i obraz. Jednak są takie pozycje, które wychodzą ze strony, w pewien sposób ożywają. To pierwszy rodzaj książek 3D, tak zwane pop-up czyli rozkładające się.Pierwsza i chyba najciekawsza z nich, a na pewno jedna z najlepiej zrobionych to Star Wars Pop-up Guide to the Galaxy Matthew Reinharta. Wydana przez Scholastic jest małym przewodnikiem po galaktyce, skierowanym przede wszystkim do dzieci. Uczy, wciąga, ale przede wszystkim bawi.W roku 2009 w tym samym stylu wydano The Clone Wars: Heroes: A Pop-up Storybook. Niestety tym razem to nie był Scholastic, a Grosset & Dunlap no i treścią zajął się Rob Valois z Michaelem Caputo. Nowy przewodnik, niestety nie miał w sobie tyle magii, co ten Scholastica. Także ze względu na to, że zamiast składać się z części przedstawiał raczej wycięte postaci.I wbrew wszelkiej logice, pozycja Grosset & Dunlap sprzedała się na tyle, że wydawnictwo pokusiło się o sequel. Tak powstała książka „The Clone Wars: Villians: A Pop-up Storybook. Różnica w porównaniu do pierwowzoru polega na tym, że wcześniej koncentrowaliśmy się na dobrych postaciach serialu, teraz królują czarne charaktery.Zupełnie innym podejściem do zagadnienia 3D są książki przekrojowe, gdzie każda strona odpowiada za jeden poziom. Pierwszą z nich, wydaną oczywiście przez Scholastic był Millennium Falcon YT-1300: A 3-D Owner’s Guide autorstwa Rydera Windhama, stworzony przez Chrisa Reiffa oraz Chrisa Trevasa.Ta pozycja odniosła sukces na tyle, że Scholastic w 2011 wydał drugi tom z cyklu. Tym razem pomysł był bardziej odjechany i tak powstała Darth Vader: kronika rekonstrukcji 3D. Duet rysowników pozostał ten sam, ale tekstem tym razem zajął się Dan Wallace. I tu ciekawostka, nie dość że to jedyna książka Star Wars 3D wydana w Polsce, to jeszcze Egmontowi udało się ją wypuścić przed amerykańską premierą.Trzeba jednak pamiętać, że sama technika 3D, przynajmniej na razie jest jeszcze dwuwymiarowym oszustwem. Więc warto wspomnieć o książkach, które udają 3D. A Scanimation Book Rufusa Butlera Sedera z 2010 to najlepszy przykład.Na podobnej zasadzie należałoby wspomnieć o holograficznych okładkach w serii książek młodzieżowych Galaxy of Fear. Nie wszystkie książeczki z serii wydano w tej formie, część jednak należało do limitowanej edycji. A każda okładka zawierała hologram, na który można patrzeć z różnych stron. 3D nie miało jednak żadnego wpływu na treść, ot bajer na okładce.

Jednak najbardziej adekwatnym produktem był album, w którym całe strony zostały wydrukowane tak, by trzeba je oglądać w okularach 3D. Pomysł na to miał Grosset & Dunlap i przy okazji Wojen Klonów wydał „A Jedi Adventure in 3-D”. Do książeczki dodano okulary 3D.A teraz do sklepów w Ameryce trafił kolejny produkt 3D, „Star Wars: The Phantom Menace: 3D Storybook, wydany oczywiście przez Scholastic w cenie ok. 10 USD. Jak widać do samego 3D można podejść na bardzo wiele sposobów.

Wszystkie atrakcje Tygodnia kina 3D znajdziecie w tym miejscu.
KOMENTARZE (4)

Książki

Nowy słownik ilustrowany z ''Mrocznego widma''

2012-02-08 19:56:27 Egmont Polska

Do sprzedaży trafił nowy album z Mrocznego widma. Jest to pierwsza z kilku zapowiadanych pozycji, które niedługo ukażą się na rynku nakładem wydawnictwa Egmont.

Część I Mroczne widmo. Nowy słownik ilustrowany

Nowy słownik ilustrowany to wyczerpujące źródło informacji o pierwszej części sagi Gwiezdnych Wojen. W nowym, wzbogaconym wydaniu albumu Gwiezdne Wojny: Część I. Słownik obrazkowy, publikowanego w 1999 roku fani znajdą więcej postaci, statków i stworów. Na kartach albumu znalazło się mnóstwo zachwycających szczegółami zdjęć bohaterów, ich strojów, a także droidów i urządzeń z okresu Republiki. Dzięki przepastnym archiwom wzbogacono dotychczasowe wiadomości i dodano całkiem nowe.
Nowy słownik ilustrowany zawiera mnóstwo dotąd niepublikowanych zdjęć.
Niezwykle bogaty materiał ilustracyjny został dodatkowo uzupełniony o nowe postacie i przedmioty z uniwersum Gwiezdnych Wojen.
Autor David West Reynolds, tłumaczenie Anna Hikiert. Cena 39,99 zł, 96 stron, twarda oprawa.
KOMENTARZE (8)

Książki

''Fate of the Jedi: Apocalypse'' w tłumaczeniu!

2012-02-08 15:22:57 Błażej Niedziński

Miło nam poinformować, że kilka dni temu do tłumaczenia trafił ostatni tom serii "Przeznaczenie Jedi". Przekładem "Apokalipsy" Troya Denninga na język ojczysty zajmie się Błażej Niedziński. Przewidywany termin zakończenia tłumaczenia to koniec maja, a nowy termin wydania książki - sierpień 2012. O wszystkich zmianach będziemy informować na bieżąco.

Wszystkie zapowiedzi znajdziecie tutaj>>>.
KOMENTARZE (16)

Książki

Zmarł Jarosław Kotarski

2012-02-06 19:26:49

W piątek, 3 lutego, zmarł na zawał Jarosław Kotarski, tłumacz wielu książek z zakresu fantastyki oraz historii militarnej. Miał 51 lat.

Pan Kotarski był wieloletnim działaczem Klubu Miłośników Fantastyki „Orbita” oraz współzałożycielem oficyny wydawniczej CIA-Books. Współpracował m.in. z wydawnictwami Amber, Rebis, Zysk i S-ka oraz Vesper. Do najsłynniejszych, przetłumaczonych przez niego książek należą: cykl „Honor Harrington” Davida Webera, kilkanaście powieści Terry’ego Pratchetta (głównie spoza uniwersum „Świata Dysku”), dzieła Rogera Zelazny'ego, Harry'ego Harrisona i Andre Norton.

W jego dorobku znajdują się również tłumaczenia czterech książek i jednego przewodnika ze świata Gwiezdnych Wojen. Są to: Cienie Imperium, Dzieci Jedi (wraz z Andrzejem Syrzyckim), Widmo przeszłości, Wizja przyszłości oraz Ilustrowany przewodnik po statkach, okrętach i pojazdach Gwiezdnych wojen.

Pogrzeb odbędzie się w środę 8 lutego o godz. 14:30, na poznańskim Junikowie.
KOMENTARZE (18)

Książki

Kolejne informacje o wznowieniach książek z Amberu

2012-02-02 10:46:34 Wydawnictwo Amber

Jak już informowaliśmy, począwszy od tego miesiąca pojawią się reedycje gwiezdnowojennych książek z wydawnictwa Amber. Dziś mamy dla was kolejne informacje. Pierwszy tom, "Darth Bane: Droga zagłady" ukaże się w przyszłym tygodniu, a dokładniej 9. lutego, w cenie 5,99 zł. Format książek będzie mniejszy, 105x175, natomiast nie zmieni się papier, na którym książki zostaną wydrukowane. Jeśli kolekcja będzie dobrze się sprzedawać, niewykluczone są wznowienia kolejnych książek np. cyklu "Medstar". Powieści nabyć będzie można w kioskach i salonikach prasowych.Okładki wszystkich książek i daty ich wydań możecie zobaczyć w tym miejscu.

Temat na forum.
KOMENTARZE (66)

Książki

Słownik języka Wookieech w praktyce

2012-02-01 23:35:15 YouTube.com

We wrześniu 2011 zapowiadaliśmy przewodnik po intergalaktycznej komunikacji "How to Speak Wookiee", krótki, ale prosty wstęp do języka Wookieech, napisany przez Wu Kee Smith, wydany przez wydawnictwo Chronicle Book. Przewodnik ma liczne ilustracje i dołączony moduł dźwiękowy. Książka jest już w sprzedaży, niedawno na łamach Bastionu opublikowaliśmy nawet jej recenzję.

Wydawca chce wypromować jednak mocniej ten tytuł, zaprezentował więc dwa filmy promujące książkę: najpierw prostą reklamę prezentujacą jakie konkretne możliwoścci daje podręczny słownik języka Wookieech:A poniżej jeszcze krótka wideoprezentacja możliwości tej książki:Temat na forum
KOMENTARZE (8)
Loading..