TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Jesienne nowości książkowe

2013-10-29 17:27:11

Wrzesień akurat był spokojny, ale październik to prawdziwy wysyp książkowych nowości. Z powieści ukazała się Razor’s Edge Marthy Wells, o czym pisaliśmy już wcześniej. Ale ostatnio za oceanem opublikowano też kilka albumów i innych pozycji, o których warto wspomnieć.

Pierwszy z nich to „The Making of Return of the Jedi” (lub też czasem występujący pod tytułem „The Making of Star Wars: Return of the Jedi”). To kolejny album J.W. Rinzlera poświęcony powstawaniu sagi (po The Making of Star Wars: The Definitive Story Behind the Original Film, The Making of The Empire Strikes Back i oczywiście The Making of Star Wars Revenge of the Sith, ale ten ostatni został wydany w innej formie). Podobnie jak poprzednim razem, w latach 80. wydano już album o produkcji „Powrotu Jedi”, jednak Rinzler podszedł do tematu na nowo, miał więcej czasu, pogrzebał w archiwach Lucasfilmu, przeprowadził kolejne wywiady i na tej podstawie skompilował tę książkę. W Stanach wydana została przed Del Rey w twardej okładce, liczy sobie 372 strony i kosztuje 85 USD. Słowo wstępne napisał Brad Bird.

Kolejny album to „Star Wars Art: Concept”, ponownie zebrany przez J.W. Rinzlera. To już czwarty album z tej serii. Poprzednie to Star Wars Art: Visions, Star Wars Art: Comic oraz Star Wars Art: Illustration. Tym razem koncentruje się on na pracach koncepcyjnych do filmów, gier i innych produkcji Lucasfilmu. Album ponownie został wydany przez Abrams, ma 176 stron i kosztuje 25 USD.Trzeci duży album-przewodnik to „The Bounty Hunter Code”. To pozycja na którą na pewno czekają fani The Jedi Path oraz Book of Sith. Tym razem do Daniela Wallace’a dołączyli Jason Fry oraz Ryder Windham, tworząc niesamowite dzieło koncentrujące się na łowcach nagród. Całość to 160 stron przewodnika dla łowcy nagród, z ręcznie naniesionymi uwagami przez Bobę Fetta. Podobnie jak poprzednio tak i tym razem, pozycja ta jest pisana z punktu widzenia wewnątrz uniwersum sagi. Wersja deluxe to jednak nie tylko książeczka, ale cała masa dodatkowych gadżetów. Całość kosztuje 99,99 USD. Jest też zwiastun:Są też nowe książeczki dla dzieci. Pierwsza z nich to „Are Ewoks Scared of Stormtroopers” Catherine Saunders. To pozycja pierwszego poziomu przeznaczona dla osób, które dopiero uczą się czytać. DK przygotowało od razu dwie wersje, w twardej okładce (kosztuje 14,99 USD) i w miękkiej (3,99 USD). Druga z nich to „Even Droids Need Friends” Simona Beecrofta. Ta jest przeznaczona również dla osób, które zaczynają przygodę z literkami, wydania i ceny są analogiczne. Obie pozycje mają po 32 strony.

Pojawiły się także przedruki. Pierwszy z nich to The Old Republic: Annihilation Drew Karpyshyna w miękkiej okładce. Ponownie wydane przez Del Rey w cenie 7,99 USD. Książka ta już wyszła w Polsce. Druga reedycja to gratka dla kolekcjonerów. To album „Star Wars: Frames”, który początkowo wydano w 2008 roku w ograniczonej liczbie 1138 kopii, w dodatku w dość ciekawych cenach. Ponieważ każdy egzemplarz był numerowany ceny egzemplarzy od 1 do 250 wynosiły 4000 USD, od 251 do 500 – 4250 USD, od 501 do 750 – 4500 USD, od 751 do 1000 – 4750 USD, natomiast od 1001 do 1138 – 5000 USD. Teraz zawartość pozostała ta sama, trochę inaczej wygląda oprawa, jest już mniej kolekcjonerska, a co najważniejsze nie ma ograniczeń ilościowych, zmniejszono też format. Cena egzemplarza to 150 USD. Całość serwuje wydawnictwo Abrams. Treść tego albumu to głównie zdjęcia z filmu.Spoza głównego, oficjalnego nurtu, ukazała się też jeszcze jedna pozycja „The Star Wars Heresies: Interpreting the Themes, Symbols and Philosophies of Episodes I, II and III” Paula F. McDonalda. Jest to raczej analiza podobieństw, symboliki i także inspiracji tak mitologicznych jak i religijnych w prequelach. Pozycja ta pozwoli inaczej spojrzeć na części I-III. Wydana przez McFarldand książka liczy sobie 224 strony i kosztuje 40 USD.
KOMENTARZE (9)

Książki

Książki anglojęzyczne w Polsce

2013-10-23 11:38:00Z okazji rozpoczęcia kolejnego roku współpracy z firmą taniejniema - sklep i aukcje internetowe, pragniemy przybliżyć Wam trochę profil sponsora naszych konkursów. taniejniema od kilku lat zajmuje się sprzedażą książek, filmów i muzyki w serwisie Allegro (Tu i Tu). W swojej ofercie posiada zarówno pozycje wydane w Polsce, jak i anglojęzyczne książki sprowadzane z zagranicy. Na swoich aukcjach najczęściej oferuje pozycje nowe, jeśli jednak oferowana jest pozycja używana bądź z drobnymi usterkami to jej stan zawsze jest dokładnie opisany.

taniejniema na obecną chwilę ma w sprzedaży na aukcjach ponad setkę pozycji ze świata Star Wars, ale to nie wszystko. Niedawno wprowadziło nową usługę, wystawiania aukcji na życzenie. Po otrzymaniu zapytania o pozycję sprawdzana jest cena, dostępność i termin realizacji. Gdy wszystkie szczegóły zostaną ustalone, uruchamiana jest aukcja i po otrzymaniu wpłaty firma przystępuje do realizacji zamówienia. taniejniema stara się, aby cały proces odbył się jak najszybciej, a klienci byli zadowoleni, co widać po pozytywnych komentarzach.

Cały zakup dokonywany jest za pośrednictwem portalu Allegro. Wystarczy, wykorzystując założone na nim konto, dokonać zakupu, aby następnie po uiszczeniu płatności móc się jak najszybciej cieszyć zakupem. Nad bezpieczeństwem całej operacji dba system Allegro (więcej o Programie Ochrony Kupujących).

Zachęcamy do korzystania z oferty i brania udziału we wspólnych konkursach. Najnowszy konkurs, na opowiadanie fanowskie, znajdziecie w tym miejscu.
KOMENTARZE (3)

Książki

Przedsmak „Star Wars Art: Concept”

2013-10-21 20:04:05

Zgodnie z trzyletnią tradycją jesienią do sprzedaży trafia kolejny album z serii Star Wars Art. Tym razem jest to „Concept”. Podobnie jak w przypadku poprzednich, trudno stwierdzić, kto jest jednoznacznie autorem tego dzieła. Zebrał to oczywiście Jonathan W. Rinzler, ale w środku znajdziemy prace zarówno Ralpha McQuarriego pochodzące jeszcze z „Nowej nadziei”, późniejsze jak choćby Iaina McCaiga, ale również tego, co może nie jest jeszcze najnowsze, ale wciąż gorące tematy jak choćby Star Wars 1313. Słowo wstępne napisali Joe Johnston i Doug Chiang. Album został wydany nakładem wydawnictwa Abrams, tymczasem oficjalny blog zaprezentował nam przedsmak tego, co znajdziemy w tym dziele.Pojedynek w kantynie Mos Eisley wg Ralpha McQuarriego. Praca wykonana na potrzeby „Nowej nadziei” za pomocą akrylu i gwaszu.Akrylowy koncept droida Betty autorstwa Hajime Sorayamy.Cyfrowy koncept obcego autorstwa Fabiana Laceya. Projekt powstał na potrzeby „Star Wars 1313”.Kolejny cyfrowy koncept do gry „Star Wars 1313”, tym razem autorstwa Ryana Churcha, przedstawia speeder policji z dolnych rejonów Coruscant.

KOMENTARZE (5)

Książki

LEGO® Star Wars™. Encyklopedia Postaci

2013-10-10 17:33:12 Ameet

Wydawnictwo Ameet zapowiada kolejną pozycję. Tym razem będzie to „LEGO® Star Wars™. Encyklopedia Postaci”, o której już nieoficjalnie słyszeliśmy wcześniej. Książka ta ukaże się jeszcze w październiku, ale jej dystrybucja będzie ograniczona. Od 30 października 2013 do końca roku będzie ją można kupić jedynie w sieciach Empik (w tym sklepie Empik.com). Dopiero potem (czyli już w 2014) trafi do pełnej dystrybucji. Cena jeszcze nie jest znana. Album będzie miał 208 stron i zostanie wydany w twardej okładce. Będzie przypominał analogiczne pozycje wydane u nas przez Egmont (Star War: Encyklopedia postaci oraz The Clone Wars: Encyklopedia postaci), tyle że tym razem punktem wyjścia będą klocki LEGO i postaci, które pojawiają się w zestawach, trochę jak to miało miejsce w LEGO Star Wars: Słownik ilustrowany (wydanym przez Ameet).

Encyklopedia postaci to album przedstawiający większość minifigurek z uniwersum LEGO® Star WarsTM . To także doskonała pozycja dla wszystkich kolekcjonerów minifigurek, fanów klocków LEGO® oraz świata Gwiezdnych Wojen.

Znajdziesz tu wiele fascynujących informacji dotyczących świata LEGO Star Wars, a także pochodzenia interesującej Cię figurki. Między innymi dowiesz się jak wygląda minifigurka Luke'a Skywalkera, w ilu wariantach ją wyprodukowano, a także do której z części gwiezdnej sagi nawiązuje. Dzięki ciekawostkom i barwnym fotografiom przedstawiającym nawet najmniejsze detale stroju oraz uzbrojenia poszczególnych postaci, dowiesz się jeszcze więcej o LEGO Star Wars.

KOMENTARZE (6)

Książki

Zapowiedź ''Ostatniego Jedi'' i premiera ''Ręki Sprawiedliwości''

2013-10-03 13:18:20 Amber

Na 12 grudnia wydawnictwo Amber przesunęło zapowiedź najnowszej powieści Michaela Reavesa i Mayi Kaathryn Bohnhoff, zatytułowanej "Ostatni Jedi". Tłumaczeniem zajęli się Anna Hikiert i Błażej Niedziński.

Rozkaz 66 doprowadził do niemal całkowitej eksterminacji Jedi. Nieliczni, którzy ocaleli, zostali zmuszeni do ucieczki lub ukrywania się. Ale nie Jax Pavan, który nieustannie zadaje Imperium ciosy jako samotny partyzant i ważny sprzymierzeniec Whiplash, tajnej organizacji ruchu oporu działającej na Coruscant.

Teraz ma przetransportować z Coruscant na bezpieczny, odległy świat przywódcę grupy, który stał się celem zamachów. To pod każdym względem ryzykowne przedsięwzięcie, ale Jax i jego zaufana załoga są gotowi stawić czoło wszelkim zagrożeniom ze strony Imperium – poza tym, którego Jax obawia się najbardziej: Darthem Vaderem. A Jax wie, że Vader nie spocznie, dopóki ostatni Jedi nie zginie...


O miesiąc przesuną się też premiery dwóch kolejnych książek: "Dawn of the Jedi: Into the Void" wyjdzie w styczniu 2014, a tłumaczeniem po raz kolejny zajmie się duet Anna Hikiert i Błażej Niedziński, natomiast "Kenobi" pojawi się w księgarniach w lutym 2014. Dalsze zapowiedzi nie są jeszcze znane.

***

Na koniec warto wspomnieć, że tym razem już bez dalszych opóźnień w dniu 1 października w sklepach pojawiła się "Ręka sprawiedliwości" Timothy'ego Zahna. Cena okładkowa wynosi 39,80 zł, a objętość to 384 strony.

Akcja rozgrywa się w czasie pomiędzy epizodami opisanymi w "Nowej nadziei" i "Imperium kontratakuje", z udziałem młodego Luke’a Skywalkera, Hana Solo, księżniczki Leii Organy i Mary Jade.

Los Rebelii zależy od następnego posunięcia Luke’a Skywalkera. Czy jednak Rebelianci znaleźli się w bezpiecznej przystani, czy w śmiertelnej pułapce?

Minęło osiem miesięcy od bitwy o Yavin. Rebelia rozpaczliwie potrzebuje nowej bazy. Gubernator Ferrouz z sektora Candoras oferuje Rebeliantom schronienie w zamian za pomoc i obronę przed watażką Nuso Esvą. Luke, Leia, Han i Chewie zostają wysłani, żeby ocenić warunki tego paktu i prawdziwe zamiary Ferrouza.

Tymczasem w stronę Candoras zmierza również Mara Jade, Reka Imperatora, wraz z piątką szturmowców-dezerterów znanych jako Ręka Sprawiedliwości. Ich misja: ukarać Ferrouza za zdradę i na dobre rozgromić Rebelię.

Jednak w tej grze podstępów i zdrady w każdej chwili ktoś może wyciągnąć asa z rękawa...


Wszystkie zapowiedzi znajdziecie tutaj>>>.
KOMENTARZE (7)
Loading..