TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Przykładowe plakaty z „Star Wars Art: Poster”

2014-10-28 17:17:50 oficjalna

W USA ukazał się piąty album z serii „Star Wars Art” wydany przez Abrams Books, tym razem poświęcony plakatom. Oficjalna z tej okazji przygotowała mały przegląd wybranych plakatów, które znajdują się w tym albumie. Ciekawsze z nich prezentujemy poniżej.Album kosztuje 40 USD, liczy sobie 180 stron. Słowo wstępne napisał Drew Struzan, za redakcję całości odpowiada Jonathan W. Rinzler.
KOMENTARZE (3)

Książki

O nowej adaptacji trylogii dla młodzieży

2014-10-20 17:32:17 oficjalnaW tamtym tygodniu nakładem wydawnictwa Disney Lucasfilm Press pojawiła się nowa adaptacja klasycznej trylogii widzianej oczyma Luke’a Skywalkera dedykowana młodszym czytelnikom. Odpowiada za nią Tony DiTerlizzi, który postanowił trochę napisać o swojej pracy na oficjalnym blogu. Książka została wydana w dwóch wersjach, zwykłej (kosztuje 19,99 USD) oraz limitowanej (100 USD).

Gdybym mógł się cofnąć do 1977 i pokazać siedmioletniemu Tony’emu, superfanowi „Star Wars”, kopię książki „The Adventures of Luke Skywalker, Jedi Knight”, głowa Tony’ego wybuchłaby niczym Gwiazda Śmierci. Podczas mojej kariery wiele razy odczuwałem wpływ oryginalnych filmów na moją rozrastającą się wyobraźnie młodego artysty i pisarza. Moje dziecięce uwielbienie tych filmów ewoluowało w zamiłowanie mistycznych opowieści. Prawdę mówiąc, gdy rozwijałem „Kroniki Spiderwick” często używałem „Gwiezdnych Wojen” jako stenografii by wyjaśnić punkty fabuły czy archetypy postaci. Na przykład Hogsqual (hobgoblin oportunista) był oznaczony jako nasz Lando Calrissian. Podobnie w „Spiderwick” eksplorowaliśmy tematy gniewu i tego jak może wpływać, na kontrolę czy czyjeś akcje, nie inaczej jak Ciemna Strona Mocy. Natomiast jako ilustrator staram się, by autentyczne budowanie świata widoczne w uniwersum George’a Lucasa było obowiązkowym składnikiem, który przesiąka moje wszystkie książki.

Gdy Lucasfilm poprosił mnie, bym wziął wizjonerskie koncepty Ralpha McQuarriego i opowiedział na nowo historię Luke’a Skywalkera dla młodszych czytelników, to było więcej niż honor dla mnie. Podziwiałem prace Ralpha, odkąd po raz pierwszy skopiowałem jego rysunki z mojej własnej kopii The Art Of Star Wars (tej z oślimi uszami). A ponieważ nie ma go już wśród nas, chciałem oddać hołd dziedzictwu Ralpha, więc zasługuje on na to by nowe pokolenie poznało jego bogaty, artystyczny geniusz. Chciałem by jego malunki zostały reprodukowane w największej możliwej skali, a każda strona rozkłada się w jego niewątpliwą paletę. Dla tych większych obrazów, uprosiłem ludzi z archiwów Lucasfilmu by przygotowali skany wysokiej rozdzielczości jego oryginalnych dzieł. To coś co jest normą w produkcji i projektowaniu książek z obrazkami, ale nie było zrobione z pracami Ralpha (!).

Mam nadzieję, że w „The Adventures of Luke Skywalker, Jedi Knight” przyjaciele fani, zarówno młodzi jak i starzy, poczują dokładnie to samo kiedy po raz pierwszy weszli w… odległą galaktykę.

Nie mogę się cofnąć do 1977, ale mogę powiedzieć, że to jest 40-coś jest na księżycu Endor. Nie tylko mogę dzielić się moją ulubioną opowieścią z dzieciństwa z moją siedmioletnią córką, ale też mogę dodać specjalną limitowaną edycję tej książki do mojej domowej biblioteki „Star Wars”. Limitowana wersja zawiera trzy dodatkowe rysunki McQuarriego, które zostały wybrane sponad 200 obrazów przechowywanych w archiwach Lucasfilmu. Wybrałem te obrazy, które moim zdaniem oddawały najpełniej zakres możliwości Ralpha, od zręcznych statków kosmicznych walczących nad Gwiazdą Śmierci po bujne środowisko Dagobah, czy bezwzględne gangi obcych łowców nagród spacerujących przy zachodzie słońca na Bespin. Wiec usiądź sobie ze swoim młodym Padawanem (lub wewnętrznym Jedi) i baw się słowami i obrazami z oryginalnej klasycznej trylogii „Gwiezdnych Wojen”. I niech Moc będzie z tobą.


KOMENTARZE (4)

Książki

Kolejne polskie zapowiedzi

2014-10-13 17:08:39

Książek ostatnio u nas obrodziło, a tu kolejne zapowiedzi dla najmłodszych i fanów „Rebeliantów”, ale nie tylko, jest przecież jeszcze LEGO. Na początek Ameet. Pierwsza pozycja to LEGO Star Wars: Moc Jedi. Będzie ona mieć 32 strony i miękką okładkę, w środku zaś zobaczymy opowiadanie, komiksy, naklejki, zadania i plakat.

Historia Zakonu Jedi ginie w mrokach dziejów… jednak ta książka uchyla rąbek tajemnicy.

Jaki wpływ mają midichloriany na posiadanie Mocy? Jak i gdzie szkolili się Jedi? Czym były miecze świetlne? Wejdź do świata rycerzy Jedi – rozwiązuj zadania i poznaj najwspanialszych wojowników w galaktyce.
Jednak prawdziwą frajdę starszym fanom nowego serialu sprawi Egmont. Już 22 października ukaże się u nas Star Wars Rebelianci: Ilustrowany przewodnik, czyli nowy słownik obrazkowy. Autorem jest Adam Bray. Książka ma kosztować 39,99 PLN, będzie wydana w miękkiej oprawie. Tłumaczenie Anna Hikiert. Produkt ten na początku będzie można kupić jedynie w sieci Empik.

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce rozpoczęła się wojna, jakiej wszechświat jeszcze nie widział! „Star Wars Rebelianci” to ilustrowany przewodnik przedstawiający początki epickiej walki przeciwko Imperium. Poznaj śmiałych bohaterów, ich przeciwników, broń oraz zadziwiające maszyny latające. Przewodnik odsłania też kulisy powstawania serialu „Rebelianci”. Znajdziesz w nim przedmowę Dave’a Filoniego – producenta serialu – oraz informacje o jego twórcach i ich inspiracjach.

Kolejna pozycja to Star Wars Rebelianci: Poznaj Rebeliantów Sadie Smith. Tłumaczy ponownie Anna Hikiert. Cena tej pozycji to 14,99 PLN, będzie ona wydana w twardej okładce. Data premiery to także 22 października. Ponownie dostępny jedynie w Empikach.

Złe Imperium przejmuje rządy nad kolejnymi planetami galaktyki. Ciemna moc zdaje się nie do pokonania. Na jednej z okupowanych planet zaczyna jednak narastać bunt. Tworzy się mała grupa rebeliantów, która wypowiada wojnę mrocznemu wrogowi. Dowiedz się wszystkiego o tych buntownikach, ich przyjaciołach, a także niebezpiecznych żołnierzach Imperium.Dodatkowo Egmont szykuje dwa albumy z naklejkami. Pierwszy to Star Wars Rebelianci: Rebelianci kontra Imperium Davida Fentimana i Sadie Smith. Tłumaczy Jacek Drewnowski. W środku 250 naklejek, dostępny (jedynie w Empiku) od 22 października. Cena to 19,99 PLN.

Poznaj zło w czystej postaci, czyli mroczne Imperium i jego armię, maszyny oraz największą śmiercionośną broń — inkwizytora. Dowiedz się wszystkiego o buntownikach, którzy śmieli zjednoczyć się przeciwko niemu. Przeżyj wraz z nimi najniebezpieczniejsze akcje. Naklejaj i odklejaj naklejki (teraz możesz to robic wielokrotnie!), których wybór jest naprawdę ogromny!

Drugi album to Star Wars Rebelianci: Przygody rebeliantów Sadie Smith i Davida Fentimana. Jest to produkcja analogiczna do poprzedniej. 250 naklejek w środku, miękka okładka, cena 19,99 PLN. Również tłumaczy Jacek Drewnoski i również w Empikach będzie to można kupić od 22 października.

Przyłącz się do Ezry i innych rebeliantów w heroicznej walce przeciwko potędze Imperium. Poznaj fakty z ich życia oraz dowiedz się wszystkiego o ich wyjątkowych umiejętnościach i broni, jakiej używają. Naklejaj i odklejaj naklejki wielokrotnie — ich wybór jest ogromny!
KOMENTARZE (10)

Książki

NYCC 2014: Książkowe wieści

2014-10-12 12:43:11 Underworld

W weekend odbyła się impreza New York Comic Con 2014, gdzie nie zabrało osób odpowiedzialnych za książki Star Wars. Panel na którym opowiadano o Gwiezdnych Wojnach przyciągnął uwagę osób zainteresowanych również przyszłością Legend. Oto czego się dowiedzieliśmy:

 • "Tarkin" porównywany jest klimatem i rozwojem postaci do innej książki Jamesa Luceno - "Darth Plagueis",
 • We wspomnianej książce autor wyjawi jak naprawdę miał na imię Imperator. Będzie to oficjalna wersja, która później może pojawić się w nowych filmach z racji wspólnego kanonu.
 • W "Heir to the Empire" pojawi się wątek Luke'a Skywalkera, który musi pogodzić się ze śmiercią swojego nauczyciela, co nie będzie proste,
 • Tytuł książki o Luke'u nawiązuje do "Dziedzica Imperium" jako książki które w pewien sposób zapoczątkowały Expanded Universe,
 • Edytorka Del Rey, Shelly Shapiro, ma nadzieję że słowo "retcon" już nigdy więcej się nie pojawi,
 • Vanesa Marshall przyznała, że przygotowując się do roli Hery, czytała książkę "A Ne Dawn",
 • Na tę chwilę nie planuje się kontynuowania "Legend", ale nie jest to decyzja ostateczna,
 • Członkowie spotkania przyznali, że planowane są książki o osobach niewładających Mocą,
 • Oprócz tego w planach są powieści z kobietami jako główne bohaterki,
 • Jennifer Heddle przyznaje, że póki co ciężko jest stwierdzić kiedy dostaniemy książki w innych erach, takich jak np. Stara Republika. Nikt jednak nie mówi, że nie postaną,
 • Pani Heddle powiedziała również, że nikt z Disneya nie kazał "udziecinniać" ich książek,
 • Na panelu nie zapowiedziano nowych książek, jednak rzekomo już wkrótce zostaną wyjawione kolejne tytuły.


 • Jak widać w książkach również musi opaść kurz związany ze zmianami z Disneyem, oraz że póki co to era Rebelii i Mrocznych Czasów będzie promowana w wydawnictwach książkowych.  Przy okazji wspominanej kilka okazji książki "Tarkin" i jej autora Jamesa Luceno, warto wspomnieć że ostatnio na stronie scifinow.co.uk ukazał się wywiad z autorem "Dartha Plagueisa", gdzie ten odnosi się do Expanded Universe w jego nowej książce.

  James Luceno, po pierwsze i chyba najważniejsze, nie wie o czym będą nowe filmy. Story Group podpowiada mu jedynie w następujący sposób na jego pomysły do książki: "lepiej nie", "to nie pasuje do tej powieści", "może kiedy indziej". Wygląda na to, że Story Group zna scenariusz i instruują czego autorzy nie powinni ruszać. Wciąż jednak są inne źródła z których już można brać pomysły. Wiele elementów z książki będzie się łączyć z historią ze "Star Wars: Rebels", gdyż dzieje się w podobnym okresie. Jest to odwrotna sytuacja, gdy pisał np. "Labirynt Zła" miał dostęp do wielu informacji odnośnie "Zemsty Sithów. Obecnie nie ma takiego przywileju.

  Luceno przyznaje, że jego książka stoi w sprzeczności z niektórymi "Legendami". Podmienia np. elementy z The Force Unleashed i innych źródeł powstałych w okolicach tych gier.

  Autor opisując postać Tarkina przygotował się bardzo dobrze, gdyż wzoruje się na starych filmach z Peterem Cushingiem, próbując wyłapać jego styl i charakter. W większości ogląda stare horrory z wytwórni Hammer, które oglądał jako małe dziecko. Fascynuje go też to, że to Tarkin dowodzi Gwiazdą Śmierci, nie Darth Vader i to jak "trzyma Vadera na smyczy". Chce to rozwinąć i pokazać jak doszło do dowództwa i jego spotkania z Czarnym Lordem.

  James Luceno wie, że Expanded Universe jest ważne dla wielu fanów i próbuje pisać wokół niego, zamiast go nadpisywać, ale nie zawsze jest to możliwe. Stara się nie odnosić zbyt wiele do EU, ale są pewne elementy które po prostu wybrał. I tak w jego książce pojawia się np. Eriadu, skąd pochodził w rozszerzonym wszechświecie Gubernator Takin. Wspomina się też, że nie zabraknie "imperialnego myślenia", ale czy będą odniesienia do Doktryny Tarkina, tego już nie wiemy.

  Autor boi się, że taki duży reboot sprawi więcej złego niż dobrego. Przyznaje się, że ma on sens w pewien sposób z marketingowego punktu widzenia. Martwi się jednak, że wieloletni fani odwrócą się od ich ulubionego uniwersum. Z drugiej strony Luceno podaje przykłady gdzie wiele razy pojawiały się retcony, postaci umierały, a potem powracały. Świetnym przykładem jest powieść "A New Dawn", która tak naprawdę nie ingeruje wiele w stary kanon, poza kilkoma fragmentami.

  Luceno liczy na to, ze jego nowa książka przypadnie do gustu starym czytelnikom, jak i nowym, gdyż pisze ją w starym stylu w całkowicie nowym świecie.

  W Internecie można przeczytać pięćdziesiąt pierwszych stron powieści, która będzie miała premierę już za niecały miesiąc, szóstego listopada. Znajduje się pod tym adresem. Wystarczy kliknąć na "look inside", by przejść do preview.

  Dawno, dawno temu w odległej galaktyce...

  Weteran Gwiezdnych Wojen, James Luceno, przedstawia Wielkiego Moffa Tarkina, na sposób Dartha Plagueisa, przedstawiając całe, fascynujące, życie legendarnej postaci z "Nowej Nadziei".

  Potomek honorowej i znanej rodziny, odznaczony żołnierz i legislator. Zaufany przyjaciel Jedi i Republiki, prowadzony przez bezwzględnego polityka i Lorda Sithów, który został Imperatorem. Gubernator Wilhuff Tarkin brnie przez imperialne stopnie wojskowe, bezwzględnie odciskając swoje piętno gdzie się da, dążąc do jego przeznaczenia jako architekt władzy absolutnej..

  Władza poprzez strach przed siłą, niż przed samą siłą to cenna uwaga dla jego Imperatora. Pod przewodnictwem Tarkina, broń ostateczna o niewyobrażalnej sile, zbliża się do przerażającej realizacji. Kiedy tak zwana Gwiazda Śmierci zostaje skończona, Tarkin jest pewien że powstające komórki rebelianckie separatystów nie wyjdą na światło dzienne. Z powodu zastraszenia, bądź... zniszczenia.

  Jednak do tego czasu insurekcja pozostaje faktycznym zagrożeniem. Narastające ataki partyzanckie i nowo odnalezione dowody konspiracji Separatystów muszą zostać szybko zniszczone, tak jak każde zagrożenie dla Imperium. By tego dokonać, Imperator zwraca się do swoich najważniejszych agentów: Dartha Vadera, złowieszczego Lorda Sithów, zarówno bezwzględnego jak i tajemniczego, oraz Tarkina, którego taktyczny spryt i zimnokrwista efektowność zapewnią Imperialną supremację, oraz zniszczenie wszystkich wrogów państwa.  KOMENTARZE (23)

  Książki

  Wrzesień plecień, bo przeplata trochę LEGO, trochę Rebeliantów

  2014-10-01 17:00:20

  Za granicą kampania wrześniowa Rebeliantów przebiega zdecydowanie spokojnie, za to w Polsce mamy prawdziwą plagę urodzaju, głównie dzięki wydawnictwu Ameet. Zaczynamy jednak od zagranicy.

  World of Reading Star Wars: Escape from Darth Vader Michaela Siglaina z ilustracjami Stephene’a Rouxa, to kolejna pozycja dla dzieciaków uczących się czytać. Tak zwany poziom 1. Całość ma 32 strony, wydana jest przez Disney Lucasfilm Press i kosztuje 3,99 USD. Co ciekawe, dzieło to nie bazuje bezpośrednio na kadrach czy filmie, a jest całkowicie od nowa narysowane, choć powiela sceny z „Nowej nadziei”. Opowiada o zmaganiach C-3PO i R2-D2, którzy muszą upewnić się, że Darth Vader nie odkryje planów rebelii.

  Star Wars Episodes I-VI: The Skywalker Saga Poster-A-Page to nowy produkt Disneya, który zawiera przedruki wielu plakatów do klasycznych filmów. Na każdej stronie znajduje się plakat, dodatkowo w pozycji tej mamy aż 9 plakatów dużej wielkości. Całość kosztuje 12,95 USD i ma 128 stron.

  Star Wars Rebels Poster-A-Page to dokładnie analogiczna pozycja powiązana z serialem „Rebelianci”. Znów cena 12,95 USD, 128 stron, 9 dużych plakatów i wydawca Disney.

  I jeszcze jedna ciekawostka. Wydawnictwo Basic Books wydało książkę, która jest analizą finansowej sytuacji sagi. How Star Wars Conquered the Universe: The Past, Present, and Future of a Multibillion Dollar Franchise Chrisa Taylora, bo o niej mowa, nie jest licencjonowaną pozycją, ale dotyka popkulturowej istoty sagi. Całość ma 488 stron i kosztuje 28,99 USD

  Skończyliśmy nowości zagraniczne, ale jeszcze pojawiło się kilka plotek. Po pierwsze Ian Doescher zabiera się za przerabianie prequeli na Szeskpira. Na pierwszy ogień idzie „Mroczne widmo”, którego adaptacja powinna pojawić się 7 kwietnia 2015. Druga sprawa, jeśli ktoś przegapił to Del Rey ogłosił tytuł książki Christie Golden o Asajj i Vosie. Będzie się ona nazywać „Dark Disciple”.

  A teraz Polska i Ameet. Pierwsza pozycja to Darth Vader i syn Jeffreya Browna, która jest już dostępna w Empikach. Kosztuje 19,99 PLN.
  Prawdziwa gratka dla wszystkich fanów „Gwiezdnych wojen”. Światowy bestseller po raz pierwszy na polskim rynku wydawniczym!

  Co by się działo, gdyby Lord Vader sam wychowywał swojego syna Luke’a Skywalkera? Może odpowiedź na to pytanie zawiera właśnie ta książka? W zabawnej, komiksowej historii Vader jest zwykłym tatą… a przy okazji mrocznym przywódcą Galaktycznego Imperium. Inteligentne teksty i zabawne ilustracje Jeffreya Browna nadają klasycznym i kultowym scenom „Gwiezdnych wojen” zupełnie nowe oblicze.


  Vader i córeczka tegoż autora również kosztuje 19,99 PLN, także dostępne jest na razie jedynie w Empikach.
  W tej równie humorystycznej kontynuacji bestsellera „Darth Vader i syn”, Vader – Lord Sithów i przywódca złowrogiego Imperium – musi zmierzyć się z trudnym doświadczeniem wychowywania dorastającej córki Lei, która z małej i słodkiej dziewczynki staje się zbuntowaną nastolatką.

  Inteligentne teksty i zabawne ilustracje Jeffreya Browna nadają klasycznym i kultowym scenom „Gwiezdnych wojen” nowe oblicze.
  Akademia Jedi Jeffreya Browna to dzieło trochę innego sortu. Jednak cena taka sama – 19,99 PLN, także dostępne na razie jedynie w Empiku.
  „Całe życie planowałem pójść do szkoły pilotów, podobnie jak reszta moich przyjaciół. Ale tam odrzucili moje podanie! I wtedy mały, zielonoskóry gość, który mówił, że nazywa się Yoda, zaprosił mnie do Akademii Jedi. Teraz chodzę do szkoły pełnej kosmitów, robotów i łobuzów, którzy potrafią skonstruować własny miecz świetlny i podnosić przedmioty siłą umysłu! Jak mam konkurować z czymś takim? Jakby pójście do szkoły średniej nie niosło ze sobą wystarczająco wielu problemów...”

  Tym razem Jeffrey Brown – autor wielu światowych bestsellerów – zabiera czytelników w niezwykłą, pełną przygód podróż do pewnej szkoły. Lokalizacja? Bardzo odległa galaktyka....

  Fascynująca historia w humorystyczny sposób przedstawiająca problemy i dylematy szkolnego życia! Przyciąga najmłodszych czytelników nie tylko humorystyczną i zawierającą bliski temat fabułą. Komiksowy charakter książki, bazgrołki, kartki z pamiętnika, ciekawostki na temat szkolenia Jedi – wszystko to sprawia, że od lektury ciężko oderwać się nawet dzieciom, które nie są molami książkowymi.


  Darth Vader i syn. Dziennik to pozycja dodatkowa, okołobrownowa. Kosztuje 29,99 PLN i póki co także dostępna jest jedynie w Empiku.
  Ilustrowany dziennik inspirowany międzynarodowym bestsellerem „Darth Vader i syn”. Książka zawiera zabawne rysunki Jeffreya Browna przedstawiające zalety oraz wady bycia ojcem i… przywódcą złowrogiego Galaktycznego Imperium.

  Darth Vader i córeczka. Dziennik znów kosztuje 29,99 PLN i póki co dostępne jest jedynie w Empiku.
  Ilustrowany dziennik inspirowany międzynarodowym bestsellerem „Darth Vader i syn”. Książka zawiera zabawne rysunki Jeffreya Browna przedstawiające zalety oraz wady bycia ojcem nastoletniej córki i… przywódcą złowrogiego Galaktycznego Imperium.  Darth Vader i syn. Kalendarz 2015 kolejna z produkcji okołobrownowych, tym razem kalendarz. Sieć dystrybucji – na razie jedynie Empik. Cena 19,99 PLN.
  Uczcij rok 2015 z Lordem Vaderem i jego synem Lukiem Skywalkerem!

  W tym wyjątkowym kalendarzu znajdziesz obrazki z życia (nietypowego) ojca i syna w bardzo odległej galaktyce...


  Darth Vader i syn. 30 pocztówek kolejny produkt kolekcjonerski wręcz, za 19,99 PLN. Pocztówki jak inne rzeczy można kupić w Empiku.
  Kolekcja pocztówek ukazujących zabawne sytuacje w relacjach ojciec – syn. W rolach głównych: Lord Vader, mroczny Lord Sithów oraz Luke Skywalker, jego czteroletni syn.

  Kartki zawierają rysunki z książki „Darth Vader i syn” oraz niepublikowane dotąd ilustracje.


  Vader i córeczka. 30 pocztówek to pozycja analogiczna do poprzedniej. Także wpierw dostępna w Empiku, za 19,99 PLN.
  Kolekcja pocztówek ukazujących zabawne sytuacje w relacjach ojciec – córka. W rolach głównych: Vader, mroczny Lord Sithów oraz Leia, jego dorastająca córka.

  Kartki zawierają rysunki z książki „Vader i córeczka”, jak również niepublikowane dotąd ilustracje.


  Zadanie: Naklejanie to 16 stronicowy album z naklejkami. Dostępny jest już w szerokiej dystrybucji, kosztuje 12,99 PLN.
  Rebelia podnosi głowę i rusza do walki przeciwko Galaktycznemu Imperium. Rebelianci mają w swoich szeregach nowych sojuszników, młodego Jedi Luke’a Skywalkera i jego przyjaciela Hana Solo. Czy oni dwaj zdołają pomóc Rebeliantom w zniszczeniu Gwiazdy Śmierci?

  Przygotuj się na niesamowitą przygodę!

  W tej książce znajdziesz wiele zadań i łamigłówek oraz mnóstwo fantastycznych naklejek!
  Ale to nie koniec wieści od Ameet. Wydawnictwo szykuje kolejne pozycje, a póki co mamy ich zapowiedzi.

  LEGO Star Wars: Tajne Misje Vadera to kolejny album dla dzieci od Ameet, związany z LEGO Star Wars. Całość ma 64 strony i mnóstwo różnych zabaw w środku.

  Czas pokoju w galaktyce dawno minął. Coraz więcej planet ulega potężnemu Imperium. Jednak rządzenie galaktyką wcale nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać… nawet jeśli jest się mrocznym Lordem Sithów.

  Poznaj niesamowite przygody Lorda Vadera w książce z serii LEGO® Star Wars™: „Tajne misje Vadera”.


  LEGO Star Wars: Tajne Misje Yody to analogiczna publikacja do poprzedniej, tyle że o Yodzie. Znów 64 strony.

  Mroczne siły knują intrygi, by przejąć kontrole w Republice Galaktycznej. Jednak dopóki dzielny i mądry mistrz Yoda stoi na straży pokoju w galaktyce, Republika jest bezpieczna.

  Poznaj niesamowite przygody Mistrza Yody w książce z serii LEGO® Star Wars™: „Tajne misje Yody”.


  LEGO Star Wars: Potęga Imperium to kolejny 16 stronicowy album z naklejkami.

  Dołącz do dzielnych Rebeliantów walczących z siłami złego Imperium! Poznaj niesamowite przygody bohaterów i złoczyńców z galaktyki LEGO® Star Wars™!

  W tej książce znajdziesz mnóstwo ciekawostek o niezwykłych pojazdach, rozmaitych typach broni, maszyn bojowych i statków kosmicznych. Za pomocą naklejek wielokrotnego użytku możesz stworzyć własne, niesamowite scenki!


  LEGO Star Wars: Wielkie Bitwy Jedi to jeszcze jeden album z naklejkami, stron 16.

  Dołącz do zmagań między armią Republiki a bezwzględnymi Separatystami!

  Poznaj generałów Jedi, dzielne klony, droidy bojowe Separatystów oraz złowrogich Sithów walczących o władzę w galaktyce LEGO® Star Wars™!

  W tej książce znajdziesz mnóstwo ciekawostek o niesamowitych pojazdach, maszynach bojowych, statkach kosmicznych i niezwykłej broni.

  Za pomocą naklejek wielokrotnego użytku możesz stworzyć własne, niesamowite scenki!
  LEGO Star Wars: Słownik Ilustrowany, uzupełniony i rozszerzony. To druga wersja znanej także i u nas pozycji, czyli Słownika ilustrowanego po LEGO. Pozycja na razie będzie dostępna jedynie w Empikach.

  Statki kosmiczne, pojazdy, stworzenia, urządzenia i minifigurki – uzupełnione i rozszerzone wydanie tego niezwykłego Słownika ilustrowanego to historia LEGO® Star Wars™ w pigułce!

  Lektura książki dostarczy Ci wiedzy na temat chronologii wszystkich wyprodukowanych zestawów LEGO Star Wars, włącznie z najnowszymi zestawami z Kronik Yody! Poznasz wszystkie minifigurki (od Anakina aż po Yodę), a także dowiesz się, w jaki sposób powstają modele i zestawy LEGO Star Wars. Masz też okazję zapoznać się z nieopublikowanymi dotąd faktami dotyczącymi Sokoła Millennium, wioski Ewoków, Gwiazdy Śmierci i republikańskiej kanonierki. W książce znajdziesz te i wiele innych ciekawostek, a także unikatową minifigurkę Luke’a Skywalkera.


  Star Wars. Dołącz do Rebelii!, to tak żeby nie było, iż u nas jedynie Brown i LEGO. Kolejna pozycja dla najmłodszych, tym razem związana z nowym serialem, a jest to album z naklejkami.

  NIECH MOC BĘDZIE Z TOBĄ! Rebelianci ruszają do boju, by zrzucić jarzmo mrocznego Imperium i przywrócić demokrację w Galaktyce. Czy młody rebeliant Ezra, wraz ze swymi przyjaciółmi, przyczyni się do wygrania wojny? Czy zdoła pokonać Moc mrocznych Sithów? Ty także możesz pomóc Rebelii, rozwiązując zadania z tej książki. Będziesz się przy tym świetnie bawić. Dołączone naklejki wykorzystaj do ozdoby swoich gadżetów lub w inny, wymyślony przez siebie sposób.
  KOMENTARZE (4)
  Loading..