TWÓJ KOKPIT
0

Książki

The Clone Wars 3D od Egmontu

2013-05-31 13:20:00 Egmont Polska

Nakładem wydawnictwa Egmont na rynku pojawiła się kolejna pozycja Star Wars. Do nowej książki The Clone Wars dołączono okulary 3D.

The Clone Wars 3D

Dowiedz się, kto u boku mistrzów Jedi walczy o ocalenie Republiki, a kto stoi po stronie Sithów. Najważniejsze postacie Wojen klonów tylko czekają, by wyskoczyć ze stron tej książki w niesamowitych, międzygalaktycznych trzech wymiarach. Uważaj na miecze świetlne!
Autor Lisa Regan, tłumaczenie Jacek Drewnowski. Cena 19,99 zł, 24 strony. Premiera: 22 maja 2013 r.
KOMENTARZE (6)

Książki

Drugi Tydzień Powrotu Jedi: Książki

2013-05-27 17:49:59Książkowych adaptacji „Powrotu Jedi” było kilka. Oczywiście ta najważniejsza to na pewno Powrót Jedi Jamesa Kahna, czyli oficjalna książkowa wersja. Jak to z nimi zawsze było, bazuje ona na scenariuszu, niekoniecznie na skończonym filmie, stąd pojawiają się pewne rozjazdy, ale z tego doskonale sobie zdajemy sprawę. Powieść ukazała się po raz pierwszy 12 maja 1983, czyli jeszcze przed filmem. Z jednej strony rozwijała ona uniwersum, z niej dowiedzieliśmy się o pojedynku nad jeziorem lawy, ale też o tym, że Owen Lars to brat Obi-Wana.

Prawdziwe bogactwo adaptacji to książki młodzieżowe. Return of the Jedi Rydera Windhama powstała stosunkowo późno, ale może dzięki temu dość wiernie odwzorowuje nie tylko scenariusz, ale i sam film. Windham nie poprzestał na jednej adaptacji, „Powrót Jedi”, acz w formie okrojonej pojawia się także w jego The Rise and Fall of Darth Vader. Istnieją też adaptację skierowane do młodszego odbiorcy. Wydawnictwo Chronicle opublikowało wersję z serii Mighty Chronicles, powstały także dwie opowieści filmowe. Ta z 1997 J.J. Gardnera została wydana także w Polsce. Poprzednią wersję napisaną przez Joan D. Vinge wydało Random House jeszcze w 1983.

Jest też kilka albumów dedykowanych VI epizodowi. Najważniejszy to oczywiście Powrót Jedi – Album, wydany także w Polsce, zawierający scenariusz. Inne, niestety, najczęściej są łączone w pakiety klasycznej trylogii. Choćby Słownik obrazkowy Rydera Windhama, Niesamowite przekroje Davida Westa Reynoldsa, czy choćby niewydane w Polsce Complete Locations Jamesa Luceno (część dotycząca „Powrotu Jedi”).

Nie można nie wspomnieć o albumie o powstawaniu filmu. „The Making of Star Wars: Return of the Jedi” Johna Philipa Peechera ukazał się w sierpniu 1983. Książka ta nie była wznawiana, acz jesienią tego roku ukaże się „The Making of Return of the Jedi” J.W. Rinzlera. Podobnie jak to miało miejsce z „Imperium kontratakuje” oryginalny album zostanie potraktowany jako część danych źródłowych, jednak całość zostanie napisana na nowo. Właściwie to już została, bo Rinzler skończył pracę nad tym dziełem.„Powrót Jedi” miał dość dużo szczęścia w EU, napisano kilka książek, które bezpośrednio odnoszą się do wydarzeń filmowych. Pierwsze są oczywiście Cienie Imperium Steve’a Perry’ego, które są łącznikiem między „Imperium kontratakuje” a szóstym epizodem, no i oczywiście wprowadzeniem. Podobnie jest z Paktem na Bakurze Kathy Tyers, której akcja rozpoczyna się jeszcze na Endorze, tuż po zwycięstwie. Prawdziwe bogactwo EU mamy w sidequelach do „Powrotu”. Cała trylogia „Wojen łowców nagród” (Mandaloriańska zbroja, Spisek Xizora i Polowanie na łowcę) K.W. Jettera dzieją się w trakcie wydarzeń filmowych, acz oczywiście istotne są tam także retrospekcje. Nie można zapominać także o Opowieściach z Pałacu Jabby, czyli antologii pod redakcją Kevina J. Andersona. Również Opowieści łowców nagród opisują nam losy niektórych postaci wchodząc wprost w szósty epizod.

„Powrót Jedi” był związany także z wysypem książeczek dla dzieciaków, ale tu trzeba podchodzić ostrożnie, gdyż wszystkie książeczki związane z Ewokami początkowo wydawano z logiem „Powrotu Jedi”. Dobry przykład to The Adventures of Teebo Joe Johnstona, gdzie akcja już jest związana z serialem i filmami, logo jeszcze nie. Jedną z takich typowych książek związanych stricte z ROTJ był z pewnością „Han Solo’s Rescue” Kay Carrol, książeczka typu pop-up, czyli rozkładówka.

Wszystkie atrakcje Drugiego Tygodnia Powrotu Jedi znajdziecie w tym miejscu.
KOMENTARZE (0)

Książki

Kolejne zapowiedzi książkowe

2013-05-20 17:15:46

Zaczynamy od zapowiedzi związanych z Insiderem. Christie Golden napisze opowiadanie „Good Hunting”, które pojawi się już w #142 numerze magazynu. Akcja będzie się dziać między „Przeznaczeniem Jedi” a Crucible, główne rolę zaś będą miały Allana, Jaina i Tenel Ka.

Razor’s Edge Marthy Wells, czyli powieść o Lei, ukaże się za to prawie dwa tygodnie wcześniej, bo 1 października 2013. No i w końcu pojawiła się okładka „Making of The Return of the Jedi” J.W. Rinzlera. Album zgodnie z zapowiedziami ukaże się jesienią. Obie pozycje wyda Del Rey.

Swoistego sequela doczeka się też książeczka How to Speak Wookiee. Będzie to „How to Speak Droid with R2-D2” wydawnictwa Chronicle Books. Książeczka będzie podobna do pierwszej części, czyli dostaniemy poza tekstem i obrazkami odtwarzać z nagranymi kwestiami R2-D2. Całość oczywiście będzie zrobiona z jajem, skierowana do dzieciaków i niekanoniczna.

Na koniec jeszcze jedna pozycja dla najmłodszych i ich rodziców, tym razem darmowa. Otóż na oficjalnej można ściągnąć (stąd) „Star Wars Camp”. To przewodnik zawierający pomysły na różne zabawy na biwaku czy innym letnim wyjeździe. To PDF, który można sobie samemu wydrukować, niestety tylko w wersji angielskiej.
KOMENTARZE (1)

Książki

''Cios łaski'' w sprzedaży...

2013-05-16 11:46:36 Amber

W dniu dzisiejszym do sprzedaży trafiła najnowsza powieść Aarona Allstona - "Cios łaski". Jest to dziesiąty tom serii X-wingi będący kontynuacją przygód Eskadry Widm, a główna akcja osadzona została 44 lata po "Nowej nadziei" i toczy się równolegle z końcówką serii Przeznaczenie Jedi. Cena okładkowa książki wynosi 37,80 zł, a jej objętość to 384 strony. Przekładem zajęli się Anna Hikiert i Grzegorz Ciecieląg.

Asy przestworzy ze słynnej Eskadry Widm znów wkraczają do akcji – tym razem muszą wykazać się sprytem i odwagą, stawiając czoło podstępnemu imperialnemu generałowi.

Minęło trzydzieści lat, odkąd Eskadra Widm wypełniła swoją ostatnią misję. Podejmując się najbardziej niebezpiecznych i brawurowych zadań, wykolejeńcy i banici z elitarnej eskadry X-wingów nieraz okryli się sławą. Po Drugiej Galaktycznej Wojnie Domowej jednostkę rozwiązano, a drogi jej członków się rozeszły. Teraz jednak ich wyjątkowe zdolności znowu są w cenie, bo tylko oni mogą wypełnić supertajną misję.

Wpływowy generał Galaktycznego Sojuszu, niegdyś powszechnie poważany, teraz podejrzany jest o udział w niesławnym Spisku Lecersena, który nieomal pchnął Sojusz z powrotem w objęcia Imperium. Rozkazy brzmią: ujawnić i zatrzymać zdrajcę – za wszelką cenę. Tak oto Widma stają się znów złodziejami, piratami, oszustami i fałszerzami… a także celami. Czas pokaże, czy odwaga, broń i ryzykowny plan wystarczą, żeby pokonać najgroźniejszego z przeciwników.


Temat na forum.Ponadto, w ostatnich dniach do tłumaczenia trafiły dwie najnowsze powieści popełnione przez Timothy'ego Zahna. Przekładem "Choices of One" zajmie się Błażej Niedziński, natomiast "Scoundrels" trafiła w ręce Anny Hikiert. Pierwsza z książek zapowiadana jest przez Amber na wrzesień, kolejna na październik.Wszystkie zapowiedzi znajdziecie tutaj>>>.
KOMENTARZE (11)

Książki

Nowa książeczka The Clone Wars z okularami 3D

2013-05-14 20:59:48 Egmont Polska

Niedawno na naszym rynku wydawniczym pojawiły się nowe książki Star Wars z Egmontu. Na tym jednak nie koniec. Niedługo pojawi się nowa pozycja, również związana z tematyką The Clone Wars, która tym razem wprowadzi czytelników trzeci wymiar.

The Clon Wars 3D

Dowiedz się, kto u boku mistrzów Jedi walczy o ocalenie Republiki, a kto stoi po stronie Sithów. Najważniejsze postacie Wojen klonów tylko czekają, by wyskoczyć ze stron tej książki w niesamowitych, międzygalaktycznych trzech wymiarach. Uważaj na miecze świetlne!
Autor Lisa Regan, tłumaczenie Jacek Drewnowski. Cena 19,99 zł, 24 strony. Premiera: 22 maja 2013 r.
KOMENTARZE (7)

Książki

Okładka ''Star Wars: Kenobi''

2013-05-11 12:39:58 io9.com

Na łamach serwisu io9.com zaprezentowano okładkę najnowszej powieści Johna Jacksona Millera, "Star Wars: Kenobi". Książka pojawi się w USA już 27 sierpnia, jej polska premiera najprawdopodobniej w styczniu 2014.Republika upadła,
Lordowie Sithów zawładnęli galaktyką,
Mistrz Jedi Obi-Wan Kenobi utracił wszystko...
Wszystko prócz nadziei


Tatooine to surowa, pustynna planeta, gdzie farmerzy ciężko pracują pod żarem bliźniaczych słońc. Próbują chronić siebie i swych najbliższych przed koczowniczymi Jeźdźcami Tusken. Nic nieznaczący świat, na krawędzi cywilizowanej przestrzeni. Świetna kryjówka dla ukrywającego się mistrza Jedi i osieroconego niemowlaka, na którego malutkich ramionkach spoczywa przyszłość galaktyki.

Znany dla okolicznych mieszkańców jako Ben, skrywający się pod brodą i szatą nieznajomy pozaświatowiec, nie dzieli się z nikim swoją przeszłością i odchodzi na wielkie równiny, by wieść pustelnicze życie. Jednak gdy dochodzi do różnicy zdań między farmerami i plemieniem Jeźdźców Tusken, prowadzonym przez bezwzględnego wodza, Ben musi wziąć sprawy w swoje ręce. Naraża jednak misję która z początku sprowadziła go na Tatooine.

Ben - Mistrz Jedi Obi-Wan Kenobi, bohater Wojen Klonów, zdrajca Imperium i obrońca ostatniej nadziei galaktyki, nie może już dłużej odwracać się i ignorować zła. Tak jak i swego szkolenia Jedi. Gdy krew zostaje przelana, w grę wchodzi nieprawość i ryzyko utraty życia przez niewinne istoty, a także okrycie tożsamości przeciwnika, Ben nie ma innego wyjścia jak wezwać mądrość Jedi i potęgę Mocy. Stanie do nigdy niekończącej się walki o sprawiedliwość.


Wszystkie zapowiedzi znajdziecie tutaj>>>.
KOMENTARZE (14)

Książki

Nowe albumy Egmontu

2013-05-11 12:15:28 Egmont Polska

Egmont już nie raz przypomniał fanom, że nie jest tylko wydawnictwem komiksowym. Najlepszym tego przykładem są dwa nowe albumy The Clone Wars, które w ciągu kilkunastu ostatnich dni pojawiły się na rynku. Ładnie wydane, w twardej oprawie na pewno będą dobrze się prezentować w kolekcji niejednego fana.

Kim są Jedi?

Odkryj sekrety Jedi. Poznaj najsilniejszych i najmężniejszych rycerzy Jedi wszech czasów. Dołącz do dzielnych generałów podczas bitew, ścigaj złych Sithów i walcz z armią separatystów!
Autor Gleen Dakin, tłumaczenie Jacek Drewnowski. Cena 39,99 zł, 96 stron, twarda oprawa.

Kim jest wojownik Sithów?

Poznaj najbardziej przerażających wojowników wszech czasów. Odkryj ich mroczne siły Mocy i śmiercionośne umiejętności. Zobacz, jak Sithowie próbują pokonać Jedi i zawładnąć galaktyką.
Autor Gleen Dakin, tłumaczenie Jacek Drewnowski. Cena 39,99 zł, 96 stron, twarda oprawa.


KOMENTARZE (11)

Książki

''The Old Republic: Zagłada'' - zapowiedź

2013-05-09 19:44:51 Amber

Na stronie internetowej wydawnictwa Amber pojawiła się zapowiedź kolejnej, czwartej już książki, powiązanej z grą komputerową "The Old Republic". "Zagłada" autorstwa Drew Karpyshyna pojawi się w księgarniach już 11 czerwca, jej objętość wyniesie 320 stron, a cena okładkowa to 37,80 zł. Tłumaczeniem zajęli się Błażej Niedziński i Aleksandra Jagiełowicz.

Jakie szanse ma trójka agentów Republiki w starciu z najbardziej śmiercionośną bronią Imperium?

Imperium Sithów stoi na rozdrożu. Imperator zaginął, a próba przejęcia tronu przez ambitnego Lorda Sithów zakończyła się fatalnie. Mimo to Darth Karrid, dowodząca imperialnym krążownikiem „Zwycięska Włócznia”, nie rezygnuje z prób osiągnięcia całkowitej dominacji Sithów nad galaktyką.

Jednak bezwzględnej determinacji Karrid dorównuje niezłomna zawziętość Therona Shana, którego niewyrównane porachunki z Imperium mogą odmienić losy wojny. Choć jest synem Mistrza Jedi, Theron nie włada Mocą - za to jak jego słynna matka ma we krwi ducha rebelii. Jako czołowy tajny agent Republiki odkrył i zniszczył arsenał superbroni Sithów, zadając Imperium poważny cios. Wydaje się więc stworzony do śmiałej i niebezpiecznej misji, której celem jest zakończenie panowania „Zwycięskiej Włóczni”.

Wraz z narwaną szmuglerką Teff'ith, z którą łączy go trudna do wyjaśnienia więź, i z mądrym Jedi Gnost-Duralem, dawnym Mistrzem Darth Karrid, Theron musi stawić czoło zaprawionej w boju załodze najbardziej bezlitosnych wyznawców Ciemnej Strony. Ale czasu mają szalenie mało i jeśli nie wykorzystają swojej jedynej szansy, niewątpliwie będą mieli wiele okazji, by zginąć...


Temat na forum.Wszystkie zapowiedzi znajdziecie tutaj>>>.
KOMENTARZE (17)

Książki

Nowy album od Ameet

2013-05-08 17:07:42

Wydawnictwo Ameet nie próżnuje, zalewa nasz rynek kolejnymi produktami. Od kilku dni można w ramach przedsprzedaży kupić LEGO® Star Wars™. Słownik ilustrowany. Jest to słownik ilustrowany wydawnictwa Dorling Kindersley, acz tym razem ukazujący sagę przez pryzmat klocków LEGO. Album ma 96 stron i kosztuje 59,90 PLN. Okładka twarda, w której znajduje się figurka Luke’a Skywalkera z medalem.

Statki kosmiczne, pojazdy, stworzenia, urządzenia i minifigurki- ten niezwykły Słownik ilustrowany to historia LEGO® Star WarsTM w pigułce. Odkryj wszystkie minifigurki od Anakina aż po Yodę i porównaj z filmowymi pierwowzorami! Zobacz chronologię wszystkich wyprodukowanych zestawów LEGO Star Wars, włącznie z najnowszymi zestawami z „Wojen klonów"! Poznaj sekrety Sokoła Millennium, gwiezdnego niszczyciela i Gwiazdy Śmierci. Ciesz się unikatową minifigurką Luke'a Skywalkera.

Na koniec jeszcze jedna informacja, tym razem nieoficjalna. Podobno we wrześniu powinna się ukazać „LEGO Star Wars. Encyklopedia postaci”. Ze szczegółami poczekamy na zapowiedź.
KOMENTARZE (9)

Książki

"Dawn of the Jedi: Into the Void"

2013-05-07 18:20:33 swbooks

Od dzisiaj w księgarniach za oceanem dostępna jest najnowsza powieść Star Wars. "Dawn of the Jedi: Into the Void" to książka debiutanta w świecie Star Wars, Tima Lebbona. Powieść nawiązuje do serii komiksowej pod tym samym tytułem, za której scenariusz odpowiada John Ostrander. Nie trzeba jednak znać fabuły komiksu, by cieszyć się książką.
Według informacji, które otrzymaliśmy w marcu, "Dawn of the Jedi: Into the Void" może ukazać się w Polsce jeszcze nawet w grudniu tego roku.

Na planecie Tython został założony starożytny zakon Je'daii. Przy mądrych mistrzach Lanoree Brock nauczyła się tajemnic Mocy i jej działania, stając się potężną użytkowniczką. I chociaż Moc jest silna w Lanoree i jej rodzicach, brat dziewczyny nie jest na nią wrażliwy. Pogardza więc Je'daii, zwłaszcza że jego trening zakończył się tragedią.

Teraz, po latach spędzonych na samotnym życiu zwiadowczyni pilnującej porządku w galaktyce Lanoree zostaje wezwana przez Radę w pilnej sprawie. Przywódca fanatycznego kultu, opętany myślami o podróżach poza znaną galaktykę, pragnie otworzyć kosmiczną bramę, używając mrocznej materii i ryzykując reakcję, która pochłonie cały system gwiezdny. Ale najbardziej szokujące dla Lanoree jest to, że to właśnie jej Rada powierza misję zapobiegnięcia katastrofie. Wkrótce dowiaduje się dlaczego została wybrana: przebiegłym i niebezpiecznym szaleńcem, którego musi wytropić i powstrzymać za wszelką cenę jest jej brat, którego śmierć opłakiwała, a którego musi się teraz obawiać.


Temat na forum.


KOMENTARZE (4)

Książki

Opis "Star Wars: Kenobi"

2013-05-03 10:16:30 TFN

W Internecie ukazał się opis najnowszej powieści Johna Jacksona Millera pt. "Star Wars: Kenobi". Książka została zapowiedziana na 27 sierpnia tego roku.

Republika upadła,
Lordowie Sithów zawładnęli galaktyką,
Mistrz Jedi Obi-Wan Kenobi utracił wszystko...
Wszystko prócz nadziei


Tatooine to surowa, pustynna planeta, gdzie farmerzy ciężko pracują pod żarem bliźniaczych słońc. Próbują chronić siebie i swych najbliższych przed koczowniczymi Jeźdźcami Tusken. Nic nieznaczący świat, na krawędzi cywilizowanej przestrzeni. Świetna kryjówka dla ukrywającego się mistrza Jedi i osieroconego niemowlaka, na którego malutkich ramionkach spoczywa przyszłość galaktyki.

Znany dla okolicznych mieszkańców jako Ben, skrywający się pod brodą i szatą nieznajomy pozaświatowiec, nie dzieli się z nikim swoją przeszłością i odchodzi na wielkie równiny, by wieść pustelnicze życie. Jednak gdy dochodzi do różnicy zdań między farmerami i plemieniem Jeźdźców Tusken, prowadzonym przez bezwzględnego wodza, Ben musi wziąć sprawy w swoje ręce. Naraża jednak misję która z początku sprowadziła go na Tatooine.

Ben - Mistrz Jedi Obi-Wan Kenobi, bohater Wojen Klonów, zdrajca Imperium i obrońca ostatniej nadziei galaktyki, nie może już dłużej odwracać się i ignorować zła. Tak jak i swego szkolenia Jedi. Gdy krew zostaje przelana, w grę wchodzi nieprawość i ryzyko utraty życia przez niewinne istoty, a także okrycie tożsamości przeciwnika, Ben nie ma innego wyjścia jak wezwać mądrość Jedi i potęgę Mocy. Stanie do nigdy niekończącej się walki o sprawiedliwość.


Temat na forum.
KOMENTARZE (7)
Loading..