TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Nowy świt powieści Star Wars

2014-09-22 17:20:11Jennifer Heddle wraca do swojego zwyczaju i postanowiła przy okazji premiery nowej powieści, czyli A New Dawn Johna Jacksona Millera podzielić się kilkoma przemyśleniami na jej temat z czytelnikami.

Pracowanie nad książkami „Star Wars” to i tak już ekscytujące doświadczenie, to zawsze nowa możliwość do opowiedzenia wspaniałych opowieści w mojej ulubionej fikcyjnej galaktyce. Ale proces powstania „A New Dawn” Johna Jacksona Milllera, które jest dostępne już we wszystkich księgarniach, to coś zdecydowanie innego. Autor, redaktorzy z Del Rey i ja mogliśmy pracować z Lucasfilm Story Group oraz producentami serialu „Rebelianci”. To było wielkie przedsięwzięcie jeśli chodzi o współpracę, a to z tego co wiem to dopiero początek niesamowitej przygody czytelniczej, którą wam przedstawimy.

„A New Dawn” to oficjalny prequel serialu „Rebelianci”, który opowiada historię o tym jak Kanan Jarrus i Hera Syndulla poznali się i zaczęli działać razem. Jest to uznawane za kanon w takim samym stopniu jak odcinki serialu. Wiedza o tym to dość ciekawe doświadczenie, ale nie zmieniło ono ani na trochę podejścia Johna Jacksona Millera. On, podobnie jak wszyscy z nas, którzy są zaangażowani w fikcję „Gwiezdnych Wojen”, chce tylko opowiedzieć wspaniała historię, która wciągnie czytelników i rozszerzy horyzonty. Myślę, że udało mu się to osiągnąć w sposób fenomenalny w „A New Dawn”.


Tu chcę być zrozumiana, to jest w większości książka Johna. On wymyślił historię, tło, wszystkie postaci, które nie są Kananem i Herą. To co producenci „Rebeliantów” (Dave Filoni, Simon Kinberg i Greg Weisman) oraz Story Group byli w stanie dostarczyć to spojrzenie na to co czyni Kanana i Herę, skąd się wzięli i dokąd zmierzają. Możliwość bezpośredniego kontaktu z tymi wyjątkowo kreatywnymi umysłami i rozmowy o postaciach, które stworzyli to coś bezcennego. Myślę, że John zrobił niesamowicie wspaniałą robotę starając się odtworzyć kim Kanan i Hera są, bez obejrzenia choćby jednej klatki zdjęciowej. A to wszystko dzięki wspaniałej kooperacji jaką otrzymaliśmy. Wspomniałam na naszym panelu na San Diego Comic-Conie, jak wdzięczna jestem, że Dave i John mogli ze sobą bezpośrednio porozmawiać o tych postaciach, no i że John szybko zrozumiał, co Dave chce przekazać, dodając do tego własne pomysły, co prowadziło do kolejnych komentarzy od Dave’a, a to do kolejnych od Johna… to było niesamowite kreatywne doświadczenie.

Producenci oraz Story Group zatwierdzili nam ostatecznie dopracowaną historię Johna dodając jednocześnie kilka cennych sugestii. Dave Filoni nawet łaskawie dostarczył przedmowę. To jest historia o tym jak Kanan i Hera się spotkali. I to jest bardzo dobra opowieść.

Ale to też opowieść o Skelly’m, weteranie Wojen klonów, który spędził większość swego życia starając się, by jego głos został usłyszany, gdy nikt nie chciał go słuchać. No i o Zalunie, Sullustance będącej ekspertem od inwigilacji, która wierzy, że Imperium to nowy szef, ale jednocześnie stary, dopóki jej oczy nie otworzą się naprawdę. No i Rea Sloane, imperialnej kapitan zdeterminowanej by wyrobić sobie nazwisko w nowym porządku, by się odróżnić tym od jej ojca polityka. Świat Gorse to postać sama w sobie, nawet jeśli tylko połowa jego ziem jest widoczna w świetle dnia. No i jeszcze jest nowy szwarccharakter do nienawidzenia, z własną historią.

Jestem dumna z tej książki. Dumna ze sposobu w jaki pracowaliśmy razem, pomocy której udzielili nam ludzie z bardzo zajętymi kalendarzami, oraz ciężkiej pracy i serca, które John włożył w pisanie, no i wspaniałej okładki Douga Wheatleya. Mam nadzieję, że to najlepsza droga by ogłosić nowy świt. I mam nadzieję, że się z tym zgadzacie.


KOMENTARZE (15)

Książki

„Zagadkowy Wookiee i jego tajemnica”

2014-09-17 17:07:48

W końcu po kilku miesiącach opóźnienia ukazał się u nas trzeci tom z serii o papierowym Yodzie Toma Anglebergera. Książka nosi tytuł Zagadkowy Wookiee i jego tajemnica. Tłumaczą Hesko-Kołodzińsa Małgorzata i Budkiewicz Piotr.

Trzecia część przygód gimnazjalistów z origami w tle. Figurkę papierowego Yody, który dawał uczniom mądre wskazówki, zastąpił papierowy Chewbacca - równie dobry doradca. Wcześniejsze przygody bohaterów można znaleźć w książkach Dziwny przypadek papierowego Yody i Darth Paper kontratakuje.

Dwight wraz ze słynnym papierowym Yodą wylceiał z Gimnazjum McQuarriego. Nieobecność Yody oznacza brak tajemnic do wyjaśnienia. Tommy zastanawia się, czy będzie miał cokolwiek do opisania, gdy nieoczekiwanie pojawia się coś wielkiego i włochatego! To Zagadkowy Wookiee, papierowy jasnowidz o wyglądzie Chewbakki. Sara przynosi go do szkoły jako prezent od Dwighta i wygląda na to, że Chewie udziela równie dobrych rad jak Yoda. To tajemnicza sytuacja!

Tommy, Kellen i Harvey badają tę sprawę, a kiedy ich koleżanki i koledzy zaczynają widywać Dwighta bez Yody i w dodatku zachowującego się w podejrzanie normalny sposób, muszą rozwikłać aż dwie tajemnice! Im bliżsi są wyjaśnienia zagadki, tym bardziej prawdopodobny staje się powrót papierowego Yody.


Koszt tej przyjemności to 25 PLN za 208 stron.

Swoją drogą coś drgnęło w wydawnictwie Amber. Po pierwsze zmieniono stronę, a po drugie podobno do sprzedaży trafi niebawem drugi dodruk Revana Drew Karpyshyna.

Revan: bohater, zdrajca, zdobywca, zbawca. Jedi, który opuścił Coruscant, by pokonać Mandalorian, a powrócił jako adept Ciemnej Strony, by zniszczyć Republikę. Rada Jedi przywróciła mu jego dawne życie, ale cena odkupienia była ogromna. Jego wspomnienia wymazano. Wszystko, co mu pozostało, to koszmary. I nieustanny strach.
Co dokładnie wydarzyło się poza Odległymi Rubieżami? Revan niezupełnie to pamięta, ale nie może też całkiem zapomnieć. Jest pewien, że trafił tam na straszliwą tajemnicę zagrażającą istnieniu Republiki. Nie mając pojęcia, co to za tajemnica ani jak powstrzymać nadciągający chaos, może zawieść, bo jeszcze nigdy nie musiał stawić czoła równie potężnemu i diabolicznemu przeciwnikowi. Lecz tylko śmierć może powstrzymać go przed próbą.


Cena, wciąż 37,80 PLN. Ilość stron wg wydawcy - 400. Powieść u nas ukazała się w 2012, natomiast pierwszy dodruk miał miejsce w czerwcu 2013. Niestety na razie nie ma informacji na temat kolejnych nowych powieści związanych z sagą w wydawnictwie Amber.
KOMENTARZE (10)

Książki

Imperial Handbook

2014-09-13 16:30:56

O zapowiedzi „Imperial Handbook” już raz pisaliśmy, tym razem jednak wydawca przygotował już trochę więcej informacji, w tym oficjalnego blurba.Imperium przejęło kontrolę nad galaktyką. Wkrótce, wraz z ukończeniem Gwiazdy Śmierci, jego władza będzie absolutna. By przygotować się na napływ personelu wojskowego wymaganego do ukończenia tej fazy planu Imperatora, elitarni oficerowie Imperium zapisali procesy, protokoły i hierarchę, które każdy nowo promowany dowódca Imperium musi dopełnić, by wypełnić wizję Imperatora.„Star Wars®: Imperial Handbook: A Commander’s Guide” jest napisana przez oficerów z armii imperialnej, marynarki oraz korpusu szturmowców. Zawiera kompletny opis imperialnej machiny wojennej, od koordynacji między różnymi jednostkami armii do imperialnej taktyki bitewnej, raportów z misji oraz łańcuchu dostaw sprzętu, wraz z rolą tych elementów w długo dystansowym planie galaktycznej dominacji Imperatora.

Po bitwie o Endor, ta kopia „Imperial Handbook” trafiła w ręce Sojuszu Rebeliantów. Na marginesach swoje uwagi zamieścili przywódcy Rebelii, tacy jak księżniczka Leia, generał Madine, Han Solo, Luke Skywalker, często też komentując i kontrując imperialną propagandę.

Zapakowany w ochronne pudełko otwierające się z dźwiękiem i światełkami, „Imperial Handbook” jest doskonałym produktem dla fanów Star Wars®, niezależnie po której stronie Rebelii się opowiadają.
Za produkt odpowiada wydawnictwo becker&mayer, głównym autorem podobnie jak poprzednio jest Daniel Wallace. Całość ma 160 stron, plus oczywiście różne dodatki, w wersji deluxe będzie kosztować 99,99 USD. Można już zamawiać, ale oficjalna premiera dopiero 14 października. Jest to przewodnik napisany z punktu widzenia wszechświata „Gwiezdnych Wojen”, zawiera aż 85 różnych ilustracji za które odpowiadają: Chris Trevas, Chris Reiff, Joe Corroney, John Van Fleet, Maciej Rebisz, Russell Walks oraz Velvet Engine Studio.Temat na forum.
KOMENTARZE (10)

Książki

Premiery z kraju i za granicy

2014-09-04 16:35:00 Księgarnie

Wrzesień to czas powrotu do szkoły, ale uczniom czas mogą umilić dwie nowe pozycje książkowe. Jedna jest jednym z pierwszych elementów zresetowanego kanonu, z kolei druga to polska premiera wielkiego hitu z Ameryki. Obydwie nowości zostały napisane przez Johna Jacksona Millera.


A New Dawn
Dawno temu, w odległej galaktyce...

„Wojna jest skończona. Separatyści zostali pokonani, a rebelia Jedi zdławiona. Stoimy u progu nowego początku.” – Imperator Palpatine.

Przez tysiąc pokoleń rycerze Jedi strzegli prawa i porządku w Galaktycznej Republice, a wspomagało ich mistyczne pole energii zwane Mocą. Ale zostali zdradzeni - i cała galaktyka zapłaci za to. To początek ery Imperium.
Obecnie Imperator Palpatine, dawniej Kanclerz Republiki a także potajemny wyznawca Sithów i ciemnej strony Mocy sprowadził swój własny pokój i porządek w galaktyce. Pokój uzyskany brutalnymi represjami i porządek dzięki wzrastającej kontroli życia jego poddanych. Ale im bardziej Imperator napina swój żelazny uścisk, tym bardziej inni zaczynają kwestionować jego motywy. Są jeszcze inni, których życie zostało zniszczone przez machinacje Palpatine’a, są rozsiani po galaktyce niczym niewypały, które tylko czekają na to wybuchnąć....
To pierwsza powieść Star Wars stworzona dzięki współpracy Story Group Lucasfilmu, „A New Dawn” jest osadzona w legendarnych „Mrocznych czasach” między Epizodem III a IV i opowiada historię dwójki głównych bohaterów z serialu animowanego „Rebelianci”, którzy tu po raz pierwszy krzyżują swoje drogi. Zawiera też słowo wstępne napisane przez Dave’a Filoniego.Druga powieść to póki co ostatnia premiera w kraju. Na więcej zapowiedzi przyjdzie nam jeszcze poczekać. "Kenobi to powieść przetłumaczona przez Annę Hikiert i Błażeja Niedzińskiego, a jej cena to 39,80 zł.


Republika upadła. Lordowie Sithów rządzą galaktyką. Mistrz Jedi Obi-Wan Kenobi stracił wszystko. Wszystko oprócz nadziei...
Tatooine - nieprzyjazny pustynny świat, gdzie farmerzy harują w żarze dwóch słońc, usiłując chronić siebie i swoich najbliższych przed grasującymi wokół Jeźdźcami Tusken. Zacofana planeta na obrzeżach cywilizacji. Miejsce, gdzie nikt nie spodziewałby się znaleźć ukrywającego się Mistrza Jedi ani osieroconego dziecka, na którego słabych barkach spoczywa przyszłość galaktyki.
Znany miejscowym jedynie jako „Ben”, brodaty, odziany w płaszcz przybysz z innego świata trzyma się z boku i nie ujawnia niczego ze swojej przeszłości. Kiedy jednak konflikt między farmerami a plemieniem Ludzi Pustyni i jego bezwzględną przywódczynią nasila się, Ben zostaje wciągnięty w wir walki, narażając losy misji, która sprowadziła go na Tatooine.
Ben - Mistrz Jedi Obi-Wan Kenobi, bohater Wojen Klonów, zdrajca Imperium i obrońca ostatniej nadziei galaktyki - nie może pozostać obojętnym na zło, tak jak nie może zapomnieć nauk Jedi. I gdy przelewana jest krew, zagrożone jest życie niewinnych, a bezwzględny przeciwnik zostaje zdemaskowany, Ben nie ma innego wyjścia, jak tylko przywołać mądrość Jedi - i niezwykłą potęgę Mocy - w swojej niekończącej się walce o sprawiedliwość.KOMENTARZE (10)

Książki

Sierpień za oceanem

2014-09-01 19:13:59

Sierpień w książkach w USA to przede wszystkim seria „Rebelianci”. Większość tych pozycji ukazała się na początku miesiąca, o czym pisaliśmy. Ale z końcem pojawiła się jeszcze jedna „Star Wars Rebels: Head to Head” Pabla Hidalga. To kolejna odsłona znanej już czytelnikom serii, w której bohaterowie mierzą się ze sobą. Tym razem oczywiście oparta jest na serialu „Rebelianci”. Pozycja kosztuje 8,99 USD, ma 64 strony i została wydana przez Scholatic.

„Star Wars in 100 scenes” Jasona Fry’a zawiera sto scen z filmów, ułożonych chronologicznie i opisanych. Całość ma 208 stron i kosztuje 18,99 USD. Za wydanie odpowiada Dorling Kindersley.Ukazała się także zwykła wersja The Bounty Hunter Code autorstwa Daniela Wallace’a, Jasona Fry’a i Rydera Windhama. Wersja zwykła kosztuje 19,95 USD, ma 160 stron i nie ma tylu ciekawych dodatków, liczy się sama treść. Wydawnictwo Chronicle Books.

Powody do zadowolenia mają też fani Toma Anglebergera. Ukazał się finalny (zgodnie z zapowiedziami) tom cyklu o papierowym Yodzie – „Emperor Pickletine Rides the Bus”. Książka kosztuje 13,95 USD i ma 224 strony, wydawnictwo Abrams. W Polsce tymczasem czekamy na premierę trzeciego tomu Zagadkowego Wookiego. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, książka pojawi się u nas we wrześniu. Na razie zapraszamy do przeczytanie przedpremierowej recenzji.

Dzieje się też w Del Reyu. Pojawił się pierwszy blurb powieści Christie Golden o Asajj Ventress i Quinlanie Vosie, bazującej oczywiście na niezrealizowanych odcinkach „Wojen klonów”.

Gdy Jedi decydują się uderzyć w hrabiego Dooku – Dartha Tyranusa we własnej osobie, zwracają się do jego byłej uczennicy, Asajj Ventress w prośbie o pomoc w zbliżeniu się do nieuczciwego Lorda Sithów. Gdy jednak niespodziewanie zaiskrzyło między Ventress a Quinlanem Vosem, nietuzinkowym Jedi wysłanym do pracy z nią, misja staje się siecią zdrad, sojuszy, sekretów i mrocznych spisków, które mogą być zgubne zarówno dla Jedi jak i Sitha, a także wszystkiego, co jest pomiędzy nimi.

Powieść ukaże się latem 2015. Natomiast jurto premiera A New Dawn Johna Jacksona Millera, pierwszych pięćdziesiąt stron tej powieści można przeczytać tutaj.
KOMENTARZE (9)
Loading..