TWÓJ KOKPIT
0

Książki

"Star Wars 26" od Alexa Irvine'a

2014-01-28 03:22:40 JediNews.co.uk

Jak powszechnie wiadomo, niewiele nowych rzeczy dzieje się w ostatnich miesiącach w temacie książek gwiezdnowojennych. W związku z działaniami ekipy zwanej Lucasfilm Story Group, mającej za zadanie zrobić porządek w kanonie przed premierą Epizodu VII, większość z planowanych publikacji zostało zawieszonych do odwołania (taki los spotkał m.in. trylogię "Sword of the Jedi", czy dylogię Paula S. Kempa). Do druku trafiają obecnie historie zapowiedziane już jakiś czas temu, z zasady niemające dużego związku chronologicznego z nadchodzącą serią filmową, natomiast sami wydawcy z Lucasbooks nabrali wody w usta, przynajmniej jeśli chodzi o plany wykraczające poza 4 marca 2014 roku. Dlatego też tym bardziej ciekawa wydaje się zapowiedź, którą na Amazonie znaleźli brytyjczycy z serwisu JediNews.co.uk.Według tej zapowiedzi wydawnictwo Century (filia RandomHouse i wydawca książek z serii Star Wars w Wielkiej Brytanii) na 25 września 2014 planuje premierę powieści "Star Wars 26" autorstwa Alexa Irvine'a. Jest to ten sam człowiek, którego projekt o roboczym tytule "Mandorla" został skasowany 29 lutego 2012 roku, a opowiadać miał o Nomi Sunrider, jej córce Vimie i narastającym zagrożeniu ze strony Sithów i Mandalorian tuż przed akcją gry "Knights of the Old Republic". Przy okazji pojawienia się nowej zapowiedzi nasuwają się pytania, czy "Star Wars 26" będzie w jakikolwiek sposób związana z "Mandorlą", czy będzie to coś nowego, stworzonego raczej pod kątem serialu "Rebels" i nowych filmów fabularnych. Przypominamy jednak, iż do czasu oficjalnego potwierdzenia należy traktować tę informację wyłącznie jako plotkę.

Poniżej specyfikacja książki:
 • Hardcover: 320 pages
 • Publisher: Century (25 Sep 2014)
 • Language: Unknown
 • ISBN-10: 1780892233
 • ISBN-13: 978-1780892238

  Linki do zapowiedzi na brytyjskim Amazonie oraz na stronie wydawcy.
  KOMENTARZE (8)
 • Książki

  Premiera "Maul: Lockdown" za oceanem!

  2014-01-28 02:47:20 Randomhouse

  W dniu dzisiejszym (28 stycznia) w Stanach ukazała się najnowsza powieść z uniwersum Star Wars - "Maul: Lockdown" Joe Schreibera. Książka, szumnie opisywana jako rozszerzająca wątki z "Dartha Plagueisa" wydana została w twardej oprawie, jej objętość to 368 stron, a nabyć można ją już od 20$ za pośrednictwem serwisów takich jak Amazon. Data polskiej premiery nie została jeszcze ustalona, jednak przy obecnym tempie wydawnictwa Amber można liczyć na to, że zobaczymy ją u nas jeszcze w tym roku. Fragment liczący pierwsze 65 stron po angielsku można przeczytać w tym miejscu>>>, po kliknięciu w button "Look Inside".

  "Zabij lub zostań zabity", takie hasło obowiązuje w kosmicznym więzieniu, gdzie przebywają najgorsi kryminaliści i mierzą się ze sobą w walkach gladiatorskich. Podziemne imperium czerpie zyski z nielegalnego, krwawego sportu. Ale najnowszy zawodnik, tak samo demoniczny z wyglądu jak i niebezpieczny do wyzwania, walczy o coś więcej niż przetrwanie. Jego misją, którą wykonuje dla swoich mrocznych panów, jest przechwycenie ostatecznej broni: obiektu zdolnego do zniszczenia Jedi i podboju galaktyki.

  Lordowie Sithów, Darth Plagueis i Darth Sidious zrobią wszystko, by ją posiąść. Ale jeden z nich ma swoje własne zdradzieckie plany. Najpierw jednak ich przerażający uczeń musi pokonać żądnego krwi strażnika, gang kanibali, Hutta Jabbę oraz potwornego obcego. Nikt inny nie potrafiłby przetrwać takiej gry o przeżycie. Ale nikt inny nie jest też uczniem ciemnej strony, którego należy się obawiać - Darthem Maulem.


  Temat na Forum.
  KOMENTARZE (5)

  Książki

  Zapowiedź ''Kenobiego''

  2014-01-27 01:46:58 Wydawnictwo Amber

  Wydawnictwo Amber zapowiedziało oficjalnie na 20 marca 2014 (czwartek) premierę książki "Kenobi" autorstwa Johna Jacksona Millera. Tłumaczeniem zajęli się Błażej Niedziński i Anna Hikiert.

  Republika upadła. Lordowie Sithów rządzą galaktyką. Mistrz Jedi Obi-Wan Kenobi stracił wszystko. Wszystko oprócz nadziei...
  Tatooine - nieprzyjazny pustynny świat, gdzie farmerzy harują w żarze dwóch słońc, usiłując chronić siebie i swoich najbliższych przed grasującymi wokół Jeźdźcami Tusken. Zacofana planeta na obrzeżach cywilizacji. Miejsce, gdzie nikt nie spodziewałby się znaleźć ukrywającego się Mistrza Jedi ani osieroconego dziecka, na którego słabych barkach spoczywa przyszłość galaktyki.
  Znany miejscowym jedynie jako „Ben”, brodaty, odziany w płaszcz przybysz z innego świata trzyma się z boku i nie ujawnia niczego ze swojej przeszłości. Kiedy jednak konflikt między farmerami a plemieniem Ludzi Pustyni i jego bezwzględną przywódczynią nasila się, Ben zostaje wciągnięty w wir walki, narażając losy misji, która sprowadziła go na Tatooine.
  Ben - Mistrz Jedi Obi-Wan Kenobi, bohater Wojen Klonów, zdrajca Imperium i obrońca ostatniej nadziei galaktyki - nie może pozostać obojętnym na zło, tak jak nie może zapomnieć nauk Jedi. I gdy przelewana jest krew, zagrożone jest życie niewinnych, a bezwzględny przeciwnik zostaje zdemaskowany, Ben nie ma innego wyjścia, jak tylko przywołać mądrość Jedi - i niezwykłą potęgę Mocy - w swojej niekończącej się walce o sprawiedliwość.


  Wszystkie zapowiedzi znajdziecie tutaj>>>.
  KOMENTARZE (18)

  Książki

  Co z licencjami Del Reya i innych wydawców?

  2014-01-06 09:12:16

  Najważniejsza wiadomość ostatnich dni to bez wątpienia przejecie licencji na komiksy przez Marvel. W tym momencie naturalnym pytaniem jest to, co się stanie z wydawcami książkowymi. Już we wrześniu informowaliśmy, że do gry wchodzi Diney Press, które w tym roku zacznie wydawać książeczki dla dzieci związane z serialem „Rebels”. Warto się zatem zastanowić jak obecnie wygląda sytuacja książkowa. Na razie mamy kilku głównych wydawców:
  • Del Rey, który wydaje głównie powieści, czasem też przewodniki i albumy
  • Scholastic, który obecnie wydaje głównie różne książeczki dla dzieci, czasem tylko powieści młodzieżowe (acz obecnie brakuje ich na rynku)
  • Dorling Kinderslay, który wydaje słowniki, przewodniki i książeczki dla dzieci
  • Abraham Books, który wydaje albumy
  • Chronicle Books, który także koncentruje się na albumach
  • Titan Books, który wydaje „Insidery”

  Do tej układanki należy dołożyć jeszcze wydawców, którzy są partnerami przy niektórych pozycjach (jak np. Haynes). Z drugiej strony mamy Disney Publishing Worldwide, czyli holding wydawców Disneya. Zajmują się oni przede wszystkim magazynami i książkami dla dzieci. Ich dorosłe serie to przede wszystkim przewodniki i albumy, obecnie w stajni Disneya nie ma firmy, która profesjonalnie zajmowałaby się powieściami. Przez pewien czas Disney miał w swoich szponach wydawnictwo Hyperion, ale obecnie jest ono niezależne, choć współpracujące z Disneyem. Do tego dochodzą jeszcze dwie firmy LucasBooks, która zajmuje się licencjami książkowymi związanymi ze „Star Wars” oraz George Lucas Books, która miała zajmować się innymi projektami. Z tego zestawianie wynika, że jeśli Disney podobnie podejdzie do licencji na książki jak podszedł do licencji na komiksy, to jedynym wydawcą, który może czuć się bezpiecznie pozostanie Del Rey, o ile oczywiście nie zrezygnują z wydawania powieści. Choć Del Rey pewnie straci albumy i przewodniki. Formalnie ostatnie duże informacje o kontrakcie z Del Reya pochodzą z 2010, kiedy to odnowiono go do końca 2013. Na razie wiemy, że kontrakt nadal trwa i szykowane są kolejne książki. Oczywiście nie można wykluczyć, że Disney wybierze innego wydawcę, ale na razie nie ma ku temu podstaw. Nawet jeśliby tak się stało, nie oznacza to końca książek, a tym bardziej albumów.

  Natomiast zamieszanie wokół nowych filmów i zmian organizacyjnych w Lucasfilmie na pewno odbiło się na procesie produkcyjnym, ale jak wiemy nie jest to problem Del Reya, a raczej całego Lucasfilmu. To ma prawdopodobnie wpływ na zawieszenie książek Christie Golden (seria „Sword of the Jedi”) oraz dylogii Paula S. Kempa. Obie miały się dziać gdzieś po serii „Przeznaczenie Jedi” więc tu prawdopodobnie był problem. Póki co Del Rey pracuje normalnie. Powieść Maul: Lockdown trafiła już do redakcji i pod koniec stycznia ukaże się w sklepach.  Gorzej jest niestety z nowym przewodnikiem po postaciach. Początkowo miał się pojawić w 2016 w nowej wersji, ale Del Rey go skasował. Czy zatem stracili już licencje na wszystkie przewodniki? Zobaczymy. Na razie przyczyn tego stanu nie podano.  Póki jednak kontrakty działają, inni wydawcy czują się bezpiecznie. Na przykład Amulet Books (partner Scholastic) już szykuje kolejne dzieło Toma Anglebergera. U nas wyszły tylko dwa tomy jego serii (Dziwny przypadek papierowego Yody oraz Darth Paper kontratakuje), a tymczasem w USA zapowiadana jest już piąta część (nie licząc książeczki o papierowym R2). Tym razem na warsztat poszła księżniczka Leia, a w sumie to księżniczka Labelmaker. „The Princess Labelmaker To the Rescue!” będzie opisywać kolejne przygody najdziwniejszego ucznia szkoły im. Ralpha McQuarrie’go, niejakiego Dwighta i jego papierowego Yody, a także innych kreacji tej serii w tym Dartha Papera, Hana Foldo, Szczęśliwego Wookiego FunTime Menace i pacynki Jabby. Wygląda na to, że wojna z FunTime Menace jest już przegrana, ale pojawia się nowa nadzieja, księżniczka która albo przyłączy się do Rebelli albo... do Ciemnej Strony.

  Książka ukaże się w Stanach 4 marca 2014.
  KOMENTARZE (6)

  Książki

  ''Maul: Lockdown'' - pierwsze 65 stron w sieci!

  2014-01-02 18:34:04 Randomhouse

  Na stronie internetowej amerykańskiego wydawcy gwiezdnowojennych książek, Randomhouse, zaprezentowanych zostało pierwszych dziewięć rozdziałów powieści "Maul: Lockdown" Joe Schreibera. Jej premiera w USA zapowiadana jest już na 28 stycznia w wydaniu z twardą okładką. Data polskiej premiery nie została jeszcze ustalona. Z fragmentem książki (oczywiście w języku angielskim) możecie zapoznać się pod tym adresem>>>, następnie klikając w żółty przycisk "Look Inside" pod okładką.  "Zabij lub zostań zabity", takie hasło obowiązuje w kosmicznym więzieniu, gdzie przebywają najgorsi kryminaliści i mierzą się ze sobą w walkach gladiatorskich. Podziemne imperium czerpie zyski z nielegalnego, krwawego sportu. Ale najnowszy zawodnik, tak samo demoniczny z wyglądu jak i niebezpieczny do wyzwania, walczy o coś więcej niż przetrwanie. Jego misją, którą wykonuje dla swoich mrocznych panów, jest przechwycenie ostatecznej broni: obiektu zdolnego do zniszczenia Jedi i podboju galaktyki.

  Lordowie Sithów, Darth Plagueis i Darth Sidious zrobią wszystko, by ją posiąść. Ale jeden z nich ma swoje własne zdradzieckie plany. Najpierw jednak ich przerażający uczeń musi pokonać żądnego krwi strażnika, gang kanibali, Hutta Jabbę oraz potwornego obcego. Nikt inny nie potrafiłby przetrwać takiej gry o przeżycie. Ale nikt inny nie jest też uczniem ciemnej strony, którego należy się obawiać - Darthem Maulem.


  Temat na forum.  Wszystkie zapowiedzi znajdziecie tutaj>>>.
  KOMENTARZE (8)

  Książki

  Zapowiedź ''Świtu Jedi''

  2014-01-01 18:27:49 Wydawnictwo Amber

  Wydawnictwo Amber oficjalnie zapowiedziało na 18 lutego 2014 (wtorek) premierę książki Tima Lebbona "Świt Jedi. W nicość". Tłumaczeniem zajęli się Anna Hikiert i Błażej Niedziński. Objętość książki i jej cena zostaną podane w najbliższych dniach.

  Od dziesiątek tysięcy lat zgłębialiśmy Moc, wokół której zbudowaliśmy naszą wspólnotę. Wojny i konflikty przychodziły i przemijały. Walczyliśmy o utrzymanie mroku i jasności w równowadze. Teraz jednak zagraża jej coś, co może zniszczyć nas wszystkich. Samotny człowiek... i jego marzenia.

  Na planecie Tython powołano do życia starożytny Zakon Je’daii. Pod okiem jego mądrych Mistrzów Lanoree Brock poznawała tajniki Mocy, szybko stając się jedną z najpotężniejszych adeptek. W niej Moc była silna, lecz nie w jej bracie, który porzucił ścieżkę Je’daii. Jego szkolenie zakończyło się tragedią.
  Po latach Lanoree stojąca na straży pokoju w galaktyce zostaje wezwana przed oblicze Rady Je’daii. Sprawa nie cierpi zwłoki. Ogarnięty obsesją podróży poza granice znanego wszechświata przywódca fanatycznego kultu zamierza otworzyć kosmiczny portal, używając straszliwej ciemnej materii. Ryzykuje kataklizm, który może zniszczyć cały układ gwiezdny. Widmo unicestwienia galaktyki jest przerażające. Lecz Lanoree jeszcze bardziej szokuje decyzja Mistrzów Je’daii, którzy powierzają misję zapobieżenia katastrofie właśnie jej - dopóki nie pozna ich powodów...
  Temat na forum.

  Pozostałe zapowiedzi znajdziecie tutaj>>>.
  KOMENTARZE (6)
  Loading..