TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Książkowe ploty po SDCC 2012

2012-07-28 17:27:00

San Diego Comic Con się skończyło, i jeśli chodzi o książki to z dość mocnym przytupem, choć wciąż pozostaje wiele do wyjawienia. Niby czekamy na Celebration VI, ale kilka rzeczy się w między czasie wyklarowało. Niektórzy, jak Tim Zahn nie byli w stanie utrzymać języka za zębami. I tak, Zahn dostał kolejny kontrakt. Tym razem nie na książkę, ale na jedno opowiadanie o Binku i Tavii, nowymi postaciami z „Scoundrels”. Opowiadanie pojawi się w Insiderze. Drugi kontrakt Zahna dotyczy małej powieści, która zostanie wydana w formie e-booka i będzie się dziać tuż po „Scoundrels”.

Tymczasem mamy jeszcze kilka wieści uzupełnień do SDCC. Po pierwsze Random House na swojej stronie umieściło dość ciekawy opis „Crucible” Troya Denninga. Przede wszystkim ma być to przygotowanie pod nową serię, a Han, Luke i Leia przekażą pałeczkę nowemu pokoleniu bohaterów Gwiezdnych Wojen. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że nowych wrogów z tej książki poznaliśmy prawdopodobnie w paragrafówce Troya Denninga z 1990 – „Scoundrel’s Luck”.Warto też wspomnieć o dwóch tytułach, które także zapowiedziano na SDCC. Pierwszy z nich to „Vader’s Little Princess” Jeffreya Browna, autora książeczki „Darth Vader and son”. Szczegółów na razie nie ma, podobno pojawią się na Celebration VI. Warto dodać, że to nie żaden album, komiks, nie mówiąc już o książce Del Reya wydanej w ostatnim czasie, stał się prawdziwym bestsellerem, a właśnie książeczka Jeffreya Browna. Pojawiła się w maju i przez kilka tygodni okupowała listy bestsellerów. Nic dziwnego, że Chronicle Books, autor oraz Lucasfilm tak bardzo napalili się na sequel.

Także Scholastic wraca z sequelem bardzo udanej pozycji, czyli papierowej rozkładówki Matthew Reinharta z 2007 - Star Wars: Pop-Up Guide to the Galaxy. Drugi tom – „Star Wars: A Galactic Pop-Up Adventure”, będzie koncentrował się na prequelach. Więcej oczywiście na Celebration Vi, gdzie Reinhart ma mieć własny panel.Na koniec jeszcze jedna informacja, Tim Lebbon, czyli nowy autor w EU zaczął blogować o swojej książce. Na razie nic napisać nie może, z wyjątkiem tego, że się bardzo cieszy, iż może pisać w Star Wars.
KOMENTARZE (0)

Książki

Premiera Spisku na Cestusie

2012-07-26 18:57:04 Amber.pl

Od dzisiaj w kioskach i salonach prasowych w całej Polsce dostępny jest nowy numer Kolekcji Książek Star Wars. Trzynasty tom, Spisek na Cestusie, został wydany oryginalnie w 2004 r., zarówno w Polsce jak i w USA. Powieść została napisana przez Stevena Barnesa, a jej tłumaczeniem zajęła się Aleksandra Jagiełowicz.Spisek na Cestusie

Cestus, dawny świat bursztynowych piasków, miedzianych wzgórz i lazurowych jezior, stał się areną groźnego konfliktu. Jego przyczyną jest produkcja śmiercionośnych robotów, które Republika wstrzymała po Wojna Klonów. Separatyści nie zamierzają jednak rezygnować z lukratywnego interesu. Żeby zapobiec międzygalaktycznej katastrofie, Obi-Wan Kenobi podejmuje trudną misję. Nie wie, że kryje się za nią przerażający spisek...
KOMENTARZE (19)

Książki

''Lost Tribe of the Sith: The Collected Stories''

2012-07-25 01:37:17 SWBooks

Marzec był dla wielu fanów ostatnim spotkaniem z "Zaginionym Plemieniem Sithów". Teraz cała seria powraca, wraz z finalnym opowiadaniem w formie papierowej. Polska premiera już we wrześniu. Za poszczególne tomy odpowiada John Jackson Miller. Recenzje dotychczasowych (elektronicznie wydawanych) części znajdziecie tutaj.

Pięć tysięcy lat temu, po zasadzce Jedi, górniczy statek Sithów "Omen" rozbił się na dalekiej i zapomnianej planecie. Jego dowódca, Yaru Korosin, rozpoczął krwawą walkę z przeciwną frakcją, dowodzoną przez własnego brata. Porzuceni i zaglądający śmierci w oczy Sithowie nie mają wyboru, poza zbadaniem otaczającej ich okolicy. Czeka ich wiele brutalnych wyzwań – drapieżniki, śmiertelne zarazy, plemienne ludy, które czczą mściwych bogów – jednak jak na Sithów przystało, stawią im wszystkim czoła przy pomocy Ciemnej Strony Mocy.

Prawdziwa walka zacznie się jednak dopiero wtedy, kiedy dumni i bezkompromisowi Sithowie zapragną zdobyć władzę za wszelką cenę. Pokonają prymitywne ludy i znajdą drogę powrotną ku swojemu prawdziwemu przeznaczeniu - władzy nad galaktyką. Ich dziedzictwo dorastało przez tysiące lat tylko po to, by zmierzyć się z najgorszym ze wszystkich niebezpieczeństw: wewnętrznym wrogiem.


Temat na forum
KOMENTARZE (14)

Książki

Zapowiedź ''Czerwonych żniw''

2012-07-23 13:38:38 Amber

UPDATE (24.07.2012 23;05 Freed): Zamieszania z planem wydawniczym Amberu ciąg dalszy. Do wczorajszego newsa pojawiły się komentarze, że wszystkie zapowiedzi ze strony internetowej Amberu powinniśmy kończyć dopiskiem "+/- 2 miesiące". Obiecujemy, że od następnego razu tak właśnie będziemy robić, bowiem dziś data wydania "Czerwonych żniw" przesunęła się dokładnie o miesiąc - na 11 października (czwartek). Na termin 11 września przesunęła się natomiast premiera "Zaginionego plemienia Sithów" (ta książka jest już przesuwana po raz piąty!). Wydawnictwo jak na razie nie ustosunkowało się do naszych pytań o przyczyny powyższych przesunięć, jednak o sytuacji będziemy informować na bieżąco.


Na stronie wydawnictwa Amber pojawiła się zapowiedź drugiej książki-horroru, osadzonej w uniwersum Star Wars, której autorem jest Joe Schreiber. "Czerwone żniwa" ukażą się 11 września (wtorek), cena okładkowa książki wyniesie 32,80 zł, a jej przewidywana objętość to 272 strony. Tłumaczeniem zajął się Grzegorz Ciecieląg.

Powieść, której akcja rozgrywa się w czasach Starej Republiki

W mrocznej i niebezpiecznej epoce Starej Republiki rycerze Jedi mężnie stawiają czoło Lordom Sithów i ich bezlitosnym armiom.

W umysłach Sithów rodzą się szalone plany, lecz największą groźbą jest obłąkańcze marzenie Dartha Scabrousa – mogące przeistoczyć się w koszmarną rzeczywistość. W przeciwieństwie do innych przydzielonych do Korpusów Rolniczych młodych Jedi, którzy nie sprostali wojskowym wymaganiom Zakonu, Hestizo Trace posiada wyjątkowy dar: zdolność komunikowania się z roślinami. Jej spokojne życie w świecie szklarni i roślin brutalnie przerywa przybycie wysłannika Mistrza Sithów. Rzadki okaz czarnej orchidei, z którą nawiązała psychiczną więź, jest ostatnim składnikiem pradawnej formuły, mającej pomóc Sithowi w realizacji jego celu. Lecz ta sama formuła kryje w sobie zagrożenie, tajemniczy wirus, który nie tylko zabija – przemienia swoje ofiary w bezmyślne, agresywne zombie. Pokieruje nimi Darth Scabrous, spragniony władzy i ostatecznej nagrody: nieśmiertelności… bez względu na cenę.


Temat na forum.

Pozostałe zapowiedzi znajdziecie tutaj>>>.
KOMENTARZE (24)

Książki

"Apokalipsa" w Polsce

2012-07-20 16:42:11 Amber

W księgarniach w Polsce można już dostać ostatnią część z dziewięciotomowej serii Przeznaczenie Jedi. "Apokalipsa" autorstwa Troya Denninga została przetłumaczona przez Błażeja Niedzińskiego. Powieść liczy sobie 384 strony, a jej cena okładkowa wynosi 39,80 zł.

Ostatni tom bestsellerowego cyklu Przeznaczenie Jedi
W oszałamiającym finale serii Przeznaczenie Jedi dochodzi do starcia Jedi i Sithów, a polem bitwy jest Coruscant.
Dla Sithów to szansa na odzyskanie władzy nad galaktyką, która na długo o nich zapomniała. Dla Abeloth to ogromny krok na drodze do zawładnięcia wszelkim życiem, jakie gdziekolwiek istnieje. Dla Luke'a Skywalkera to wezwanie, by raz na zawsze pokonać Sithów i ich straszliwą nową władczynię.
Na całej planecie oddziały Jedi przeprowadzają błyskawiczny i zaskakujący atak. Jednak zwycięstwo nad przebiegłą i okrutną Abeloth w zaplanowanej przez nią ostatecznej rozgrywce nie jest przesądzone. Kiedy Luke, Ben, Han, Leia, Jaina, Jag i ich sojusznicy przygotowują się do zadania decydującego ciosu, poznają przerażającą prawdę o tym ucieleśnieniu Ciemnej Strony, która wstrząśnie Zakonem Jedi, galaktyką i samą Mocą.


Temat na forum.KOMENTARZE (10)

Książki

SDCC 2012: Garść nowinek o przyszłości książek Star Wars

2012-07-14 15:16:14 SDCC 2012

Kilka godzin temu na konwencie Comic Con, odbywającym się właśnie w San Diego, zakończył się panel "The Future of Star Wars Publishing: Dark Horse & Del Rey". Nadszedł więc czas, aby przybliżyć czytelnikom niedaleką przyszłość książek gwiezdnowojennych oraz wstępne zapowiedzi Del Reya na rok 2013.

Najbardziej oczekiwaną w tej chwili informacją, zważywszy na zakończenie serii "Przeznaczenie Jedi", jest zapewne plan wydawniczy na rok 2013, oraz książki mające miejsce chronologicznie po "Przeznaczeniu Jedi".

Zgodnie z przewidywaniami, autorem pierwszej z książek z okresu post-FOTJ będzie Troy Denning, którego powieść będzie zatytułowana "Star Wars: Crucible". Książka ukaże się w Stanach wiosną 2013 roku, w twardej okładce.

Han, Luke i Leia znów w akcji - starsi i mądrzejsi, ale jak zwykle gotowi na kolejne przygody!

Han Solo, Luke Skywalker i księżniczka Leia spędzili swoje życia walcząc w wojnach, zapobiegając wyginięciu Jedi, wychowując dzieci i ratując galaktykę więcej razy, niż można zliczyć. Zasłużyli na to, by w końcu spocząć na laurach i przekazać ten ciężar młodszemu pokoleniu. Jednak życie ma dla nich inne plany - misję, którą tylko oni mogą wypełnić i mieć nadzieję na przeżycie.


Jeszcze kilka szczegółów od Troya Denninga (uwaga na spoilery!):
 • Lando będzie zamieszany w akcję, ale wnuki bohaterów nie.
 • Jedi odkryją, że mają większe zmartwienia, niż możliwy los Abeloth i Sithów.
 • Pojawią się czarne charaktery, powiązane z West End Games.

  Kolejną książką, której temat został poruszony na panelu jest ostatni tom cyklu "Noce Coruscant", czyli "The Last Jedi" autorstwa Michaela Reavesa i Mayi Kaathryn Bohnhoff. Powieść nie będzie bezpośrednio powiązana z poprzednimi trzema, a w oficjalnym katalogu opisana jest jako jednostrzałowiec.

  Od czasu wydania przez imperatora Palpatine'a Rozkazu 66, nakazującego egzekucję wszystkich Jedi, Jax Pavan jest ostatnim Rycerzem, który przeciwstawia się Ciemnej Stronie. Wraz ze swym wiernym droidem I-5, Jax raz za razem zwodził Vadera sprzeciwiając się Imperium z pomocą podziemnego ruchu oporu na Coruscant. Teraz jednak przywódca rebeliantów z planety-miasta został złapany i Jax po raz kolejny wyrusza na misję, która może się okazać jego ostatnią...

  Ostatnią z zapowiedzianych powieści jest "Star Wars: Dawn of the Jedi: Into the Void", której autorem jest Tim Lebbon, znany głównie z książek stricte fantastycznych. Powieść ukaże się na wiosnę 2013 w miękkiej okładce i będzie mocno powiązana z serią komiksową "Dawn of the Jedi".

  Dodatkowe informacje od Del Reya:
 • Nie ma planów na prequel "Dartha Plagueisa"
 • Pozostałe informacje o książkach w 2013 roku zostaną podane na Star Wars Celebration VI
  KOMENTARZE (15)
 • Książki

  Premiera Punktu Przełomu

  2012-07-13 08:22:30 Amber.pl

  Od wczoraj w kioskach i salonach prasowych w całej Polsce dostępny jest nowy numer Kolekcji Książek Star Wars. Dwunasty tom, Punkt Przełomu, został wydany oryginalnie w 2003 r., zarówno w Polsce jak i w USA. Powieść została napisana przez Matthew Woodringa Stovera, a jej tłumaczeniem zajęła się Aleksandra Jagiełowicz.  Punkt Przełomu

  W sześć miesięcy po bitwie o Geonosis Republika stoi w obliczu katastrofy. Mace Windu musi podjąć niebezpieczną próbę powrotu do swego rodzinnego świata - na lesistą planetę Haruun Kal, gdzie zaginęła jego uczennica Depa Billaba. Tylko legendarny Mistrz Jedi może ją odnaleźć. Tylko on może odkryć dlaczego nie wróciła. I tylko on może ją powstrzymać przed pogrążeniem się w szaleństwie i mroku...
  KOMENTARZE (14)

  Książki

  The Old Republic w książkach

  2012-07-08 14:19:01 EUCantina

  Rynek Star Wars od kilku lat przeżywa prawdziwy dobrobyt, a to za sprawą serialu The Clone Wars i gry The Old Republic. I to z tą grą powiązane są dzisiejsze informacje.

  Ukazał się oficjalny opis najnowszej książki Star Wars "Annihilation", która ukaże się 13 listopada. Powieść Drew Karpyshyna jest swoistą kontynuacją przygód Therona Shana z komiksu "Zaginione Słońca".  W Imperium Sithów zaszły zmiany. Imperator zaginął, prawdopodobnie nie żyje, a ambitny lord Sithów, który chciał zasiąść na tronie poległ z kretesem. Darth Karrid, dowódca przerażającego krążownika Włócznia Ascendenta prowadzi niestrudzoną kampanię, której celem jest całkowita dominacja Sithów w galaktyce.

  Jednak determinacja Karrid zostanie wystawiona na próbę przeciwko twardemu zdecydowaniu Therona Shana, którego niedokończone sprawy z Imperium mogą zmienić bieg tej wojny. Pomimo tego, że jest synem mistrzyni Jedi, po jego stronie nie stoi potęga Mocy, ale duch buntownika osadzony głęboko w jego krwi. Jako najważniejszy tajny szpieg Republiki, wymierzył ważny cios przeciwko Imperium upubliczniając i niszcząc superbroń Sithów. Taka renoma robi z niego idealnego agenta do niebezpiecznej misji zakończeniu rządów terroru Włóczni Ascendenty.

  Dołączają do niego impulsywna przemytniczka Teff'ith z którą ma niewytłumaczalną więź, oraz mądry wojownik Jedi Gnost-Dural, który jest dawnym mistrzem Darth Karrid. Theron musi wykorzystać swą inteligencję i szereg broni, by zmierzyć się z zabójczą załogą najgroźniejszych wyznawców ciemnej strony. Czasu jest mało. Jeżeli nie wykorzystają tej jedynej okazji by zwyciężyć, będą mieli całe mnóstwo by umrzeć.


  Temat na forum.  Drugą wiadomością związaną z tą popularną grą MMO jest nowa okładka encyklopedii, która jest jej poświęcona. Podręcznik autorstwa Iana Ryana, Charlesa Boyda, Halla Hooda , Joanny Berry, Zacha Busha, oraz Jamesa B. Jonesa ukaże się 15 października.  Od czasu premiery w 2011 r., gra MMORPG Star Wars: The Old Republic przyciągnęła do siebie zarówno rzesze graczy, jak i fanów Star Wars. Uzupełnieniem tej pozycji będzie obszerny przewodnik po tym fascynującym, ale i burzliwym świecie.

  Ten stworzony we współpracy z LucasArts przewodnik opisuje szereg postaci, broni, pojazdów, wydarzeń i planet przedstawionych w The Old Republic. Jest to coś więcej niż encyklopedia. To podróż po tajemniczej i niebezpiecznej Odległej Galaktyce.

  KOMENTARZE (15)
  Loading..