TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Zapowiedź Ameetu na początek roku

2015-12-26 17:36:34 empik.com

Na pierwsze dwa miesiące nowego roku, wydawnictwo Ameet zapowiedziało kilka pozycji powiązanych m.in. z "Przebudzeniem Mocy". Wszystkie przeznaczone są dla najmłodszego odbiorcy i zawierać będą łamigłówki, quizy, kolorowanki oraz naklejki. Cena tych publikacji, będzie się wahać pomiędzy 8,99 a 22,99 zł.


KOMENTARZE (12)

Książki

Premiery książkowe wraz z "Przebudzeniem Mocy"

2015-12-18 22:39:21 oficjalna

"Przebudzenie Mocy" już w kinach, ale to nie jedyna premiera tego dnia. Dziś za oceanem i na wyspach brytyjskich, do sprzedaży trafiła kolejna fala publikacji wspierających marketing Disneya i promocję filmu.

Tradycyjnie, każdy film daję możliwość kupienia nowych albumów i przewodników, tak więc mamy zapowiedziany również w Polsce, Słownik ilustrowany, dalej Niesamowite przekroje od DK Publishing oraz album z pracami koncepcyjnymi do filmu od wydawcy Abrams Books.Nie mogło się obyć bez książek przeznaczonych dla dzieci i młodzieży, grupy docelowej Disneya. Dostajemy wiec kolejne księgi naklejek "The Force Awakens Ultimate Sticker Collection" i "Ultimate Sticker Collection: The Force Awakens Stickerscapes", powieść dla dzieci "The Force Awakens New Adventures" Davida Fentimana od DK Publishing, antologię "Before the Awakening" Grega Rucka oraz ilustracjami w wykonaniu Phila Noto, książeczki "Rey Meets BB-8", "Finn & the First Order", "Finn & Rey Escape!", "Han & Chewie Return!" z ilustracjami Briana Rooda, "5-Minute Star Wars Stories" od Disney-Lucasfilm Press.Oraz publikacje interaktywne "The Force Awakens Flashlight Adventure Book", "The Force Awakens – Lightsaber Rescue" i "The Force Awakens Look and Find" od wydawcy Phoenix International, "The Force Awakens Mix & Match" oraz "The Force Awakens – Rey’s Survival Guide" od wydawnictwa Studio Fun International.Ale to nie koniec publikacji opartych na nowym epizodzie, bo na nowy rok zapowiedziano kolejne książki.
KOMENTARZE (7)

Książki

Poznaj drugoplanowych bohaterów "Przebudzenia Mocy"

2015-12-13 15:30:04 starwars.com

Pod koniec listopada ukazało się pięć opowiadań, wydanych w formie elektronicznej przez wydawnictwa Disney-Lucasfilm Press oraz Del Rey. Wszystkie zaliczają się do serii wydawniczej "The Journey to Star Wars: The Force Awakens", która ma nas przygotować do premiery "Przebudzenia Mocy". Opowiadania ukazują losy bohaterów drugoplanowych, których będzie nam dane ujrzeć w kilku scenach w filmie. Pierwsze cztery opowiastki wydane zostaną również w wersji papierowej w antologii "Tales From a Galaxy Far, Far Away: Aliens", która ukaże się w kwietniu 2016 roku.


All Creatures Great and Small

Dawno, dawno temu, w odległej galaktyce, na pustynnej planecie Jakku, spokojna osada Reestkii zostaje najechana przez łowców niewolników. Gdy łowcy dokonują grabieży wioski, wędrowny kupiec Bobbajo uspokaja przerażonych mieszkańców historią o malutkich stworzeniach, które musiały zmierzyć się ze swoim największym wrogiem.

Autor: Landry Quinn Walker

Do kupienia na Disney.com


High Noon on Jakku

Dawno, dawno temu, w odległej galaktyce, na nieprzyjaznej i odległej planecie Jakku, niedaleko placówki Niima dochodzi do napadu na statek bankowy. Gdy konstabl Zuvio bada miejsce przestępstwa, dochodzi do wniosku że jego wierny droid-sekretarz, CZ-1G5, może być zamieszany w napad. Zuvio za wszelką cenę chcę się dowiedzieć, czemu jego przyjaciel zwrócił się przeciwko niemu.

Autor: Landry Quinn Walker

Do kupienia na Disney.com


The Crimson Corsair and the Lost Treasure of Count Dooku

Dawno, dawno temu, w odległej galaktyce, krążownik transportujący cenny ładunek, należący kiedyś do zdradzieckiego hrabiego Dooku, rozbija się w czasie wojen klonów na piaszczystej planecie Ponemah. Lata później, kapitan Sidon Ithano, znany jako Karmazynowy Korsarz, i jego piracka załoga, odbierają sygnał z zaginionego krążownika. Piraci ruszają by odkryć, co skrywa wrak statku, jednak Ithano nie jest jedynym który odebrał sygnał. Czy Karmazynowy Korsarz zdąży zdobyć skarb przed rywalami?

Autor: Landry Quinn Walker

Do kupienia na Disney.com


The Face of Evil

Dawno, dawno temu, w odległej galaktyce, w czasie burzy na planecie Tokadana, Okaz 9 ucieka z lochów, co oznacza, że Frigosianie, szaleni lekarze, stracili swój ostatni testowy obiekt. Kiedy złodziejka ucieka na odludzie, by się ukryć, jaką cenę będzie musiała zapłacić by zniknęli wszyscy?

Autor: Landry Quinn Walker

Do kupienia na Disney.com


The Perfect Weapon

Istnieje wielu najemników, szpiegów oraz strzelców do wynajęcia w galaktyce. Ale nie tak niebezpiecznych i zdeterminowanych jak Bazine Netal. Mistrzyni kamuflażu, walki nożem, wręcz oraz strzelania uczyła się od najlepszych. Teraz to jej kolej by stać się nauczycielem, nawet jeśli uczenie niedoświadczonego rekruta jest ostatnia rzeczą którą chciałby robić. Ale to jedyna droga by zdobyć statek i odebrać kolejne zlecenie.

Nieznany klient zatrudnia Bazine, by odszukała byłego szturmowca i odebrała mu cenny pakunek, który chroni. Zapłata za zadanie jest wysoka, ale przeszkody które napotka mogą być niebezpieczne. I mimo, że jej nowy pomocnik posiada cybernetyczne umiejętności niezbędne do zadania, to jednak zabójcze wyszkolenie Bazine będzie decydować o sukcesie.

Autor: Delilah S. Dawson

Do kupienia na penguinrandomhouse.com
KOMENTARZE (8)

Książki

Nowy słownik ilustrowany

2015-12-10 18:18:12 empik.com

Wraz z premierą "Przebudzenia Mocy", do księgarń trafi kolejna fala publikacji powiązanych z filmem. Jedną z nich będzie oparty na siódmym epizodzie nowy słownik ilustrowany, opracowany przez Pablo Hidalgo i wydany przez Dorling Kindersley. Dzięki wydawnictwu Egmont Polska, album również ukaże się na naszym rynku. Przekładu na ojczysty język podjęli się Anna Hikiert i Błażej Niedziński, a sama premiera ma nastąpić w trzecim tygodniu stycznia nowego roku.

Opis:
Dawno, dawno temu w odległej galaktyce Moc przebudziła się na nowo… Fani "Gwiezdnych Wojen" długo czekali na premierę kolejnego epizodu. Teraz pora, aby poznali każdy szczegół najnowszego filmu.
Kompletny przewodnik po "Gwiezdnych Wojnach": "Przebudzeniu Mocy" zawiera wszystkie niezbędne informacje na temat postaci, stworzeń, droidów, miejsc i technologii z części VII.

KOMENTARZE (15)

Książki

Okładki do "Aftermath: Life Debt" oraz "The Force Awakens"

2015-12-10 11:00:19 StarWars.com

W ciągu kilku ostatnich dni w sieci opublikowane zostały okładki do dwóch nadchodzących w 2016 roku powieści. Pierwszą z okładek jest ta należąca do książki "Aftermath: Life Debt", czyli drugiego tomu trylogii autorstwa Chucka Wendiga. Opowiada ona o wydarzeniach w galaktyce pomiędzy Bitwą o Endor, a najnowszym filmem - "Przebudzenie Mocy". Trafi do księgarń za oceanem 31 maja 2016 roku nakładem wydawnictwa Del Rey. Polska data premiery nie jest znana.Drugą z zaprezentowanych jest okładka do adaptacji książkowej "The Force Awakens", popełnionej przez znanego już fanom Alana Deana Fostera. Tutaj nie ma wielkiego zaskoczenia, ani żadnych okładkowych spoilerów, gdyż ta jest dokładnym przedrukiem oficjalnego plakatu "Przebudzenia Mocy". Powieść ukaże się w Stanach nakładem wydawnictwa Del Rey w twardej okładce 5 stycznia 2016 roku (premiera e-booka już 18 grudnia 2015), a jej objętość wyniesie 272 strony. Polskie wydanie nakładem wydawnictwa Uroboros planowane jest na 18 maja 2016 roku, należy spodziewać się jednak przedsprzedaży książki w Empiku przynajmniej miesiąc przed oficjalną premierą.


KOMENTARZE (13)

Książki

Zapowiedzi wydawnictwa Uroboros na 2016 rok

2015-12-10 10:37:44 Uroboros

Wczoraj wieczorem na łamach serwisu społecznościowego Facebook wydawnictwo Uroboros opublikowało zapowiedzi książek serii Star Wars na 2016 rok. Podane zapowiedzi uwzględniają zmniejszenie częstotliwości wydawania powieści do jednej na dwa miesiące, bez zmian pozostaje jednak kwestia wcześniejszej przedsprzedaży w Empiku, a także wydawania e-booków wszystkich poniższych pozycji. Oto zaprezentowany plan wydawniczy:

 • 30 marca 2016 - "Star Wars: A New Dawn", John Jackson Miller
 • 18 maja 2016 - "Star Wars: The Force Awakens", Alan Dean Foster
 • 20 lipca 2016 - "Star Wars: Heir to the Jedi", Kevin Hearne
 • 28 września 2016 - "Star Wars: Dark Disciple", Christie Golden
 • 9 listopada 2016 - "Star Wars: Lost Stars", Claudia Gray

  Na dzień dzisiejszy brak informacji o kolejnych dwóch tomach trylogii "Aftermath" Chucka Wendiga lub o książce "New Republic: Bloodline" Claudii Gray, miejmy jednak nadzieję, że wskoczą do planu wydawniczego w późniejszej części roku.

  Temat na Forum.
  KOMENTARZE (36)
 • Loading..