TWÓJ KOKPIT
0

Książki

SDCC 2013: okładka ''Honor Among Thieves''

2013-07-20 02:03:36 San Diego Comic-Con 2013

Kilka godzin temu na Comic-Conie w San Diego odbył się panel o książkach z uniwersum Gwiezdnych Wojen, którego gośćmi byli autorzy Jeffrey Brown, Troy Denning, John Jackson Miller i J. W. Rinzler, edytor Del Reya Frank Parisi oraz Jennifer Heddle wraz z Lelandem Chee, reprezentujący Lucasfilm. I w zasadzie tylko tyle że "odbył się" można o tym panelu napisać, bowiem nie wniósł praktycznie żadnych nowych informacji o przyszłości Del Reya i Expanded Universe w odniesieniu do trzeciej trylogii filmów. Głównym punktem programu była za to premiera okładki do powieści Jamesa S.A. Correya, "Empire and Rebellion: Honor Among Thieves". Książka ta pojawi się w Stanach 4 marca 2014 roku, napisana będzie z perspektywy Hana Solo, a klimatem zbliżona ma być do starej trylogii Briana Daleya (wydana zbiorczo jako "Przygody Hana Solo"). Okładka poniżej:Temat na forum.Nawet w kilku słowach nie został poruszony temat zarówno trylogii "Sword of the Jedi" Christie Golden, jak i tajemniczych dwóch książek Paula S. Kempa. Można więc z czystym sumieniem przypuszczać, iż oba projekty zostały wstrzymane na czas nieokreślony w związku z produkcją kolejnej trylogii filmowej. O wszystkich zmianach w tym kierunku będziemy informować na bieżąco.

Aktualne zapowiedzi w Polsce i USA znajdziecie tutaj>>>.
KOMENTARZE (7)

Książki

Premiera "Crucible"

2013-07-10 14:44:41 TFN

Za oceanem swoją premierę miała najnowsza powieść Star Wars. "Crucible" to książka tocząca się tuż po zakończeniu serii "Przeznaczenie Jedi" i skupia się na przygodzie znanej nam filmowej trójki bohaterów. Pozycję napisał Troy Denning i jest to póki co najdalej osadzoną w chronologii książkowej. Nie wiadomo, czy zapowiedziana w sierpniu trylogia "Sword of the Jedi" będzie wydana z racji ogłoszenia jej przed rewelacją o nowych filmach.
Han Solo, Leia Organa Solo i Luke Skywalker powracają w nowej przygodzie, która stawia im wyzwanie w sposób, którego się nie spodziewali i na zawsze zmieni ich postrzeganie życia i Mocy.

Kiedy Han i Leia Solo przybywają do kopalni Lando Calrissiana w Zewnętrznych Rubieżach aby zapobiec jej przejęciu przez wrogów, ich celem jest wyrównanie szans i załatwienie wszystkiego poza prawem. Jednak potężni obcy przybywają z wiadomością, a zwykłe groźby przeistaczają się w sabotaż z konsekwencjami na szeroką skalę. Kiedy pył bitewny opadnie, okaże się, że to co zaczęło się jak wojna korporacji, stanie się bitwą, w której chodzi o coś więcej, a jej konsekwencje będą dużo poważniejsze.

Han, Leia i Luke wyruszają po raz kolejny na wyprawę mającą pokonać wrogów pragnących władzy nad galaktyką. Jednak już nie jest to Imperium. Tym razem to para bezwzględnych geniuszy sprzymierzonych z niebezpiecznym wrogiem i przez wiele lat pragnąca zemsty na Hanie Solo. Nie cofną się przed niczym aby przejąć handel w kopalniach na Zewnętrznych Rubieżach a przez to galaktyczną ekonomię. A kiedy zabójczy duet wpada na trop Hana, okazuje się on bezbronny w walce o swoje życie. Aby ocalić jego i galaktykę, Luke i Leia muszą sprostać sieci zdrad, terroryzmu oraz ogromnej potędze artefaktu mogącego zaginać czas, przestrzeń a nawet Moc aby doprowadzić do niewyobrażalnych koszmarów.


Temat na forum.Przy okazji warto wspomnieć o niedawno opublikowanym opisie książki należącej do nowej serii "Empire and Rebellion". "Razor's Edge" to pierwszy tom, napisany przez Marthę Wells, który ma mieć swoją premierę już w październiku tego roku.Nastały ciężkie czasy dla Sojuszu Rebeliantów. Prześladowania ze strony Imperium i kurczące się zapasy żywności opóźniają budowę nowej sekretnej bazy na Hoth. Kiedy kupcy ze Środkowych Rubieży oferują na sprzedaż niezbędne materiały księżniczka Leia Organa i Han Solo wyruszają na czele delegacji Sojuszu by negocjować warunki.

Ale kiedy zdrajcy zmuszają Rebeliantów do lotu na kontrolowane przez piratów terytorium, Leia dokonuje szokującego odkrycia: bandyci pochodzą z jej rodzinnej planety, niedawno zniszczonego przez Gwiazdę Śmierci Alderaanu. Ci uchodźcy stali się piratami, którzy kradną i napadają żeby przeżyć - mają też dług wobec pirackiej armady, która chętnie sprzeda księżniczkę Imperium, jeśli oczywiście odkryje jej prawdziwą tożsamość.

Zmagając się z poczuciem winy, lojalnością i zdradą, Leia pragnie pomóc swoim krajanom, nawet kiedy wokół jej niemal zniszczonego statku zaciska się pięść Imperium. Schwytani między śmiertelnie groźnymi bandytami a brutalnymi ciemiężycielami Leia, Han, Luke, Chewbacca i gotowa na wszystko załoga muszą przechytrzyć śmierć albo przyjąć ją dla ocalenia Rebelii...

Temat na forum.
KOMENTARZE (13)

Książki

Zapowiedzi i wieści książkowe

2013-07-08 16:57:16

Pewnie przy okazji Comic-Con w San Diego czeka nas spora ilość nowych wieści książkowych, ale już niektóre rzeczy zaczynają wypływać. Zaczniemy od Paula S. Kempa i jego od dawna zapowiadanej dylogii. Ta została zawieszona w czasie, głównie po zapowiedziach nowych filmów. Nie wiadomo jaka będzie jej przyszłość, sam autor potwierdził jedynie, że nie może nic mówić na jej temat, ale nie sprawiał wrażenia szczęśliwego. Crucible Troya Denninga powinno się ukazać na dniach, natomiast niewiele słyszeliśmy póki co na temat serii „Sword of the Jedi”. Pewnie po Comic-Conie dowiemy się, czy została zawieszona, czy może w jakiś sposób zmieniona. Comic-Con w San Diego to najważniejsza impreza dla Del Rey w tym roku (nie zapowiadają swojej obecności na Celebration Europe II). Z tej okazji przygotowali darmową książeczkę zawierającą fragmenty nowych powieści i opowiadania, a także plakaty. Wszystko to będzie można dostać na stoisku Del Reya na konwencie.

A tak swoją drogą, przedstawiciele Del Rey niedawno byli na spotkaniu w Lucasfilm, szczegółów nie ustalono, ale prawdopodobnie chodzi o książki związane z nowymi filmami.

A tak swoją drogą to pojawił się zwiastun do książki „William Shakespeare’s Star Wars” Iana Doeschera.Warto jeszcze wspomnieć o dwóch zapowiedziach. Pierwsza to łączone dzieło wydawnictw Del Rey i Haynes, które wcześniej wydały Millennium Falcon Owner’s Workshop Manual. Tym razem Ryder Windham, Chris Trevas i Chris Reiff przygotowali przewodnik po Gwieździe Śmierci. „Imperial Death Star DS-1 Orbital Battle Station Owner’s Workshop Manual” ukaże się w listopadzie 2013. W Wielkiej Brytanii wyda to Haynes w cenie 16,99 GBP. W Kanadzie i USA przedruk zrobi Del Rey. Przewodnik będzie miał 128 stron i jakieś 200 kolorowych ilustracji, poza opisami działania Gwiazdy Śmierci dowiemy się także trochę o jej historii oraz innych stacjach bojowych Imperium.W sierpniu zaś ukaże kolejna książka Toma Anglebergera z cyklu o Yodzie z origami. Będzie to „The Suprise Attack of Jabba the Puppet”.
Nastały ciężkie czasy w szkole McQuarriego. Dwight, Kellan i Sara muszą się zmierzyć z nowym zagrożeniem, Programem Edukacyjnym FunTime, który miał na celu podniesienie wyników studentów, ale doprowadza wszystkich do szału. Wycieczki i inne zabawy szkolne są kasowane. Tym razem nawet Origami yoda nie pomoże, ale daje uczniom radę. Muszą założyć Sojusz Rebeliantów.
Książkę wyda Amulet Books. Będzie mieć 224 strony i ma kosztować 7,99 USD.
KOMENTARZE (8)

Książki

Książkowe nowości w USA

2013-07-01 17:37:13

Zaczynamy od Del Rey, choć ci akurat tym razem mają mało do zaprezentowania. X-Wing. Mercy Kill Aarona Allstona, czyli po naszemu „Cios łaski” pojawiło się w miękkiej okładce, ale uwaga, jako Mass Market Paperback, a nie Trade. Czyli prawdopodobnie jest to wielkości książek związanych z „Wojnami klonów”.

Za to całkiem potężny atak nowości przepuściło wydawnictwo Dorling Kindersley. Pierwsza z nich to „Star Wars: The Clone Wars: Episode Guide” Jasona Fry’a. Czyli przewodnik po odcinkach od pierwszego do piątego sezonu. Kiedyś Jason napisał taki przewodnik o pierwszym sezonie dla wydawnictwa Grosset & Dunlap. Prawdopodobnie jest to jakaś forma kontynuacji lub raczej reafctoringu. Album jednak jest wydany już w standardach DK, w twardej okładce, z ładnymi zdjęciami. Kosztuje 16,99 USD. Dodatkowo, co ważne, odcinki są tu uporządkowane chronologicznie.

DK ma też kilka propozycji dla najmłodszych czytelników. „Bounty Hunters for Hire” Catherine Saunders to pozycja dla dzieci, które dopiero zaczynają czytać. Książeczka ma 48 stron, kosztuje 4,99 USD i przybliża nam postaci łowców nagród.

Podobną formę, acz już dla dzieci, które zaczynają samodzielnie czytać ma pozycja „The Legendary Yoda” tej samej autorki. Stron 48, cena 4,99 USD, a tytuł mówi na kim skoncentrowano uwagę.

Widać też bardzo, że przesunięcie premiery „Ataku klonów 3D” na czas nieokreślony nie uwzględniło działań licencjonobiorców. DK przygotowało się na jesień wypuszczając między innymi „LEGO: Attack of the Clones” Elizabeth Dowsett. 32 stronicowa książeczka dla dzieci zaczynających czytanie formalnie powinna się ukazać 1 lipca, ale od kilku dni jest juz dostępna. Cena to 4,99 USD. Akcja to oczywiście streszczenie „Ataku klonów”. Swoją drogą dokładnie w tej samej formie (strony, cena, poziom), tej samej autorki i tego samego dnia wydano także „LEGO: Revenge of the Sith”.Na sam koniec warto wspomnieć jeszcze o Angry Birds. O kilku pozycjach pisaliśmy przy okazji brytyjskiej premiery. Teraz książeczki Ruth Amos trafiły także do USA. „Yoda Bird’s Heroes” i „Lard Vader’s Villains” kosztują 4,99 USD, reszta bez zmian. Natomiast „Angry Birds Star Wars Ultimate Sticker Collection” w USA kosztuje 7,99 USD. „„Angry Birds Star Wars Super Doodle Activity Annual” zaś 5,99 USD.
KOMENTARZE (3)
Loading..