TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Pakiet książeczek z Egmontu

2015-06-25 23:14:52 Egmont Polska

Już od pewnego czasu na rynku dostępnych jest kilka nowych pozycji związanych z serialem telewizyjnym Star Wars Rebelianci. Choć tytuły skierowane są raczej do młodszych fanów, to być może i starsi postanowią poszerzyć swoje kolekcje. Więcej na temat nowych publikacji znajdziecie w załączonych opisach.

Rebelianci: Droidy w tarapatach

Dzielni rebelianci powracają z nowymi przygodami. Wyrusz z nimi na ryzykowną misję odbicia zniewolonych przez Imperium Wookieech, spotkaj ponownie znane i lubiane droidy C-3PO i R2-D2 i staw wraz z załogą Ducha czoło śmiertelnie groźnemu Inkwizytorowi. Gdy do drużyny rebeliantów dołącza wrażliwy na Moc Ezra, ich perypetie stają się jeszcze bardziej szalone i niebezpieczne! Czy garstka straceńców walczących o przywrócenie w galaktyce wolności ma szanse w starciu z Imperium? Przekonaj się o tym sam dzięki adaptacji książkowej odcinków serialu Star Wars: Rebelianci.
Autor Michael Kogge, tłumaczenie Anna Hikiert. Cena 14,99 zł, 128 stron.

Rebelianci: Narodziny rebelii

Garstka buntowników postanawia stawić czoła okrutnemu Imperium, siejącemu strach w sercach mieszkańców galaktyki. Załoga frachtowca o nazwie Duch przy każdej okazji stara się pokrzyżować szyki imperialnym zbirom. Specjalistka od ładunków wybuchowych Sabine, Jedi Kanan, twilekańska pilotka Hera i Lasat Zeb co i rusz narażają się na niebezpieczeństwo w towarzystwie wiecznie zrzędzącego, ale niezastąpionego droida astromechanicznego Choppera. Przenieś się do odległej galaktyki i dołącz do drużyny rebeliantów, przeżywając na nowo przygody bohaterów serialu Star Wars: Rebelianci.
Autor Michael Kogge, tłumaczenie Anna Hikiert. Cena 14,99 zł, 128 stron.

Rebelianci: Chopper w akcji

Kiedy myśliwce TIE przypuszczają atak na Ducha, zadaniem droida astromechanicznego, Choppera, jest utrzymanie pełnej sprawności statku. Niestety, tym razem musi poradzić sobie nie tylko z naprawą uszkodzonego sprzętu, lecz także ze sprzecznymi poleceniami padającymi z kokpitu i wieżyczki strzelniczej. Do czego jest zdolny zirytowany robot?
Autor Elizabeth Schaefer, tłumaczenie Jacek Drewnowski. Cena 6,99 zł, 24 strony.

Rebelianci: Zeb kontra szturmowcy

Zeb nie zjawia się w punkcie zbornym, w którym miał się spotkać z Kananem. Gdzie może przebywać olbrzymi Lasat? W komunikatorze słychać krzyki i strzały z blasterów. Czyżby znowu wdał się w bójkę ze szturmowcami? Jak wiadomo, dla Zeba Orreliosa nie ma lepszej zabawy od rozprawienia się z całym ich oddziałem.
Autor Brooke Vitale, tłumaczenie Jacek Drewnowski. Cena 6,99 zł, 24 strony.


KOMENTARZE (5)

Książki

Koniec książek Star Wars od Amberu

2015-06-25 22:11:51

Wydawnictwo wydające u nas „Gwiezdne Wojny” nieustannie od 1994 roku, kiedy to wprowadzili na polski rynek pierwszy tom trylogii Thrawna - Dziedzica Imperium zakończyło swoją przygodę z odległą galaktyką. Jak donosi jeden z naszych użytkowników forum (klik) Amber nie doszedł do porozumienia z Disneyem w kwestii umowy jaka miałaby ich łączyć, co równa się koniecznością porzucenia tej serii. Chociaż zdarzają się ludzie, którzy wytykali wydawnictwu niską jakość wydań (nie mając na myśli wyłącznie jakości papieru), to jednak było ono bezsprzecznie bardzo ważnym elementem historii „Gwiezdnych Wojen” w naszym kraju. W czasach gdy jeszcze prequele dopiero pojawiały się na horyzoncie, książki Ambera były jedynym i stałym elementem sagi w naszym kraju. Niestety nie ma żadnych informacji co do tego, kto mógłby zastąpić Amber, także zastój trwający już prawię rok (Kenobi został wydany w sierpniu zeszłego roku) trwa dalej.

Warto dodać, że zastój nie dotyczy książek młodzieżowych i dziecięcych. Tam nadal prężnie działają u nas dwa wydawnictwa – Ameet i Egmont, które ciągle raczą nas nowymi produktami. Jednak jest to zdecydowanie inny segment rynku, więc i sprzedaż jest inna. Ostatnie lata na dla książki w Polsce nie były najlepsze, dało się odczuć zarówno kryzys jak i skutki pewnych rozwiązań prawnych. Więc być może tym trudniej było Amberowi dogadać się z Disneyem.
KOMENTARZE (30)

Książki

Zaginiona powieść z Expanded Universe

2015-06-13 09:11:25 www.starwarstimeline.net

Wierzcie czy nie, ale światło internetu ujrzała nowa powieść z Expanded Universe, The Heart of the Jedi.


"Ta dawno utracone powieść, zamówiona i zatwierdzona przez Lucasfilm, chociaż miała zostać wydana w 1993 roku, zniknęła bez śladu. Przez lata fani zastanawiali się, co się stało z tą książką i czemu nigdy nie została wydana, aż w końcu osiągnęła status kolejnej tragicznie zaginionej historii, którą nikt nie będzie się w stanie cieszyć...a przynajmniej tak myślano! Opowieść Kennetha C. Flinta ujrzała właśnie światło dzienne! Będzie ona upubliczniana po cztery rozdziały naraz każdego miesiąca za darmo! Została poprawiona tak, aby mogła się wpasować w istniejące Expanded Universe - na krótko po Pakcie na Bakurze i końcu numeru #107 serii Marvelowej, a przed komiksową serią X-wing. Biografię autora można znaleźć tutaj. tutaj zaś możecie przeczytać o powstawianiu samej książki."


Kenneth C. Flint jest autorem osiemnastu książek fantasy, a także wielu opowiadań, w tym dwóch historii ze świata Gwiezdnych Wojen. Co bardziej zatwardziali fani pamiętają jeszcze pewnie "Doktor śmierć; Opowieść doktora Evazana i Ponda Baby" z Opowieści z Kantyny Mos Eisley, oraz "Starzy przyjaciele: opowieść Ephanta Mona" z Opowieści z Pałacu Jabby.

Dla fanów tl;dr skrót z historii powstawania The Heart of the Jedi. Na jej początku Kenneth C. Flint żył jeszcze z pisania dwóch książek rocznie dla Spectre - nie organizacji przestępczej z Bonda, a odprysku wydawnictwa Bantam zajmującym się sci-fi i fantasy. Na jego koncie znajdowało się wtedy dwanaście powieści, z kontraktem podpisanym na dwie kolejne. Wtedy właśnie, w roku 1991, dostał wiadomość od swojej redaktor, która okazała się gwoździem do trumny jego ówczesnej kariery pisarskiej.

Z racji sukcesu jakim okazała się trylogia Timothiego Zahna Lucasfilm uznał, że należy kuć żelazo póki gorące i zamówił nową serię nowel. Sam Lucas wybrał wybrał Flinta na autora pierwszej historii z owego cyklu. Prace nad Heart... ruszyły pełną parą - autor skończył szkic do końca 1992 roku i już wtedy natrafił na mur. Jak twierdziła jego redaktor, Flint musiał poczekać ze względu na prace nad pozostałymi książkami. Książka dotarła jednak do końca procesu twórczego, niestety na próżno. Okazało się, że szacowna pani redaktor obiecała swojemu znajomemu pierwszą książkę nowego cyklu i opóźniała prace nad Heart... po to, aby ostatecznie nie zgadzała się ona z pozostałymi pozycjami. Kenneth C. Flint kontaktował się wtedy z Lucasfilmem wyłącznie przez jej osobę i jak sam twierdzi, był jeszcze bardzo naiwny. W efekcie stracił dwa lata życia, podczas których jego rodzina żyła nadzieją i dziesięcioma tysiącami dolarów zaliczki jakie dostał, a pozostałe jego projekty były wtenczas zawieszone. Zrujnowało to zarówno jego kontakt z wydawnictwem jak i karierę pisarza, nie wspominając o osobistych reperkusjach. Niedawno Kenneth C. Flint postanowił wrócić do pisania.

Fanpage autora na Facebooku.
Jego książki na Amazonie.

Niestety sama książka jest dostępna tylko po angielsku, ale skoro po tylu latach zapomnienia ujrzała ona światło dzienne, może i znajdzie się jakiś gorliwy fan, który ją przetłumaczy. Zapraszam do czytania pod tym adresem, gdzie znajdziecie pierwsze osiem rozdziałów!
KOMENTARZE (24)

Książki

Ksiażki dla najmłodszych

2015-06-06 21:30:15 przepastny internet

Powoli tryby nowego kanonu zostają wprowadzone w ruch, ale najwięcej nowości można nadal zaobserwować w temacie książek dla najmłodszych, zwłaszcza w rodzimych sklepach.

Od Jasona Fry'a dostajemy kontynuację cyklu Servants of the Empire pod tytułem Rebel in the Ranks. Tym razem zaadaptowany został odcinek serialu animowanego Rebelianci Kadet Ezra (w oryginale Breaking Ranks). Jego autorem był znany autor scenariuszy i producent komiksów - Greg Weisman. Warto przypomnieć, że nie pracuje on już nad Rebeliantami. Sama książeczka skupia się na postaci Zare'a Leonisa wstępującego do Imperialnej Akademii na Lothalu celem poznania prawdy kryjącej się za zniknięciem jego siostry. Równolegle wspiera go jego dziewczyna, korzystając ze swojej wiedzy o systemach informatycznych oraz zdobywając informacje od istot wątpliwej proweniencji. Rebel in the Ranks to 176 stronicowa opowieść całkiem nieźle oceniana przez czytelników (o ironio, raczej starszych - dzieci w wieku 8-12 lat rzadko zamieszczają recenzje przeczytanych książek w internecie) dostępna w cenie 6,99$ za wersję w miękkiej oprawie, oraz w wersjach na czytniki ebooków. Ilustracje wykonał Jean-Paul Balmet.

Kolejną książką jest Ezra's Duel with Danger autorstwa Michaela Kogge, którego fani RPG mogą znać z aktualnie wydawanego produktu FFG Edge of the Empire. Tym razem mamy do czynienia z adaptacją wątków z aż trzech odcinków, Dzień Imperium (Empire Day), Zbierające się siły (Gathering Forces), oraz Ścieżka Jedi (Path of the Jedi). Paradoksalnie jest ona krótsza, zawiera jedynie 128 stron i jest dostępna w miękkiej oprawie w cenie 5,99$, a także w wersji na czytniki ebooków. Książka jest przeznaczona dla dzieci w wieku 6-8 lat.

Hera's Phantom Flight autorstwa Elizabeth A. Schaefer to raptem 32 strony adaptacji odcinka Z ciemności (Out of Darkness) opowiadającej o wyprawie po zaopatrzenie tytułowej bohaterki oraz Sabine, która szybko zmienia się w walkę o przeżycie. Opowieść uzupełniona jest kadrami z samego serialu, a jej cena to 3,99$ za miękką oprawę. Jest przeznaczona dla dzieci w wieku 6-8 lat.

Ezra and the Pilot autorstwa Jennifer Heddle adaptuje spot reklamowy Własność Ezry Bridgera (Property of Ezra Bridger) w ramach krótkich 32 stron przeznaczonych dla latorośli w wieku 6-8 lata. Jest to zdecydowana zaleta tej książki, która jeśli wierzyć recenzjom daje fatalny przykład dzieciom i jest jedną z gorszych z tej serii. Odpowiednio zdesperowani (albo nieświadomi czytelnicy) moją ją nabyć w miękkiej oprawie za 3,99$ bądź w wersjach na czytniki Ebooków.

Fight the Empire Davida Fentimana opowiada o walecznej załodze Ducha walczącej z potężnym Imperium Galaktycznym. Zawiera ona choćby ciekawe stwierdzenie, że to Kanan jest mózgiem całej operacji i to do niego pozostali rebelianci wyglądają po inspirację. Przeznaczona dla dzieci w wieku 7-9 lat, składa się z 64 stron w twardej (14$) bądź miękkiej (3,99$) oprawie.

Always Bet on Chopper Mereditha Rusu to adaptacja dziewiątego odcinka serialu Rebelianci, Układ idioty (Idiots Array). W cenie 3,99$ dostajemy 32 strony dla dzieci w wieku 6-8 lat.

Rescue From Jabba's Palace chociaż nie związana z serialem Rebelianci, to nadal kolejna ilustrowana książeczka dla grupy docelowej w wieku 6-8 lat. Autorstwa Michaela Siglaina opowiada dobrze nam znaną historię z Powrotu Jedi zawartą na 32 ilustrowanych stronach. Możecie z nią zapoznać wasze pociechy za jedyne 3,99$ w miękkiej oprawie.

Michael Siglain jest także autorem Use The Force! opisującego naukę Luke'a pod okiem Yody ukazaną w Imperium Kontratakuje. Książeczka ta zawiera 32 strony w miękkiej oprawie ilustrowane przez Pilot Studio i przeznaczona jest dla grupy wiekowej 6-8 lat. Cena ponownie wynosi 3,99$.

Star Wars: The Empire Strikes Back Read-Along Storybook and CD oraz Star Wars: Return of the Jedi Read-Along Storybook and CD autorstwa Randy'ego Thorntona to kontynuacja serii rozpoczętej w na początku tego roku okraszona ilustracjami Briana Rooda. Obydwie na 32 stronach opisują znaną każdemu fanowi historię rozgrywają się po zniszczeniu pierwszej Gwiazdy Śmierci. Na dołączonych płytach można usłyszeć m.in Anthony'ego Danielsa jako C-3PO, oraz archiwalne nagrania Brocka Petersa z radiowej adaptacji Gwiezdnych Wojen (1981, National Public Radio) jako Dartha Vadera. Cena obydwu książeczek przeznaczonych dla dzieci w wieku 6-8 lat jest taka sama i wynosi 6,99$ za miękką oprawę.

Również na rodzimym rynku pojawiło się nieco nowych pozycji dla dzieci - nakładem przede wszystkim wydawnictwa Ameet i w drobnym stopniu także Egmontu.

Chopper w akcji autorstwa Elizabeth Schaefer i tłumaczeniu Jacka Drewnowskiego to 24-stronicowa książeczka w miękkiej oprawie z nalepkami. Przeznaczona dla dzieci w wieku 8-12, kosztuje 6,99zł.

DobraMOC, Vaderze! to według opisu samego wydawnictwa "kolejny bestseller na polskim rynku". 64 strony w twardej oprawie to historia autorstwa (zarówno w formie słownej jak i obrazkowej) Jeffreya Browna, która z pewnością przypadnie do gustu jego fanom - zarówno młodym jak i tym nieco starszym. Aktualnie dostępna jest tylko w sklepach sieci Empik w cenie 19,99zł. Na tych samych półkach znajdziemy też kontynuację Akademii Jedi o podtytule Powrót Padawana, 160 stron w miękkiej oprawie w tej samej cenie. Książka opowiada o powrocie Roana Novacheza z wakacji na drugi rok jego nauki. W odróżnieniu choćby od serii Darth Vader i syn znajdziemy tutaj więcej tekstu (w formie zapisków z dziennika), nie tylko jako dodatek do ilustracji. Obydwie pozycje są przeznaczone dla dzieci w wieku 6-14 lat.

Moc Bazgrołów (64 strony w miękkiej oprawie, 11,99zł) idzie w zupełnie inną stronę - to kolorowanka z wieloma pustymi przestrzeniami gotowymi przyjąć każdy wytwór cudownego umysłu dziecka.

LEGO Star Wars: Kroniki Yody autorstwa Daniela Lipkowitza, to 96-cio stronicowy ilustrowany przewodnik opowiadający o pewnym zielonym Mistrzu Jedi i jego szeroko pojętym otoczeniu. Do samej książeczki została też dołączona minifigurka LEGO. Cena tego wydania w twardej oprawie to 31,99zł.

Galaktyczna flota opracowana przez Benjamina Harpera, na której 140 stronach w półtwardej oprawie mieści aż 30 papierowych modeli do złożenia, a także krótki przewodnik po myśliwcach i informacje na temat najlepszych pilotów galaktyki. Znajdziemy tutaj równie ikoniczne statki jak TIE Vadera, X-winga, czy też Sokoła Millenium. Niestety aktualnie produkt ten nie jest dostępny, zresztą podobnie jak Kroniki Yody.

Zapiski Rebeliantki i Dziennik Rebelianta to ostatnie dwie pozycje w tym newsie napisane przez Daniela Wallace'a, ilustracje do pierwszej wykonała Annie Soll, a do drugiej Andrew Barthelmes. Obydwie składają się z 96 stron w miękkiej oprawie, z czego pierwsza imituje dzieło Sabine, zaś druga Ezry. Internetowe recenzje póki co faworyzują Zapiski Rebeliantki, określając Dziennik jako wyjątkowo dziecinny i bez szczególnej wartości. Kosztują one po 32,99zł, chociaż również na stronie Empiku widnieją jako niedostępne.


KOMENTARZE (25)
Loading..